0
zpět
 

diskuze k tématu: Zánovní kombi od roku 2006?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, francouzská vozidla, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.09.2008 12:37, RE: Pro Kylie
Kylie napsal:
Motor 2.2 HDi (ať starší, nebo nové Biturbo) považuji k tomuto typu vozu za optimální. Ostatně mám s ní najeto i více km, než se současnou verzí a třílitrem (prodávala jsem jí se 150 a něco málo tisíc km, teď jsem se "zasekla" zatím "jen" na 90 t. a poslední dobou příliš nejezdím). Navíc si uvědomuji, že to je spíše okrajová motorizace u nové verze už v čechách dokonce ani není v nabídce.
Slyšela jsem o testech "mého" třílitru s turbem, což by mohlo být zajímavé, ale trend doby (bohuž...
Zase tolik zbytečných keců. Zajímáte se o moje auto a pak ani slovo reakce. U recenze by měl název odpovídat obsahu, proč to tak nebylo, jsem se v celém tom dlouhém odstavci nedozvěděl. Tachometr může kecat kus od kusu, není to tak těžké si porovnat vlastní kus s nějakou GPS, odvolávat se na test v "renomovaném německém časopise" je na nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.09.2008 15:00, RE: Pro Kolodmj
Kolodмj napsal:
Zase tolik zbytečných keců. Zajímáte se o moje auto a pak ani slovo reakce. U recenze by měl název odpovídat obsahu, proč to tak nebylo, jsem se v celém tom dlouhém odstavci nedozvěděl. Tachometr může kecat kus od kusu, není to tak těžké si porovnat vlastní kus s nějakou GPS, odvolávat se na test v "renomovaném německém časopise" je na nic.
1) Odvolávat se na test v renomovovaném časopise - ROZHODNĚ není na nic - dozvíte se tam veškerá data, resp. srovnání údajů výrobce s redakcí naměřenými hodnotami - někdy nudně pravdivé, někdy VELMI zajímavé - ostatně JAK získáváte informace VY? Já lepší zdroj neznám! A vy? Mám mnoha případy během let ověřeno, že má vlastní praxe se s tím, co naměří např. v Auto moto und sport, kryje.
2) Odpovídala jsem na VÁŠ dotaz, ptal jste se na motor Brumly, odpověděla jsem maximálně "seriózně", co se vám "nezdá" a "nelíbí"?
3) Prošla jsem si vaše příspěvky a takto (ultra)kritický a "náročný" jste POUZE vůči mně! Všiml jste si?
4) O porovnání tachometru a jeho kontrole navigací jsem tu nedávno (jako první!) psala já - to mi vskutku připomínat netřeba - opravdu si NEvymýšlím, když říkám že se občas pohybuji v "novinářských" kruzích..
5) S vaším vozem (přiznám se) nemám žádné zkušenosti, takže nevím co k tomu dodat (považuji ho za rozumný standard)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:47, RE: Pro Kolodmj
Kylie napsal:
1) Odvolávat se na test v renomovovaném časopise - ROZHODNĚ není na nic - dozvíte se tam veškerá data, resp. srovnání údajů výrobce s redakcí naměřenými hodnotami - někdy nudně pravdivé, někdy VELMI zajímavé - ostatně JAK získáváte informace VY? Já lepší zdroj neznám! A vy? Mám mnoha případy během let ověřeno, že má vlastní praxe se s tím, co naměří např. v Auto moto und sport, kryje.
2) Odpovídala jsem na VÁŠ dotaz, ptal jste se na motor Brumly, odpověděla jsem maximálně "serióz...
Nepochopila jste to. Renomovaný časopis nazkoumá všechna auta, ale jedno, dvě, deset. A zrovna ne vaše, takže si laskavě změřte, jak vám kecá tachometr a pak se ohánějte vlastními údaji. Mně při 130 tacho auto jede 127, vím to, změřil jsem si to, můžu se o to opřít.

Já se ptal, proč vaše recenze nebyla o tom, co bylo v názvu (3.0 V6). Opět jsem byl poučen o tom, jak skvělý je HDi, ale zase jsem se nedozvěděl, třeba že ten název byl omyl nebo jste chtěla psát původně o něčem jiném.

Jsem náročný vůči různým lidem, rozsáhlejších diskuzí jsem tu měl víc, záleží na tom, jestli někdo je schopen nebo ochoten ragovat na mé argumnenty, podle toho je diskuze delší nebo kratší.

O porovnání tachometru s GPS jsem tu psal ještě dříve, než jste začala do každé diskuze přispívat svými statěmi o 2.2 HDi Biturbo.

