0
zpět
 

diskuze k tématu: Čtyři hlavní důvody, proč jdou SUV na dračku

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 28.05.2016 20:18, evropa
takže to co je běžné v USA již 10-20let,kdy každá rodina má jedno SUV (či menší truck ala RAM) a jedno menší se konečně dostalo i sem..

většina těch co na SUV nadávaj,tak v něm pořádně nikdy nejelo,respetkive na něj nemaj..

Nevidím jediný důvod proč kupovat normální sedan či kombi...když v SUV rodinu odvezu daleko lépe...náhradní díly stojej podobně,a spotřeba +/- litr stejná...ale komfort jízdy propastný.

samozřejmě hnidopichové co musí řezat zatáčky,a jezdit brzda plyn tak nikdy přínos SUV neocení...nebo možná později...až budou mít rodinu :)
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Sobota 28.05.2016 21:11, Divné
No já nevím, mně pro rodinu vyhovují spíš vozy typu MPV. Do SUV toho totiž ani zdaleka nenarvu tolik, co třeba do S-maxe při stejném pohodlí pro cestující.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Neděle 29.05.2016 07:41, Proč?
Se podívejte, kolik na silnici potkáš modelín s blond vlasy, do culíku a brejlema na čele a jezdí nejlépe v offrodadu nebo minimálně v SUV. A schovávají se za kliše "pro fakany maximální bezpečnost". Kudla se mi otvírá v kape...Jezdit neumí, parkovat už tuplem ne, pletou se všude možně, arogantní až na půdu a většina blbá jak štolwerk. Ale hlavně , že mají krabici....
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 29.05.2016 08:57, RE: Proč?
Zdeny60 napsal:
Se podívejte, kolik na silnici potkáš modelín s blond vlasy, do culíku a brejlema na čele a jezdí nejlépe v offrodadu nebo minimálně v SUV. A schovávají se za kliše "pro fakany maximální bezpečnost". Kudla se mi otvírá v kape...Jezdit neumí, parkovat už tuplem ne, pletou se všude možně, arogantní až na půdu a většina blbá jak štolwerk. Ale hlavně , že mají krabici....


Tos popsal přesně čím dutější blondýna, tím objemnější krabice.
Mam doma sedan i kombi a porovnání s SUV do nich dám víc věcí. i do sedanu.
Obecně bych chápal SUV někam do hor (se smysluplným 4x4), ale ve městě a mimo město je to ve všech směrech nevhodný. Snad jen bezpečnost, ALE ovšem jak pro koho.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 29.05.2016 09:41, Bezpečnost
Podle mého názoru nejsou SUV nijak zvlášť bezpečná. Jako bezpečné je většina lidí vnímá, protože mají vysokou hmotnost. Ale stejného efektu lze dosáhnout právě i s MPV. Galaxy, Alhambra apod. mají obecně provozní hmotnost kolem 2 tun, tedy jsou srovnatelné s SUV. A díky o trochu nižší stavbě mají lépe umístěné těžiště, takže při případné srážce s SUV ho jednoduše převrátí. Ostatně, i já jsem s Fabií málem převrátil blondýnu v Tiguanu, která to do mně narvala zepředu zprava (jela mírně přede mnou v sousedním pruhu a zatočila do mně). Ty auta jsou dost nestabilní.
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Neděle 29.05.2016 10:48, 123
Strécu, ono to tak úplně asi nebude, jinak by jezdily jen SUV že.. Namátkou třeba jen cena obutí, pořizovací cena, horší dynamika. Ono totiž nejde o závodění a řezání zatáček, ale SUV je prostě kompromis všeho a nic pořádně a ne každej to chce. Možná ten komfort na horších cestách je asi znatelnější.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 29.05.2016 19:43, RE: evropa
stréc od piva napsal:
takže to co je běžné v USA již 10-20let,kdy každá rodina má jedno SUV (či menší truck ala RAM) a jedno menší se konečně dostalo i sem..většina těch co na SUV nadávaj,tak v něm pořádně nikdy nejelo,respetkive na něj nemaj..Nevidím jediný důvod proč kupovat normální sedan či kombi...když v SUV rodinu odvezu daleko lépe...náhradní díly stojej podobně,a spotřeba +/- litr stejná...ale komfort jízdy propastný.samozřejmě hnidopichové co musí řezat zatáčky,a jezdit brzda plyn tak nikdy přínos SUV neocení...nebo možná později...až budou mít rodinu :)



komfort jízdy v SUV je lepší než v limuzíně typu A8 long? uveze víc než Transit? žere míň než srovnatelný kombík? má lepší jízdní vlastnosti než běžný sedan?
SUV jsem měl, nikdy bych si ho už zpátky nekoupil. podlehnul jsem "módě". pro rodinu radši MPV,
i když není tak cool, ale nevím, proč bych neměl vystačit s kombíkem...

reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 29.05.2016 19:44, RE: Proč?
Zdeny60 napsal:
Se podívejte, kolik na silnici potkáš modelín s blond vlasy, do culíku a brejlema na čele a jezdí nejlépe v offrodadu nebo minimálně v SUV. A schovávají se za kliše "pro fakany maximální bezpečnost". Kudla se mi otvírá v kape...Jezdit neumí, parkovat už tuplem ne, pletou se všude možně, arogantní až na půdu a většina blbá jak štolwerk. Ale hlavně , že mají krabici....


Zdeny pozor na závist, žere zevnitř jako kyselina
Osobně nevím na silnici o žádné skupině, která by mi lezla na nervy. Jsou to vždycky jenom jednotlivci.
A to, jaký je kdo řidič nesouvisí s tím, jaké má auto, ale jen a jen s jeho osobností...
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 29.05.2016 21:28, RE: Proč?
Zdeny60 napsal:
Se podívejte, kolik na silnici potkáš modelín s blond vlasy, do culíku a brejlema na čele a jezdí nejlépe v offrodadu nebo minimálně v SUV. A schovávají se za kliše "pro fakany maximální bezpečnost". Kudla se mi otvírá v kape...Jezdit neumí, parkovat už tuplem ne, pletou se všude možně, arogantní až na půdu a většina blbá jak štolwerk. Ale hlavně , že mají krabici....


z tohoto příspěvku citím jediné..závist.

Ono praktická žádná z těch paní,které těmi auty jezdí si to auto nekoupí.Většina z nich ho dostane od manžela případně jej maj jako druhé v rodině.A o tom čím taková panínika bude jezdit rozhodne právě muž co chce,aby kdyby do manželky někdo naboural aby se nic nestalo ji ani dětem....

Takže se zeptám ještě jednou.
Když budete moct ženě koupit Škoda citigo a nebo Audi Q7......na rozvážení dětí do školy,a nákupy...co jí koupíte?
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 29.05.2016 21:52, RE: Proč?
stréc od piva napsal:
Zdeny60 napsal:
Se podívejte, kolik na silnici potkáš modelín s blond vlasy, do culíku a brejlema na čele a jezdí nejlépe v offrodadu nebo minimálně v SUV. A schovávají se za kliše "pro fakany maximální bezpečnost". Kudla se mi otvírá v kape...Jezdit neumí, parkovat už tuplem ne, pletou se všude možně, arogantní až na půdu a většina blbá jak štolwerk. Ale hlavně , že mají krabici....
z tohoto příspěvku citím jediné..závist.Ono praktická žádná z těch paní,které těmi auty jezdí si to auto nekoupí.Většina z nich ho dostane od manžela případně jej maj jako druhé v rodině.A o tom čím taková panínika bude jezdit rozhodne právě muž co chce,aby kdyby do manželky někdo naboural aby se nic nestalo ji ani dětem....Takže se zeptám ještě jednou.Když budete moct ženě koupit Škoda citigo a nebo Audi Q7......na rozvážení dětí do školy,a nákupy...co jí koupíte?


Pokud bych se rozhodoval mezi Citigo a Q7, tak bych koupil XC90 nebo Land Cruiser
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 29.05.2016 22:56, Rozhodování
Ono taky záleží, na co se to auto používá. Do města bych pořídil BMW i3. Na cestování meziměsto asi Volvo XC90, ale postačí v podstatě cokoliv, co váží 2 tuny.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 29.05.2016 23:56, RE: Rozhodování
brin napsal:
Ono taky záleží, na co se to auto používá. Do města bych pořídil BMW i3. Na cestování meziměsto asi Volvo XC90, ale postačí v podstatě cokoliv, co váží 2 tuny.


