0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia combi 1.9TDi nebo VW Passat variant 1.9TDi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 14:04, RE: vulgarita v poradně
A4 napsal:
to pecak: mohl bys mi objasnit, na základě jakých informací jsi došel k závěru, že motor TDI je v porovnání s konkurencí katastrofa? To by mě fakt zajímalo. Nevím jak ty, ale ve svým autě mám taky 6-stupňovou převodovku, a řadí se krásně lehce, odstupňování mi přijde optimální.
Jsem rád, že nejsem se svým názorem osamocený. Pro pořádek bych rád uvedl, že nic nemám proti "TDI". Přestože vlastním jiný motor, tak respektuji to, že každý má jiné priority a podle toho čím jezdí bych si ho nedovolil posuzovat jako člověka.
Přeji Vám všem hezký den a trochu nadhledu nad věcí a slušnosti k ostatním.
1vlada
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 14:33, RE: Neserte pana Vaculíka
Riccardo napsal:
Vy kokoti malicherní, nebo tady přestane psát recenze, které jsou mimochodem tím nejlepším zdrojem informací na českém webu.
nech si nadávky pro sebe mistře, jedinej kdo je kokot si tak možná ty, nevidím na tom nic špatnýho napsat svůj názor na víceméně velmi nepovedený rýpanec do majitelů B6,A6 a Superbů. A jestli se po těchto našich názorech pan Vaculík urazí a přestane psát recenze, tak je malicherný jednině on. Přičemž doufám, že se tak nestane a jako každý rozumný člověk bude umět přijmout myslím si v této chvíli oprávněnou kritiku. honza
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 14:33, RE: PANE VACULÍKU...
Honza napsal:
taky se musím přiklonit k názoru 1vlada, i když si nemyslím, že ta poslední věta je vulgární. Rozhodně ale přirovnávat motoristy, kteří jezdí B6, A6, nebo superbem k málo uvažujícím imbecilům (z posledního odstavce nic jiného nevyplívá) je z Vaší strany (ač si Vašich recenzí jinak velmi vážím) velmi slaboduché a řekl bych až primitivní. Jak B6, A6 tak i Superb jsou velmi kvalitní vozy - se všemi jsem delší dobu jezdil-nejméně se Superbem (cca 50 tiskm), a samozřejmě, že mají také své chyby a sla...
Já teda nevím, mám jenom maturitu, ale pochopil jsem celkem přesně, co chtěl touto větou autor článku říct. Je to pravda, že image těchto vozů je vyšší než jejich kvalita. A tu větu si nemusel vůbec vymyslet, stačí se na nějaké větší benzínce zdržet u automatu na kávu a takové hlášky "odborníků na všechno" tam člověk vyslechne celkem často. A autor to sem vlepil jako takovou "perličku na konec".
Trochu nadhled pánové...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 14:47, RE: PANE VACULÍKU...
Michal napsal:
Já teda nevím, mám jenom maturitu, ale pochopil jsem celkem přesně, co chtěl touto větou autor článku říct. Je to pravda, že image těchto vozů je vyšší než jejich kvalita. A tu větu si nemusel vůbec vymyslet, stačí se na nějaké větší benzínce zdržet u automatu na kávu a takové hlášky "odborníků na všechno" tam člověk vyslechne celkem často. A autor to sem vlepil jako takovou "perličku na konec".
Trochu nadhled pánové...
Michale nemůžu s tebou souhlasit. Pokud mortoristický odborník jakým p. Vaculík bezesporu je (zatím si to stále myslím) napíše, že B6,A6 nebo Superby kupují jen lidé kteří zaostali, nebo nečtou a neinformují se tak je to tedy na mě docela soda. A to že tam napsal větu VIZ jak říkáš hlášky na pumpě mi na tom vadí nejmíň. Předpokládám, že si stejně jako p. Vaculík nemyslíš, že těmito vozy dnes jezdí pubertální mládež, nebo kolotočáři, od kterých by zřejmě tato věta byla k slyšení (nemám nic proti mládeži ani kolotočířům) . A myslím si, že nadhled mám poměrně velký, jinak bych poslední odstavec od pana Vaculíka musel komentovat ostřejšímy slovy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:22, RE: PANE VACULÍKU...
Honza napsal:
Michale nemůžu s tebou souhlasit. Pokud mortoristický odborník jakým p. Vaculík bezesporu je (zatím si to stále myslím) napíše, že B6,A6 nebo Superby kupují jen lidé kteří zaostali, nebo nečtou a neinformují se tak je to tedy na mě docela soda. A to že tam napsal větu VIZ jak říkáš hlášky na pumpě mi na tom vadí nejmíň. Předpokládám, že si stejně jako p. Vaculík nemyslíš, že těmito vozy dnes jezdí pubertální mládež, nebo kolotočáři, od kterých by zřejmě tato věta byla k slyšení (nemám nic proti...
Myslím si, že by pan Vaculík při této profesi neměl uvádět své osobní pocity. Jak už je tady zvykem, tak každý si hájí to, co mu právě stojí v garáži. Že pan Vaculík nemá zrovna v lásce koncern VW, to už jsem si všiml dříve, ale je to jeho osobní názor. Zajímalo by mě, co pan Vaculík parkuje ve své garáži? Joooo to bude asi kára!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:32, Pro všechny
Honza napsal:
Michale nemůžu s tebou souhlasit. Pokud mortoristický odborník jakým p. Vaculík bezesporu je (zatím si to stále myslím) napíše, že B6,A6 nebo Superby kupují jen lidé kteří zaostali, nebo nečtou a neinformují se tak je to tedy na mě docela soda. A to že tam napsal větu VIZ jak říkáš hlášky na pumpě mi na tom vadí nejmíň. Předpokládám, že si stejně jako p. Vaculík nemyslíš, že těmito vozy dnes jezdí pubertální mládež, nebo kolotočáři, od kterých by zřejmě tato věta byla k slyšení (nemám nic proti...
Pánové klídek! Pan Vaculík nemyslel, že Superb, Passat nebo A6 si kupují zaostalí lidé, ti by mimochodem na tyto auta těžko vydělali, pan Vaculík myslel sortu mladých machýrků, jejichž SNEM je olítané TDI, protože Ochcáfka f kombíku f tédéíčku f červeným íčku f metle a na hlínách je prostě kchůl!

