0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,2 HTP

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:08, HTP
Se vším, co je tady napsáno, lze jen souhlasit. Jen spotřebu mám nižší, kolem 6l/100km. Proti Octávce sice co se týká motoru krok zpět, ale když to stačí......... V minulém motoru bych hledal příčinu současné vyšší spotřeby. Majitel byl zvyklý jezdit dynamicky, což je nyní možné jen s vytáčením motoru.
Taky by mě zajímalo, proč Octávka "umřela". 170000km není při pravidelném servisu na tdi nic moc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:11, moc brzo
Ach jo, další magor co píše recenze po jednom ujetém kilometru. Kdyby jsi tam nalítal alespon 50-60 tis., tak budiž, to už se jakš takš dá vzít, ale toto? nenech se vysmát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:12, RE: HTP
Petr napsal:
Se vším, co je tady napsáno, lze jen souhlasit. Jen spotřebu mám nižší, kolem 6l/100km. Proti Octávce sice co se týká motoru krok zpět, ale když to stačí......... V minulém motoru bych hledal příčinu současné vyšší spotřeby. Majitel byl zvyklý jezdit dynamicky, což je nyní možné jen s vytáčením motoru.
Taky by mě zajímalo, proč Octávka "umřela". 170000km není při pravidelném servisu na tdi nic moc.
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:17, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
Možná má pravdu, píše že si nechal zvýšit výkon. Kámoš s 1.4-ou udělal tachometrových 192 a druhej taky s 1.4-ou nějakých 185
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:18, Otázka
Jak se prosím vás dá z tohoto motoru dostat vyšší výkon? Tyhle motůrky se taky čipují? A o kolik kobyl?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 00:44, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
A to si kurva zigi myslíš, že 180km/h jede jen Astra G ?
Já nevím co je na tom divnýho. Jen PITOMCI pořád šťourají do maximálky HTP.
Kdyby to napsal někdo o jiným autě, nikdo si toho tady nevšimne. Ale Fobie HTP přece tolik nemůže jet! To si jen potřebujete potvrdit svou pravdu, že motor HTP je k ničemu? Jinak si nedovedu vysvětlit to neustálé napadání.
Pro nezasvěcený: HTP má běžně 55 i více kW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 02:31, Maximalni rychlost
V dnesni dobe, uz snad, az na par vyjimek nejsou auta, ktera by nejela kolem 170. Jina vec je, ze touto rychlosti jedou jen z kopce, po rovine 150 a do kopce 130.A to je treba fabia HTP.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 06:02, RE: HTP
P.M. napsal:
A to si kurva zigi myslíš, že 180km/h jede jen Astra G ?
Já nevím co je na tom divnýho. Jen PITOMCI pořád šťourají do maximálky HTP.
Kdyby to napsal někdo o jiným autě, nikdo si toho tady nevšimne. Ale Fobie HTP přece tolik nemůže jet! To si jen potřebujete potvrdit svou pravdu, že motor HTP je k ničemu? Jinak si nedovedu vysvětlit to neustálé napadání.
Pro nezasvěcený: HTP má běžně 55 i více kW.
Hele P.M., klídek jo?
Já jsem ten orvní příspěvek nepsal, tak se uklidni nebo ti praskne žilka.
Tachometrově jela i kámošova Schade 120L 180km/h, ale divný bylo, že nás i tak každný předjížděl :o))
Jinak nevím proč se navážíš do mý Astry, když ti do ni nic není, tak nerejpu do tvýho auta,jasný?!
Prostě osobně bych HTP nekoupil ani zadarmo a jednou řídit to auto mi stačilo, never more!
Ale jestli má HTP jak říkáš běžně 55 a víc kw ( což samozřejmě klidně může být ), tak ten výkon je teda dost slabý a mdlá dynamika!
Jinak spotřeba je jak obvykle říkám, pod 7l se dostat je umění a na motor 1.2 je to až neskutečně moc!
Jinak motor HTP je opravdu k ničemu, tos trefil dobře, i když ve Fobce je ještě k použití, v Pokojsteru ani omylem.