Já chtěl vědět, proč vás zajímá můj vůz, když vám pak ani nestojí za slovo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 15:04, RE: Pro Kolodmj
Kolodмj napsal:
Nepochopila jste to. Renomovaný časopis nazkoumá všechna auta, ale jedno, dvě, deset. A zrovna ne vaše, takže si laskavě změřte, jak vám kecá tachometr a pak se ohánějte vlastními údaji. Mně při 130 tacho auto jede 127, vím to, změřil jsem si to, můžu se o to opřít.

Já se ptal, proč vaše recenze nebyla o tom, co bylo v názvu (3.0 V6). Opět jsem byl poučen o tom, jak skvělý je HDi, ale zase jsem se nedozvěděl, třeba že ten název byl omyl nebo jste chtěla psát původně o něčem jiném.

Jsem náročný...
ŽE je vhodné údaje tachometru ověřit pomocí navigace jsem na těchto stránkách první napsala já! Ověřte si to
Teď (posledních 90 t. km) používám V6 3.0. Předtím (150 000 km) jsem používala 2.2 HDi.
ŽE třílitr je okrajovou .... jsem napsala několikrát (již v článku a v mnoha diskuzích), stejně jako že optimální je 2.2 HDi Biturbo, co je na tom nejasné? Odpověděla jsem vám již tehdy v diskuzi pod článkem!
Člověka poznáš podle toho, co čte (a jakým vozem jezdí), říkával tatínek ...
PS: Mé zmínky o porovnání tachometru a GPS jste četl (a diskuze se tehdy zůčastnil!), tak na co si hrajeme? Kdy a kde, pod kterým článkem jste to zmínil "přede mnou"? Důvěřuj, ale ověřuj (říkával tatínek).
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 15:37, RE: Pro Kolodmj
Kylie napsal:
ŽE je vhodné údaje tachometru ověřit pomocí navigace jsem na těchto stránkách první napsala já! Ověřte si to
Teď (posledních 90 t. km) používám V6 3.0. Předtím (150 000 km) jsem používala 2.2 HDi.
ŽE třílitr je okrajovou .... jsem napsala několikrát (již v článku a v mnoha diskuzích), stejně jako že optimální je 2.2 HDi Biturbo, co je na tom nejasné? Odpověděla jsem vám již tehdy v diskuzi pod článkem!
Člověka poznáš podle toho, co čte (a jakým vozem jezdí), říkával tatínek ...
PS: ...
Asi jsem hloupý, ona tu existuje nějaká možnost prohledávat diskuze?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 16:19, RE: Pro Kolodmj
Kolodмj napsal:
Asi jsem hloupý, ona tu existuje nějaká možnost prohledávat diskuze?
Nemyslím, že by jste byl "hloupý", milý Kolodmj. Tvrdohlavý? Ano. Hloupý? Ne.
Kdy a kde pod kterým článkem jste (jako první) psal o porovnání tachometru a GPS? Ptám se proto, že když jsem toto téma nanesla ...(diskuze byla "živá")
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 18:01, RE: Pro Kolodmj
Kylie napsal:
Nemyslím, že by jste byl "hloupý", milý Kolodmj. Tvrdohlavý? Ano. Hloupý? Ne.
Kdy a kde pod kterým článkem jste (jako první) psal o porovnání tachometru a GPS? Ptám se proto, že když jsem toto téma nanesla ...(diskuze byla "živá")
Pěkný den, Kylie
Přezdívka je Koloděj, já se takto přihlašuju a systém někde překóduje můj login. Z toho důvodu jsem si zaregistroval přezdívku Koloss, kterou taky používám. Já osobně jsem si měřil tachometr s GPS někdy v lednu, spousta diskuzí tady byla předtím i potom. Já si fakt nepamatuju, kdy jsem to tady řešil. Ale jestli jste to tady probírala už dávno, tak se neodvolávejte na německé časopisy a řekněte rovnou, jak vám to kecá nebo nekecá.

Tvrdohlavý? Když vím že mám pravdu, tak se za ni biju, protože si to zaslouží. Pokud mám informace jen z doslechu, tak raději mlčím, případně je patřičně uvedu jako cizí názor a do sporu se nepouštím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 20:33, Pro Kolosse
Kolodмj napsal:
Přezdívka je Koloděj, já se takto přihlašuju a systém někde překóduje můj login. Z toho důvodu jsem si zaregistroval přezdívku Koloss, kterou taky používám. Já osobně jsem si měřil tachometr s GPS někdy v lednu, spousta diskuzí tady byla předtím i potom. Já si fakt nepamatuju, kdy jsem to tady řešil. Ale jestli jste to tady probírala už dávno, tak se neodvolávejte na německé časopisy a řekněte rovnou, jak vám to kecá nebo nekecá.