Komu vadí slovo VOLE, nechť jej přeletí jen jednou, nevrací se k němu a nepíše, jaká je to vulgarita. Oni ti mladí často v konverzaci používají častěji, promiňte, slovo pyča, ano, zní to jako s tvrdým Y. To pan Vaculík asi ví, ale nechtěl to udělat, proto zvolil slovo VOLE.

Já panu Vaculíkovi držím palce, ať sebere veškeré síly, překousne vztek a nevykašle se na nás, neb já čtu jeho recenze a články moc rád a na nové se vždy těším a drtivá většina z nás tady asi taky, jinak by jsme zde nebyli. Pochopte, naráží ironicky na určitou sortu potenc. kupců, nemyslel, že kdo jezdí TDI od VW je neinformovaný!!!

Pane Vaculíku, omlouvám se za ně, hlavně pište dál, vaše informace mají váhu a jsou zdarma, cením si jich.

Jinak všechny zdravím, T.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:38, RE: PANE VACULÍKU...
petr napsal:
Myslím si, že by pan Vaculík při této profesi neměl uvádět své osobní pocity. Jak už je tady zvykem, tak každý si hájí to, co mu právě stojí v garáži. Že pan Vaculík nemá zrovna v lásce koncern VW, to už jsem si všiml dříve, ale je to jeho osobní názor. Zajímalo by mě, co pan Vaculík parkuje ve své garáži? Joooo to bude asi kára!
jezdím superbem,volba 130Ps TDi přišla na základě počítání a srovnávání...Navíc nikdy jsem neslyšel,že by někdo říkal TDI vole...to si někdo vymyslel a už z toho dělá národní hlášku.
A nejsem si jist,zdali v roce 2003 byl až tak moc nějaký jiný,lepší diesel...
to tdi vole si napříště odpustte.děkuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:41, RE: PANE VACULÍKU...
petr napsal:
Myslím si, že by pan Vaculík při této profesi neměl uvádět své osobní pocity. Jak už je tady zvykem, tak každý si hájí to, co mu právě stojí v garáži. Že pan Vaculík nemá zrovna v lásce koncern VW, to už jsem si všiml dříve, ale je to jeho osobní názor. Zajímalo by mě, co pan Vaculík parkuje ve své garáži? Joooo to bude asi kára!
Tak ona jízda autem není o pocitech? Že auto drží nebo nedrží směr, to vnímáme každý jinak. Jinak fakta jsou fakta (náprava u pasata, málo místa vzadu u oct.). Prostě reakce některých majitelů výše zmíněných aut jsou zbytečně podrážděné a sama ješitnost jim nedovolí přiznat některé mouchy jejich miláčků. Jinak je jak se koukám běžné, že se debata o autech opět zvrhla v osobní invektivy, místo toho, abychom se dozvěděli nějaký konkrétní postřeh. O pasatu bych taky uvažoval, kdyby ovšem kvalita nekulhala za image (=cenou).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:42, RE: Pro všechny
Tom napsal:
Pánové klídek! Pan Vaculík nemyslel, že Superb, Passat nebo A6 si kupují zaostalí lidé, ti by mimochodem na tyto auta těžko vydělali, pan Vaculík myslel sortu mladých machýrků, jejichž SNEM je olítané TDI, protože Ochcáfka f kombíku f tédéíčku f červeným íčku f metle a na hlínách je prostě kchůl!