PS:A první než něco napíšeš, přečti si ten "můj" první příspěvek a pochopíš, že jsem to nepsal já, protože já nepíší hovadiny a nerozčiluji se
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 06:04, RE: Maximalni rychlost
Michal napsal:
V dnesni dobe, uz snad, az na par vyjimek nejsou auta, ktera by nejela kolem 170. Jina vec je, ze touto rychlosti jedou jen z kopce, po rovine 150 a do kopce 130.A to je treba fabia HTP.
To Michal: Tos napsal hodně dobře :o))
Chtěl bych vidět HTPčko, jak si to pere z dlouhého kopce třeba 180km/h a pak najíždí pod plným plynem třeba do 2km kopce, nahoře by pak měla tak 120km/h :o)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 07:02, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
udělá to. Sice ani náhodou do protisvahu, ale na rovině po troše rozjezdu tomu věřím. Ale maximálka není to, kvůli čemu si lidi Fábii kupují.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 07:07, RE: HTP
zigi napsal:
Hele P.M., klídek jo?
Já jsem ten orvní příspěvek nepsal, tak se uklidni nebo ti praskne žilka.
Tachometrově jela i kámošova Schade 120L 180km/h, ale divný bylo, že nás i tak každný předjížděl :o))
Jinak nevím proč se navážíš do mý Astry, když ti do ni nic není, tak nerejpu do tvýho auta,jasný?!
Prostě osobně bych HTP nekoupil ani zadarmo a jednou řídit to auto mi stačilo, never more!
Ale jestli má HTP jak říkáš běžně 55 a víc kw ( což samozřejmě klidně může být ), tak ten výkon je teda dost sla...
Nic proti Oplům, ale Škodovka používá aspoň koncernové motory to aspoň vím co si kupuju. Do práce jsem koupil terenního Opla a je to převlečený ISUZU (nic proti ISUZU), pak jsem zjistil, že se používaly dieslové motory ISUZU i do dalších modelů. Opel Modano = Renault Master. Teď používají do Oplů zase motory z Fiatů. No takový globalizovaný montážní závod....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 07:28, RE: HTP
Oplík napsal:
Nic proti Oplům, ale Škodovka používá aspoň koncernové motory to aspoň vím co si kupuju. Do práce jsem koupil terenního Opla a je to převlečený ISUZU (nic proti ISUZU), pak jsem zjistil, že se používaly dieslové motory ISUZU i do dalších modelů. Opel Modano = Renault Master. Teď používají do Oplů zase motory z Fiatů. No takový globalizovaný montážní závod....
Proč taky vrážet mnoho peněz do testů, výzkumů a buhví čeho dalšího, když motory mohou levněji nakupovat u konkurence?
Radši budu šetřit tímto způsobem, než dávat na auta menší spolujezdcova zrcátka, nezvyšovat platy ve Škodofce...atd
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 07:38, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
A proč ne? Z kopce jel 180km/h i litrovej junior a víc nešel jen proto, že to brzdil omezovač otáček))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:02, RE: HTP
Ali napsal:
A proč ne? Z kopce jel 180km/h i litrovej junior a víc nešel jen proto, že to brzdil omezovač otáček))
Hi,
to david: Je zajimavye, jake emoce budi spojeni slov Fabia a HTP
Manzelka jezdi s corsou 1.0 (3V, '00), Fabia HTP je IMHO zpracovanim i motoricky lepsi. Pro vetsinu Cechu je Fabia kvalitni mensi auto, vetsinou nahrada Favoritu a Felicii. A ceske. A proc ne? At si utrati sve penize za co chteji.
Je skoda, ze jsi rychlostni hodnoty nekorigoval dle GPS, ale zas takovy rozdil to asi nebude. Docela bych tem 180 i veril, zejmena za priznivejsich cestovnich podminek (delsi rovinka, atp.).
Prekvapilo mne v poslednim TopGearu hodnoce Fabie II (redaktor tusim Ford), byli z ni nadseni a dostala dost vysoke hodnoceni.
Pro ostatni diskutujici - nejsem zastance koncernu, Fabie i Octavie lepici se mi na kufr a predjizdejici kde na to nemaji, nezeru. Mam mondeo(ST220), ne koncern, presto bych Davida za kratkou recenzi pochvalil. Hodne lidi by tve auto bralo vsema deseti (kdyby na to meli). A nekteri by je zase nechteli nebo by nasli levnejsi variantu.