Tvrdohlavý? Když vím že mám pravdu, tak se za ni biju, protože si...
Já osobně jsem si měřila tachometr s GPS někdy před pár lety (doslova) když jsem si svůj Garmin 660 (? nejsem si číslem jista, 6x0) koupila, tak jak to již dávno doporučují ony německé magazíny (na které se nemám odvolávat).
Odvolám se ještě jednou na test v německém AutoTip (před pár lety) věnující se právě problematice "vymýšlejících si" tachometrů. Rozhodně to nebyl důvod ke koupi C5 (jednou jsem tou dobou již jezdila), ale pamatuji-li si to dobře, skončila 2. (skvěle dopadlo ještě Porsche 911). Porovnání ůdajů tachometru a reálné rychlosti u "velkých" testů dělá (pravidelně a mnoho let nazpět) i Auto moto und sport (používá to samozřejmě i britský AutoCar).
Brumla je "velmi" přesný, jak jistě sám víte záleží na okolnostech (extrémní povětrnostní podmínky) a "hladkosti" vozovky (v česku opravdu "nic moc"), ale dá se říci že o 2-3 km "přeměřuje", tedy ukazuje rychlost vskutku nepatrně vyšší. Tato "absolutní" přesnost vydrží do 210 km/h, poté se rozdíl začíná zvětšovat a v rychlostech okolo 230 km/h (u "mé" verze s automatem, jde o maximální rychlost) je odchylka již cca 10 km/h. Jak jsem řekla, jde až o neobvykle přesný tachometr, což potvrzuje i onen test v německém AutoTip.
Také používám JEN vlastní zážitky a zkušenosti, ta odvolání na nějaký test či statistiku - to je jen pro podporu a potvrzení mých slov.
Také bych se chtěla umět vyjadřovat tak, jako "Bozz" na závěr dnešní diskuze o Focus/C5. Na druhou stranu, tady je mraky naprosto nesmyslných příspěvků, mnoho diskutujících opravdu nemá znalosti a přehled - ale nevšimla jsem si, že byť jediný, byť ten nejnesmyslnější, byste komentoval
Řekněte (si) CO vás ve skutečnosti tak irituje? Tady opakovaně píšete, že vám vadí má "slohová úprava". Už mi tu (kdosi neznámý anonymní) vyčítal i interpunkci..., ale to nebude ten pravý důvod, že? Jak zase někdo jiný odpověděl, VŽDY se podepisuji, nevymýšlím si, píši ověřitelná fakta, nepíši vulgarity.., a nečíst a přeskočit můj příspěvek je TAK snadné..
Pokud si na onen test (dobře) vzpomínám, váš "kus" Mondea se tomu (těm) testovanému trochu vymyká. Máte-li zájem, mohu dohledat ještě v Auto moto und sport, jak si stojí tachometry Mondeo v jednotlivých motorizacích.
S pozdravem, "míru zdar", Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.09.2008 12:56, RE: Pro Kolosse
Kylie napsal:
Já osobně jsem si měřila tachometr s GPS někdy před pár lety (doslova) když jsem si svůj Garmin 660 (? nejsem si číslem jista, 6x0) koupila, tak jak to již dávno doporučují ony německé magazíny (na které se nemám odvolávat).
Odvolám se ještě jednou na test v německém AutoTip (před pár lety) věnující se právě problematice "vymýšlejících si" tachometrů. Rozhodně to nebyl důvod ke koupi C5 (jednou jsem tou dobou již jezdila), ale pamatuji-li si to dobře, skončila 2. (skvěle dopadlo ještě Porsc...
No sláva - tak jsme se dozvěděli, že ten váš úžasně přesný a německými časopisy skvěle hodnocený tachometr v C5 proměřuje úplně stejně jako v mém "průměrném" Mondeu. Škoda, že na to padla tak dlouhá a zbytečná diskuze. Možná by to chtělo snést se z nadoblačných výšin mezi nás normální lidi a místo ohánění se testy v renomovaných německých časopisech (mají vám dodat punc nadčlověka?) prostě napsat, že jste si svůj tachometr změříla a že vlastně neproměřuje.

Nemám potřebu se vyjadřovat ke každé diskuzi a diskuzím, kde jste se zapojila jsem se záměrně vyhýbal, ale od té doby co na mě reagujete a mlžíte tady rozsáhlými diskuzemi off-topic a často úplně o ničem, pak reagovat musím. Vulgarity do této diskuze nepatří a já se jim vyhýbám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.11.2009 11:49, RE:
na megane se muzes hned vykaslat, je mozno bezpečny, ale spolehlivost na prd
reagovat
  1 ... 5 6 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.