0
zpět
 

diskuze k tématu: Mám vyměnit Ford Puma za Audi A3?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, americká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 12:56, RE: bez předmětu
Kolodмj napsal:
Přihlaš se pod jménem a pak nám napiš v čem jezdíš. Když máš čas sem psát takové kraviny, tak nemáš nic nebo ti tatínek něco koupil k svátku.
To není zas tak složitý, čas mám, protože si ho umím uspořádat. Přihlašovat se nikam nemíním, neboť jsem na těchto stránkách zřejmně poprvé a také naposled. Jinak to, čím kdo jezdí, je naprosto nepodstatné. Tebe by zřejmně ukojilo, kdybych odepsal, že třeba Watburgem W353 Tourist. No tak třeba tím. Ale to nemění nic na faktu, že Fordy, Opely a škodovky jsou prostě taková levná auta. Ať už jsou drahá jakkoliv. Jednou, až vyrosteš, a přesedneš ze svého ojetého BMW 353 E30 (nebo Golfa II rsp. III atd super tuňák, velký basy že?) do nějakého normálního vozu (nikoli auta), budeš se zřejmě hodně divit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 13:06, RE: bez předmětu
anonym napsal:
To není zas tak složitý, čas mám, protože si ho umím uspořádat. Přihlašovat se nikam nemíním, neboť jsem na těchto stránkách zřejmně poprvé a také naposled. Jinak to, čím kdo jezdí, je naprosto nepodstatné. Tebe by zřejmně ukojilo, kdybych odepsal, že třeba Watburgem W353 Tourist. No tak třeba tím. Ale to nemění nic na faktu, že Fordy, Opely a škodovky jsou prostě taková levná auta. Ať už jsou drahá jakkoliv. Jednou, až vyrosteš, a přesedneš ze svého ojetého BMW 353 E30 (nebo Golfa II rsp. III a...
Aha, tady si nekdo koupil ojety BMW 7 a ted dela machry. Napriklad skodovka neni nejlepsi auto na svete, ale spatna urcite taky neni. Treba Octavia 2 me neprijde vubec zla pokud pominu cenu. Konecne tam zacali davat i poradny motor 1.8TFSI, ted uz jen aby tam dali moderni 1.6 comonrail a bude to velmi dobre auto. Nemam nic proti italum nebo francouzum, sam vlastnim italske auto, ale vim, ze pristi bude nemecke auto. Preci jen jim jeste v kvalite schazi. Takze porad si myslim, ze skodovka je lepsi volba jako ojetina nez vetsina francouzske a italske produkce co se spolehlivosti tyce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 13:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Aha, tady si nekdo koupil ojety BMW 7 a ted dela machry. Napriklad skodovka neni nejlepsi auto na svete, ale spatna urcite taky neni. Treba Octavia 2 me neprijde vubec zla pokud pominu cenu. Konecne tam zacali davat i poradny motor 1.8TFSI, ted uz jen aby tam dali moderni 1.6 comonrail a bude to velmi dobre auto. Nemam nic proti italum nebo francouzum, sam vlastnim italske auto, ale vim, ze pristi bude nemecke auto. Preci jen jim jeste v kvalite schazi. Takze porad si myslim, ze skodovka je leps...
Nekoupil jsem si ojeté BMW 7. Ale je pravda, že už přihořívá...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 13:29, RE: Xsara VTS
Pepe napsal:
Tak pokud se nepletu, tak Xsara VTS zase až tak měkká není, určitě to bude ale vyváženější svezení (sport x komfort), než ta Puma. Ještě bych to viděl na P 306 S16...
Měl jsem 3dv Xsaru (ne VTS), a svezení to bylo moc pohodlné. Koupená po bouračce, s bůhvíjakou historií a nájezdem, ale to jen potvrzuje kvality - byla nezničitelná, měnil jsem jen spotřebák + běžná údržba. Takže tohle vozítko vřele doporučuju. Ale pokud chce tazatel sportovní auto a zároveň komfortní svezení a královský prostor - tuhle neřešitelnou rovnici dokážou (podle reklamních canců) vyřešit snad jen ve škodovce ;o) Jinak je to o ujasnění priorit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:05, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Určitě bych nepřesedlal z tak osobitého auta do nějaké tuctové koncernové krabice nedejbože s tak nedůstojným zvukovým projevem naftových takymotorů... To už raději ten benzínový Focus
Člověče, nezáviďte popularitu VW/AUDI. To, že na ně nemáte ještě neznamená, že jsou tato auta špatná. Jistě, některé mototrizace nebyly úplně šťastné, to ovšem nic nemění na skutečnosti, že jsou velice oblíbená, daleko oblíbenější než nějaký Focus, o který bych si neopřel ani kolo. Vysvětlete mi potom, proč jsou Audiny tak oblíbené a to i mezi "nenechavci". Kdyby to opravdu byla tak špatná auta, nekvalitně zpracovaná, nikdo by je přece nechtěl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:12, RE: je to trochu mimo...
