0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia combi 1.9TDi nebo VW Passat variant 1.9TDi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 18:50, RE: benzín vs nafta
Honza je odborník... napsal:
Proč by sis taky stěžoval na firemního Superba, ty frájo. Neinvestuješ do něj, tak proč by sis stěžoval. Proč Ty nemáš TDI ale 1.8 T? Chceš si užít, asi proto. Mlaďoch asi jsem (21) a než bych čipoval TDI, a pak kouřil jak komín a dělal d d d jako traktor, tak si radši užiju, koupím starou Calibru v turbu za stejné prachy jako Oct. TDI a je to úplně o něčem jiném. Nemáš čipnutou i hlavičku?
Zrovna s Calibrou bych se tady moc neoháněl odborníku. Samozřejmě, že to je o něčem jiném, kalibra ti bude hnít pod rukama, na benzínce ti to vysaje peněženku, na dovolenou se s tím jet nedá. Nenechal sis doma hlavičku ty d d d traktore?

Z každýho auta bude jednou opel!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 18:56, RE: benzín vs nafta
F1 napsal:
Přesně tak poslouchat diesel, kterej kloktá a je to jak když se perou koně je šílený. I když ceny benzínu nejsou zrovna příznivý, mě to za to stojí krotit velkoobjemovej motor ameriky. S panem Vaculíkem souhlasím, vystihl to přesně. Německá auta berou lidi jako etalon kvality, majitelé je nekriticky obdivují a přitom předražený spotřební zboží, pro lidi jaké pan Vaculík jmenoval.
Ty srando! Americká auta jsou jako kvalitní, jo? )))) Raději odcházím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:00, RE: vulgarita v poradně
1vlada napsal:
Jsem rád, že nejsem se svým názorem osamocený. Pro pořádek bych rád uvedl, že nic nemám proti "TDI". Přestože vlastním jiný motor, tak respektuji to, že každý má jiné priority a podle toho čím jezdí bych si ho nedovolil posuzovat jako člověka.
Přeji Vám všem hezký den a trochu nadhledu nad věcí a slušnosti k ostatním.
1vlada
Vecna skoda, ze na tak dobrem webu se vyskytuje tak velka koncentrace netolerantnich lidi kteri znaji jen svouji pravdu a nazor na vec.
Karel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:04, RE: benzín vs nafta
Honza je odborník... napsal:
Proč by sis taky stěžoval na firemního Superba, ty frájo. Neinvestuješ do něj, tak proč by sis stěžoval. Proč Ty nemáš TDI ale 1.8 T? Chceš si užít, asi proto. Mlaďoch asi jsem (21) a než bych čipoval TDI, a pak kouřil jak komín a dělal d d d jako traktor, tak si radši užiju, koupím starou Calibru v turbu za stejné prachy jako Oct. TDI a je to úplně o něčem jiném. Nemáš čipnutou i hlavičku?
Tak to snad není možný, jaký ty seš pako ještě začni křičet, že stará kalibra turbo je spolehlivější a míň nákladná na servis než oktávka a já se snad udusím smíchy... a když už jsem podle tebe ten frája, tak ti podle toho něco napíšu : chápu, že nemáš prachy, tak si kupuješ takový pastičky, jako calibra turbo a pod, ale je to tvoje věc určitě si myslíš, že máš nejlepší auto na světě...mysli si to ty závodníku s pořádnym fárem a že si za něj dal stejnýn prachy jako stojí oct tdi, je důkaz tvojí imbecility ..ale teď už se snižuju na tvojí úroveň, nechápu proč se můžete všichni pos... z toho, že jsou tdi tak oblíbený..ta oblíbenost asi z něčeho pramení... a jestli tobě nevadí jezdit za 15 litrů, nebo kolik ti ten tvůj zázrak baští, tak někomu možná jo...proto jsem taky psal můj názor, že nevidím nic špatnho na tom, že jsou mladý kluci, který chtěj oct tdi.. A stím mým superbem služebním si to odhadnul velmi dobře...proč bych si stěžoval ??? Neinvestuju do něj, tak nezáviď, ale neinvestuje do něj(krom běžnýho servisu) ani firma, má najeto 130 tis.. a všichni odpůrci TDi teď třeba praskněte vzteky, ale s původní váhou..
