0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb 2.0 TDI PD - za kolik jezdí?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:18, RE: hezká holka
Muroň napsal:
Osle, to je partnerka pana Šikla. Ty máš doma Oslici a Oslata, starej se o ně a nekoukej po ženách, které by stejně do nějakého ex-dejvů nesedly
Ano! Také NEkoukám po chlapech (jen s nimi maličko ..podiskutuji ..občas .. někdy ..maličko ..
Také mám doma buřtíka a dvě bubky (a neměnila bych je - jen toho největšího občas zabila - když chrápe ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:23, RE: hezká holka
Kylie napsal:
Ano! Také NEkoukám po chlapech (jen s nimi maličko ..podiskutuji ..občas .. někdy ..maličko ..
Také mám doma buřtíka a dvě bubky (a neměnila bych je - jen toho největšího občas zabila - když chrápe ,-)
Kylie, co jsou ty bubky?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:26, RE: hezká holka
Muroň napsal:
Kylie, co jsou ty bubky?
No moje holčičky! Tedy ono už to jsou "velké" holky! Jedné je za chvíli 11, druhé už skoro 13.
PS: Jsou moc šikovné a hezké (po mamince), občas "na zabití" (po tatínkovi ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:28, RE: foto č.46
Kylie napsal:
Ta spotřeba není "špatná" - to ne (nebyl tam "celkový" průměr 7,3?) - ale ani to by mne (už skoro v roce 2009) ke koupi TDi PD "nepřitahlo"! Mně právě rozdíl mezi "big" "top" vozem s šestiválcem (třeba onen S 320 CDi) a superb příjde "nemotivační" ve prospěch "menšího" "horšího" atd.
PS: Ohledně těch fotek ... asi víte, že v podobné (německé, .. ) diskuzi k nicku automaticky patří foto .. už se těším ,-)
Na serveru novinky.cz taky byly kdysi fotky ke každému nicku. Jenže lidi si tam začali dávat detaily roztažených pysků, hákový kříže, srpy a kladiva, tak se potom fotky raději odstranily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:35, RE: foto č.46
free78 napsal:
Na serveru novinky.cz taky byly kdysi fotky ke každému nicku. Jenže lidi si tam začali dávat detaily roztažených pysků, hákový kříže, srpy a kladiva, tak se potom fotky raději odstranily.
Škoda, opravdu je to celkem "normální" (a pokud někdo "ujede" - ten jeden přístup "bloknout" asi nebude problém) a myslím že to jen otázka času a (opět) se to v česku objeví.. (pochopitelně kdo nechce neMUSí ..)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:37, RE: foto č.46
Ráďa napsal:
Kylie: naše fotky njn, třeba přijde den, kdy na tipcarsu budeme moci mít svůj profil, a tam si určitě dámě nějaký ten obrázek neboj. Auta i ženy jsou bez obav PD je kapotola sama pro sebe, když si to lidé kupujou ...., ale průměr 6,8 je náhodou celkem slušný a očekávaný, mi přehnaný nepřijde. Oktávky jezdí za 6 litrů, S 320cdi za 9 litrů. Superb lehce nad Oktávkou.
"PD je kapotola sama pro sebe, když si to lidé kupujou" jenže 103kW PD a 125kW CR se velmi liší cenou. Jestli dát o 50 tisíc za totožný motor s "jenom" jiným vstřikováním, já bych teda asi dost váhal a ten PD minimálně vyzkoušel. Jel jsem pákrát s OII s motorem 2.0TDi PD 103kW a zvukový projev nic moc ale dalo se rozhodně snést. Možná je to tím, že pro každou korunu co mám v kapse mne napadá asi tak 12 až 15 možností za co ji utratit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:43, RE: foto č.46
Kylie napsal:
Škoda, opravdu je to celkem "normální" (a pokud někdo "ujede" - ten jeden přístup "bloknout" asi nebude problém) a myslím že to jen otázka času a (opět) se to v česku objeví.. (pochopitelně kdo nechce neMUSí ..)
