0
zpět
 

diskuze k tématu: Mám vyměnit Ford Puma za Audi A3?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, americká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.07.2012 14:00, Rozuzlení po letech
Dámy a pánové,
vzhledem k tomu, co se tu rozupoutalo, jsem odmítl se toho nějak účastnit. Teď když je po všem a Puma už je dávno pryč, mohu se s Vámi podělit o to, jak to dopadlo. Pumu jsem tenkrát z důvodu nedostatečné poptávky na trhu neprodal. Nechal jsem si ji a prodal jsem ji až v roce 2010 kamarádovi (nadšenci pro Pumu) za 50 tisíc (pořizovací cena 125 000) Byl to rok 1999 s udájnýmy 92000 na tachometru. Poté jsem byl zimu bez auta a nakonec se mi náhodou podařilo dostat k Mondeu 2002 2.0 TDDi kombi za 45 od známého. Auto mělo několik kosmetických vad, pár technických (světlo v interiéru, povolená ručka atd.) ale jinak naprosto v pořádku. Nájezd cca 160 tisíc (zaručených). Tímto jsem zjistitl, že ford je opravdu pro mě. ideální koráb ve kterém se mi podařilo přestěhovat věci z bytu na 3 otočky. Spotřeba cca 6,5 (ano, jezdil jsem jako prase). Auto bylo trochu zatuihlé když jsem ho koupi, ale podařilo se ho po pár ticícíh rozhýbat. Pravděpodobně to bylo i tím, že dostalo všechny nové náplně a filtry. NIcméně, toto auto jsem měl jen půl roku, poté jsem ho prodal za 50 tisíc. Bylo to především z důvodu, že jsem dostal služební auto a mondeo bylo používáno jen 1-2x za týden, jinak jen chátrolo před domem. Nyní sedlám služební Fabii 1,2 HTP kombi rok 2006. Do města snesitelné auto. Na delší cesty to není žádná slast. Oproti tomu co znám z fordů je to příšerné s ním jezdit byť jen decentně ostřejší jízdu na hranici rychlostních limitů. Pneu o šířce 165 na hraně snesitelnosti na suchu, na mokru už je to hazard se životem. Podařilo se mi jí i v zimě šikovně přetočit na dveře kvůli nezvládnutému smyku. Mám za sebou školu smyku, ale v tomto autě mi byly všechny poučky a zkušenosti zbytečné. Ze začátku byla spotřeba cca 7,5 litru, ale postupem času jsem asi zmoudřel a zklidnil svojí jízdu. Dálky jsem schopen udžet pod hranicí 6 litrů bez problému a s klimatazicí (Plzeň-KV i za 4,8), Město se dá držet mezi 5-6,5 litry dle dopravy. Najeto má holka 226 000, do firmy kupovaná jako nová. Já osobně na ní mám myslím cca 45000km. Popravdě bych asi byl schopen napsat i rozsáhlejší recenzi na toto auto, ale je toho taky všude napsáno již hodně a asi by to nikdo nečetl.
reagovat
  1 ... 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.