oct 1,8T mám protože jsem chtěl 4x4, 1,8T jede velmi dobře s rozumnou spotřebou, která se po čipování ještě snížila , o čemž se tobě s calibrou může jen zdát ty FRÁJO...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:12, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
Tak to snad není možný, jaký ty seš pako ještě začni křičet, že stará kalibra turbo je spolehlivější a míň nákladná na servis než oktávka a já se snad udusím smíchy... a když už jsem podle tebe ten frája, tak ti podle toho něco napíšu : chápu, že nemáš prachy, tak si kupuješ takový pastičky, jako calibra turbo a pod, ale je to tvoje věc určitě si myslíš, že máš nejlepší auto na světě...mysli si to ty závodníku s pořádnym fárem a že si za něj dal stejnýn prachy jako stojí oct tdi, je důkaz tvojí...
jo a to krocení velkoobjemovýho americkýho motoru je taky hodně úsměvný...jeden takovej máme v rodině...je to Dodge Grand Caravan, 3,8 V6 r.v 2001 a ujedu mu se superbem tdi na půl plynu...jedu za 6 a ten americkej zázrak nejde v Praze pod 18...ale to krocení musí bejt fakt úchvatný...pánové někdy jste fakt vtipný...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:12, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
Tak to snad není možný, jaký ty seš pako ještě začni křičet, že stará kalibra turbo je spolehlivější a míň nákladná na servis než oktávka a já se snad udusím smíchy... a když už jsem podle tebe ten frája, tak ti podle toho něco napíšu : chápu, že nemáš prachy, tak si kupuješ takový pastičky, jako calibra turbo a pod, ale je to tvoje věc určitě si myslíš, že máš nejlepší auto na světě...mysli si to ty závodníku s pořádnym fárem a že si za něj dal stejnýn prachy jako stojí oct tdi, je důkaz tvojí...
jo a to krocení velkoobjemovýho americkýho motoru je taky hodně úsměvný...jeden takovej máme v rodině...je to Dodge Grand Caravan, 3,8 V6 r.v 2001 a ujedu mu se superbem tdi na půl plynu...jedu za 6 a ten americkej zázrak nejde v Praze pod 18...ale to krocení musí bejt fakt úchvatný...pánové někdy jste fakt vtipný...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:25, Benzín vs. Nafta
Já osobně se řadím mezi mladé (25). Jezdím ve starém Formanu r. v. 94 na LPG už 3 roky, protože na lepší a levnější auto, jsem se prostě nezmohl. Autu ale dávám všechno co je potřeba. Pokud počítám provozní náklady a pořizovací cenu, tak by mě TDI asi utrhlo kapsu. Docela mě udivilo, jak si myslíte, že si mladej kluk ve 20 letech koupí olítaný auto za 200 tisíc. Pokud nemá zazobaný rodiče, tak si koupí akorát jeho fotku. Když vezmu, že člověk skončí SŠ tak v 19-20 letech a během 1 roku si najde práci a ušetří 200 tisíc, tak tomu říkám zázrak. Nemá cenu tady řešit, jestli v TDI jezdí kolotočáři, nebo majitelé velkých nadnárodních podniků. Hláška od p. Vaculíka je vtipná, a určitě ze života. Nejezdil jsem v mnoha autech s naftou, protože po zkušenostech druhých mě to ani nelákalo. V dnešní době nemá velký význam uvažovat o naftě jako levným provozu, když vezmu, že auto je dražší a cena nafty je stejná jako benzín, tak kolik pak musíte ročně ujet, aby se to vyplatilo? 30-40 tisíc? A kolik pak při takovém počtu kilometrů stojí údržba? No každému se líbí něco jiného, ale až přijedou světský do Vaší vesnice, tak se jim mrkněte na zadek, jestli se jim tam leskne TDI.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:26, RE: benzín vs nafta
jirka napsal:
Zrovna s Calibrou bych se tady moc neoháněl odborníku. Samozřejmě, že to je o něčem jiném, kalibra ti bude hnít pod rukama, na benzínce ti to vysaje peněženku, na dovolenou se s tím jet nedá. Nenechal sis doma hlavičku ty d d d traktore?