Zde by to nebyl problém, tady je všehovšudy 20 diskutujících a to ještě navíc každý zde má rozum. Na novinkách je podle mne cca 10 tisíc diskutujících (možná více), stačí mrknout na libovolnou doskuzi o politice a člověk pochopí, proč ty fotky byly staženy. Tolik hlupáků a komunistů se jen tak pohromadě jinde na internetu nenajde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:47, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napsal:
No moje holčičky! Tedy ono už to jsou "velké" holky! Jedné je za chvíli 11, druhé už skoro 13.
PS: Jsou moc šikovné a hezké (po mamince), občas "na zabití" (po tatínkovi ,-)
Už jsem hackerovi "mailnula" ať nějaké foto na stránku dá .. (tak třeba možná ještě dnes ..)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:50, RE: hezká holka
Kylie napsal:
No moje holčičky! Tedy ono už to jsou "velké" holky! Jedné je za chvíli 11, druhé už skoro 13.
PS: Jsou moc šikovné a hezké (po mamince), občas "na zabití" (po tatínkovi ,-)
To jsem nevěděl, že máš dcerky. Protože jsi nepsala, že je vozíš v C5. No to je skvělé!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:51, RE: foto č.46
free78 napsal:
"PD je kapotola sama pro sebe, když si to lidé kupujou" jenže 103kW PD a 125kW CR se velmi liší cenou. Jestli dát o 50 tisíc za totožný motor s "jenom" jiným vstřikováním, já bych teda asi dost váhal a ten PD minimálně vyzkoušel. Jel jsem pákrát s OII s motorem 2.0TDi PD 103kW a zvukový projev nic moc ale dalo se rozhodně snést. Možná je to tím, že pro každou korunu co mám v kapse mne napadá asi tak 12 až 15 možností za co ji utratit.
Já bych NEváhala a - 50.000 za lety prověřený konkurenční common rail dala ,-)
PS: Také raději utrácím korunky (a euráčka) za něco jiného než autíčko a benzín a myčka a pojištění a ...
Jsem sice "bubka" do aut, ale "košile bližší než kabát", takže (logicky .-) přednost Prada, Gucci, Wolford či Diesel dám ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:57, RE: hezká holka
Muroň napsal:
To jsem nevěděl, že máš dcerky. Protože jsi nepsala, že je vozíš v C5. No to je skvělé!
No já opravdu zdaleka nejvíc jezdím sama ..
Skvělé?!?! No jak kdy ,-)
Tobě se nějaká "drobotina" okolo nohou "motá"?
PS: A když NEjedu sama, jezdím jednoznačně "pomaleji" .. všimla jsem si ..
PPS: Ale teď mám nějaké "nejezdící" období, za posledních 14 dní brumala tak 10 možná 15 km "najel", nebýt minulý měsíc "výletu" domů, tak by se za poslední měsíc(e) snad ani přes 1000 km nedostal. Musím alespoń na vánoční nákupy někam "domů" vyrazit (třeba KDW - Kaufhaus des Westens - v Berlin doporučuji - je tam úúúúúplně vše a ceny nejsou nesmyslné - i když teď je vše za "top" ceny, raději nakupuji v lednu/únoru)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 13:59, RE: hezká holka
Muroň napsal:
Osle, to je partnerka pana Šikla. Ty máš doma Oslici a Oslata, starej se o ně a nekoukej po ženách, které by stejně do nějakého ex-dejvů nesedly
Ženské hodnotím jen v blízkém uzavřeném výhradně mužském kolektivu. Tady bych si to odpustil. Taky jsem si vzpomněl na několik podobností s automobily. Něco ve smyslu: každýmu se líbí sporťák, ale většina si koupí kombíka nebo trabant ve spojitosti s manželkou - uspokojí, ale nenadchne a podobné ptákoviny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 14:02, RE: hezká holka
David V napsal:
Ženské hodnotím jen v blízkém uzavřeném výhradně mužském kolektivu. Tady bych si to odpustil. Taky jsem si vzpomněl na několik podobností s automobily. Něco ve smyslu: každýmu se líbí sporťák, ale většina si koupí kombíka nebo trabant ve spojitosti s manželkou - uspokojí, ale nenadchne a podobné ptákoviny.
Přiznávám, že to s tím sporťákem (a kombíkem a manželkou) nějak "nechápu"?
