0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojeté Mondeo - poměr výkon/cena je bez konkurence

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 04:30,
Mondeo koupíš za 30-50 ne za 120 tis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 06:59, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Mondeo koupíš za 30-50 ne za 120 tis.
Majitel evidentně šel po stavu tacha. Ale i pokud odpovídá, a je to auto tech. v pořádku, i tak se mně zdá cena 112t celkem hafo. Je to předražené skoro jako škodky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:20, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Majitel evidentně šel po stavu tacha. Ale i pokud odpovídá, a je to auto tech. v pořádku, i tak se mně zdá cena 112t celkem hafo. Je to předražené skoro jako škodky.
55 tis . km za 10 let je prostě nesnysl . Spíš snad 255 tis .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:21, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Mondeo koupíš za 30-50 ne za 120 tis.
No jo, ale jaké? Když to stojí 50, tak za kolik to bazar koupil a v jakém"stavu"? Každý má nějakou kupku kterou je ochoten utratit, takže ji dá za něco co za to stojí. Tedy pokud má alespoň nejakou znalost věci.
Já bych docela přál našim bazaristům, aby takovýto nějaký postup volila majoritní část kupců ojetiny. Když jsem před časem četl v diskusi, už ani nevím jakého auta, výroky anonimního bazaristy, tak jsem šel skoro do mdlob. Bylo to něco ve stylu "..však český pepík jezdí jen do lídla a zpět, chce auto se 113 tkm tak ho má mít.....že auto najezdilo už 250 tkm a že je bourané? Nevadí, stočíme, narovnáme, vyklepeme, ošidíme..... Pán byl úúúplně v klidu a s čistým svědomím. Tak mě napadlo co by asi řekl tomu, kdyby mu za takovou šest let starou červenou Octavii se "65 tkm" po prvním majiteli atd atd někdo dal požadovaných, dejme tomu 250 tis Kč, akorát že tak polovička bankovek by byla stejného čísla. Ha. To by bylo vzteku na neseriózního zákazníka jenž ošidil chudáčka bazaristu.
Jinak pěkná a čtivá recenze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:31, Pěkná recenze
Jen se obávám, že u mnohých vzbudí dost závisti v porovnání s vlastní opačnou - špatnou - zkušeností.

Mimochodem, pokud najezdíš okolo 30 tis za rok, tak s LPG neváhej ani okamžik.

