0
zpět
 

diskuze k tématu: Felicia nebo Golf III jako auto pro studenta?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 11:05, RE: DAlší bolesti 1.9 D
anonym napsal:
Tenhle motor také dost trpí na praskání hlavy válců, pokud se příliš vytáčí (nedejbože za studena). Typická bolest všech předkomůrkových dieselů. Jinak jeho výkonový průběh je pro jízdu příjemný, na rozdíl od 1.3 si poradí s prudším kopcem i na 4ku a ani na ní nemusíte podřazovat příliš často. Nicméně s ohledem na cenu servisu, dílů, nesmrtelnost a sazbu PR je opravdu nejlepší volba 1.3/50 kW...
a taky nejde nastartovat když je teplý. Zažil jsem takových felicí celkem dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 12:47, RE: Pro studenta
anonym napsal:
Suzuki SWIFT - nej!!!
Treba tenhle Swift bych bral i ja:)

http://www.sportovnivozy.cz/index.php?auto=&idvyrb=881&akce=detail
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 13:00, volba je jasna
pokud chce jenom naftu tak jednoznacne golf tdi,[ v d jsou i sdi] oproti felicii 1.9 d je to kosmicka raketa [i kdyz peknych je jako safranu],pokud mu to je jedno tak jakykoliv japonsky benzin i s pet krat pretocenym tacho po poslednim vesnickym tunerovi je lepsi nez tuzemska legenda felicie.to je snad jediny osobni vuz ktery ma polohu volantu jako multikara.ta tolik aspon nerezivi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 13:33, RE: DAlší bolesti 1.9 D
anonym napsal:
a taky nejde nastartovat když je teplý. Zažil jsem takových felicí celkem dost.
Tak nastartovat jde, ale výrazně méně ochotně než studený... S feldou 1,9D jsem si užil své, přední náprava je zoufale poddimenzovaná. Jediné pozitivum byl standartní posilovač řízení. Felda bez posilovače ve spojení se zoufale malým rejdem je ve městě opravdu utrpení...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 14:10, Špatná volba v obou případech
Lepší je šáhnout po něčem japonském z té doby: výrazně lepší podvozky, lepší jízdní vlastnosti, spolehlivé a nadprůměrně výkonné malolitrážní benzínové motory, celkově nižší náklady na provoz.

Mmchdm. ty zadní dveře od feldy jsem viděl rozebrané. Je tam kapsa, kterou výrobce "zapomněl" nalakovat,a v ní se kondenzuje vlhkost. Malá rez na povrchu znamená, že se vnitřek již skoro rozpadá. Nemluvě o tom, že za dveřmi nejpozději s ročním zpožděním přicházejí zadní blatníky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 15:10, RE: čeština
anonym napsal:
Studentovi doporučuju, aby se naučil česky. "By jste" opravdu trhá očima. Stejně jako "kdyby jste" v příspěvku v diskuzi. To je opravdu tak těžké pochopit, že tyto tvary jsou nespisovné a správné jsou "byste" a "kdybyste"?
Je zajímavé že se vždy někdo najde koho více zajímají nějaké chyby v pravopisu než to aby se dotyčnému snažil poradit.Co se týče výběru šel bych do Feldy přeci jenom mu před barákem vydrží déle než Golf.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 19:54,
Plně souhlasím s příspěvkem z 11:01hod. Jsem učitelem českého jazyka a někdy nevěřím vlastním očím, jakých chyb se dokážou lidé s minimálně základním vzděláním dopustit. Přemýšlejte někdy nad tím, co vlastně píšete a pokud máte problém s pravopisem, doporučuju se učit s potomkem, on vám to třeba vysvětlí Jinak k autům. Těšil jsem se na opravdu propracované srovnání, ale byl jsem zklamán tak, jak asi mnoho čtenářů přede mnou. Sám za sebe doporučuji Opla Astru, velký výběr ojetin, jízdní vlastnosti lepší než u Felicie, motory pružnější, nahradní díly levné, výbava lepší než u Felicie, komfort skvělý, ... Ps: mluvíme o autech kolem +-50 000, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 20:33,
to je otázka, svez se ve felicii a pak v lll Golfu, i kdyby tě ve VW tlačili, tak poznáš ten rozdíl, Golf je Golf...neřež to, felicie je favorit a měl by jsi porovnat s jedničkoým golfem, ne s trojkou!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 22:30, RE: čeština
anonym napsal:
Problém to rozvíjí tak, že místo Golfu i Feldy by bylo potřeba koupit Favorita a k němu Pravidla českého pravopisu. Studentský cil dopravy z místa A na místo B bude splněn a inteligence národa spasena.
Diky za trefnou a vtipnou odpoved, dost jsem se pobavil. Doufam, ze ted uz v tom maji obe strany jasno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.06.2008 23:37,
co se týče toho startování za tepla u 1,9 D, tak stejný problém sem řešil u venta 1,9td. pokud je motor teplý, nežhaví vůbec, a pokud byla třeba dole hlava, tak se musí s tím startérem dýl točit. vyřešil jsem to tak, že jsem přestřihnul modrý kabílek od teplotního čidla a žhaviče se vždy zapnou na max. dobu. tzn. že pokud je motor teplý, žhavím tak 5 vteřin a bez problémů startuji. jinak teď po výměně vstřiků jsem kablík spojil zpět a motor chytá i studený (cca po hodině stání) naprosto bez žhavení
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 10:21, RE: nic nerikajici recenze
anonym napsal:
myslim, ze autor clanku se zbytecne drzel na povrchu veci. Clanek je jen vyctem chronicky znamych bolesti felicie. Myslim, ze navstevnici tohoto serveru by si zaslouzili vic nez stroha fakta zname kazdemu kdo se o auta alespon minimalne zajima. Kde je srovnani spotreb, trvanlivosti a cen jednotlivych dilu, vydrze motoru, jizdnich vlastnosti, porovnani zavad golfu, rady jake vybirat rocniky modely, a srovnani provoznich nakladu a rocni najezd pri kterem se vyplati koupe TDi nez 1.3 Mpi... Minimal...
Mám felicii 1,6 náhradní díly jsou doopravdy docela levné spotřebu jsem dokázal udržet i na 5,8 ale normálně jezdím za 7 pokud mám zaplou klímu tak 7,5 s feldou jsem najezdil 100 000 km majitel pře de mnou taky 100 a žádnou vážnou závadu jsem zatím neměl kromě výměny spotřebního zboží akorát odešlo jedno čidlo na ABS a kape olej ze serva musí se jednou za měsíc dolít v servise mi řekli že by se muselo vyměnit celé servo tak jsem se na to vykašlal s klidným svědomím můžu doporučit a TDI bych asi nekupoval kvůli ceně nafty radši bych si dal do benzínu plyn.Interier se mi zdá hezčí jak v Golfu třetí generace
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 13:40, A co Fiesta 1.25 Zetec?
A co třeba Ford Fiesta 1.25 Zetec? Myslim za ty penize slusny auticko do mesta a na vylety.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 16:30, Fel 1,9D
nikomu nic necpu, ale možná by jste si měli zkontrolovat nastavení předvstřiku tedy čerpadla pak vám to bude chytat na "drc". Po těch letech se v tom rýpal kde jaký garážista a podle toho to vypadá... Jinak můj pick up cca 200t.km a přední náprava orig., zatím nedělaná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 16:51, RE: Špatná volba v obou případech
anonym napsal:
Lepší je šáhnout po něčem japonském z té doby: výrazně lepší podvozky, lepší jízdní vlastnosti, spolehlivé a nadprůměrně výkonné malolitrážní benzínové motory, celkově nižší náklady na provoz.