Tedy to že si lidé místo sporťáku koupí (jakoby) "rozumné" (v praxi spíše horší) auto - to vím, tak to (bůhvíproč) chodí ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 14:10, RE: hezká holka
Kylie napsal:
Přiznávám, že to s tím sporťákem (a kombíkem a manželkou) nějak "nechápu"?
Tedy to že si lidé místo sporťáku koupí (jakoby) "rozumné" (v praxi spíše horší) auto - to vím, tak to (bůhvíproč) chodí ..
To nevadí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 14:42, RE: Tedy chlapci a chlapi ..
Kylie napsal:
Ono to mé "líbí" se (většinou) netýká vzhledu. Pojetím, vzhledově mne superb NEbere. Ale zatímco u první generace bych se nestyděla použít slova jako "šunt" "podvod na lidi" apod., tato generace na mne (dle dostupných údajů) působí jako "normální" "bezproblémový" vůz. V kritériu design bych ale volila také jinak (rozhodně/jednoznačně).
PS: U tohoto superbu bych koncernu "vytkla", že ještě TDi PD pod jeho kapotu "nacpal" - na jednu stranu sice chápu - ale NElíbí se mi to ..
V Superbu jsem nikdy nejel. Proto bych se rád zeptal, pokud odhlédneme od přemrštěné ceny za kdysi nový Superb první generace, tak co na tomto autu jako ojetině je tak zlé? Slyšel jsem že malá tuhost karoserie - je to tak poznat? Je to horší než v Octavii první generace? Design je silně konzervativní a to je alespoň z mého pohledu dobře. Podvozek je z VW Passat ne? Takže co je tím vysloveně nejhorším "podvodem"?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 15:01, RE: Tedy chlapci a chlapi ..
free78 napsal:
V Superbu jsem nikdy nejel. Proto bych se rád zeptal, pokud odhlédneme od přemrštěné ceny za kdysi nový Superb první generace, tak co na tomto autu jako ojetině je tak zlé? Slyšel jsem že malá tuhost karoserie - je to tak poznat? Je to horší než v Octavii první generace? Design je silně konzervativní a to je alespoň z mého pohledu dobře. Podvozek je z VW Passat ne? Takže co je tím vysloveně nejhorším "podvodem"?
Podvozek sice JE z vw passat, ale nějaké pradávné generace (napoví použité motory). Jde opravdu o nákladově směrem DOLŮ upravený prodloužený passat (pro tehdy ještě nenáročný čínský trh) a posléze (v číně nároky raketově rostou) pro též ne až tak "vyvinutý" východoevropský trh vůz určený. Problémem je ono "prodloužení". ZÁKLADNÍ problém je podvozek naprosto NEurčený pro cokoliv nad 150-160 km/h. To NENí vtip! Paradoxně si mnozí majitelé myslí pravý opak. Vůz pochopitelně s šestiválci je schopen dosahovat vyšších rychlostí, je to ale opravdu takový pravý "opak" mnichovského "podvozek musí být vždy rychlejší než motor".
To co jsem nedávno napsala, že ve vyšších rychlostech vůz "nepluje" dálnicí, ale naopak jsou nutné neustálé "korekce" volantem, vůz prostě "nesedí". Dnes to (opatrně) připouští i novináři a lidé z automobilky - prostě (a BEZ přehánění) - je to "jen" velké "cosi" na (pod)průměrném podvozku. Ostatně i k vozu poměrně často kupovaný 2.5 V6 TDi je (byl) možná nejhorší šestiválec z produkce vw/audi (bezpečnost vozu byla také "neadekvátní") - celkově: hodně železa za vůbec ne málo peněz! Předpokládám/věštím - doufám, ve VÝRAZNÝ propad cen starého superb - opravdu si NEzaslouží být vnímán jako to "nej" od Škoda Auto.
Prostě starý superb NE (o tomto novém toho moc nevím, ale dle dostupných dat je to "normální" = standardtní/bezproblémový vůz své kategorie).