Ať ti to autí slouží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:34, RE: bez předmětu
anonym napsal:
55 tis . km za 10 let je prostě nesnysl . Spíš snad 255 tis .
presne tak, 55 tisic za 10 let, to je 5,5 tisice za rok, moje mama najezdi vic na pojizdkach po meste!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:52, Autore buď v klidu
Koupil jsi dobře. I já kdysi hledal Mondeo, v podobném věku s malým proběhem km. Bohužel jsem neměl známého, který by mi ji dotáhl a to co jsem viděl v čechách, to bylo na infarkt. Pokud to auto má tak málo najeto, tak tu hodnotu skutečně má, už jenom z toho důvodu, že vydrží 3x déle, než ty rachotiny za 50-80 tis. Mimochodem - při oceňování vozidla znalci počítají amortizaci jak za věk vozidla, tak i za kilometrový proběh. Jo a auto jsem zadal do Eurotaxu a cena odpovídala. takže mnoho šťastných kilometrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 07:54, Zkušenosti s Mondeem
V současné době jezdím již s druhým Mondeem. Na prvním (r.v. 1995, při koupi 130 tis. km) jsem najel za 3 roky 100 tis. a vedle spotřebních hmot investoval jen jedinkrát do váhy vzduchu. Na druhém (1998, 90 tis. km) mám aktuálně najeto 130 tis. a řešil jsem spojku a brzdy. Obě auta ze SRN, se serviskou a orig. TP. Přetáčení tachometru se v Německu nekompromisně trestá a ještě jsem se tam s ním nesetkal (zato jsem se setkal se zrušeným bazarem, kde majitele i podnik zavřela policie za přetáčení tachometrů a falšování servisních knížek). Auta vedle plné servisky mívají v motoru označení mnoha samolepkami s provedenými úkony, daty a natočenými km (dokonce lepí samolepky přes samolepky, historie se dá zjistit). Koupit auto s minimálně najetými kilometry není problém, nicméně cena je samozřejmě vyšší. V Čechách se do bazarů chodím bavit, je veselé prohlížet v jediném podniku 7 Mondeí, které mají svorně na tach. 120 tis. km; opravdu není podle opotřebení problém poznat reálný stav; to platí i pro největší a nejslavnější podniky).
S Mondeem mám nejlepší zkušenosti, nikdy a nikde mě nenechal, průměrná spotřeba při běžné jízdě (tj. stovkou, na dálnici do tach. 150) 7 l, náhradní díly bez problémů dostupné a až na výjimky laciné (pak přijdou na řadu šroťáky...). Podvozek skvělý, motoricky 1,8 16 V vždy bez problémů. Drakouš to není, ale podřazovat v případě potřeby umím. Používám výhradně 14 a 15 palcová kola a přes internet kupuji jen ty nejlepší pneu - mnohokrát se vyplatí, na Michelin Energy jsem bez problémů najel přes 80 tis. km a jízdní vlastnosti byly skvělé. Na rozdíl od Vás mi měkčí sedačky vysloveně vyhovují, opakovaně jezdím cca 800 km trasy bez nejmenších potíží (daleko hůř snáším "služební" škodovácké lavice, ale to je zřejmě podle gusta). U druhého Mondea mám trochu potíže s korozí, objevila se na spodku zadní části vozu, ale to vyřeší drátěný kartáč a nějaký ten tlumex, či co...
Mějte se príma a užívejte auta i dne!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 08:17, RE: Zkušenosti s Mondeem
anonym napsal:
V současné době jezdím již s druhým Mondeem. Na prvním (r.v. 1995, při koupi 130 tis. km) jsem najel za 3 roky 100 tis. a vedle spotřebních hmot investoval jen jedinkrát do váhy vzduchu. Na druhém (1998, 90 tis. km) mám aktuálně najeto 130 tis. a řešil jsem spojku a brzdy. Obě auta ze SRN, se serviskou a orig. TP. Přetáčení tachometru se v Německu nekompromisně trestá a ještě jsem se tam s ním nesetkal (zato jsem se setkal se zrušeným bazarem, kde majitele i podnik zavřela policie za přetáčení t...
Velice pěkně napsané
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 08:38, RE: Pěkná recenze
anonym napsal:
Jen se obávám, že u mnohých vzbudí dost závisti v porovnání s vlastní opačnou - špatnou - zkušeností.

Mimochodem, pokud najezdíš okolo 30 tis za rok, tak s LPG neváhej ani okamžik.

