0
zpět
 

diskuze k tématu: Majitel ojetého Land Roveru neskrývá smutek...

kategorie zařazení tématu: ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 16:37, RE: Servisy
David V napsal:
S dovolením bych se se souhlasem připojil. A to i k tomu, že pokud automobilka GM nemá na to, aby se udržela, ať jde klidně ke dnu, byť též jezdím Opelem, který mi 6 let dobře slouží (ťuk, ťuk). Jsem proti zachraňování jakékoliv instituce státem. Knihu Jak na to mám též a její cena se mi už několikanásobně vrátila, i když s rozvody k tomu Opelovi zajedu. Ne kvůli kvalitě nebo značce, ale kvůli tomu, že to snad znají, a že se tam něčeho dořvu spíše než jinde - zatím ale dobrý.
To je těžko, pokud si koupíte nový vůz, musíte do autorizovaného servisu jezdit, chtě-nechtě. A na garančních prohlídkách jim ty šílené hodinové platby stejně budete platit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 17:00, RE: Servisy
gablenz napsal:
Děláte si to sami. Za všechno si můžete sami a jedině sami. Já beru jako překladatel z němčiny a do němčiny 150 Kč na hodinu a jsem za to považován za nějvětší zrůdu, zloděje, nelidskou bytost......a to mám vzdělání. Takový primitivní mechanik s IQ 79,2 hovno umí, vyhodili ho ve druhém ročníku z učňáku kvůli tomu, že onanoval neustále před dámskými záchodky. A tenhle buran dost často dělá ve všech těch "značkových" servisech. Viděl jsem takové lidi na vlastní oči. A tam se nestydí říct si 7...
A to si ten dotyčný když s tím jel nevšiml že mu svítí kontrolka mazání?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 17:15, RE: náhoda?
rojack napsal:
No kdysi jsem se dostal k Alfě 33 , která byla utopená . Sice nová, nejetá, ale utopená. Ti šmejdi italští, kterým se při záplavách dostala voda až na parkoviště automobilky, tyto auta vyčistili a prodali s velikou slevou jednomu nejmenovanému obchodníkovi v Brně, který je prodával samozřejmě bez přiznání jakékoli vady. Vím o těchto 30 Alfách. Takové auto se mi dostalo do rukou (jako služební). To utopení jsem na něm poznal až asi po roce, když se mi pořád něco nezdálo (strašně špinavé hadice, a...
Nejedná se o šmejdy italský, ale maximálně o šmejda českého. Ten věděl co kupuje a svým zákazníkům to neřekl. Nicméně pokud byly špinavé jen hadice a auto jinak jezdilo a nesmrdělo bahnem, tak ani ten českej není vlastně šmejd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 18:09, RE: Servisy
gablenz napsal:
Děláte si to sami. Za všechno si můžete sami a jedině sami. Já beru jako překladatel z němčiny a do němčiny 150 Kč na hodinu a jsem za to považován za nějvětší zrůdu, zloděje, nelidskou bytost......a to mám vzdělání. Takový primitivní mechanik s IQ 79,2 hovno umí, vyhodili ho ve druhém ročníku z učňáku kvůli tomu, že onanoval neustále před dámskými záchodky. A tenhle buran dost často dělá ve všech těch "značkových" servisech. Viděl jsem takové lidi na vlastní oči. A tam se nestydí říct si 7...
Přiznám se, že po přečtení Vašeho příspěvku o Vašem vzdělání velmi pochybuji. A pokud jste skutečně vystudoval, je mi Vás líto - závidíte až hrůza. Měl bych Vás upozornit, že Vámi uvedené částky neinkasují mechanici, ale firma která je zaměsnává... To je ale vedlejší - důležité je, že jezdíte ojetinou. Já si kupuji auta zásadně nová a tam do autorizovaného servisu prostě musíte (záruka). Pravda, když mi to zrovna vyjde služebně, servisuji v Německu - je to levnější i kvalitnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 18:58, RE: Stav kilometrů
Kepo napsal:
Musím zaklepat na dřevo, ale žádný takový díl, jake je třeba převodovka jsem zatím nepotřeboval a ani to neplánuju. Ale třeba když jsem měnil rozvody, tak mi to v neautorizovaných servisech nikdo nechtěl udělat, že je to příliš složité, a když už se někdo našel, tak za to chtěli nehorázné pálky, v podstatě stejnou sumu jako přímo v Toyotě, takže jsem to samozřejmě nakonec dal do autorizáku.