Kolodмj napsal:
No však proto se ten tazatel ptal a dostal patřičnou odpověď. Ještě si myslím těch alternativ mohlo být zmíněno víc, třeba Fiat Bravo, možná Fiat Stilo (záleží na penězích), možná by uspokojila i Honda Civic.
Hl. tazatel nerekl cenu, to se pak muzeme pohybovat v horizontu 80 000, 120 000, 150 000 Kc pokazde je neco jineho. To se moc poradit neda. Ja bych se nebal focuse po konci roku 2001, takze vyroba spis 2002 prosel faceliftem a je to jedno z nejkvalitnejsich ojetych aut, s dobrym podvozkem, 1,6 se pri normalnim jezdeni do 7l na 100 vleze. Kdyz tomu slapne, bude vic, to je jasne. Akorat ty ceny budou nekde okolo 170 000 Kc. Jeste neni spatna Corola, ale ta neuchvati vzhledem moc...Co treba Fiat Coupe? 4 lidi odveze, kufr 295l, jen tam zlobi elektrika a spotreba bude vyssi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Nekoupil jsem si ojeté BMW 7. Ale je pravda, že už přihořívá...
ty seš ještě tady ? !!
Doufám, že naposled.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:30, Audi A3 =
= Octa I v dražším kabátě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:42, RE: bez předmětu
anonym napsal:
ty seš ještě tady ? !!
Doufám, že naposled.
Já mám pocit, že si z nás tady někdo dělá nepatřičnou prdel. Jenom některým to ještě nedocvaklo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:42, RE: Audi A3 =
anonym napsal:
= Octa I v dražším kabátě...
To si možná myslíte Vy a Vaši rádoby-znalečtí přátelé. Jel jste vůbec někdy v obou zmíněných autech? Zřejmě ne, ptotože pak by Váš mozek nemohl vyprodukovat takový nesmysl. Vždyť jízdní vlastnosti musí být logicky v důsledku odlišných použitých materiálů zcela odlišné. Nebo nám snad chcete tvrdit, že oktávka se chová stejně jako A3? Nebo že je snad kvalita zpracování na stejné úrovni???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 14:50, RE: bez předmětu
Vorsprung napsal:
Člověče, nezáviďte popularitu VW/AUDI. To, že na ně nemáte ještě neznamená, že jsou tato auta špatná. Jistě, některé mototrizace nebyly úplně šťastné, to ovšem nic nemění na skutečnosti, že jsou velice oblíbená, daleko oblíbenější než nějaký Focus, o který bych si neopřel ani kolo. Vysvětlete mi potom, proč jsou Audiny tak oblíbené a to i mezi "nenechavci". Kdyby to opravdu byla tak špatná auta, nekvalitně zpracovaná, nikdo by je přece nechtěl.
To že byste si o Focus neopřel ani kolo muze tay znamenat, ze jste v nem nejel. Mozna se nelibi kazdemu (me se zase nelibi nektere Audiny-ikdyz vetsina ano), ale jizdnima vlastnostma na tom bude i lip nez nejake A3.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:04, RE: Audi A3 =
Vorsprung napsal:
To si možná myslíte Vy a Vaši rádoby-znalečtí přátelé. Jel jste vůbec někdy v obou zmíněných autech? Zřejmě ne, ptotože pak by Váš mozek nemohl vyprodukovat takový nesmysl. Vždyť jízdní vlastnosti musí být logicky v důsledku odlišných použitých materiálů zcela odlišné. Nebo nám snad chcete tvrdit, že oktávka se chová stejně jako A3? Nebo že je snad kvalita zpracování na stejné úrovni???
