0
zpět
 

diskuze k tématu: Co říkáte na kvalitu vozů Citroen?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.01.2007 08:53, RE: Chci koupit Xsaru 2 l vts
renda napsal:
mam zajem o dvoulitra vts tak z roku 2000.Nemate s nim někdo nějaké zkušenosti?

Rád bych opravil TY co ví vše ,tak např. rozvoďák u 1.4hdi se
mění po 230000 km . Je to tak ,asi zíráte .
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.01.2007 09:38, RE: citroen
anonym napsal:
Václave pochlub se cos kradl,kdyžs měl 1,24 MEGA za komančů????
Tos musel být Havel.Normální lidi jezdili ve 120kách. :o)
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.01.2007 10:11, RE: 4Kmotr
Jirka napsal:
Není mojí chybou, že se takové reakce objevují, i když po pravdě řečeno, ti co jsou spokojeni vůbec nepíší, bohužel ke škodě ostatních co by rádi nějakou informaci získali. Takže z toho pak vyjde většinou samá kritika a problémy s autem (většina z nás není tak bohatý a když své mnohdy těžce vydělané peníze někam - např. do auta, které si vyhlédne, investovat, tak chce aby mu dělalo radost a ne starosti i když auto je nejhorší investice, ale pro mnohé nutnost), ale i mezi mnoha kritickými články ...
Tak tedy-vlastním Citroen Xantia 1.9 SD.Pokud to není tvůj koníček,nekupuj!Pokud chceš mít opici,musíš mít i na banány.Ne tu alkoholovou :o) A nám ostatním-pravidelně servisovat,měnit doporučovaná média (Total) a není problém.Je samozřejmé ,že pokud auto najede 30 000-40 000km/ročně zákonitě se opravy dočkáš.Po 220 000 komplet spojka neb byla na hadry,2x rozvoďák a kladky,mikrořemen,1x zadní korektor a sem tam přední stabilizátor a pár dětských nemocí.Šok je v rozdílných cenách náhradních dílů (prkotina stojí majlant a jinou bych odhadl 300%dráž),ale dá se sehnat buď použitá nebo v replice.Koule 2x po 90 000 km (tlumiče měníš určitě častěji)a jinak nic.Mám najeto 270 000 km a pohoda.Motor šlape jak hodinky.Zimní starty zde na Vysočině bez problému.Povození vskutku královské a design dodnes nadčasový a neokoukaný(věc subjektivního názoru).Neměnil bych.Prostě,kdo se sveze většinou zůstane věrný.Proto máme i svůj značkový klub,kde je nás stejně "závislích"poměrně dost.Jízdní vlastnosti blbuvzdorné,ale ne pro šílence které potkávám každý den na silnici.Škoda že výroba byla již ukončena. A teď mě rozcupujte.
P.S.U Jaroše jsem neměl problém několik let. :o)
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.01.2007 23:23, Spotřeba PHM motorů HDI
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.02.2007 11:13, RE: Berlingo 1.4
Kmotr2 to Petr napsal:
Petr dík za poznatky, s tím relé airbegu jsi mě napružil tak, že poletím do service a zeptám se jich jak to je, páč mě to začalo poplikávat chvílu po záruce a teď se to chová tak, že to skoro furt svítí, akorát v sobotu to bylo nějak náhodou zhaslý.Nikdo se mi neozval v záruce ani po, tak to prověřím. Jinak všem z okolí Ždáru doporučím ať si u Jaroše nekupují vůbec nic. V Brně je to přesně naopak, tam jsou ochotní a vstřícní.Poradí někdo jaké kostice do toho stabilizátoru dát.Ty originály mi vyd...
nech si zkontrolovat konektory pod sedačkou /řidič i spolujezdec/co vedou k předpínačům pásů. Nejlépe je vystřihnout a napojit na pevno. Budeš mít pokoj od náhodného rozsvěcení kontrolky airbagu.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.02.2007 12:25, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
Mám bezmála 2-letou zkušenost s motorem 1.6 HDI 16V (80kW/110k) v C5. Musím napsat,že mě motor mile překvapil svou pružností a dostatečným výkonem i na tak těžký vůz. Samozřejmě,že C5 není žádný sporťák, a při plném zatížení již akcelerace není nijak skvělá. Pokud člověk jede plynulou a pohodovou jízdou, není problém se dostat ve spotřebě na hodnoty uváděné výrobcem (4,5 l /5,4 l a 6,8 l ). Je pravda,že ve chvíli kdy zvolím svižnější styl mimo město (třeba dálnice okolo 130km/h) , pak kombinovaná spotřeba vzrůstá na 5,8 l -- 6,2 l.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.02.2007 17:47, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
Mám Xantii r.v.2000 hdi 80 kw,spotřeba do 6,5l.Jezdím většinou po městě a krátké trasy.S Citroeny jsem spokojen,předtím ZX.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.02.2007 08:00, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
Ke spotřebě HDi uvádím:

