Škoda Octavia RS 2.0 TFSI - test spotřeby
 
 
 
 
 
 

Škoda Octavia RS 2.0 TFSI - test spotřeby

již zítra na TipCars.com

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel
 
Benzín nebo diesel? Diskuze ve které každý debatující má svého vítěze a je ortodoxním zastáncem jediné možné volby. Ještě více rozbrojů mezi dvěma tábory vzniká na téma Škoda ..
TESTY, 10.12.07 | 00:00
hodnocení článku 3.5 b / 2x
vaše hodnocení: 2 b.
z naší nabídky:
užitkové Škoda

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - pridPro řidiče vyznávající rychlejší jízdu připravila mladoboleslavská Škoda Octavii označenou písmeny RS. O té se často vedou mezi motoristy spory. Jedni prosazují naftový agregát, druzí benzínový. Po redakčním testu Octavie RS vybavené vznětovým dvoulitrem TDI jsem byl zklamán. Je úsporný, ale jízda s ním není rozhodně plynulá a o sportovních zážitcích nelze hovořit vůbec. Poté se v redakci objevil Scout se stejným motorem avšak naladěn mírněji a jízda byla o poznání příjemnější. Dnes se k nám konečně dostalo lidově řečeno "eReSo" s benzínovým dvoulitrem TFSI produkující 147 kW. Jak je na tom se spotřebou a je lepší než diesely?

zdvihový objem motoru (ccm3)

1984

 
maximální výkon motoru (kW / ot./min.)

147 / 5 100 - 6 000

 
točivý moment motoru (Nm. / ot./min.)

280 / 1 800 - 5 000

 
délka (mm)

4 578

 
šířka (mm)

1 769

 
výška (mm)

1 447

 
rozvor (mm)

2 577

 
provozní / celková hmotnost (kg)

1 475 / 1 940

 
zrychlení 0-100 km/h (s)

7,3

 
maximální rychlost (km/h)

240

 
objem zavazadlového prostoru (l)

560 / 1 350

 
emise CO2 (g/km)

187

 

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - bokopridPodmínky testu: Ve voze cestoval pouze řidič. Teplota vzduchu se pohybovala v rozmezí 1-3°C a doprava v hlavním městě i mimo něj byla celkem plynulá. Na dálnici panoval poměrně řídký provoz. Vůz měl v době testu najeto rovných deset tisíc kilometrů a tankovaným palivem se stal Natural 95. Tankování probíhalo u stejného stojanu na stejné čerpací stanici, vždy až po okraj nádrže. (Naměřené údaje porovnám závěrem testu s údaji palubního počítače).

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSIPopis trasy: trasa začíná u čerpací stanice na Plzeňské ulici směrem do centra. Po úplném dotankování palivové nádrže trasa pokračuje dále směrem do centra, kde na světelné křižovatce odbočuji doprava do Jinonické ulice. Následuje Klikatá, Karlštejnská, Řeporyjská. To se již dostávám na Jeremiášovou ulici, ze které zanedlouho odbočuji Smíchovskou ulicí do městské části Řeporyje. Odtud "frčím" Dalejskou pod železniční viadukt na obec Zadní Kopanina před kterou opět odbočuji prudce doprava a směřuji na obec Ořech. Následuje Chýnice, Kuchař, Vysoký Újezd, Lužce a konečně v Loděnicích najíždím na dálnici D5 po které pokračuji až na její konec, kde sjíždím Bucharovou ulicí zpět do Motola na Plzeňskou a posléze končím na místě výjezdu.

Celý okruh měří 47-48,2 km. Podíl dálnice, obce a komunikace mimo obce je vždy zastoupen přibližně třetinovým podílem.

TIP: TEST SPOTŘEBY: Škoda Fabia 1.2 HTP 12V 

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - tank1Okruh I. aneb ekonomicky a komfortně - po dotankování nádrže po samé hrdlo vyrážím s velmi lehkou nohou na plynovém pedálu směrem do centra. Doprava v hlavním městě překvapivě kulminuje směrem do centra. První kilometr mi popojížděním v koloně trvá zhruba pět minut. Poté se dostávám do klidnějších částí metropole, kde je provoz o poznání plynulejší. Po výjezdu z Prahy dosahuje průměrná spotřeba hodnoty 11 litrů. Mezi vesnicemi pluji díky horší viditelnosti a možnosti výskytu ledovky osmdesátkou a jen vyjímečně řadím šestý rychlostní stupeň. Po nájezdu na dálnici udržuji na šestý rychlostní stupeň 110 km/h. Okruh dokončuji průměrnou rychlostí 49 km/h za neoslnivých 57 minut. Závěrečná spotřeba se ustálila na hodnotě rovných sedm litrů na 100 km, což považuji za výborný výsledek vzhledem k začátku trasy.