Pokud by do mě mělo narazit auto z boku městskou rychlostí 50 km/h, tak mnohem radši bych seděl v XC 90 než v 1300 kg těžkém, nízkém i3.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 30.05.2016 00:01, Klidně to risknu
Klidně to risknu. V i3 máte mnohem větší možnost reakce a potřebná reakční doba je mnohem delší. Je totiž extrémně svižné. A tuhostí karosérie zcela nepřekonatelné. A navíc není ani nízké, to je pořádná mýlka.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pondělí 30.05.2016 00:11, RE: Klidně to risknu
brin napsal:
Klidně to risknu. V i3 máte mnohem větší možnost reakce a potřebná reakční doba je mnohem delší. Je totiž extrémně svižné. A tuhostí karosérie zcela nepřekonatelné. A navíc není ani nízké, to je pořádná mýlka.


A kdyby to auto z boku nejelo předpisových 50 ale 70 km/h? Jaká možnost reakce? Vyjedeš na zelenou, koukáš před sebe a koupíš to nečekaně od někoho kdo projel na červenou z boku. Kdybych si mohl vybrat tak bych v takové situaci radši seděl vysoko v autobusu
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 30.05.2016 08:25, Zkušenost
Máme v rodině 2 SUV (tedy vlastně jen jedno opravdové - Subaru Forester, ix35 má taky sice náhon na všechna, ale není to permanent) a z věcí uvedených v článku můžu potvrdit jen to vyšší nastupování. Ve srovnání se svým ani ne kombíkem střední třídy vidím pro rodinu 3 hlavní nevýhody:
1) žalostný kufr
2) letargické motory (110 kw, respektive 121 kW)
3) jen blbá rakev na střeše znamená výškový problém v garážích a musí se shánět speciální propočítávat výšku

Podvozek mají dost tvrdý, tedy zejména ix35-ka a o robustní konstrukci si to taky může nechat zdát. Tyčky stabilizátoru výměna po 20 tkm provozovaných na silnici. V terénu (lesní a polní cesty) jelo úhrnem spíše jednotky kilometrů. Subaru je na tom lépe, to za 4 roky je pořád zdravé až na dost rezavý výfuk, který mě docela překvapil.

V příspěvcích vidím zmínky o závisti. Ne, tím to nebude, ta auta jsou dostupná za podobné ceny, jako ekvivalentní kombíky/sedany, ale nějaké utility navíc jsem v nich zatím skutečně neobjevil.

A to zcela pomíjím dálniční aerodynamiku dubové skříně a od toho odvíjející se nárůst spotřeby a nedostatečnost výkonu.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Pondělí 30.05.2016 08:26, SUV
Nikdy som nechapal vyznam SUV. Aky taky vyznam som nasiel prave pri prestahovani sa do mesta, a to parkovanie na obrubnikoch a chodnikoch a jazda medzi kanalizacnymi poklopmi. Ciastocne to vyriesil nakup C5, ktoru podla potreby dokazem zodvihnut. Ako vravite, spotreba ta ista +/- liter. Ak ma teda kombi spotrebu 6 litrov, toto bude mat 7, co je o 16% viac. To nie je zanedbatelne cislo. Trosku mi je ale divne, ako to ze eu dovoli vyrabat taketo auta. Vsade sa predsa riesia emisie CO2 a realna spotreba aut, a tieto vysoke 'traktory', ako ich ja volam, pustaju uz z principu viac CO2. Aj ked uznavam, na ich pasoch v skusobni spotreby dava aj tank T80 3.5 litra na 100, ked to trochu naklonia :) Tym nechcem povedat, ze schvalujem politiku unie, len je mi to zvlastne.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pondělí 30.05.2016 10:23, pro strece a rena
Mily reno,co bych jim(komu???)mel zavidet?to suv nebo tupou blondynu c nem?spise se snazim najit aspon tri duvody,ktere by me vedly k nakupu krabicoidniho suv.chapu,ze v praze to je nutnist a in,ale jinak me nenapda nic. Maly kufr,vyssi teziste,tedy hirsi jizdni vlastnosti,vyssi spotreba,uskakane,a tisic dalsich negativ.tak fakt nevim,co bych mel komu zavidet.prakticke tedy suv fakticky neni.jeste hure je na tom kterykolf offroad,bavime li se o jezdeni mimo teren.bohuzel,nejvetsi koncentrace techto skatuli je v cr,ale neni se cemu divit.kdyz nekdo dokazal v lete behat po praze v olympijakych gumacich,neni divu,ze jezdi nejradsi v krabicu.holt jsme stado vovci a sezereme vse,co nam kdo ta jakoukoliv kravinu nakuka.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 30.05.2016 10:47, RE: SUV
Citroenak napsal:
Nikdy som nechapal vyznam SUV. Aky taky vyznam som nasiel prave pri prestahovani sa do mesta, a to parkovanie na obrubnikoch a chodnikoch a jazda medzi kanalizacnymi poklopmi. Ciastocne to vyriesil nakup C5, ktoru podla potreby dokazem zodvihnut. Ako vravite, spotreba ta ista +/- liter. Ak ma teda kombi spotrebu 6 litrov, toto bude mat 7, co je o 16% viac. To nie je zanedbatelne cislo. Trosku mi je ale divne, ako to ze eu dovoli vyrabat taketo auta. Vsade sa predsa riesia emisie CO2 a realna spotreba aut, a tieto vysoke 'traktory', ako ich ja volam, pustaju uz z principu viac CO2. Aj ked uznavam, na ich pasoch v skusobni spotreby dava aj tank T80 3.5 litra na 100, ked to trochu naklonia :) Tym nechcem povedat, ze schvalujem politiku unie, len je mi to zvlastne.


