0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia RS 2.0 TFSI - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.04.2008 13:31, O2
Nejezdí tenhle "rychlík" náhodou na natural 98?Pokud chce někdo opravdu solidní sportovnější auto ať jde jinam.
reagovat
Alex
počet příspěvků3
datum registrace22.03.2016
Úterý 22.03.2016 12:04, 2.0 TFSI 158000km
Mám octavii 2 RS 2.0 TFSI
Najezdil jsem s ni zatim cca 45000 km.
Po Praze i po prdelkách, po autobánu i po louce
Auto umí jet za 6.2 po dálnici ale max 110kmh a po rovině...
Umí taky za 13.5 ale tam nejdeš pod 150 kmh.
Jinak dálnice skrz německo až k Francii na jedno natankování (55 l)
A to jsem stál 4 hodiny v koloně na a6, spotřeba 9 a neco, rychlost 150 - 230 kmh
Spolehlivost slušná na koncern.
Zábava za volantem celkem jde ale znám za ty prachy zábavnější auta.
Sníh je nepřítel na pneu 225/40 r18 (jsem z krušnejch hor, vim o čem mluvim)
Problém auta je hlavně v tom že přitahuje couvače, nakupovače a slepce, nedělate nic jineho než že kupujete dveře, blatníky a podobně (plech je ultra tenoučkej)
Sound system je hrob sám o sobě, chrastí tapec u spolujezdce a to nejen u RS.
Dal mne sere cena dílů jak na WRC speciál a přitom na autě není nic tak speciálního.
Hlavně musí člověk vědět, že je to golf s kufrem a celkem slušnou motorizací, ovšem není to sporťák ! Na závody s m3, s4, gti apodobne rovnou zapomeňte...
Celkově jsem s autem spokojenej, provoz není tak drahý jak se může zdát a do 200000 km je i celkem slusná spolehlivost.
Mam možnost porovnávat se sousedovo RS tdi a až po čipu je schopnej stíhat benzín, otázka je jestli to tomu motoru chutná...
Sám za sebe říkám že je to slušné auto, ale znovu ne. Mám v tomhle ohledu trochu vytříbené požadavky. Třeba audi s4, rs6.... vzhledem ke stejnejm cenám za ojetiny se dá zapomenout i na mega drahej servis, protože fun factor je v jiném vesmíru...
PS.: kdo tak strasne moc hrotí spotřebi tak to asi nebude pro něj. V jeho kůži koukám po LPG autech bez turba. Nebo naftě.
reagovat
Alex
počet příspěvků3
datum registrace22.03.2016
Úterý 22.03.2016 12:18, Mam o2 2.0 tfsi
je to smutné ale je to pravda.
A pak se bojim jezdit ve svém "golfu s kufrem RS", protože spousta lidí má dojem že jsem jeden z těch magorů. Já ji mám jako primárně pracovní auto, jezdim v ni v monterkách a kufr plnej vercajku. Je pravda zě překročení 200 kmh chce docela dávku sebevražednosti.
reagovat
Schumi/nick
počet příspěvků50
datum registrace08.08.2014
Úterý 22.03.2016 12:40, RS
Alex-konecne normalni a fundovany,objektivni vklad.Dikes.A dehtozrouti at se sem ani neprihlasuji.Jeste pro Alexe:S6 je dobra,krom obraceneho razeni a neochote zatacet(kdyz jedes hranu),ale jako pracovni auto?Nevim,spotrebu neresime oba dva,ale servis neni za pusinku,nevim jak je na tom RS,nemel jsem zatim tu cest.Zatim
reagovat
Alex
počet příspěvků3
datum registrace22.03.2016
Úterý 22.03.2016 12:51, Je to pravda ámen
To schummi net:
Servis rs je cca 2x dražší než klasika octavia (není to pravidlo ale celkově to tak asi dopadne) . No obecně jsou koncery dost líný do zatácek. To bude asi vrozená vada.
S6 je urcitě malinko náročnější na údržbu ale jak jsem chtél podotknout, zaslouží tu investici víc než RS vzhledem k fun factoru
reagovat
1 2 3 4


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.