0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,2 HTP

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.04.2007 19:34, RE: Malí kluci....
anonym napsal:
No nevim nevim .. hlavní odbyt fabiií kombi HTP 47 kW vidím u nás spíš u firem jakožto auta pro nižší management nebo obchoďáky než pro důchodce..
Osobně pár lidí znám co s ní už dlouhou dobu jezdí , auta dostávají kouř, nájezd cca 5-7tis. mesíčně, mají najeto cca 150tis a jediný co řeší je pravidelný servis po 15tis. ve autorizovanym servisu. Nikde nic nevrzá nechrastí, ráno přijdou nastartujou a jedou..
I hodně veliký a bohatý firmy jezdí ve Škodách a ví proč..
Řekl bych že na tyhle auta si ...
Máš recht....................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.04.2007 11:20, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
asi když tomu nevěříš...mam HTP 47kw a jede tachometrových 180 v pohodě,ale mechanik říkal že jsem chytil dobrý kus co má několik kw navíc, odhaduje tak 52-53....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.04.2007 12:35, RE: Co Tedy koupit?
mufik.martin napsal:
Jak tak tady ctu, tak vlastne fabia je nejhorsi auto, je maly a slaby motor, co taky cekat od maleho auta s 1.2? Ale co tady ctu, tak by vsichni meli mit auta stredni tridy z bazaru s motorem o obsahu 2.0 a vice, protoze kazdy pise, jak si radsi misto ojete nebo nove fabie koupi za stejnou cenu auto stredni tridy a nadupany, ano ja osobne bych udelal asi podobny krok, ale spousta lidi nechce 2.0, chce auto nove, a na bazaru kdyz hledaji, tak maji pozadavky taky jine nez nekdo, kdo v aute travi m...
Velice rozumný názor, přesně takhle to je..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.05.2007 22:20, RE: spotřeba
edmund napsal:
Spotřeba 6,8 v průměru??? To ji musí nezle šlapat na krovky.beru si Fábii na cukatůry do 30km a na takovou spotřebu se dostanu, když jí dávám katráč. Ale mám ji vyzkoušenou i na 1000 km trase ( no už bych si to dokázal odpustit ) a jel jsem svižně za 5l na 100.
kde chodíte na tu spotrebu?me to bralo naprosto bežne 9-11 litru na sto podle zatizeni,ale mam kombi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.05.2007 00:50, RE: spotřeba a ryhlost
kiki napsal:
kde chodíte na tu spotrebu?me to bralo naprosto bežne 9-11 litru na sto podle zatizeni,ale mam kombi
no nevím, jak to tady čtu, je zajímavé, kolik máme řidičů odborníků na motory atp. Běžně střídám 3 auta : fobia 1.4 MPi (74 koníků), octávka 1.9 TDi (90 koníků) a méďu 300 E (205 koníků). Fobia není žádnej sprinter, žere téměř jako méďa (ale je výrazně levnější apod.), zatímco octávka proti oběma jezdí "zadarmo" i při svižné jízdě. Když si porovnám povinné ručení, fobia jednoznačně vede, u spotřeby je to octávka a u akcelerace a maximální rychlosti méďa. Každý z těch aut má nějaký výhody a nevýhody, tak jsou ale i konstruovány a soudný člověk si snad kupuje podle požadavků a cenny jaké při výběru má. Co do kvality řízení, brždění a ovládání jistě rozdíl je, ale všechny 3 typy aut jsou pro běžné užívání dostatečné. Nevidím důvod proč by si někdo nekoupil 3 válce s miniaturním obsahem, pokud nepotřebuje výkon a netrápí ho rozdíl ve spotřebě pár litrů, při kratším ježdění, proč ne? Cena auta, ručení a pod. mohou převýšit nevýhody spotřeby a nížší maximální rychlosti. PS: I s línou fóbií leckdy leckde střihnu i výrazně silnější svižně jedoucí auto, který se mnou chce závodit. Většinou je to o mezičlánku mezi sedačkou a volentem, pak na výkonu a typu auta nezáleží....a takovejch je v reakcích na podobný příspěvky asi dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 03.06.2007 16:19, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
podle toho co se tady psalo, tak bych řekl, že je to z kopce...nicméně já jsem si svojí 1.2 HTP 47 kW zajel asi dobře, když mám rekord z kopce nějakých 192 km/h při cca 6200 otáček - již bohužel v červeném poli...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.06.2007 15:46, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
Sám jsi pitomec, protožeto fakt jede až 180, aleco s tebou,když nevěříš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.07.2007 17:05, RE: HTP
Karel napsal:
asi když tomu nevěříš...mam HTP 47kw a jede tachometrových 180 v pohodě,ale mechanik říkal že jsem chytil dobrý kus co má několik kw navíc, odhaduje tak 52-53....