Mmchdm. ty zadní dveře od feldy jsem viděl rozebrané. Je tam kapsa, kterou výrobce "zapomněl" nalakovat,a v ní se kondenzuje vlhkost. Malá rez na povrchu znamená, že se vnitřek již skoro rozpadá. Nemluvě o tom, že za dveřmi nejpozději s ročním zpožděním přicházejí zadní blatníky.
japonce ani náhodou!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 16:52, RE: A co Fiesta 1.25 Zetec?
anonym napsal:
A co třeba Ford Fiesta 1.25 Zetec? Myslim za ty penize slusny auticko do mesta a na vylety.
Určitě raději Forda!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 20:15,
dobry den urcite volim golfa z vlastni zkusenosti .Super jizdni vlastnosti krome civky kteou sem menil vse ok ....a felda ..skoda mluvit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.06.2008 23:54, Rada
Jako automechanik peferuju spíše tuzemskou znašku, tedy Škoda auto. A to z dúvodu snadno dostupných náhradních dílů, ať už originálních výrobků nebo výrobků druhé jakosti(druhovýroba).Myslím si že pro studenta je spíše výhodnější Škoda Felicia. A to nikoliv 1.6MPi ale 1.3MPi, rok výroby 1998 a výše. 1.6 MPi je motor dodávaný z německa a není moc spolehlivý. U těchto motorů dochází často ke spotřebě oleje vlivem brzkého opotřebení pístních kroužků(špatný materiál).A teké u nich dochází k častým závadám klapky násavání vzduchu do sání(cena cca 16 000). Já být v pozici studenta vybírajícího si vůz tak bych volil Škodu Felicii 1.3MPi r.v.1998 a výše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.06.2008 09:32,
Určitě filetu,jak se pokazí něco v v čemkoli zahraničním,budeš jezdit rok busem,než na to našetříš a "vo tom to je"....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.06.2008 15:40, RE: Fel 1,9D
anonym napsal:
nikomu nic necpu, ale možná by jste si měli zkontrolovat nastavení předvstřiku tedy čerpadla pak vám to bude chytat na "drc". Po těch letech se v tom rýpal kde jaký garážista a podle toho to vypadá... Jinak můj pick up cca 200t.km a přední náprava orig., zatím nedělaná.
Souhlas, mám taky feldu 1.9 D a přední náprava ok, 240t měnil jsem pouze tlumiče.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.06.2008 15:43, RE: Pro vládu čechkokotína.
anonym napsal:
Chod´te pěšky studenti. Apeluji na vládu. Razantně by se mělo zvýšit školné!!!
Ty seš taky chytrej..
reagovat
  1 ... 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.