0
zpět
 

diskuze k tématu: Zánovní kombi od roku 2006?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, francouzská vozidla, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 10:25, RE: Kde je octávie?
napsal:
Nabízíte svůj Citroen ted na prodej za 200000Kč? To už je docela zajímavá cena. Ikdyž mě osobně odrazuje ten motor - pro mě není zajímavý. Znám silnejší se stejnou spotřebou a nebo o maličko slabší s výrazně menší spotřebou. Ale za 200tis by to bylo jistě pěkné povození...
Ale tím je taky vidět,že propad ceny u Cromy není největší.A po nahlédnutí do cen dvouletých vozů to jen můžeme potvrdit. Rok 2006:
Croma - cca od 260 - 280
Peugeot 407 - cca od 260 - 280
Citroen C5 - cca od 250
Mondeo - cca od 250
A další a další... Pravda,kromě 407 má už většima svého nástupce,ale i tak se opravdu a možná překvapivě dá koupit plno dvouletých vozů střední třídy pod 300tis Kč. Takže ojetá Croma nebude žádnou extra výhodnou nabídkou. Spíš naopak tyhle dvouletý vozy střední třídy mají většinou najeto dost km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 10:26, RE: Japonec
klobrch napsal:
Podle mě jsou nejspolehlivější japonský auta. I když v nižší střední třídě bohužel není žádnej kombík. Ale možná je lepší koupit o rok staršího japonce v kombíku a ve střední třídě (Toyta Avensis, Mazda 6, Honda Accord) a mít spolehlivý a jízdními vlastnostmi suverénní auťák. A japonský zážehový motory jsou taky super.
Možná právě z toho důvodu jsem o žádném japonském voze nepsal. Tazatel má jasnou představu, co chce koupit, spíše ho zajímal užší výběr mezi těmito vozy. Mezi japonskými vozy se opravdu moc kombíků nižší střední třídy nenajde. I když, Toyota Corolla poslední generace je i ve verzi kombi a v jedné z předchozích poraden na oblíbené téma "spolehlivý kombík nižší střední třídy" jsem se o něm také zmiňoval... Ale nesouhlasím s doporučením většího automobilu za každou cenu. Pokud si někdo přeje automobil velikosti astry či focuse, má ho mít. Pokud by toužil po kombíku střední třídy, jistě by se o tom ve svém dotazu zmínil...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 10:53, Registrace
Zavedení registrace schvaluji, omezí to počet anonymů a diskutérů vydávajících se za více osob (nutnost odhlašování a přihlašování je odradí), bohužel nás to připravilo o Kylii...
Z uvedených kombajnů bych si vybral Fočus 1,6, když už.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 10:57, RE: Neměním názor...
David V napsal:
Co se týká "pouze předsudky danému" propadu ceny nového vozu - tak chci jen říci, že tento propad právě dělají lidé, kteří svému autu ve 150 tisících přestávají věřit a zbavují se ho.
Jinak ze své profesní praxe, po zkušenosti s prací lidí v Itálii a ve Španělsku, si od sofistikovaných výrobků z těchto zemí nechávám raději odstup. Ta moje zkušenost se týkala těžkého průmyslu, takže se domnívám, že v automobilovém to bude podobné.
Z vozů bych volil mezi Focusem a Astoru. Focuse proto, neboť jej...
Milý Davide V! Dle vašich příspěvků jsem si jista, že jste člověk s přehledem, takže jistě víte, že má praxe výměny vozů (po cca 150 000 km - to je samozřejmě přibližné číslo - většinou najezdím 30 - 40 t. ročně, i když shodou okolností vloni méně a letos "normu" možná také nesplním) je (alespoň v evropě) zcela běžná. Snad by mnozí mohli být rádi, že existují "autospotřebitelé" jako já a mí "blízcí" (nemyslím jen zde v česku). Do baazarového prodeje "dodávám" vůz jasného původu, pravidelného servisu, o který jsem se starala "s láskou", pravidelná "údržba" typu tvrdý vosk apod. je samozřejmostí atd. Vezmu-li v potaz cenu, za kterou kdosi můj vůz (za rok?) koupí, myslím že mu mohu pogratulovat k opravdu výhodné koupi!