Tachometrovych 180 neni problem, realne to bude tak 165. Jeste by to chtelo zmerit v druhem smeru na uvedene trati.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.08.2007 10:18, RE: HTP
zigi napsal:
180 s HTP ? To si kurva myslíte že to tady čtou jenom pitomci?
Nejsem pitomec, ale nase Fabie 1.2HTP na rovnem useku Rudná mezi Ostravou a Havířovem dosahuje dle tachometru rychlosti 180km/hod, a to pokaždé. Nekecám, taky jsem si myslel, že to je nesmysl, dokud jsme ji do firmy jako novou nepořídili. Uznávám, že reálná rychlost vzhledem k odchylce tachometru bude nižší cca o 10km/hod, ale i tak je to na ten vysavač, o kterém jeden můj známý tvrdí, že se v Audi montuje jako motorek do ostřikovačů, docela úctyhodný výkon...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.08.2007 14:36, RE: Otázka
Tomino napsal:
Jak se prosím vás dá z tohoto motoru dostat vyšší výkon? Tyhle motůrky se taky čipují? A o kolik kobyl?
K Tominovi:

HTP se skutečně čipují a to až o 15 koní. Jinak pro informaci,
Škodovka také údajně udělala tento motor přeplňovaný turbem a jelo
to jak "z praku". Kdo trochu zná konstrukci motoru HTP, tak se ničemu nediví a pochopí, jak se dá s tímto motorem jezdit. K prvnímu příspěvku:
jeden můj známý přešel na Fábii HTP (47KWh) z turbodieselu a měl spotřebu 12 l/100 km. Jeho zaměstnanec jezdí se stejnou HTP-kou za
průměr 5,8 l/100 km. Závěr: s malými motory se musí jezdit hlavou (tedy mozkem) a ne sloní nohou (a s podobným mozkem).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.09.2007 12:10, RE: HTP
bestdrifter napsal:
Když už jsi u těch motorů od ISUZU, tak jen pro tvojí informaci - to byly nejlepší dieselový motory co kdy byly v oplech.
Jsou dodnes ! (Isuzu-Opel Vectra, Corsa)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 20:31,
ŠKODA simply never!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 15:00, RE: HTP
Petr napsal:
Se vším, co je tady napsáno, lze jen souhlasit. Jen spotřebu mám nižší, kolem 6l/100km. Proti Octávce sice co se týká motoru krok zpět, ale když to stačí......... V minulém motoru bych hledal příčinu současné vyšší spotřeby. Majitel byl zvyklý jezdit dynamicky, což je nyní možné jen s vytáčením motoru.
Taky by mě zajímalo, proč Octávka "umřela". 170000km není při pravidelném servisu na tdi nic moc.
Souhlasím také měl jsem Audi A3 TDI a fabie mé ženy je tišší. a dlouhodobou spotřebu má okolo 6l. Jezdí ale defenzivněji...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.10.2009 09:07, RE: HTP
mufik.martin napsal:
Je pravda, jak rekl Maverick, ze Slova fabia a HTP, stejne jako Octavia a TDI jsou tady jak cerveny plast na byka. Kdyz napriklad me vysla recenze na Punto cca pred 2 tydny s motorem 1.2 8V, tak tam snad nebyl jediny prispevek co by kritizoval vyber motoru, nemluvne o tom, ze punto ma jeste o trosku slabsi motor 44kw, ale ma zas vyhodu 8V, takze neni potreba jej tocit. Maximalka Punta s timto motorem je tachometrovych 160 dal uz nejde, a to jsme jeli jen dva, ale maximalka me nezajima, vetsinou ...
Zdar Martine, krátce jen ke spotřebe. Se silnější verzí se dá jet v poho okolo 5, l/100km. Při trvalé rychlosti mezi 120 - 130 km/hod je spotřeba tohoto vozu paní Švejkové cca 5,5 l/100 km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.10.2011 05:41, uAiiTVGoIum
Back in school, I'm doing so much lareinng.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.10.2011 06:22, slSknBxsjhnF
This has made my day. I wish all psotnigs were this good.
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.