Berlingo r.v. 2000, motor 2,0 HDi 66kW- spotřeba 7,5-8l.
Berlingo r.v. 2006, motor 1,6 HDi 66kW- spotřeba 5,8-6,2l.

Na obou vozidlech bych řekl, že jezdím identicky(rychlost atd.)
zajímavostí je 1,6 HDi, který po cca. 10tis km ještě nebude úplně zajetý.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.02.2007 20:29, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Michal napsal:
Ke spotřebě HDi uvádím:

Berlingo r.v. 2000, motor 2,0 HDi 66kW- spotřeba 7,5-8l.
Berlingo r.v. 2006, motor 1,6 HDi 66kW- spotřeba 5,8-6,2l.

Na obou vozidlech bych řekl, že jezdím identicky(rychlost atd.)
zajímavostí je 1,6 HDi, který po cca. 10tis km ještě nebude úplně zajetý.
Spotřeba u Berlinga,služební pikap 2,0 HDI do 6l,soukromé 1,9D to samé,ovšem jízda předpisovou rychlostí s lehkou nohou.V rodině ještě 1,8 benz. a tam je to do 8l
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 03.02.2007 10:21, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
S motorem 2.0 HDi jezdím ve Xantii r.v. 99, výkon 80 kW. Jezdím spíše kratší vzdálonosti, z toho asi třetinu najedu po městě. Spotřeba vychází od 5,6 - 6,1 l/100 km při relativně svižné jízdě s tím, že s kopce dávám neutrál. Na delší trasy do 150 km/h se dá jezdit okolo 5,3 l/100 km. Myslím, že v lehčím voze by se dalo jezdit i za méně, na druhou stranu Xantia má nízký součinitel odporu vzduchu.. Záleží na tom, jaký cit pro vůz máte. Jsem si jist, že můj otec, který najel násobky toho co já, s vozem jezdí ještě úsporněji - lepší technika jízdy a navíc nemá potřebu si to občas pro radost s jízdy přišlápnout :) Pavel
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.02.2007 21:54, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
MiSm napsal:
Spotřeba u Berlinga,služební pikap 2,0 HDI do 6l,soukromé 1,9D to samé,ovšem jízda předpisovou rychlostí s lehkou nohou.V rodině ještě 1,8 benz. a tam je to do 8l
Hej kámo, je v tom velký rozdíl jestli jedeš s 2,0 HDI nebo 1,9 D? Stojí to HDI vůbec za to? nemůžu porovnat proto se ptám.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.02.2007 09:30, citroen
S motorem PEUGEOT jsou citroeny špičkové
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.02.2007 13:26,
Ahoj všichni vlastním už 7 rokem berlingo 1.8 multispace a používám ho k podnikání tim pádem dostává dost zabrat.Musím říct že mě ještě ani jednou nezradilo,když nepočítam výměnu brzdových destiček oleje rozvoďáku a jiných drobných prkotin tak jsem ještě žádnou velkou opravu neprováděl.Musím ale přiznat že jak tady kolega píše aerbeg mi bliká stále už od novoty,je to prý nějaká výrobní vada . Vždycky ji bezplatně odstraní ale stačí hrknout sedadlem a je to tu znova.Třeba se už ta kontrolka konečně spálí Jinak nato že mám najeto 130 000 km super.