Ať ti to autí slouží...
Mam stejne auto, stejne zkusenosti, recenze je pekna ale s tim LPG doporucuji si to promyslet. Motor ma sani z plastu, staci aby to jednou " slehlo " zpatky a potrubi praske a je jedno jestli tam je zpetny ventil nebo ne. V nejlepsim pripade odejde pouze resonator ( pokud se vyjadruji spravne ), ten velky mrizkovyny plast nad sanim. I kdyz mam vstrikovani a na LPG jsem najel a 3 roky 190tis. km, tento problem jsem resil 6x. Resonator stoji na vrakaci 1000Kc, sani 3000. Resonator si vymenite sam, sani jde hur. Jelikoz najedu nekdy i pres 70000 za rok, tak se LPG vyplati, vy ale uvadite 30000 a proto si myslim ze to stoji za uvazenou. Jinak auto ma najeto 3900000km a verim ze az ho prodam, nekdo ho stoci na 200 protoze vhled i stav tomu odpovida.....
Petr / Pribram
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 08:39, RE: bez předmětu
anonym napsal:
presne tak, 55 tisic za 10 let, to je 5,5 tisice za rok, moje mama najezdi vic na pojizdkach po meste!
Přítelkyni jsem v německém autohasu Peugeot koupil vloni 206 cc, z roku 2004, s najetými 1500 km v plné výběvě.Majitelce bylo 83 let, s autem jezdila párkrát přes léto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 08:49, RE: Zkušenosti s Mondeem
anonym napsal:
V současné době jezdím již s druhým Mondeem. Na prvním (r.v. 1995, při koupi 130 tis. km) jsem najel za 3 roky 100 tis. a vedle spotřebních hmot investoval jen jedinkrát do váhy vzduchu. Na druhém (1998, 90 tis. km) mám aktuálně najeto 130 tis. a řešil jsem spojku a brzdy. Obě auta ze SRN, se serviskou a orig. TP. Přetáčení tachometru se v Německu nekompromisně trestá a ještě jsem se tam s ním nesetkal (zato jsem se setkal se zrušeným bazarem, kde majitele i podnik zavřela policie za přetáčení t...
v d se tacha staci taky a hodne,protoze vsechny levny bazary vlastni nejaky ,,seriozni,, mustafa nebo ibrahim ktery zasadne tvrdi i o nejvetsi herce na okoli ze je unfalfrei a sehr gut.nejsem rasista ale jezdim tam kazdy tyden a vsichni arabi a turci zasadne lzou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 08:50, kilometry
Jo je to stále dokola,ale není důvod proč by ty km nemohli být origo.Sám dělám technika ve velikém autosalonu a je tu hodně lidí co za rok najedou mín jak 5 tis km,prostě jezdí jen přeš léto,či na nákup,chajdu či o dušičkách na hřbitov.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:09, RE: bez předmětu
anonym napsal:
55 tis . km za 10 let je prostě nesnysl . Spíš snad 255 tis .
Mam 24 let stare auto a najeto 120 000 km. Myslite, ze lzu? Pozn. Jsem prvni majitel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:22, RE: Zkušenosti s Mondeem
autofanda napsal:
v d se tacha staci taky a hodne,protoze vsechny levny bazary vlastni nejaky ,,seriozni,, mustafa nebo ibrahim ktery zasadne tvrdi i o nejvetsi herce na okoli ze je unfalfrei a sehr gut.nejsem rasista ale jezdim tam kazdy tyden a vsichni arabi a turci zasadne lzou
Souhlasím. V Německu prodávají auta především arabové, ostatní jsou z Polska, Ukrajiny nebo z Čech. Nedá se věřit jejich povídačkám ani tomu, co inzerují na netu. Mám ale přece oči a nějaké zkušenosti, takže se jen tak oblafnout nenechám. A o stáčení tachometrů jsem fakt zatím neslyšel a uvedený zavřený bazar zažil. Netvrdím, že přetáčení neexistuje, ale určitě ne v takové míře, jako v ČR.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No jo, ale jaké? Když to stojí 50, tak za kolik to bazar koupil a v jakém"stavu"? Každý má nějakou kupku kterou je ochoten utratit, takže ji dá za něco co za to stojí. Tedy pokud má alespoň nejakou znalost věci.
Já bych docela přál našim bazaristům, aby takovýto nějaký postup volila majoritní část kupců ojetiny. Když jsem před časem četl v diskusi, už ani nevím jakého auta, výroky anonimního bazaristy, tak jsem šel skoro do mdlob. Bylo to něco ve stylu "..však český pepík jezdí jen do lídla a z...