Hodne klidnych kilometru!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:17, RE: HTP
jk napsal:
Možná má pravdu, píše že si nechal zvýšit výkon. Kámoš s 1.4-ou udělal tachometrových 192 a druhej taky s 1.4-ou nějakých 185
tak tyhle škodovácký paka mám fakt rád. šlapat pedál až pod podlahu, hlavně aby všem ukázali jak jejich škoda jede.
co si tím jen chtěj dokázat? je to jen jejich omezenost při výběru, škoda a především fobka HTP je předraženej šrot...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:30, Fabie opět
Opět Fabie HTP a opět tuny příspěvků. Zajímavá recenze, Fabie je nepochybně velmi vyvážené auto v mnoha ohledech s dobrým podvozkem. HTP je jistě volba, závodník si ho nekoupí a motoru jako takovému podle mě nelze mnoho vytknout, je prostě slabý, ale s tím se kupuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:37, RE: HTP
Oplík napsal:
Nic proti Oplům, ale Škodovka používá aspoň koncernové motory to aspoň vím co si kupuju. Do práce jsem koupil terenního Opla a je to převlečený ISUZU (nic proti ISUZU), pak jsem zjistil, že se používaly dieslové motory ISUZU i do dalších modelů. Opel Modano = Renault Master. Teď používají do Oplů zase motory z Fiatů. No takový globalizovaný montážní závod....
Když už jsi u těch motorů od ISUZU, tak jen pro tvojí informaci - to byly nejlepší dieselový motory co kdy byly v oplech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:45, RE: HTP
slv napsal:
tak tyhle škodovácký paka mám fakt rád. šlapat pedál až pod podlahu, hlavně aby všem ukázali jak jejich škoda jede.
co si tím jen chtěj dokázat? je to jen jejich omezenost při výběru, škoda a především fobka HTP je předraženej šrot...
Žádnej jinej řidič jinýho auta asi maximálku nikdy nezkouší, že? Nikdo jinej neukazuje, jak jejich auto jede?
Protože Škodovek jezdí hodně, jsou jen víc na očích !
To dokazuje zase jen tvou omezenost!
A Fabie HTP není určitě předraženej šrot. Silnější varianta HTP naprosto dostačuje při cestování i mimo města, kde úplně vpohodě stačí i ostatním vozům a rozhodně není brzdou provozu. Pokud ano, je to jen neschopností řidiče, jakožto i zmiňovaná spotřeba, kterou není problém dlouhodobě udržen na 6.l/100km.
180km/h jede jen podle tacho, ve skutečnosti ale určitě 170km/h. Dál to nepustí omezovač. A trvalou rychlost 150km/h lze na dálnici udržet i do kopce. To moje OBJEKTIVNÍ zkušenost - žádnou lež jsem nenapsal. Nazdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:55, RE: Fabie opět
Martaslover napsal:
Opět Fabie HTP a opět tuny příspěvků. Zajímavá recenze, Fabie je nepochybně velmi vyvážené auto v mnoha ohledech s dobrým podvozkem. HTP je jistě volba, závodník si ho nekoupí a motoru jako takovému podle mě nelze mnoho vytknout, je prostě slabý, ale s tím se kupuje
přesně tak stačí si udělat obrázek podle autorova hodnocení
jestliže dal (4) kufru i motoru..............................tak to mluví za vše :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 08:58, RE: HTP
Peet napsal:
Žádnej jinej řidič jinýho auta asi maximálku nikdy nezkouší, že? Nikdo jinej neukazuje, jak jejich auto jede?
Protože Škodovek jezdí hodně, jsou jen víc na očích !
To dokazuje zase jen tvou omezenost!
A Fabie HTP není určitě předraženej šrot. Silnější varianta HTP naprosto dostačuje při cestování i mimo města, kde úplně vpohodě stačí i ostatním vozům a rozhodně není brzdou provozu. Pokud ano, je to jen neschopností řidiče, jakožto i zmiňovaná spotřeba, kterou není problém dlouhodobě udržen na 6...
radši la FRA ...
406 2003 2.2HDI Sedan ST to je paráda... (manažerská stíhačka) v mírumilovném tichu.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.