Škoda Octavia RS 2.0 TSFI

 

průměrná spotřeba na 100 km dle PP (l)

 

cena paliva na 100 km (Kč)*

 
okruh I.

7,0

 

220,50

 
okruh II.

11,7

 

368,50

 
rozdíl: 

- 4,7

 

- 148,00

 

* - v přepočtu 31,50 Kč za litr (cena v době testu)

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - tank2Okruh II. aneb podruhé o něco svižněji - po dotankování opět usedám za volant a vyrážím na druhé kolečko. Tentokráte s těžší nohou na plynovém pedálu. Provoz v hlavním městě je již o poznání plynulejší a po výjezdu z Prahy potkávám jen zřídka nějaký automobil. Ostřejší jízdu komplikuje horší viditelnost (občas poletuje sníh) a mezi poli ojediněle namrzlé komunikace. Na těch jedu opatrněji a zrychluji až na dálnici. Do cíle k čerpací stanici dojíždím za průměrných 44 minut průměrnou rychlostí 63 km/h. Konečná spotřeba činí 11,7 l/100 km.

TIP: TEST SPOTŘEBY - Škoda Roomster 1.4 16V 

V další tabulce se podíváme na odchylku průměrné spotřeby naměřené palubním počítačem ve srovnání s námi naměřenou spotřebou pomocí dotankování do úplně plné nádrže.

odchylka palubního počítače:

 

okruh I.

 

okruh II.

 
průměrná spotřeba dle PP (l/100 km)

7,0

 

11,7

 
průměrná spotřeba dle dotankování (l/100km)

6,9

 

12,4

 
rozdíl hodnot (l/100 km) 

- 0,1

 

+ 0,7

 

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - motorV další tabulce si porovnáme dnes testovaný benzínový dvoulitr s dříve testovaným vznětovým motorem v Octavii RS a Octavii Scout. Tabulka jasně dokazuje nadřazenost dieselových motorů pokud se jedná o spotřebu. V této oblasti oba motory TDI excelují. Jakmile se však dotkneme jízdních dojmů, jasně alespoň pro mě vyhrává benzín. Vyniká velmi dobrým dlouze trvajícím zátahem, lepším zvukovým projevem a nesrovnatelnou kultivovaností. Proto rozdíl přibližně jednoho litrů při běžných cestovních rychlostech a rozdíl 2 litrů při sportovněji pojaté jízdě nepovažuji za drastický a raději bych sáhl po agregátu s písmeny TSFI.

Srovnání:

 

okruh I.

 

okruh II.

 

Škoda Octavia RS 2.0 TSFI

 

7,0

 

11,7

 

Škoda Octavia RS 2.0 TDI

 

5,7

 

9,7

 

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI

 

5,9

 

9,8

 

Během redakčního testu jsme s Octavií RS najezdili přes 1000 kilometrů po vlastech českých. Došlo i na zkoušky dynamiky. Závěrečná týdenní spotřeba se ustálila hodnotě 8,8 l/100 km ve kterých jsou zahrnuty i časté jízdy po ucpaném hlavním městě.

Závěrečná spotřeba po testu:

 

RS 2.0 TSFI

 

RS 2.0 TDI

 

Scout 2.0 TDI

 

(l/100km):

 

8,8

 

7,3

 

7,3

 

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - budikyV poslední tabulce porovnám jednotlivé údaje průměrné spotřeby prezentované výrobcem s mnou naměřenými hodnotami průměrné spotřeby na základě palubního počítače. Ve městě si benzínové "eReSo" s benzínovým agregátem říkalo maximálně o 12 litrů paliva v závislosti na hustotě dopravy. Při jízdách mimo město lze při dodržování rychlostní limitů dosáhnout průměrné spotřeby pod sedm litrů. Při větší snaze o úspornost se lze dostat v nenáročném terénu i na výrobcem udávaných 6 litrů.V kombinovaném provozu se většinou vejdete do 8 litrů na 100 km.

Škoda Octavia RS 2.0 TSFI

 

hodnoty udávané výrobcem:

 

hodnoty naměřené dle PP:

 

rozdíl:

 

město: (l/100 km)

 

10,9

 

11,2

 

+ 0,3

 

mimo město: (l/100 km)

 

6,0

 

7,0

 

+ 1,0

 

kombinace: (l/100km)

 

7,8

 

7,9

 

+ 0,1

 

Škoda Octavia II. RS 2.0 TFSI - bokozadZávěr: eR-eSo jedině s benzínem

Škoda Octavia RS s benzínovým dvoulitrem dosahuje logicky vyšší spotřeby než vznětový agregát TDI se stejným objemem. Rozdíl spotřeby není tragický a plně odpovídá požitku z jízdních vlastností. Zážehový motor je kultivovanější, Octavia s ním mnohem lépe spolupracuje a k sportovněji zaměřenému automobilu se hodí daleko více než vznětová pohonná jednota, která mi nedokázala uspokojit mé přání o plynulou jízdu. Dlouho nic, krátký kopanec a zase nic na požitku z jízdy nepřidají.
Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.