Komu vadí slovo VOLE, nechť jej přeletí jen jednou, nevrací se k němu a nepíše, jaká je to vulgarita. Oni ti mladí často v konverzaci používají častěji, promiňte, slovo pyča, ano, zní to jako s tvrdým...
Plně souhlasím s tímto názorem! Tyhle řeči nejsou jen u benzínky! Stačí poslouchat kolegy v práci, kteří mají "holý zadek" ale musí mít za každou cenu olítané TDI (mechci polemizovat zda je či není dobré) ,a pak se dívají výsměšně na mě (jen se směju) že jsem si koupil Oct. v benzinu (6 měs. stará,75kw, 5000 km v nadprůměrné výbavě za cenu TDI s min. 100000km - srovnávám konkrétní případy), přitom mám skoro stejné provozní náklady jako oni.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 15:48, RE: Pro všechny
Tom napsal:
Pánové klídek! Pan Vaculík nemyslel, že Superb, Passat nebo A6 si kupují zaostalí lidé, ti by mimochodem na tyto auta těžko vydělali, pan Vaculík myslel sortu mladých machýrků, jejichž SNEM je olítané TDI, protože Ochcáfka f kombíku f tédéíčku f červeným íčku f metle a na hlínách je prostě kchůl!

Komu vadí slovo VOLE, nechť jej přeletí jen jednou, nevrací se k němu a nepíše, jaká je to vulgarita. Oni ti mladí často v konverzaci používají častěji, promiňte, slovo pyča, ano, zní to jako s tvrdým...
Promiň ale to tvoje "kchůl" prostě k mládeži patří a já nevidím nic špatnýho na tom, že je něčí sen koupit si "olítané" TDi . Copak ty si měl v 18, nebo 20 na novou oktávku TDi kombi za 600 tis +- ??? Pokud někdo v tomhle věku má na nový auto, tak to rozhodně nebude typický vzorek mladýho motoristy, který "bohužel" touží po ojetý oktávii TDi za 200 tis. Proto na tom nic špatnýho nevidím. Dále jsme myslím všichni pochopili, že pan Vaculík neříká, že ti lidé co jezdí s těmi zmiňovanými auty jsou mentálně zaostalí. Ale podle něj zaostali se svým technickým hodnocením vozů, nečtou a s nikým se neporadí, když si tohle auto koupí ...proboha kam to chcete hrotit ??? Zkrátka ať se ti to líbí nebo ne, takovýhle komentář sem prostě z úst odborníka a profesionála absolutně nepatří . Podle pana Vaculíka by se snad lidé jezdící těmito auty měli cítit měněcenými, že mají něco špatného, nekvalitního a technicky zaostalého ??? Notabene, že se tyto vozy stávají auty pro světské ??? No to snad autor opravdu nemyslel vážně ??? nechci to tady zbytečně dál rozebírat, znovu připomínám, jak jsem již psal, pana Vaculíka si i nadále vážím, za jeho předešlé články a toto beru jaksi trošku jako úlet . A ty buď tak LASKAVÝ Tome a omlouvej se jen za sebe. Za mě rozhodně ne, já si za tím, co jsem napsal stojím, prostě to do takového článku nepatří a víš to sám moc dobře. Honza.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 16:06, RE: Pro všechny
Honza napsal:
Promiň ale to tvoje "kchůl" prostě k mládeži patří a já nevidím nic špatnýho na tom, že je něčí sen koupit si "olítané" TDi . Copak ty si měl v 18, nebo 20 na novou oktávku TDi kombi za 600 tis +- ??? Pokud někdo v tomhle věku má na nový auto, tak to rozhodně nebude typický vzorek mladýho motoristy, který "bohužel" touží po ojetý oktávii TDi za 200 tis. Proto na tom nic špatnýho nevidím. Dále jsme myslím všichni pochopili, že pan Vaculík neříká, že ti lidé co jezdí s těmi zmiňovanými auty jsou m...
Já v 18-ti ani ve 20-ti samozřejmě na nové auto neměl, ale problém je to, že jsem opravdu nesnil o TDI !!!!!!!!!!!!!!!!!