To jako, ze Audi a VW jsou oblibeny? Ano, tady v CR, v Nemecku, jeste na Balkanu a mezi Ukrajinci. Byls treba v USA, v Asiji, Australiji atd? Zkousels vubec porovnat kolik se ve svete prodava Toyot a kolik koncernovych aut? Toyota prekonala VW naprosto ve vsem jeste v 70ch letech. Staci se podivat na technicke parametry, zebricky spolehlivosti atd. O japonskych premiovkach jako Subaru nebo Lexus ani nemluvim. Nebud zabedneny!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:20, RE: bez předmětu
anonym napsal:
To že byste si o Focus neopřel ani kolo muze tay znamenat, ze jste v nem nejel. Mozna se nelibi kazdemu (me se zase nelibi nektere Audiny-ikdyz vetsina ano), ale jizdnima vlastnostma na tom bude i lip nez nejake A3.
Máte pravdu, ve Focusu jsem, pokud si doře pamatuji, zatím nejel. Pro lepší jízdní vlastnosti Focusu může svědčit dlouholetá, chvílemi úspěšná účast Fordu (Focusu) v rallye. Jenomže pokud vím, tak se nedodává s pohonem všech kol, i když je pravda, že Haldex u Audi A3 také není žádná výhra...
Troufám si ovšem tvrdit, že životnost a spolehlivost Audi bude delší, resp. Audi bude spolehlivější než Ford.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:31, RE: Audi A3 =
anonym napsal:
To jako, ze Audi a VW jsou oblibeny? Ano, tady v CR, v Nemecku, jeste na Balkanu a mezi Ukrajinci. Byls treba v USA, v Asiji, Australiji atd? Zkousels vubec porovnat kolik se ve svete prodava Toyot a kolik koncernovych aut? Toyota prekonala VW naprosto ve vsem jeste v 70ch letech. Staci se podivat na technicke parametry, zebricky spolehlivosti atd. O japonskych premiovkach jako Subaru nebo Lexus ani nemluvim. Nebud zabedneny!
Co to je, prosím Vás, za argument? Není logické, že Evropané kupují evropská auta, Američané americká a Asiaté prostě Asijská (Australané rovněž, neboť josu prostě blíže Asii)? Podívejte se na ceny vozů v USA - americká a asijská auta jsou DALEKO levnější, než evropská. A to, prosím, i přesto, že např. Audi, VW, ale i Mercedes a BMW mají v USA své továrny. Čím to asi je?????
Audi kupříkladu prodalo loni v USA nejvíce svých aut, hned po Německu.
A poku jde o tu spolehlivost, mrkněte na tenhle žebříček:
http://data.idnes.cz/g/auto/autobild/tuv_report.html
V první desítce "nových" aut máte pouze DVĚ ASIJSKÁ. Takže nebuďte zabedněný Vy a nejprve si rozšiřte obzory, příteli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:40, RE: Audi A3 =
Vorsprung napsal:
Co to je, prosím Vás, za argument? Není logické, že Evropané kupují evropská auta, Američané americká a Asiaté prostě Asijská (Australané rovněž, neboť josu prostě blíže Asii)? Podívejte se na ceny vozů v USA - americká a asijská auta jsou DALEKO levnější, než evropská. A to, prosím, i přesto, že např. Audi, VW, ale i Mercedes a BMW mají v USA své továrny. Čím to asi je?????
Audi kupříkladu prodalo loni v USA nejvíce svých aut, hned po Německu.
A poku jde o tu spolehlivost, mrkněte na tenhle žeb...
Audi a VW v Americe si kupujou exoty, co si chteji odlisovat. Jinak, sedels nekde treba v Corolle sedan r.v2005, americka verze? Oproti A4 je to nebe a zeme. Ovsem dokonce i to co se prodava od Toyoty v Evrope je mnohem lepsi nez koncern. Vite, ze treba jiz v roce 1971 Corolla se vyrabela s motorem 1.6.DOHC 110k, 5 let pred slavnym Golfem GTI?...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:44, RE: bez předmětu
anonym napsal:
ty seš ještě tady ? !!
Doufám, že naposled.
A kde je dnes OSEL? Aby to tady rozhrábl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 15:49, RE: Audi A3 =
Vorsprung napsal:
Co to je, prosím Vás, za argument? Není logické, že Evropané kupují evropská auta, Američané americká a Asiaté prostě Asijská (Australané rovněž, neboť josu prostě blíže Asii)? Podívejte se na ceny vozů v USA - americká a asijská auta jsou DALEKO levnější, než evropská. A to, prosím, i přesto, že např. Audi, VW, ale i Mercedes a BMW mají v USA své továrny. Čím to asi je?????
