0
zpět
 

diskuze k tématu: Majitel ojetého Land Roveru neskrývá smutek...

kategorie zařazení tématu: ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.02.2009 11:30, Nemělo to tu viset až zítra?
Pokud správně počítám (a zahrnuji do výčtu nákladů i uváděný přípatek 10k za lepší měněný motor), vychází mi to za servisní výdaje 260 000,-. Což není za rok provozu málo! Člověk s průměrným příjmem si na to vydělává déle než rok.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:12,
jen se divím,že někdo jde z Toyoty do něčeho takového!! Pokud bych se takové auto po několikáté závadě nesnažil vrátit,tak bych ho zcela určitě co nejdřív hodil ze skály....když už nic jinýho,aspon bych ušetřil!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:21, Otázka
Nepřišla náhodou ta úžasná, luxusní, aristokratická značka na buben? Nikdo se nemůže divit, proč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:23, náhoda?
tohle je vážně smůla, ale nevyvozoval bych z tohoto nějaký závěr ve smyslu, že toto čeká každého kdo si LR pořídí. Nešťastný majitel mohl mít dost možná smůlu na kus, mohl být utopený, bouraný, už po jedné výměně motoru, nebo třeba hodně dlouho někde stál. Ale po sečtení nákladů na provoz z článku musím uznat že má měl majitel několikrát svatou trpělivost, nebo hodně peněz na rozhazování, ja bych zahodil klíče už po měsíci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:26, Nightmare
Tak tohle je mazec, člověk když kupuje auto tak většinou s prvotními opravami počítá, říká si, " nechám seřídit brzdy, vyměním provozní kapaliny, filtry" a když se něco rozbije tak neváhá a automobil opraví v bláhové víře že teď už to bude fajn, bohužel již delší dobu se většina automobilek pustila do výroby nikoliv automobilů, ale spotřebního zboží. Mě osobně to velmi vadí, když už si na nějaké auto konečně zvyknu tak ho velmi nerad měním, ale není zbytí, je to spotřební zboží, které nemá nekonečnou životnost.
K této recenzi mnoho dodat nelze, snad jen, že paušalizovat všechny Land Rovery podle této noční můry mě přijde přehnané, kolega si toto vozidlo koupil před půlrokem a kromě provozních náplní servis navštívit nemusel, rozhodně mu tuhle recenzi pošlu aby se furt nevytahoval jakou má káru
Recenzentovi přeji aby veškerou svou smůlu vypotřeboval u popsaného vozu a už pokaždé dojel bez poruchy do svých cílů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:31, RE: náhoda?
metaux napsal:
tohle je vážně smůla, ale nevyvozoval bych z tohoto nějaký závěr ve smyslu, že toto čeká každého kdo si LR pořídí. Nešťastný majitel mohl mít dost možná smůlu na kus, mohl být utopený, bouraný, už po jedné výměně motoru, nebo třeba hodně dlouho někde stál. Ale po sečtení nákladů na provoz z článku musím uznat že má měl majitel několikrát svatou trpělivost, nebo hodně peněz na rozhazování, ja bych zahodil klíče už po měsíci.
Neřekl bych, že závady nečekají i ostatní. Pokud např. takhle odcházejí různé hadičky a expanzní nádobky, pak je evidentně něco špatně. Na takovýchto částech auta se prostě nemá co pokazit, ty jsou buďto kvalitní a vydrží a nebo to jsou cetky a pak to vypadá takhle...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 12:38, Vzdávám hold majiteli...
...že vydržel takovou dobu s takovým ementálem. Land-Rovere, kde se jen stala chyba? Hold není všechno zlato co se třpytí. Tento případ bych snad ani nenazval jako smůla, ale tolik závad - to už podle mě naznačuje, že s kvalitou výroby orpavdu nebylo něco v pořádku. Ono upřímně řečeno i uvedené servisní lhůty něco naznačují (asi je v servisech dost nátřesk). Ještě že jsem na Land-Rover nikdy neměl, páč bych si ho taky koupil (jedna z nejhezčích kočárů všech dob podle mě) ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 13:15, RE: Vzdávám hold majiteli...