Z každýho auta bude jednou opel!
Pokud Calibru koupím, tak budu počítat s velkou spotřebou, i s korozí a dokonce s ní pojedu i na dovolenou. Ve dvou lidech jo. Neříkám, že je spolehlivá jako Oct., to jsi vzal kde? napsal jsem to? o spolehlivosti u o dost sraršího auta je to snad jasné, ne? Já psal, že jako mladý si ji koupím kvůli zážitkům. V rodině mám super mechanika, nemějte péči. Pokud koupím, budu do ní investovat. Na ten benzín si vydělám, nuďte klidní. Než dělat d d da jet za 5, tak radši každý kilometr si užiju a třeba i za 15. a takové TDI budu žrát i s cestou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:29, RE: Benzín vs. Nafta
gee3 napsal:
Já osobně se řadím mezi mladé (25). Jezdím ve starém Formanu r. v. 94 na LPG už 3 roky, protože na lepší a levnější auto, jsem se prostě nezmohl. Autu ale dávám všechno co je potřeba. Pokud počítám provozní náklady a pořizovací cenu, tak by mě TDI asi utrhlo kapsu. Docela mě udivilo, jak si myslíte, že si mladej kluk ve 20 letech koupí olítaný auto za 200 tisíc. Pokud nemá zazobaný rodiče, tak si koupí akorát jeho fotku. Když vezmu, že člověk skončí SŠ tak v 19-20 letech a během 1 roku si najde...
Přesně tak. Co bys koupil Ty za 200 tisíc? Asi ne TDI, že ne. Jinak 100% souhlas.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:37, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
Tak to snad není možný, jaký ty seš pako ještě začni křičet, že stará kalibra turbo je spolehlivější a míň nákladná na servis než oktávka a já se snad udusím smíchy... a když už jsem podle tebe ten frája, tak ti podle toho něco napíšu : chápu, že nemáš prachy, tak si kupuješ takový pastičky, jako calibra turbo a pod, ale je to tvoje věc určitě si myslíš, že máš nejlepší auto na světě...mysli si to ty závodníku s pořádnym fárem a že si za něj dal stejnýn prachy jako stojí oct tdi, je důkaz tvojí...
Koupím si Calibru, píšu, ne koupil jsem...
Sám jsi imbecil.
Nejde mi o spolehlivost ani o spotřebu.
Samozřejmě že starý Opel je jinde než Oct.
Než dát 200 tis. do ojeté Oct., radši si za to koupím sporťák a spravím si ho za ty prachy.
Je to moje volba. Ty sis vybral, já si taky vyberu, neboj.
A nerozčiluj se tak, neprospívá to zdraví. Diskutujeme, nehádáme se.
Uznáš aspoň, že mladý, který si chce zajezdit, radši koupí Calibru za 100 tisíc a ještě investice do oprav, než Oct. f TDI? Fakt nejde o spotřebu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 19:46, RE: benzín vs nafta
Honza je ... napsal:
Koupím si Calibru, píšu, ne koupil jsem...
Sám jsi imbecil.
Nejde mi o spolehlivost ani o spotřebu.
Samozřejmě že starý Opel je jinde než Oct.
Než dát 200 tis. do ojeté Oct., radši si za to koupím sporťák a spravím si ho za ty prachy.
Je to moje volba. Ty sis vybral, já si taky vyberu, neboj.
A nerozčiluj se tak, neprospívá to zdraví. Diskutujeme, nehádáme se.
Uznáš aspoň, že mladý, který si chce zajezdit, radši koupí Calibru za 100 tisíc a ještě investice do oprav, než Oct. f TDI? Fakt nejde o spotřebu...
přesvědčil jsi mě....zítra si du koupit calibru :o))))))))..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:02, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
přesvědčil jsi mě....zítra si du koupit calibru :o))))))))..