související testy

VIDEOTEST: Škoda Citigo Sport 1.0 MPI 75 k (2014)
V rámci spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám přinášíme redakční videotest Škody Citigo ve variantě Sport. Kolegové zkoušeli, zda dokáže být minivůz s litrovým motorem, difuzorem a sportovními polepy alespoň trošku zábavný. Jaký je verdikt?
VIDEOTEST: Škoda Octavia RS 2.0 TSI (2014)
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest ostré Škody Octavia RS s motorizací 2.0 TSI. Co umí nejrychlejší model domácí škodovky?
VIDEOTEST: Škoda Octavia 2.0 TDI po 500 000 km
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest Škody Octavia druhé generace s motorem 2.0 TDI, která během 10 let najezdila půl milionu kilometrů. Jak se na ní toto extrémní zatížení projevilo?
VIDEOTEST: Škoda Fabia Combi III (2015)
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest nové Škody Fabia ve své praktičtější verzi. Jaké jsou první jízdní dojmy?
VIDEOTEST: Škoda Octavia RS 2.0 TDI
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest ostré Škody Octavia RS, tentokrát s naftovou motorizací 2.0 TDI. Co umí rychlá škodovka s dieselem?
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 13.04.2008 13:31 
Nejezdí tenhle "rychlík" náhodou na natural 98?Pokud chce někdo opravdu solidní sportovnější auto ať jde jinam.
Alex - 22.03.2016 12:04 
Mám octavii 2 RS 2.0 TFSI
Najezdil jsem s ni zatim cca 45000 km.
Po Praze i po prdelkách, po autobánu i po louce
Auto umí jet za 6.2 po dálnici ale max 110kmh a po rovině...
Umí taky za 13.5 ale tam nejdeš pod 150 kmh.
Jinak dálnice skrz německo až k Francii na jedno natankování (55 l)
A to jsem stál 4 hodiny v koloně na a6, spotřeba 9 a neco, rychlost 150 - 230 kmh
Spolehlivost slušná na koncern.
Zábava za volantem celkem jde ale znám za ty prachy zábavnější auta.
Sníh je nepřítel na pneu 225/40 r18 (jsem z krušnejch hor, vim o čem mluvim)
Problém auta je hlavně v tom že přitahuje couvače, nakupovače a slepce, nedělate nic jineho než že kupujete dveře, blatníky a podobně (plech je ultra tenoučkej)
Sound system je hrob sám o sobě, chrastí tapec u spolujezdce a to nejen u RS.
Dal mne sere cena dílů jak na WRC speciál a přitom na autě není nic tak speciálního.
Hlavně musí člověk vědět, že je to golf s kufrem a celkem slušnou motorizací, ovšem není to sporťák ! Na závody s m3, s4, gti apodobne rovnou zapomeňte...
Celkově jsem s autem spokojenej, provoz není tak drahý jak se může zdát a do 200000 km je i celkem slusná spolehlivost.
Mam možnost porovnávat se sousedovo RS tdi a až po čipu je schopnej stíhat benzín, otázka je jestli to tomu motoru chutná...
Sám za sebe říkám že je to slušné auto, ale znovu ne. Mám v tomhle ohledu trochu vytříbené požadavky. Třeba audi s4, rs6.... vzhledem ke stejnejm cenám za ojetiny se dá zapomenout i na mega drahej servis, protože fun factor je v jiném vesmíru...
PS.: kdo tak strasne moc hrotí spotřebi tak to asi nebude pro něj. V jeho kůži koukám po LPG autech bez turba. Nebo naftě.
Alex - 22.03.2016 12:18 
je to smutné ale je to pravda.
A pak se bojim jezdit ve svém "golfu s kufrem RS", protože spousta lidí má dojem že jsem jeden z těch magorů. Já ji mám jako primárně pracovní auto, jezdim v ni v monterkách a kufr plnej vercajku. Je pravda zě překročení 200 kmh chce docela dávku sebevražednosti.
Schumi/nick - 22.03.2016 12:40 
Alex-konecne normalni a fundovany,objektivni vklad.Dikes.A dehtozrouti at se sem ani neprihlasuji.Jeste pro Alexe:S6 je dobra,krom obraceneho razeni a neochote zatacet(kdyz jedes hranu),ale jako pracovni auto?Nevim,spotrebu neresime oba dva,ale servis neni za pusinku,nevim jak je na tom RS,nemel jsem zatim tu cest.Zatim
Alex - 22.03.2016 12:51 
To schummi net:
Servis rs je cca 2x dražší než klasika octavia (není to pravidlo ale celkově to tak asi dopadne) . No obecně jsou koncery dost líný do zatácek. To bude asi vrozená vada.
S6 je urcitě malinko náročnější na údržbu ale jak jsem chtél podotknout, zaslouží tu investici víc než RS vzhledem k fun factoru
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Dacia Duster 1,6 SCe - zas o kus dál