Před půl rokem jsem ještě koupil c 3 1.1. příjde mi trochu zhnilá ale co se dalo čekat ,do města ale super a zatím jezdím bez problému.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.02.2007 09:11, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
C8 2,2HDi 2004 - 8-9l/100km, coz je hruza.
Mel jsem 5 let Alhambru 1,9TDi, 81kW, ta jezdila bezne za 6l/100km, dalo se i pod 6.
Oproti C8 mame Xsaru 2,0HDi 2000 a ta jezdi 5-6l/100km, coz se da. Nicmene je pravda, ze zabozrouti proste chlastaji vic nez soudruzi z NDR.
Jinak bych se rad zasmal tomu panu Chytremu, ktery meni rozvodak po 230 000km. Kdyz uz tak machruje, tak aspon po 240 000km a radsi si ho vymenim na TDi pokazdych 90 000km a porad me to vyjde levneji nez 2x doplnovat aditiva do podelanyho FAP. I kdyz v C2 asi jeste nebude vedet co to je. Shrnul bych to slovy - starej Citron, dobrej Citron. Do novyho bych uz nesel ani zadarmo. Tak, jak jsem se vytrestal s C8, bych nepral nikomu.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.02.2007 09:27, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Kmotr2 napsal:
Hej kámo, je v tom velký rozdíl jestli jedeš s 2,0 HDI nebo 1,9 D? Stojí to HDI vůbec za to? nemůžu porovnat proto se ptám.
Taky si nestěžuji ba naopak
P.406 rv 2000 - 2.0HDI Break neajeto 100000
40% město 60%okrsky max 6,5 l
Dálnice do 150 ( 5-5,5) do 190 (do 6,5l)
Okrsky do 6l
(( způsob jízdy )) rád proháním ''ůžasné'' P: Passaty a Ochcávky aj..
Klady-
Chování vozidla v nepředpisových situacich ( umí podržet a to dost !!) dále akcelerace motoru tahá pěkně tak 1900 až do 5000ot/min. Ticho i při vyšších otáčkách (takový příjemný ''bass brum'')
dále design vozu jak ze vnitř tak zvenku hlavně vozy po faceliftu- ,, pozink !! a vůbec celkový dojem a spolehlivost'' která je vždy R E L A T I V N Í ...! ! !
Zápory-
Záleží jak se budete k němu chovat určitě to není debilitěvzorné autíčko. A tak trochu elektrika ale to se týká trošičku přeelektrizovaných novějších modelů

''' Jinak doufám že se ozve nějaký zmagořený SAJONARA a začne zpívat a japan benzínech ..Protože já mluvím o deislu''
Z toho vyplývá že až japonci vyrobí aspon tak spolehlivý diesl jako 406 HDI za podobnou cenu tak se budeme baviti
žlutásci... (už mě začínaj s..t ty vaše neobjektivní TÚV testy)

reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.02.2007 11:44, RE: citroen
Ladislav Petr napsal:
S motorem PEUGEOT jsou citroeny špičkové
Peugeot + Citroen je od začátku 80. let koncern PSA. Nějaký další, dosud neléčený komplex?
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.02.2007 21:55, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
immortal HDI napsal:
Taky si nestěžuji ba naopak
P.406 rv 2000 - 2.0HDI Break neajeto 100000
40% město 60%okrsky max 6,5 l
Dálnice do 150 ( 5-5,5) do 190 (do 6,5l)
Okrsky do 6l
(( způsob jízdy )) rád proháním ''ůžasné'' P: Passaty a Ochcávky aj..
Klady-
Chování vozidla v nepředpisových situacich ( umí podržet a to dost !!) dále akcelerace motoru tahá pěkně tak 1900 až do 5000ot/min. Ticho i při vyšších otáčkách (takový příjemný ''bass brum'')
dále design vozu jak ze vnitř tak zvenku hlavně vozy po faceliftu- ,, po...
jel si v necem jinem nez v 406? Bys asi poznal jak se chova sportovni auto, nebo nam snad chces rict ze 406 Break se chova v krizove situaci jako sportak? Vzdyt to ma mekky podvozek urceny na pohodlnou jizdu a ne zadny bejceni, sedni si treba do stare E36 320i a uvidis jaky je rozdil...
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.02.2007 17:46, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
Někoho zajímala spotřeba HDI, tak přispěju troškou do mlýna.
Už skoro rok mám Evasion 2.0 HDi r.v. 2000, spotřeba 6-6,1 za celou dobu, jezdíme s rodinou, takže většinou naloženi a trasy tak okolo 100km. Nechtělo se mě věřit, že s takovou bednou se člověk tak dobře a levně sveze, zatím na něj nedám dopustit.
V Peugeotu 307 r.v.2005 mám HDI 1,6 (80kW) jezdí to za 4,9-5,2. Převážně s ním jezdím sám postrky do práce, cca 70km denně. Když mám náladu, jen to lechtám za 4,9. Většinou ale pospíchám a rád se svezu, pak se pod 5l nevejdu.
Průměr obou aut je asi za 12 000km, tankuju jen u Shellu. Zatím ani v jednom případě volby HDi nelituju.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.02.2007 16:37, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Dalibor napsal:
Vážení diskutující. Oprosťme se prosím od emocí a pokusme se společně dojít k relevantnímu závěru skutečné spotřeby PHM u motoru HDI. Vyzývám toliko skutečné majitele těchto motorizací (HDI) , ať už v minulosti či současné, o sdělení jejich osobní zkušenností se spotřebou PHM. Uvádějte prosím vždy typ vozu, jeho r.v., motorizaci a spotřebu, případně další sdělení. Stručně a jasně. Věřím, že tato debata výhradně na téma spotřeba HDI bude přínosná pro nás pro všechny. Děkuji všem. Dalibor
C JUMPER 2.0 HDI 62 kw - chip 73 kw, 8 míst, r. v. 2003, průměrná spotřeba za 3/4 roku 15 t km 7,5 - 8,5 , cca 80% město - kratší trasy, 20% mimo. Měřeno tankováním po hrdlo. Jezdím průměrně, dynamika tohoto motoru je slabší (poh. hm. 2.000 kg) což dohání lehčím zpřevodováním, nevýhoda na dálnici kdy motor při 130 km/h točí přes 3.000 ot. Jinak naprostá spokojenost a zatím žádné závady jen běžný servis.
reagovat
nahlásit
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.02.2007 17:29, RE: Spotřeba PHM motorů HDI
Karel napsal:
C JUMPER 2.0 HDI 62 kw - chip 73 kw, 8 míst, r. v. 2003, průměrná spotřeba za 3/4 roku 15 t km 7,5 - 8,5 , cca 80% město - kratší trasy, 20% mimo. Měřeno tankováním po hrdlo. Jezdím průměrně, dynamika tohoto motoru je slabší (poh. hm. 2.000 kg) což dohání lehčím zpřevodováním, nevýhoda na dálnici kdy motor při 130 km/h točí přes 3.000 ot. Jinak naprostá spokojenost a zatím žádné závady jen běžný servis.

vlastním C3 1.4HDI 180000 km. a moje spotřeba je mimo jiné 3ks.
řemenic na klice co pohání alternátor atd. Každá bratru přes 3000kč.
Je to výborný vynález ( odpružené uložení v gumě) ,ale nemá dlouhou
životnost. Dále 35ks.žárovek H7 ( dnes ji měním do pěti minut) auto je vyrobeno03 . Kdybych se rozepsal o dalších potížích s Tímto vozem
,tak Vás rozbrečím . Moje rada je FRANCOUZE NIKDY -
reagovat
nahlásit
  1 ... 5 6 7 ... 12
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.