Chtěl jsem tím spíše říct, že až takový rozdíl mezi spolehlivostí japonců a němců možná nebude (kdo ví)....
Njn, na zac. jsem u 626 benzin menil jen rozvodovy remen, ktery stal 1600 Kc a pak samozrejme olej a oba filtry, jinak nic. Udelal mi to garazista za par stovek. Komplet rozvody jsem tehdy nemenil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 22:53, RE: Servisy
Reno napsal:
To je těžko, pokud si koupíte nový vůz, musíte do autorizovaného servisu jezdit, chtě-nechtě. A na garančních prohlídkách jim ty šílené hodinové platby stejně budete platit.
S tím se musí počítat a připočíst to de facto k ceně nebo se vykváknout na garanci. Já kupuju auto do výše 6 platů jednou za cca 5 let. A protože novýho Logana nechci, tak se raději poohlížím po ojetině, takže se mě garančky netýkají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2009 23:06, RE: Servisy
Pavlik napsal:
Přiznám se, že po přečtení Vašeho příspěvku o Vašem vzdělání velmi pochybuji. A pokud jste skutečně vystudoval, je mi Vás líto - závidíte až hrůza. Měl bych Vás upozornit, že Vámi uvedené částky neinkasují mechanici, ale firma která je zaměsnává... To je ale vedlejší - důležité je, že jezdíte ojetinou. Já si kupuji auta zásadně nová a tam do autorizovaného servisu prostě musíte (záruka). Pravda, když mi to zrovna vyjde služebně, servisuji v Německu - je to levnější i kvalitnější.
No jo, ten příspěvek trochu šlápl na kuří oko někomu, koho auta živí. Ten příspěvek nahoře není závistivý. To za závistivce se tady označí každý, kdo s nějakým principem nesouhlasí. Zaráží mě spojení "..důležité je, že jezdíte ojetinou. Já si kupuji auta zásadně nová..." tady vidím nějaký psychický prodlém. Pro normálního člověka je naprosto podružné, zda si někdo jiný kupuje ojetá auta a nepotřebuje si na tom cokoliv dokazovat. Apropos nová auta začínají plácnu na 150 tisícíc? Nebo trochu víc?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.02.2009 07:39, RE: Servisy
David V napsal:
No jo, ten příspěvek trochu šlápl na kuří oko někomu, koho auta živí. Ten příspěvek nahoře není závistivý. To za závistivce se tady označí každý, kdo s nějakým principem nesouhlasí. Zaráží mě spojení "..důležité je, že jezdíte ojetinou. Já si kupuji auta zásadně nová..." tady vidím nějaký psychický prodlém. Pro normálního člověka je naprosto podružné, zda si někdo jiný kupuje ojetá auta a nepotřebuje si na tom cokoliv dokazovat. Apropos nová auta začínají plácnu na 150 tisícíc? Nebo trochu víc?
Nemáte pravdu, auta mě nijak neživí. A větu o ojetině jste buďto nedočetl nebo nepochopil - dál jsem napsal, že u nového vozu prostě do značkového servisu musíte, nebo přijdete o záruku. Jestliže do něj pán s takovýmito výkřiky nejezdí, je buď úplný pitomec (o tom pochybuji) nebo logicky jezdí ojetinou - pak může nadávat a vyhýbat se servisům jak chce. A máte pravdu, nové auto lze koupit za těch 150 tisíc - ale i s tímto autem budete muset na ty "drahé" garanční prohlídky. Zvlášt když si koupíte auto s třebas pětiletou nebo sedmiletou zárukou - a servis má vystaráno.
Jinak jestliže někdo s proklamovaným vzděláním není spokojen s výší platu, proč tedy se svými schopnostmi, místo závistivých řečí kolik kdo bere, raději nehledá lépe placené místo. To je dle mého názoru závist a ještě navíc hospodská "chytrost" 4 cenové. Tyto řeči mě velmi dráždí, nikde mimo tuto malou zemičku jsem se s podobným druhem lidí nesetkal. A jak jsem psal v prvním příspěvku, proč by se měl ten konkrétní mechanik stydět - on je řadový zaměstnanec a cenu určuje jeho zaměstnavatel....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.03.2009 11:13, RE: Servisy
gablenz napsal:
Děláte si to sami. Za všechno si můžete sami a jedině sami. Já beru jako překladatel z němčiny a do němčiny 150 Kč na hodinu a jsem za to považován za nějvětší zrůdu, zloděje, nelidskou bytost......a to mám vzdělání. Takový primitivní mechanik s IQ 79,2 hovno umí, vyhodili ho ve druhém ročníku z učňáku kvůli tomu, že onanoval neustále před dámskými záchodky. A tenhle buran dost často dělá ve všech těch "značkových" servisech. Viděl jsem takové lidi na vlastní oči. A tam se nestydí říct si 7...
to je nesmysl, za 150 na hodinu nedělá ani zedník
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.12.2009 19:42, RE: bez předmětu
dattlik napsal:
jen se divím,že někdo jde z Toyoty do něčeho takového!! Pokud bych se takové auto po několikáté závadě nesnažil vrátit,tak bych ho zcela určitě co nejdřív hodil ze skály....když už nic jinýho,aspon bych ušetřil!!
No já původně měl 2,5DSE, ale jelikož byl neustále v servisu, koupil jsem to samé, ale novější s motorem V8 2001 - to nějakou dobu trochu fungovalo, ale jen proto, že bylo po prvním majiteli v CH. Pak až se začali věci vybarvovat..., sem jej raději prodal. Nový majitel má pomalu a jistě problémy s topením, zámky dveří, ztrácí se voda (to postihne každou 4,0, nebo 4,6 V8 - mají konstrukční vadu) Neoriginální díly se dají opravdu koupit až o 50% levněji přes různé sprostředkovatele, nebo sám v GB, ale už to není přirozená cesta. Nervy, čas a neustálé čekání, dohadování, prosby o dodání... stejně dříve než do týdne nedorazí a to je expres.

Jedno si pamatujte. Pokud jezdíte kolem 40-60.000km ročně, a chcete vlastnit Range Rover, musíte mít dva, jelikož jeden z nich parkuje v servisu. Zase nemusíte nikoho žádat, aby vás do, nebo ze servisu odvezl - máte tam prostě své auto pořád a své parkovací místo.

Koupil jsem si zase zpátky Land Criser 4,2TD 2002 (nový nevyzkoušený typ V8 jsem raději nechtěl) a kromě servisu oleje a destiček pořád jezdím a funguje ťuky, ťuk :)
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.