Mimochodem, už jsem se vás na ptala, KDY by jste VY viděl tedy auto prvního majitele vhodné k "výměně" - prodeji?
Vzhledem k vašemu opakovanému komentáři mi to příjde jako důležitý dotaz (myšlený obecně) a na odpověď se těší
a pěkný den přeje
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:02, RE: Registrace
Muroň napsal:
Zavedení registrace schvaluji, omezí to počet anonymů a diskutérů vydávajících se za více osob (nutnost odhlašování a přihlašování je odradí), bohužel nás to připravilo o Kylii...
Z uvedených kombajnů bych si vybral Fočus 1,6, když už.
Ale nepřipravilo... Jsem jen na cestě do Dánska. To je m.j. proto, že ráno Oslíkovi odpovídal někdo mým jménem (doufám, že NIKDO nevěřil, že jsem to psala já?)
PS: Jdu "pomoci" Citroënu C5 do finále Car of...
PS: A Rudlíku, asi je čas se přiznat, se svou identitou jsem nebyla úplně upřímná... NE, ne, ne - ta holčička to jsem opravdu já, jen jsem si občas v diskuzi "malinko" pomohla....víš? "Pojď diskutovat sem dolů, co děláš tam nahoře... Už víš?
Nezlob se a pěkný den
Kylie
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:10, TO JSEM NEPSALA JÁ!!!!!!!!!!!
TOM napsal:
Nabízíte svůj Citroen ted na prodej za 200000Kč? To už je docela zajímavá cena. Ikdyž mě osobně odrazuje ten motor - pro mě není zajímavý. Znám silnejší se stejnou spotřebou a nebo o maličko slabší s výrazně menší spotřebou. Ale za 200tis by to bylo jistě pěkné povození...
Ale tím je taky vidět,že propad ceny u Cromy není největší.A po nahlédnutí do cen dvouletých vozů to jen můžeme potvrdit. Rok 2006:
Croma - cca od 260 - 280
Peugeot 407 - cca od 260 - 280
Citroen C5 - cca od 250
Mondeo - cca ...
Milý Tome! Naletěl jste, to se za mne jen kdosi vydával ("krávo", "raus", "táhni zpět do Berlin", kritika za interpunkci a překlepy - už asi nestačí). Nežertuji, až sem došly "útoky" a tak je nutná registrace.... je mi líto.
Cromu jsem doporučila, neb vím že kluci od Fiatu (pod tlakem a trochu obávajíc se o budoucnost) na vozu "vypustili duši" a je to opravdu velmi precizně konstruovaný zpracovaný místy snad lze říci předimenzovaný automobil, vzhledem k současné ceně a jeho prostornosti, výborným naftovým motorům, pohodlnému cestování v něm atd., což tazatel přesně požaduje, mu ho (vřele) doporučuji k "nahlédnutí" vyzkoušení, projetí se... Za tím si stojí.
Pěkný den Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:12, RE: Astra je dobrá,a co JAPONEC?
David Hrdlička napsal:
Dovolte mi malou reakci. Autor dotazu píše, že uvažuje o variantách Focus, Astra, Mégane a 307. Pouze jsme odpověděli na jeho dotaz, s maximální snahou o objektivitu. Výběr učinil sám....
ok recenze je slušná,souhlasím,že jste odpovídal na dotaz, spíš mi vadí to,že opravdu minimálně navrhujete jako další varianu japonce,jako jejich majitel hájím svoje barvy :)
Tomi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:30, RE: Astra je dobrá,a co JAPONEC?