12.února 2018
Nový Duster je ve své druhé generaci zas o kus lepším autem, i když by benzínová šestnáctistovka mohla být úspornější.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (999) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda CX-5 2.0 Skyactiv – jde to i bez turba

5.února 2018
Nové CX-5 staví na kvalitách předchozí generace. I zde fungují sportovní design, skvělé jízdní vlastnosti a atmosférické benzínové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 165) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot Traveller Dangel 4x4: kvalitní, ale drahý

29.ledna 2018
Kdo chce střední dodávku s pohonem všech kol, zas až tolik možností nemá. Vedle Mercedesu-Benz V/Vito a Volkswagenu T6 ho nyní nabízí i Peugeot pro modely Expert/Traveller. Čtyřkolku jsme vyzkoušeli v osobní verzi Traveller s dieselem 2.0 BlueHDI.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 100) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW 630d xDrive – nástupce 5 GT

22.ledna 2018
Automobilka BMW se dál snaží zaplnit sebemenší mezery mezi jednotlivými řadami. Nové Grand Tourismo je více praktické než pětka, ale méně okázalé než sedmička. Je to recept na úspěch?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (578) | komentářů (0) otevřít článek...

Mercedes-Benz E Coupe: zlatá elegance

15.ledna 2018
Poprvé se Coupé v řadě E objevilo u minulé generace, ale pravé éčko to úplně nebylo. To nová generace je éčkem se vším všudy, včetně armády asistenčních systémů. Vyzkoušeli jsme ji s nejvýkonnějším benzinovým čtyřválcem E300 a devítistupňovým automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 044) | komentářů (3) otevřít článek...

Renault Alaskan 2.3 dCi - ve jménu Navary

8.ledna 2018
Proč vymýšlet něco nového, když stačí sáhnout do aliance a vypůjčit si osvědčenou a léty prověřenou techniku? Přesně to je recept na nový Renault Alaskan, který stojí na základech Nissanu Navara, který je tu s námi už dva roky. Alaskan vstupuje do segmentu, kde už delší dobu operuje Volkswagen Amarok, Ford Ranger nebo Mitsubishi L200.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (732) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford EcoSport 1.5 TDCi - na druhý pokus

1.ledna 2018
Nejmenší SUV od Fordu se poprvé podívá i do Česka. Vyzkoušeli jsme jej v předstihu s novým dieselem s označením EcoBlue a pohonem všech kol. Tato kombinace dorazí do Česka až za několik měsíců.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (851) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW X3 30d: zas o chlup lepší

25.prosince 2017
Projeli jsme třetí generaci BMW X3 a jen těžko hledali zásadnější chyby. Svou dokonalost si ale nové SUV nechá náležitě zaplatit.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (754) | komentářů (0) otevřít článek...

Lexus IS 300h: když hybrid dává smysl

18.prosince 2017
Prémiový sedan střední třídy Lexus IS se po čtyřech letech dočkal modernizace, kterou ale navenek asi ani nepoznáte. Uvnitř už je změn více a výrobce slibuje i vylepšení podvozku. Vyzkoušeli jsme hybridní provedení 300h.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (759) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Fiesta ST 1.0 EcoBoost: radost s otazníky

11.prosince 2017
Zatímco zvenku se osmá generace Fordu Fiesta proměnila jen nepatrně, uvnitř nezůstal kámen na kameni. Za volantem třídveřové verze s litrovým tříválcem EcoBoost 120 k jsme zjišťovali, zda nezapomněla to, co uměla nejlépe. Skvěle jezdit.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 126) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4x4 - na výbornou

4.prosince 2017
V našem pravidelném redakčním testu jsme se podívali pod pokličku vylepšení, kterými se pyšní faceliftovaný Qashqai.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 101) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Grandland X 1,2 Turbo: německý Francouz

27.listopadu 2017
Do našich spárů se dostalo další z malých SUV, tentokrát jde o model Grandland X, který využívá techniku Peugeotu 3008.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 031) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 070) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 598) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 122) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 687) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 856) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 897) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 185) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 968) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 195) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 075) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 763) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 317) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 955) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 432) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 364) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 009) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 4.7 b. (7x) | sekce: testy | počet přečtení (7 533) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 050) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 524) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 864) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (3 000) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 772) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (1 646) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 727) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: testy | počet přečtení (13 392) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 352) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 332) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 070) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 4.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (6 827) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 056) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 869) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 254) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 378) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 21 (1031)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Škoda Octavi ...