Naprostý souhlas, pokud se týká pánů českých obchodnéčků a samotné recenze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:30, RE: Autore buď v klidu
Jiřín napsal:
Koupil jsi dobře. I já kdysi hledal Mondeo, v podobném věku s malým proběhem km. Bohužel jsem neměl známého, který by mi ji dotáhl a to co jsem viděl v čechách, to bylo na infarkt. Pokud to auto má tak málo najeto, tak tu hodnotu skutečně má, už jenom z toho důvodu, že vydrží 3x déle, než ty rachotiny za 50-80 tis. Mimochodem - při oceňování vozidla znalci počítají amortizaci jak za věk vozidla, tak i za kilometrový proběh. Jo a auto jsem zadal do Eurotaxu a cena odpovídala. takže mnoho šťastných kilometrů.
Dneska už nepotřebujete mít "známého". Na netu najdete dostatek informací o tom, jak auto dovézt a co k tomu potřebujete. Ve zkratce: od prodejce originální TP velký i malý, doklad o prodeji vozidla. Jestli budete auto převážet po vlastní ose, potřebujete vyřídit převozku (cca 90 - 150 Eur). To všechno prodejci vědí a umí zařídit. Nezapomeňte s nimi smlouvat, nejméně z poloviny se jedná o Araby a těm je to vlastní. Cca 5 procent slevují automaticky, zbytek podle vyvinutého tlaku ("ale vždyť nefunguje zadní brzdové světlo", "jsou ojeté pneumatiky!", "reznou dveře" atd. atd. - sleva o sta E není problém... )) V Čechách evidenční kontrolu, emise, STK a přihlásit (vše podle druhu vozu cca 4 tis. Kč). Fakt žádný velký problém. Nejdůležitější je dobře vybrat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:37, RE: Autore buď v klidu
Jiřín napsal:
Koupil jsi dobře. I já kdysi hledal Mondeo, v podobném věku s malým proběhem km. Bohužel jsem neměl známého, který by mi ji dotáhl a to co jsem viděl v čechách, to bylo na infarkt. Pokud to auto má tak málo najeto, tak tu hodnotu skutečně má, už jenom z toho důvodu, že vydrží 3x déle, než ty rachotiny za 50-80 tis. Mimochodem - při oceňování vozidla znalci počítají amortizaci jak za věk vozidla, tak i za kilometrový proběh. Jo a auto jsem zadal do Eurotaxu a cena odpovídala. takže mnoho šťastných kilometrů.
A ještě jedno doporučení: jestliže prodejce na netu uvádí dovětek "nur for export", můžete si být jistý, že s takovým autem do Čech nedojedete. Je to plečka, za kterou prodávající odmítá brát jakékoli záruky a počítá s tím, že ten, kdo si jej odveze tisíce km daleko, nic reklamovat nebude. V opačném případě prodávající nabízí možný leasing či jiný druh financování nebo dokonce záruku, a to pak bývají (samozřejmě s nezbytnými výjimkami) zajímavější auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:40, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No jo, ale jaké? Když to stojí 50, tak za kolik to bazar koupil a v jakém"stavu"? Každý má nějakou kupku kterou je ochoten utratit, takže ji dá za něco co za to stojí. Tedy pokud má alespoň nejakou znalost věci.
Já bych docela přál našim bazaristům, aby takovýto nějaký postup volila majoritní část kupců ojetiny. Když jsem před časem četl v diskusi, už ani nevím jakého auta, výroky anonimního bazaristy, tak jsem šel skoro do mdlob. Bylo to něco ve stylu "..však český pepík jezdí jen do lídla a z...
kdyz sou lidi kokoti tak a nechcou kupovat trileta auta se 150tkm (kterych sou v zahranici mraky), tak se to proste musi trosku stocit ))) a u nas se to uz proda. Mnoho stastnych km. PS: jezdim s B5 a ta ma neco pres 450tkm
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 09:41, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Přítelkyni jsem v německém autohasu Peugeot koupil vloni 206 cc, z roku 2004, s najetými 1500 km v plné výběvě.Majitelce bylo 83 let, s autem jezdila párkrát přes léto.
chceš se přítelkyně asi zbavit, že jí kupuješ takouvou mini konzervu bez deformačních zón

blbečkové se vdy chytnou na hvězdičky, vždyť ve své třídě (minikonzerva) má 4 hvězdy z 5

holt lidská blbost a vesmír jsou nekonečné, i když tím druhým si nejsem až tak jistej
reagovat
  1 2 3 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.