Honzíku, buď v poho. Každému, co jeho jest. Tobě jest milejší Oct. f kombajnu a i v zimě na hlínách, já si koupím to turbo, no. Je mi milejší. Třeba jsi taťka od rodiny a potřebuješ kombík. Já ne. Chci si užít. Já Tě nepotřebuju přesvědčovat, že je Calibra pro Tebe. Ty mě taky nepřesvědčíš, že si mám koupit Oct. Já na ni teda nemám, ale i kdybych měl, nekoupil bych. Třeba se mi budeš smát až kolem mě profrčíš se 180-ti koňovým rykem chipnutého závodního kombi, budu u krajnice s odstaveným porouchaným autem aTy si to užiješ, ale třeba Tě opískuju já na cestě a Ty to nerozdýcháš. Necháme to náhodě, co říkáš? A i když jsi mě urážel, tak věř, že Ti přeju, aby se Ti dařilo, aby jsi vždy dojel do cíle zdravý a odpočatý. Toho firemního Superba Ti nezávidím, protože není Tvůj, víš? Ale třeba se ve firmě vypracuješ a jednou budeš mít Superba svého a budeš se pak radovat, že váha vzduchu vydržela 130 tisíc! Oslavíš to a budeš šťastný! Píšeš, že krom pravidelného servisu se Superbem není problém, že se nekazí, ale kolik stojí ten pravidelný servis...
Ale to je fuk.
Honzo, buď v klidu, život je tak krátký...
Užij si ho a mysi si o mě, co chceš.
Jdu na pivo, tak se měj, třeba se potkáme na jiném disk. fóru, až pan Vaculík napíše zase někde slovo VOLE, určitě se ozveš. Takže-pa pa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:08, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
jo a to krocení velkoobjemovýho americkýho motoru je taky hodně úsměvný...jeden takovej máme v rodině...je to Dodge Grand Caravan, 3,8 V6 r.v 2001 a ujedu mu se superbem tdi na půl plynu...jedu za 6 a ten americkej zázrak nejde v Praze pod 18...ale to krocení musí bejt fakt úchvatný...pánové někdy jste fakt vtipný...
No maringotka 3.8 to asi fakt ne. Myslel jsem poněkud víc objemu a trochu jiný auto. Amerik se nezastávám, ale je to něco jinýho, než koukat na volant s nápisem VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:27, RE: benzín vs nafta
F1 napsal:
No maringotka 3.8 to asi fakt ne. Myslel jsem poněkud víc objemu a trochu jiný auto. Amerik se nezastávám, ale je to něco jinýho, než koukat na volant s nápisem VW.
Presne tak!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:40, Presne tak...
Na 100000000% súhlasím s pánom Vaculíkom. Vystihol to krásne. hlavne s tým:"TDi vole a šestikvalt, jo to je kára!" Poznám osobne niekoľko ľudí čo si presne to nahovárajú a len v duchu sa im smejem. Pravda bolí čo volkswagen groupisti?!?! Proste existujú aj lepšie autá ako Vw Passat s TDi-čkom, čo už s tým narobíte. Nič! ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:42, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
Tak to snad není možný, jaký ty seš pako ještě začni křičet, že stará kalibra turbo je spolehlivější a míň nákladná na servis než oktávka a já se snad udusím smíchy... a když už jsem podle tebe ten frája, tak ti podle toho něco napíšu : chápu, že nemáš prachy, tak si kupuješ takový pastičky, jako calibra turbo a pod, ale je to tvoje věc určitě si myslíš, že máš nejlepší auto na světě...mysli si to ty závodníku s pořádnym fárem a že si za něj dal stejnýn prachy jako stojí oct tdi, je důkaz tvojí...
Kdyz jsi chtel 4x4, tak sis nemusel kupovat 1.8T. 4x4 se delaj i v TDI !!!
To je vec, co? Jeeee, prekvapeni... Honem to let prodat a utikej pro d d d diesla!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 20:48, RE: benzín vs nafta
anonym napsal:
Kdyz jsi chtel 4x4, tak sis nemusel kupovat 1.8T. 4x4 se delaj i v TDI !!!
