Dejmalík napsal:
C5 Break 2.0 hdi 80kw 11/2001 najeto 130tk, dlouhodobá spotřeba 7,5l, při dlouhých cestách převážně po dálnici 6,7l, pokud jezdím hodně po městě leze to i přes 8l. I přes to jsem spokojen a za TDI bych neměnil
tak já se taky přidám´...
Mám Xsaru 2,0 HDi 66 Kw r.v. 2000, exclusive, najeto skoro 170000 km,
spotřeba je 6.5 až 6,8 ... skoro furt, jezdim po okreskách a to tak nějak normálně ... tak do kila občas na to šlápnu ..
No a ať mi někdo vykládá, že s tim jezdí pod 6, tak mi ho ukažte, nebo jel nějakou dálku a změřil si to a pak to udává jako jeho spotřebu, takový jděte spát ... prostě to žere a hotovo ..
Kdo chce jezdit s naftou za málo, tak jedině TDi a to pouze 66Kw a 81 Kw, pak už jsou to setjný žrouti jako HDi ...
Vlastní zkušenost:
Octavia 66Kw 5,8l ( pohodová jízda asi jako s Xsarou, firemní )
Octavia 81Kw 5,5l ( kamaráda spotřeba dle PP )
Fabia TDi-Pd 74 Kw 6,2 ( služební , normální jízda na harnici limitů)
Osobně 81Kw TDi je super a nedám na něj dopustit

ale cena Xsara rv. 00 a octavia rv. 00 !? no za octávku bych měl 1,5 Xsary