rohYpnol napsal:
...že vydržel takovou dobu s takovým ementálem. Land-Rovere, kde se jen stala chyba? Hold není všechno zlato co se třpytí. Tento případ bych snad ani nenazval jako smůla, ale tolik závad - to už podle mě naznačuje, že s kvalitou výroby orpavdu nebylo něco v pořádku. Ono upřímně řečeno i uvedené servisní lhůty něco naznačují (asi je v servisech dost nátřesk). Ještě že jsem na Land-Rover nikdy neměl, páč bych si ho taky koupil (jedna z nejhezčích kočárů všech dob podle mě) ;)
Tohle je opravdu velmi zvláštní případ. Stejně jako ceny za opravy jsou královské. Skoro se mi chce říci, že tohle ani není možné, aby na jednom autě odešly prakticky všechny důležité systémy. Když někde prdne 2 x po sobě hadice, tak to samo o sobě je důvod ke zbystření. Zdá se mi až nemožné, že by na tom autě nebylo ani trochu poznat, že se tohle všechno vysype.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 13:22, L-R
Možná se stačí podívat kousek víš na reportáž tv nova. Koupě L-R je zřejmě adrenalínová záležitost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 14:04, RE: Vzdávám hold majiteli...
David V napsal:
Tohle je opravdu velmi zvláštní případ. Stejně jako ceny za opravy jsou královské. Skoro se mi chce říci, že tohle ani není možné, aby na jednom autě odešly prakticky všechny důležité systémy. Když někde prdne 2 x po sobě hadice, tak to samo o sobě je důvod ke zbystření. Zdá se mi až nemožné, že by na tom autě nebylo ani trochu poznat, že se tohle všechno vysype.
S Range-Roverama zkušenosti opravdu (a po přečtení článku se mi chce napsat i díkybohu) nemám. Ale pokud není z húry dáno, pak ani pravidelný servis a slušný majitel nepomůže. Těžko se tomu věří, na druhou stranu opravdu nemám nejmenší důvod takovéto zkušenosti s vozem jakkoliv zpochybňovat. Jedinou otázkou zůstává, jestli je takováto situace opravdu tak ojedinělá... A to už nemám možnost posoudit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 14:27, Co to má být??
Tak tahle recenze je buď neuvěřitelný blábol a nebo realita bohatého a hloupého majitele. V každém případě uveřejnění takovéhoto článku nechápu, jeho informační hodnota je rovna nule. Docela bych bral, kdyby se tu začalo řešit něco podstatnějšího.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 15:07, nechápu...
nechápu hlavně majitele proč se toho dávno nezbavil?! jinak proč někdo kdo je schopný dát 250 klacků za opravy a ještě peníze za ojetinu si nekoupil něco nového resp. lepšího?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 16:13, No to mě podrž
Nechci vypadat jako zlomyslník, velmi je mi líto majitele tohoto křápu, který má najeto zřejmě milion a jeden kilometr, ale u téhle recenze jsem se nasmál, jak už dlouho ne. Ty uváděné desetitisícové částky za opravy mi zpočátku vyrážely dech, ke konci jsem se už jenom smál. A zakončení vztahu k autu - už se na něj jenom chodím dívat - je vskutku originální.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 16:25, RE: náhoda?
metaux napsal:
tohle je vážně smůla, ale nevyvozoval bych z tohoto nějaký závěr ve smyslu, že toto čeká každého kdo si LR pořídí. Nešťastný majitel mohl mít dost možná smůlu na kus, mohl být utopený, bouraný, už po jedné výměně motoru, nebo třeba hodně dlouho někde stál. Ale po sečtení nákladů na provoz z článku musím uznat že má měl majitel několikrát svatou trpělivost, nebo hodně peněz na rozhazování, ja bych zahodil klíče už po měsíci.
No kdysi jsem se dostal k Alfě 33 , která byla utopená . Sice nová, nejetá, ale utopená. Ti šmejdi italští, kterým se při záplavách dostala voda až na parkoviště automobilky, tyto auta vyčistili a prodali s velikou slevou jednomu nejmenovanému obchodníkovi v Brně, který je prodával samozřejmě bez přiznání jakékoli vady. Vím o těchto 30 Alfách. Takové auto se mi dostalo do rukou (jako služební). To utopení jsem na něm poznal až asi po roce, když se mi pořád něco nezdálo (strašně špinavé hadice, atd.) a postupně jsem si dával jedna a jedna dohromady. Obchodníka bych sice zabil (dodnes funguje, jenom prodává v Brně místo alf Hjundaje a mazdy), ale proč to píšu - na autě nebyla za dva roky jediná závada. A to jsem v něm projezdil i Itálii. Takže kvalita je kvalita - ani utopení nevadí.


reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 16:30, Stav kilometrů
Zdá se mi naivní představa, že vůz tohoto typu a roku výroby má najeto poctivých 146.000 km při koupi. Tipoval bych reálný stav km někde kolem 360.000 km a to už problémy typu zpuchřelých hadic, viskózních spojek a pod. lze očekávat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 17:03, RE: Stav kilometrů
Atomas napsal:
Zdá se mi naivní představa, že vůz tohoto typu a roku výroby má najeto poctivých 146.000 km při koupi. Tipoval bych reálný stav km někde kolem 360.000 km a to už problémy typu zpuchřelých hadic, viskózních spojek a pod. lze očekávat...
Land Rover má společnou s další luxusní anglickou značkou Jaguar dvě věcí: mizernou spolehlivost a neuvěřitelně předražené náhradní díly a servis. S tím je třeba počítat. Takové auto koupit jedině jako nové a potom jezdit na opravy v rámci garance. Bohužel, i ty bezplatné kontroly časem zhořknou, když je jich jako máků.
Bezpochyby jsou to krásné auta, ale dejte pokoj... Soudný člověk stejně nakonec skončí u osvědčených německých značek...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 18:26, No nevím...
..samozřejmě každý uživatel se nemůže dobře vyznat v opravách,ale zas by měl být někdo kdo dobře poradí....A nevím proč jezdit s tak starým autem do značkového nespolehlivého sevisu...
Takže-prasklá hadice, znova, expanzka, hadice.....celkem 5 hadic. Už u druhé mělo někomu dojít,že vám jde tlak do vody (zřejmě prasklý blok - já vím odvážná diagnoza na dálku), proto ta první oprava hlavy nebyla k ničemu.
Nejsem zastánce LR, ale ty reakce zde o špatné značce - prostě koupil auto s prdlým blokem...
Kompresor, měchy...už dávno starý autobusáci věděli jak zamezit zamrzání systému. Stačí kapka vody - kompresor tu ledovou zátku neprotlačí a odejde...
Nelze najít vybíjení baterie? - dám zátěžák, vytahuju pojistky a mám to hned... (zjednodušeně řečeno) - tipoval bych to na některý ten zámek..
Jo,jo - už dávno nás učili - máš-li jednu závadu ,okamžitě jí odstran nebo se ti projeví v dalších problémech...Viz ten prasklý blok - motor se hřál,viskospojka šla furt až odešla...s ní i chladič...k tomu ty hadice....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 18:27, RE: No nevím...
TOM napsal:
..samozřejmě každý uživatel se nemůže dobře vyznat v opravách,ale zas by měl být někdo kdo dobře poradí....A nevím proč jezdit s tak starým autem do značkového nespolehlivého sevisu...
Takže-prasklá hadice, znova, expanzka, hadice.....celkem 5 hadic. Už u druhé mělo někomu dojít,že vám jde tlak do vody (zřejmě prasklý blok - já vím odvážná diagnoza na dálku), proto ta první oprava hlavy nebyla k ničemu.
Nejsem zastánce LR, ale ty reakce zde o špatné značce - prostě koupil auto s prdlým blokem......
... k tomu to topení - bylo málo vody, zavzdušněný netopí,motůrky jdou pořád až odejdou...atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 18:34, RE: No nevím...
TOM napsal:
..samozřejmě každý uživatel se nemůže dobře vyznat v opravách,ale zas by měl být někdo kdo dobře poradí....A nevím proč jezdit s tak starým autem do značkového nespolehlivého sevisu...
Takže-prasklá hadice, znova, expanzka, hadice.....celkem 5 hadic. Už u druhé mělo někomu dojít,že vám jde tlak do vody (zřejmě prasklý blok - já vím odvážná diagnoza na dálku), proto ta první oprava hlavy nebyla k ničemu.
Nejsem zastánce LR, ale ty reakce zde o špatné značce - prostě koupil auto s prdlým blokem......
Pod tohle bych se skoro i podepsal, jen dodám ještě jednu odvážnou hypotézu: předchozí majitel určitě dost dobře věděl, proč ten "aristokratickej klenot" prodává... Dost možná, že se ten LR potkal tváří v tvář s Avií...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.02.2009 19:41, RE: Stav kilometrů
Reno napsal:
Land Rover má společnou s další luxusní anglickou značkou Jaguar dvě věcí: mizernou spolehlivost a neuvěřitelně předražené náhradní díly a servis. S tím je třeba počítat. Takové auto koupit jedině jako nové a potom jezdit na opravy v rámci garance. Bohužel, i ty bezplatné kontroly časem zhořknou, když je jich jako máků.
Bezpochyby jsou to krásné auta, ale dejte pokoj... Soudný člověk stejně nakonec skončí u osvědčených německých značek...
Ne, rozumný člověk skončí u japonců. U němců skončí jen blázen okouzlený reklamou - reklama je to jediné co němec umí skvěle.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.