Audi kupříkladu prodalo loni v USA nejvíce svých aut, hned po Německu.
A poku jde o tu spolehlivost, mrkněte na tenhle žeb...
Puma mozna neni to nejkomfortnejsi auto, ale ma charakter a jizdni vlastnosti, ktere se nedaji srovnat s zadnym autem za stejnou cenu a ani s nekterym drazsim. Ja jsem cizinec a s pumou jsem jel z cech do recka bez problemuv komfortu(mam sportovni podvozek Bilstein a je pravda ze často citim kazdy vymol). Jediny důvod pro vymenu je maly prostor, ale auto podobnych nebo lepsich jizdnich vlastnosti-podle me, asi ma jenom BMW 3. rada(2,0lt a vice) nebo S3 atd.Za nic jineho bych nevymenil pumu,pokud nemám rodinu vozit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 16:13, Boje
Tady ty třídní boje o kvalitách značek nechápu. Navíc stačí zběžně nakouknout do TUV a že by Audi a VW okupovalo přední příčky se říci nedá. Spíše se tak potácí na zhruba stejných postech jako tady poplivaný Opel (abych se ho zastal) - takže to vidím na podobnou kvalitu za drahé peníze. V ruce mám 2 relativně staré reporty, z roku 2006 a 2004. A průřezem všemi kategoriemi se mezi Toyotu, Mazdu a Nissan motá Mecedes a Porsche. A taková prémiovka jako BMW, taky žádná sláva, asi to bude taky jen prémiovka finanční, a to BMW jako auto uznávám, ale faktem je, že jen kvůli motorům. Jinak jízdní vlastnosti na suché silnici si můžou strčit za klobouk. Já ptořebuji jezdit i v dešti i na sněhu - na co je mi pak 250 koní.
A na základě toho mi přijde úsměvné, jak se tady snažíme dokázat, jestli je lepší utratit víc peněz za A3 nebo míň za Focuse. Já osobně bych šáhl po Focusovi. Jednak ho má švagr a docela si ho pochvaluje a jednak nekupuji auta kvůli prestiži, ale primárně k ježdění. A obecně považuju veškerá auta za drahá, protože cokoli, co během pár let ztratí cenu v 10-kách % je drahé, a to zejména, když to stojí nové několik set tisíc a je tlak na to měnit auto nejlépe po 4. letech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 16:24, RE: Boje
David V napsal:
Tady ty třídní boje o kvalitách značek nechápu. Navíc stačí zběžně nakouknout do TUV a že by Audi a VW okupovalo přední příčky se říci nedá. Spíše se tak potácí na zhruba stejných postech jako tady poplivaný Opel (abych se ho zastal) - takže to vidím na podobnou kvalitu za drahé peníze. V ruce mám 2 relativně staré reporty, z roku 2006 a 2004. A průřezem všemi kategoriemi se mezi Toyotu, Mazdu a Nissan motá Mecedes a Porsche. A taková prémiovka jako BMW, taky žádná sláva, asi to bude taky jen pr...
Naprosto souhlasím. Konečně nekdo napsal pravdu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.06.2008 16:42, RE: Audi A3 =
anonym napsal:
Audi a VW v Americe si kupujou exoty, co si chteji odlisovat. Jinak, sedels nekde treba v Corolle sedan r.v2005, americka verze? Oproti A4 je to nebe a zeme. Ovsem dokonce i to co se prodava od Toyoty v Evrope je mnohem lepsi nez koncern. Vite, ze treba jiz v roce 1971 Corolla se vyrabela s motorem 1.6.DOHC 110k, 5 let pred slavnym Golfem GTI?...
Pokud jde o Corollu 2005, americkou verzi, tak v té jsem prozatím neseděl a nijak zvlášť po tom ani netoužím (neodmítnu, pokud bude příležitost). V srovnání s novou A4 to zřejmě bude nebe a země, ovšem s tím, že Corolla bude na té zemi někde v hnoji. A prosím Vás, koho zajímá historie téměř 40 let stará? Vsadím se, že mnoho čtenářů této rubriky ještě tehdy nebyla na světě... Teď je teď a asijská auta v konkurenci s evropskými prostě NEOBSTOJÍ. Tak už si to konečně uvědomte a přijměte za fakt jasná empirická data!!!!
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.