PS: Nejsem "znalec" (-kyně mi prostě "nezní") vozů škoda, ale superb bych opravdu POD octavia řadila (je to asi jako by citroën teď XM či Xantia "oprášil" do nové karoserie "obalil" a jako "novinku" nabízel ... doslova)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 15:15, RE: hezká holka
Muroň napsal:
Osle, to je partnerka pana Šikla. Ty máš doma Oslici a Oslata, starej se o ně a nekoukej po ženách, které by stejně do nějakého ex-dejvů nesedly
Já bych s ní jenom roezbral přednosti mého benzinového šestiválce ve srovnání s chrochtajícím dehtožroutem... .

Iááá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 16:07, RE: hezká holka
Kylie napsal:
No já opravdu zdaleka nejvíc jezdím sama ..
Skvělé?!?! No jak kdy ,-)
Tobě se nějaká "drobotina" okolo nohou "motá"?
PS: A když NEjedu sama, jezdím jednoznačně "pomaleji" .. všimla jsem si ..
PPS: Ale teď mám nějaké "nejezdící" období, za posledních 14 dní brumala tak 10 možná 15 km "najel", nebýt minulý měsíc "výletu" domů, tak by se za poslední měsíc(e) snad ani přes 1000 km nedostal. Musím alespoń na vánoční nákupy někam "domů" vyrazit (třeba KDW - Kaufhaus des Westens - v Berlin doporuču...
A co dělají bubky, když jezdíš sama? Přece potřebují nějaký dohled, ne? Mně se drobotina okolo nohou ještě nemotá, ale čas, kdy se začne motat, se docela blíží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 16:44, RE: Tedy chlapci a chlapi ..
Kylie napsal:
Podvozek sice JE z vw passat, ale nějaké pradávné generace (napoví použité motory). Jde opravdu o nákladově směrem DOLŮ upravený prodloužený passat (pro tehdy ještě nenáročný čínský trh) a posléze (v číně nároky raketově rostou) pro též ne až tak "vyvinutý" východoevropský trh vůz určený. Problémem je ono "prodloužení". ZÁKLADNÍ problém je podvozek naprosto NEurčený pro cokoliv nad 150-160 km/h. To NENí vtip! Paradoxně si mnozí majitelé myslí pravý opak. Vůz pochopitelně s šestiválci je schopen ...
Ja tedy s Vami souhlasit nemohu - to, ze je superb postaven na platforme VW Passat byla vec znama jiz pri zahajeni prodeje...nicmene neni to nic neobvykhleho....mel jsem moznost jedtit s 2.5 TDI, ktere me naopak prijemne prekvapilo jak svym projevem, tak i spotrebou...
A jizdni vlastnosti - podle me naprosto primerene povaze vozu.
A srovnani se Octavii to snad ne!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.11.2008 16:55, RE: Tedy chlapci a chlapi ..
voj napsal:
Ja tedy s Vami souhlasit nemohu - to, ze je superb postaven na platforme VW Passat byla vec znama jiz pri zahajeni prodeje...nicmene neni to nic neobvykhleho....mel jsem moznost jedtit s 2.5 TDI, ktere me naopak prijemne prekvapilo jak svym projevem, tak i spotrebou...
A jizdni vlastnosti - podle me naprosto primerene povaze vozu.
A srovnani se Octavii to snad ne!!!
Nevím s čím srovnáváte, ale ..
Kdyby suberb byl postaven na podvozku passat, asi by to NEbyl problém, vzhledem k tomu že to co jsem napsala výše je FAKT - problém to poněkud je.
Nechci se vás dotknout, ale pokud chválíte V6 2.5 TDi - asi příliš zkušenosti nemáte. Vzhledem k tomu že se dnes již nevyrábí, i zástupci vw vám potvrdí, že patří k tomu nejslabšímu co kdy od motorářů audi/vw vyšlo.
Za ještě větší slabinu ale lze považovat podvozek - takováto "nastavovaná kaše" myslím neměla být začátkem třetího tisíciletí za milion korun vůbec v prodeji. Zatímco octavia je prostě "jen" golf s batohem, tedy mechanika golf s trochu "přifouknutou" karoserií, v případě superb technici sahli do samotné konstrukce podvozku, platformy a NEbyla to dobrá myšeňka!
Pokud to trochu přeženu, z vozu superb první generace lze mít "břichobol" jako když pejsek a kočička vařili dort (naoko možná pěkný, ale ..)
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.