To je vec, co? Jeeee, prekvapeni... Honem to let prodat a utikej pro d d d diesla!!!
jééé a ty sis dneska asi nebral léky viď...psal jsem, že sem koupil 1,8t, protože jede super, i bez čipování, natož s čipem, že se dělá tdi 4x4 je možná novinka jen pro tebe...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 21:03, RE: benzín vs nafta
Ale no tak, Honzo... napsal:
Honzíku, buď v poho. Každému, co jeho jest. Tobě jest milejší Oct. f kombajnu a i v zimě na hlínách, já si koupím to turbo, no. Je mi milejší. Třeba jsi taťka od rodiny a potřebuješ kombík. Já ne. Chci si užít. Já Tě nepotřebuju přesvědčovat, že je Calibra pro Tebe. Ty mě taky nepřesvědčíš, že si mám koupit Oct. Já na ni teda nemám, ale i kdybych měl, nekoupil bych. Třeba se mi budeš smát až kolem mě profrčíš se 180-ti koňovým rykem chipnutého závodního kombi, budu u krajnice s odstaveným porouc...
víš frájo, taky bych tě rád oslovil, ale ty se za svoje jméno zřejmě stydíš, proto se nepodepíšeš...v jednom ale musím s tebou souhlasit. Každému, co jeho jest...nebudu tady rozebírat jestli je lepší calibra nebo oct turbo 4x4, je to bezpředmětná diskuze, protože každý auto je jiný kategorie a možná by si -upřímně zíral jak by tě jak říkáš ten můj závodní kombík uměl prohnat, ale te není podstatný...ještě k superbu...rozhodně není pravidelný servis dražší, než u calibry a hochu jen tvoje životní nezkušenost (neboj nejsem děda, je mi 29) omlouvá tvůj názor, že se jednou možná ve firmě vypracuju a budu mít superba vlastního...víš Frájo...to že mám superba služebního je docela dost měřítkem úspěchu v mojí práci...bohužel to teď vypadá, že se vytahuju, ale řekl sis o to...krom toho moje octávka 4x4 stála víc než ojetej superb, výbavu mýho auta vypisovat nebudu, určitě to máš v calibře taky...ale fakt jsem se už opět nechal strhnout na nízkou úroveň tvejch názorů jenže obávám se, že s tebou se jinak debatovat nedá...Taky si užij život, je moc krátkej na to aby ses rozčiloval, že si někdo myslí, že oct tdi je dobrá volba... krom toho všichni, kdo umějí číst a pozorně četli tuhle diskuzi (což se tě netýká) vědí, že od pana Vaculíka bylo "VOLE" zrovna to poslední, co by mi vadilo..pa pa frájo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 21:08, amerika
F1 napsal:
No maringotka 3.8 to asi fakt ne. Myslel jsem poněkud víc objemu a trochu jiný auto. Amerik se nezastávám, ale je to něco jinýho, než koukat na volant s nápisem VW.
já vím že dodge caravan je exot..:o)) a co si myslel ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 21:22, Pro Honzu !!!
Honza napsal:
víš frájo, taky bych tě rád oslovil, ale ty se za svoje jméno zřejmě stydíš, proto se nepodepíšeš...v jednom ale musím s tebou souhlasit. Každému, co jeho jest...nebudu tady rozebírat jestli je lepší calibra nebo oct turbo 4x4, je to bezpředmětná diskuze, protože každý auto je jiný kategorie a možná by si -upřímně zíral jak by tě jak říkáš ten můj závodní kombík uměl prohnat, ale te není podstatný...ještě k superbu...rozhodně není pravidelný servis dražší, než u calibry a hochu jen tvoje životní...
Honzo, cituji te: Oct. 1.8T mám, protože jsem chtěl 4x4...
Tos tu napsal.
Nikdo se nerozciluje, ze pro Tebe je Oct. to prave orechove. Mas to mit.

Napsals, ze posledni odstavec clanku od pana Vaculika je lacinym vystrelkem, to me opravnuje si myslet, ze jsi s tim nesouhlasil, vis.

Jinak - projevujes se tu hezky, uz nemam, co bych ti napsal, jsi maser a neni nad tebe. Chci byt jednou jako ty...

Dobrou noc, jed zitra opatrne...Loucim se.

Tvuj Fanda.
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.