V tom věku není PODLE MĚ normál když chceš TDI f kombajnu, ...
Já chtěl sporťáka, chtěl rychlé auto, ne dělat kadla kadla kadla a jezdit za 5 litrů a co 80 tis. pro novou váhu vzduchu...

Co máš Ty? Oktávii nebo B5 nebo B6, samo že f TDI, co?

A to vole od p. vaculíka sem patří a patří a patří a basta a mohl to napsat podstatně hustěji, a Ty to víš, Honzíčku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 16:11, RE: Pro všechny
Honza napsal:
Promiň ale to tvoje "kchůl" prostě k mládeži patří a já nevidím nic špatnýho na tom, že je něčí sen koupit si "olítané" TDi . Copak ty si měl v 18, nebo 20 na novou oktávku TDi kombi za 600 tis +- ??? Pokud někdo v tomhle věku má na nový auto, tak to rozhodně nebude typický vzorek mladýho motoristy, který "bohužel" touží po ojetý oktávii TDi za 200 tis. Proto na tom nic špatnýho nevidím. Dále jsme myslím všichni pochopili, že pan Vaculík neříká, že ti lidé co jezdí s těmi zmiňovanými auty jsou m...
Kchůl k mládeži nepatří, je to póza, sprostá póza. Ještě kšilt dozadu, rychlé pruhy a hurá na tuning sraz. Nic proti tunerům, pozor!
Jane, to neva, my víme, že Tvoje TDI jezdí za 4,5 L na sto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 16:19, benzín vs nafta
Já jsem taky v mládí netoužil po dieselu, k mládí patří vůně benzínu, ne nafty..:o)
Bohužel už jsem z toho asi trošku vyrostl a diesel už neodsuzuju, ale pokud bych si kupoval auto pro radost, tak rozhodně benzín...(pokud by to nebyl Hammer H1)...o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 16:42, Naprostý souhlas
Mohl jsem vyzkoušet mnoho vozů renomovaných německých značek a rozhodně kvalita a vlastnosti auta neodpovídaly ani renomé značky ani výši ceny. Je to pravda a už taky tomu věřím (ač jsem dříve uznával hlavně německé vozy), že platíte jen za značku, přičemž mi za stejnou cenu nebo i nižší nabídnou jiné automobilky nesrovnatelně víc. Nejen lepší svezení, techniku a výbavu, ale i hezčí design a spolehlivost. A nezlobte se na mě, ale kupovat si auto jen kvůli image značky mi přijde stupidní. Fandím panu Vaculíkovi a jsem rád, že se takto vyjádřil v recenzi. Je to realita, ať se to někomu líbí či ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 16:48, RE: benzín vs nafta
zorro napsal:
Já jsem taky v mládí netoužil po dieselu, k mládí patří vůně benzínu, ne nafty..:o)
Bohužel už jsem z toho asi trošku vyrostl a diesel už neodsuzuju, ale pokud bych si kupoval auto pro radost, tak rozhodně benzín...(pokud by to nebyl Hammer H1)...o))
nevím, proč tolik tý ironie pánové, tdi mám služební (superb) a nemůžu si na něj stěžovat, ač mám sám octavii 1.8 T 4x4 s chipem na 180ps a abych vám udělal ještě větší radost, mám jí v kombajnu a i v zimě s hliníkáčema, protože je to kchůůůl(ale na zimákách) takže vaše dohady, že mám doma tdi jsou liché pánové, ale i kdybych měl, vůbec by mi to nevadilo, až na hlučnost pédéček to jsou motory výborný a mě vyhovují...a nevím co je na tom divnýho, že je něčím snem mít ve 20 oktávii tdi kombi, každýmu se líbí něco jinýho a pokud chtějí mlaďoši hodně jezdit a mají málo peněz na benzín, tak je pro ně varianta tdi(případně ještě s chipem) podle mě ideální řešení...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 17:02, pro New age
new age napsal:
Mohl jsem vyzkoušet mnoho vozů renomovaných německých značek a rozhodně kvalita a vlastnosti auta neodpovídaly ani renomé značky ani výši ceny. Je to pravda a už taky tomu věřím (ač jsem dříve uznával hlavně německé vozy), že platíte jen za značku, přičemž mi za stejnou cenu nebo i nižší nabídnou jiné automobilky nesrovnatelně víc. Nejen lepší svezení, techniku a výbavu, ale i hezčí design a spolehlivost. A nezlobte se na mě, ale kupovat si auto jen kvůli image značky mi přijde stupidní. Fandím ...
A můžeš nám prosím tě napsat, jaká konkrétně německá auta jsi vyzkoušel (značka, typ, motor, výkon, jízdní vlastnosti, rok výroby atd)? A ještě jeden dotaz, jaké automobilky nabízejí to "nesrovnatelně víc"? Piš prosím podrobně co je víc, co je lepší a za nižší cenu, co je lepší svezení, lepší technika, výbava a spolehlivost atd? O designu se bavit nemusíme, každému se líbí něco jiného.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 17:17, RE: pro New age
xxx napsal:
A můžeš nám prosím tě napsat, jaká konkrétně německá auta jsi vyzkoušel (značka, typ, motor, výkon, jízdní vlastnosti, rok výroby atd)? A ještě jeden dotaz, jaké automobilky nabízejí to "nesrovnatelně víc"? Piš prosím podrobně co je víc, co je lepší a za nižší cenu, co je lepší svezení, lepší technika, výbava a spolehlivost atd? O designu se bavit nemusíme, každému se líbí něco jiného.
přesně tak, taky bych se rád dozvěděl, co je NESROVNATELNĚ víc...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 17:37, RE: pro New age
Honza napsal:
přesně tak, taky bych se rád dozvěděl, co je NESROVNATELNĚ víc...
Tak se Honzo asi ničeho nedočkáme!
Nebylo to německé auto Wartburg?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 17:50, RE: benzín vs nafta
Honza napsal:
nevím, proč tolik tý ironie pánové, tdi mám služební (superb) a nemůžu si na něj stěžovat, ač mám sám octavii 1.8 T 4x4 s chipem na 180ps a abych vám udělal ještě větší radost, mám jí v kombajnu a i v zimě s hliníkáčema, protože je to kchůůůl(ale na zimákách) takže vaše dohady, že mám doma tdi jsou liché pánové, ale i kdybych měl, vůbec by mi to nevadilo, až na hlučnost pédéček to jsou motory výborný a mě vyhovují...a nevím co je na tom divnýho, že je něčím snem mít ve 20 oktávii tdi kombi, kaž...
Proč by sis taky stěžoval na firemního Superba, ty frájo. Neinvestuješ do něj, tak proč by sis stěžoval. Proč Ty nemáš TDI ale 1.8 T? Chceš si užít, asi proto. Mlaďoch asi jsem (21) a než bych čipoval TDI, a pak kouřil jak komín a dělal d d d jako traktor, tak si radši užiju, koupím starou Calibru v turbu za stejné prachy jako Oct. TDI a je to úplně o něčem jiném. Nemáš čipnutou i hlavičku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.03.2006 18:44, RE: benzín vs nafta
Honza je odborník... napsal:
Proč by sis taky stěžoval na firemního Superba, ty frájo. Neinvestuješ do něj, tak proč by sis stěžoval. Proč Ty nemáš TDI ale 1.8 T? Chceš si užít, asi proto. Mlaďoch asi jsem (21) a než bych čipoval TDI, a pak kouřil jak komín a dělal d d d jako traktor, tak si radši užiju, koupím starou Calibru v turbu za stejné prachy jako Oct. TDI a je to úplně o něčem jiném. Nemáš čipnutou i hlavičku?
Přesně tak poslouchat diesel, kterej kloktá a je to jak když se perou koně je šílený. I když ceny benzínu nejsou zrovna příznivý, mě to za to stojí krotit velkoobjemovej motor ameriky. S panem Vaculíkem souhlasím, vystihl to přesně. Německá auta berou lidi jako etalon kvality, majitelé je nekriticky obdivují a přitom předražený spotřební zboží, pro lidi jaké pan Vaculík jmenoval.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.