Dobrý den, napište prosím (pokud jste tak již neučinil) o své C5 recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 30.05.2016 14:19, RE: pro strece a rena
Zdeny60 napsal:
Mily reno,co bych jim(komu???)mel zavidet?to suv nebo tupou blondynu c nem?spise se snazim najit aspon tri duvody,ktere by me vedly k nakupu krabicoidniho suv.chapu,ze v praze to je nutnist a in,ale jinak me nenapda nic. Maly kufr,vyssi teziste,tedy hirsi jizdni vlastnosti,vyssi spotreba,uskakane,a tisic dalsich negativ.tak fakt nevim,co bych mel komu zavidet.prakticke tedy suv fakticky neni.jeste hure je na tom kterykolf offroad,bavime li se o jezdeni mimo teren.bohuzel,nejvetsi koncentrace techto skatuli je v cr,ale neni se cemu divit.kdyz nekdo dokazal v lete behat po praze v olympijakych gumacich,neni divu,ze jezdi nejradsi v krabicu.holt jsme stado vovci a sezereme vse,co nam kdo ta jakoukoliv kravinu nakuka.


Tupá blondýna v něm? Dělal jsi jí IQ testy? nebo tě jenom žere, že někdo má přitažlivou mladou ženu a koupí jí auto za 2 milióny a ty máš doma ... doplň si sám, protože ad jedna tvoji paní neznám, ad dvě, nemám důvod jí bezdůvodně pomlouvat a urážet?
Protože vidím značný rozdíl mezi konstatováním "SUV se svojí zvýšenou stavbou, spotřebou všeho a neobratností nepovažuju za auto pro mně" a vymezováním se proti těm, co na takové auto mají a tebe to evidentně žere... já s arogancí jejich řidičů problém nemám, nejspíš mají problém s mojí arogancí ostatní, třeba včera jedu po dálnici a v levém pruhu předjíždí Fabie jedoucí 121 km/h druhou Fabii jedoucí 118 km/h. Když tak činila po dobu, jakou průměrný kamiôňák předjede dvě soupravy, vyhodil jsem levý blinkr a když jsem auto předjížděl, řidič mi hrozil jaký jsem silniční pirát...
Když má někdo pětkrát dražší auto než ty, můžeš říct
ad jedna/ doprkýnka, asi bych měl začít víc makat
nebo
ad dvě/ to je ale ubožák, kde na to asi nakrad? beztak je úplně blbej, frajírek namyšlenej...
...a tuším, že tobě je bližší varianta č. 2...


reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Pondělí 30.05.2016 14:43, SUV
Taky se chystam pro zenu a deti poridit co nejvetsi SUV. Duvody:

1) I kdyz nebydlime v uplne dire, jsou dny v roce kdy snehova nadilka potrapi a vyssi svetla vyska a 4x4 se hodi

2) Denne potkavam magory ve starych popelnicich, kteri si nevazi si sveho zivota a predjizdeji zbytecne a nebezpecne v neprehlednych mistech. Proto co nejvetsi a nejtezsi auto i za cenu vyssich provoznich nakladu.

3) Deti se lepe usazuji, pokud jsou velke dvere a sedi se vyse.

4) Zene se SUV libi, a co bych neudelal pro svoji milovanou zenu

5) Co si kdo mysli o zlatokopkach je mi jedno Ono ve skutecnosti to je casto tak, ze ty tzv. zlatokopky podnikaji spolecne s manzelem a makaji od rana do vecera.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.