Tomi napsal:
ok recenze je slušná,souhlasím,že jste odpovídal na dotaz, spíš mi vadí to,že opravdu minimálně navrhujete jako další varianu japonce,jako jejich majitel hájím svoje barvy :)
Tomi
Už jsem to někde psala, ale mezi japonskými a evropskými (no i americkými) auty je určitý "rozdíl" v jejich ovládání (to není jen u aut, jako příklad jsem dávala např. nastavení nového DVD/HDD a AV recievru japonské a NEjaponské provenience). Většina lidí si najde to "své" a neskáčí z "japonce" na "francouze" pak na "němce" a tak dokola. Tazatel (alespoň tak jsem to pochopila já) hledá pohodlný prostorný EVROPSKÝ vůz. Tohle není o lepší/horší, ale víc (mně osobně) vyhovuje atd. PROTO jsem si troufla doporučit onu Cromu, což si myslím stále JE typ vozu, jež by ho mohl zaujmout a dokonce (velmi) vyhovovat.
PS: Chápu, že mladého muže jemuž imponuje vysokootáčková malá Honda či bmw NEzaujme C5 a pochopitelně naopak.
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:35, RE: Neměním názor...
Kylie napsal:
Milý Davide V! Dle vašich příspěvků jsem si jista, že jste člověk s přehledem, takže jistě víte, že má praxe výměny vozů (po cca 150 000 km - to je samozřejmě přibližné číslo - většinou najezdím 30 - 40 t. ročně, i když shodou okolností vloni méně a letos "normu" možná také nesplním) je (alespoň v evropě) zcela běžná. Snad by mnozí mohli být rádi, že existují "autospotřebitelé" jako já a mí "blízcí" (nemyslím jen zde v česku). Do baazarového prodeje "dodávám" vůz jasného původu, pra...
Tam kde jsi se ptala, tam jsem i odpověděl.
Co se týká autospotřebitelů - tak by to byl ideální svět, kdyby se prodávala auta pouze s jasným původem a "dokumentovaným" technickým stavem. Realita je ovšem jiná, a proto musím být relativně slušně informačně vybaven, když vyrážím obhlížet nějak opotřebovaná auta, protože pro mou potřebu 10 kkm/rok je nové auto holá zbytečnost.
Takže, jak jsem psal už na dotaz položený na vedlejší diskusi, tak pro vůz s motorem 3.0 V6, vidím bezpečný spolehlivý nájezd mezi 300 kkm a 1/2 mio, s tím, že se možná jednou vymění tlumiče a sem tam nějaký silentblok nebo nějaká jiná banalita - obzvláště v případě, že se pohybuješ na kvalitních cestách a těch 30 kkm/rok nenaskákáš ve městě, ale na dálnici, kam tento motor patří. Možná se dá s trochou nadsázky říci, že když vynásobáme obsah motoru v litrech hodnotou 100, dostaneme tisíce km, které musí stroj bez většího "zadýchání" urazit. Ovšem dokážu pochopit, že pro někoho je 10 let staré auto společensky "NEPŘÍPUSTNÉ". Mno jak jsem už psal jinými slovy, je mi buřt, že je auto de-mode, nevlastní titul auto roku, ale přepraví mě z místa A do místa B, relativně pohodlně, bezpečně a má celkem levný provoz. Moje auto by momentálně i přes svůj věk taky asi někomu udělalo radost, tak bude zdaleka nejlepší, když tu radost bude dělat mně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:46, příspěvek byl vymazán
Kylie napsal:
Ale nepřipravilo... Jsem jen na cestě do Dánska. To je m.j. proto, že ráno Oslíkovi odpovídal někdo mým jménem (doufám, že NIKDO nevěřil, že jsem to psala já?)
PS: Jdu "pomoci" Citroënu C5 do finále Car of...
PS: A Rudlíku, asi je čas se přiznat, se svou identitou jsem nebyla úplně upřímná... NE, ne, ne - ta holčička to jsem opravdu já, jen jsem si občas v diskuzi "malinko" pomohla....víš? "Pojď diskutovat sem dolů, co děláš tam nahoře... Už víš?
Nezlob se a pěkný den
Kylie
Kylie
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:51, příspěvek byl vymazán
anonym napsal:
příspěvek byl vymazán
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:57, RE: Focus II
Ráďa napsal:
Zajímavé, že jako majitel O1 nekouká po O2. Žeby malé rozčarování? ...Z vybraných volím Focus.
Asi ziskal dojem na zaklade prispevku nekterych zdejsich "odborniku" ze to auto je tak spatne ze ani snad neexistuje...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 11:58, RE: Focus II
anonym napsal:
...třeba i velké (a pán má třeba i "rozum"). Foruc je prima vůz, ale ne jako kombi, ale jako třídvéřová "cupka" Ford Focus ST (nebo brzy RS) - v TOM je jeho síla. Pán chce spíš klid, prostor, pohodu - v TOM je Fiat Croma lepší.
Kylie
Fiat Croma, to je fakt slagr...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:01, RE: Registrace
Kylie napsal:
Ale nepřipravilo... Jsem jen na cestě do Dánska. To je m.j. proto, že ráno Oslíkovi odpovídal někdo mým jménem (doufám, že NIKDO nevěřil, že jsem to psala já?)
PS: Jdu "pomoci" Citroënu C5 do finále Car of...
PS: A Rudlíku, asi je čas se přiznat, se svou identitou jsem nebyla úplně upřímná... NE, ne, ne - ta holčička to jsem opravdu já, jen jsem si občas v diskuzi "malinko" pomohla....víš? "Pojď diskutovat sem dolů, co děláš tam nahoře... Už víš?
Nezlob se a pěkný den
Kylie
Kylie
Nevím...stal jsem se obětí nějakých intrik?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:13, příspěvek byl vymazán
Muroň napsal:
Nevím...stal jsem se obětí nějakých intrik?
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:15, RE: Registrace
anonym napsal:
příspěvek byl vymazán
Kylie, co se to s Tebou děje? Nepoznávám Tě, chováš se úplně jinak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:24, TO JSEM NEPSALA JÁ!!!!!!!!!!!
Muroň napsal:
Kylie, co se to s Tebou děje? Nepoznávám Tě, chováš se úplně jinak...
Bohužel ani povinná registrace nepomohla, někdo se za mne vydává (TO je snad jasné!). Nicméně lze snadno dohledat kdo... I ten ranní příspěvek Oslíkovi jsem NEpsala já (myslím že můj styl lze poznat, a i když se kdosi "snaží" docela úspěšně, rozdíl mezi námi tedy JE!). Omlouvám se, zavolám do redakce a pořeším to (ubohost některých "takéspoluobčanů" je opravdu ....)
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:30, VŠEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
V této diskuzi jsem přispěla příspěvky v 02:36; 10:57; 11:02; 11:10 a 12:24! Ostatní je jen velmi trapné pokračování útoků kritik a narážek proti mé osobě, z hlavy snad až pomateného člověka. Omlouvám se, věc se pokouším řešit ..
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:30, RE: TO JSEM NEPSALA JÁ!!!!!!!!!!!
Kylie napsal:
Bohužel ani povinná registrace nepomohla, někdo se za mne vydává (TO je snad jasné!). Nicméně lze snadno dohledat kdo... I ten ranní příspěvek Oslíkovi jsem NEpsala já (myslím že můj styl lze poznat, a i když se kdosi "snaží" docela úspěšně, rozdíl mezi námi tedy JE!). Omlouvám se, zavolám do redakce a pořeším to (ubohost některých "takéspoluobčanů" je opravdu ....)
Pěkný den, Kylie
Adykjávim. Máš poměrně stabilizovanou formu příspěvků a neděláš pravoposné chyby (objetí/obětí).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.09.2008 12:34, příspěvek byl vymazán
Kylie napsal:
Bohužel ani povinná registrace nepomohla, někdo se za mne vydává (TO je snad jasné!). Nicméně lze snadno dohledat kdo... I ten ranní příspěvek Oslíkovi jsem NEpsala já (myslím že můj styl lze poznat, a i když se kdosi "snaží" docela úspěšně, rozdíl mezi námi tedy JE!). Omlouvám se, zavolám do redakce a pořeším to (ubohost některých "takéspoluobčanů" je opravdu ....)
Pěkný den, Kylie
příspěvek byl vymazán
reagovat
  1 ... 3 4 5 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.