0
zpět
 

diskuze k tématu: Pět nejrozšířenějších MPV - které koupit?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, německá vozidla, americká vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 18:35, RE: S-MAX
anonym napsal:
Ford nestojí ani za starou belu. Kurňa a co takhle MAZDA 5 !!! Ten kdo trošku o autech ví, tak o ní alespoň uvažuje. Tahle kára nemá mezi zmiňovanými konkurenci. Ten kdo tyhle auta (nebo alespoň většinu z nich) nezná, tak to asi nepobere jako vždy - mam namysli ty kecy typu ,,no jo zase jeden japončíčkář, a že japonec až nakonec...." tyhle kecy sou už trochu trapný. Prostě je to super auto, narozdíl od ostatních spolehlivý, fakt se spoustou předností a super podvozkem (ten namá společnej s Forde...
A nejsou právě už trapný ty kecy,že s frantíkem se jezdí furt do servisu? Tak jak tobě vadí,že někdo nadává na Japonce,tak sám seš trapnej jak nadáváš na Francouze. Zamysli se nad sebou. Nejsem zastánce ani jednoho,jen hodnotím tvůj, řekněme rozporuplný, příspěvek.
Btw-Mazda 5 za jmenovanými vozy v prostoru dost zaostává. Prostě patří do středně velkých, nikoliv velkých MPV. Nejlépe o tom napoví max ložný prostor : Mazda 5 x Citroen C8 = 1678 l x 2948 l .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 18:54, RE: S-MAX
anonym napsal:
A nejsou právě už trapný ty kecy,že s frantíkem se jezdí furt do servisu? Tak jak tobě vadí,že někdo nadává na Japonce,tak sám seš trapnej jak nadáváš na Francouze. Zamysli se nad sebou. Nejsem zastánce ani jednoho,jen hodnotím tvůj, řekněme rozporuplný, příspěvek.
Btw-Mazda 5 za jmenovanými vozy v prostoru dost zaostává. Prostě patří do středně velkých, nikoliv velkých MPV. Nejlépe o tom napoví max ložný prostor : Mazda 5 x Citroen C8 = 1678 l x 2948 l .
Bohužel tady jen každý vychvaluje to co má v garáži bez ohledu na to že je to mimo mísu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 19:10, RE: S-MAX
anonym napsal:
A nejsou právě už trapný ty kecy,že s frantíkem se jezdí furt do servisu? Tak jak tobě vadí,že někdo nadává na Japonce,tak sám seš trapnej jak nadáváš na Francouze. Zamysli se nad sebou. Nejsem zastánce ani jednoho,jen hodnotím tvůj, řekněme rozporuplný, příspěvek.
Btw-Mazda 5 za jmenovanými vozy v prostoru dost zaostává. Prostě patří do středně velkých, nikoliv velkých MPV. Nejlépe o tom napoví max ložný prostor : Mazda 5 x Citroen C8 = 1678 l x 2948 l .
Naprostý souhlas. Mazda 5 je asi kvalitní, hezká a spolehlivá. Ale mimo jiné není pro 5 lidí (nemá plnohodnotné tři sedačky ve druhé řadě) a už vůbec se do ní nevejdou tři dětské autosedačky. Mazda 5 je prostě jen větší kombík na podvozku jako Focus, přičemž mnohé opravdové kombíky mají víc místa nejen v kufru, ale i na zadních sedačkách. Diskuse je tady o auztě pro pět lidí. A těch je fakt málo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 19:49, RE: S-MAX
anonym napsal:
Bohužel tady jen každý vychvaluje to co má v garáži bez ohledu na to že je to mimo mísu
Namám S-Maxe v garáži,ale kdybych si vybíral MPV a měl bych na něj 600tisíc,tak jdu do S-Maxu i když preferuji úplně jiné značky.Mazda 5 je dost dobrá,ale fakt malá.V tomto segmentu není opravdu moc povedených aut.Stačí mrknout do statistik TUV.Ještě bych doporučil Toyotu Avensis Verso ale to je tak všechno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 20:24, Deny
Mám 3 děti a taky jsem řešil problém výběru MPV. Měl jsem ve výběru Sharan, P 807, Toyotu Avensis Verso, Toyotu Previa, Mazdu MPV. Všechny jsem prolezl skoro půl roku se škrábal na hlavě co koupit a ptal se po servisech četl recenze apod. Nakonec jsem začal slevovat z nároků a šel o "třídu" níž. Koupil jsem (jetý) Peugeot 307 SW , 100 kW mám ho 5 měsíců a leju jen naftu. Nikomu ho "nenutím" ale tři polodospěláci se tam vlezou v pohodě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.03.2008 22:24, RE: Deny
anonym napsal:
Mám 3 děti a taky jsem řešil problém výběru MPV. Měl jsem ve výběru Sharan, P 807, Toyotu Avensis Verso, Toyotu Previa, Mazdu MPV. Všechny jsem prolezl skoro půl roku se škrábal na hlavě co koupit a ptal se po servisech četl recenze apod. Nakonec jsem začal slevovat z nároků a šel o "třídu" níž. Koupil jsem (jetý) Peugeot 307 SW , 100 kW mám ho 5 měsíců a leju jen naftu. Nikomu ho "nenutím" ale tři polodospěláci se tam vlezou v pohodě.
Já jsem chtěl rodině namísto starýho P405 vnutit Mondeo, jakožto největší kombi na trhu a děti mně řekli, že to si můžem nechat toho starýho pažouta. A měly pravdu. Prostě žádný osobák nemá vzadu místo pro 3 lidi. Vnitřní šířka kolísá od 138-142 cm. Sharan má 153-155cm. Těch patnáct centimetrů je strašnej rozdíl. P807 je ještě širší. Taky rodina prakticky celou cestu do Chorvatska prospala, to by v osobáku při třech lidech vzadu asi nešlo.















reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.03.2008 08:19, RE: S-MAX
anonym napsal:
Ford nestojí ani za starou belu. Kurňa a co takhle MAZDA 5 !!! Ten kdo trošku o autech ví, tak o ní alespoň uvažuje. Tahle kára nemá mezi zmiňovanými konkurenci. Ten kdo tyhle auta (nebo alespoň většinu z nich) nezná, tak to asi nepobere jako vždy - mam namysli ty kecy typu ,,no jo zase jeden japončíčkář, a že japonec až nakonec...." tyhle kecy sou už trochu trapný. Prostě je to super auto, narozdíl od ostatních spolehlivý, fakt se spoustou předností a super podvozkem (ten namá společnej s Forde...
Vážení,nedávno jsme stáli před podobným problémem,vyzkoušeli jsme asi vše co nabízí trh,to znamená,že jsme ty vozy opravdu koupili,používali a následně prodali.Zabýváme se tím ,takže oproti jiným to máme jednodušší.Záleží kolik do toho chcete dát.V levné kategorii kolem 100000kč u nás vítězilo benzinové Galaxy 2,3i,Poměrně tichý vůz,dobře se ovládá,občas se sežene zachovalý kousek,ale větší spotřeba kolem 10l-11l.Měli jsme i zmiňovanou C8 2,2 HDi,Granda Voyagera 2,5 CRD,Granda Espace 2.2Dci .V cenové kategorii 300000kč u nás momentálně vítězí VW T4 Multivan.ale to už je jiná velikost.V ceně kolem 650000kč mohu klidně doporučit Ford S-Max nebo Galaxy.Nikdy jsem nemusel Forda,ale tohle se jim fakt povedlo,vynikající ovládání a jízní vlastnosti,všem doporučuji se svézt..Mazdu jsme měli také ,je dobrá ,ale Galaxy vítězí.Vzhledem k tomu,že jsme vyzkoušeli téměř vše postupně jsme se dostali k těmto cenový relacím.V současné době stojíme před podobným problémem,ale je třeba větší prostor,asi zvítězí opět T5 Multivan před Vianem. v této kategori bohužel pro nás nic jiného není.Tak přeji hodně štěstí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.03.2008 16:36, RE: A etalon MPV?
anonym napsal:
První Espace 84, Voyager o rok dřív.
zakladatelem teto tridy je espace
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.03.2008 17:01,
Galaxy se vyrábělo už v roce 1995 a ne 1996 jak tvrdíte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.03.2008 20:45, edmund
Kdo potřebuje radu od odborníka?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 30.03.2008 09:19, RE: edmund
anonym napsal:
Kdo potřebuje radu od odborníka?
Asi každý,ale takového tady nikde nenajdeš.Bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 08:53, RE: A etalon MPV?
anonym napsal:
zakladatelem teto tridy je espace
Ale prvni byl voyager. To je logika. :o(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 09:01, RE: Deny
anonym napsal:
Já jsem chtěl rodině namísto starýho P405 vnutit Mondeo, jakožto největší kombi na trhu a děti mně řekli, že to si můžem nechat toho starýho pažouta. A měly pravdu. Prostě žádný osobák nemá vzadu místo pro 3 lidi. Vnitřní šířka kolísá od 138-142 cm. Sharan má 153-155cm. Těch patnáct centimetrů je strašnej rozdíl. P807 je ještě širší. Taky rodina prakticky celou cestu do Chorvatska prospala, to by v osobáku při třech lidech vzadu asi nešlo.















Tak nejdřív plantáš o P405 a nakonec popisuješ Sharana. Tak jaký měla ta první věta význam?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:44, RE: S-MAX
anonym napsal:
A nejsou právě už trapný ty kecy,že s frantíkem se jezdí furt do servisu? Tak jak tobě vadí,že někdo nadává na Japonce,tak sám seš trapnej jak nadáváš na Francouze. Zamysli se nad sebou. Nejsem zastánce ani jednoho,jen hodnotím tvůj, řekněme rozporuplný, příspěvek.
Btw-Mazda 5 za jmenovanými vozy v prostoru dost zaostává. Prostě patří do středně velkých, nikoliv velkých MPV. Nejlépe o tom napoví max ložný prostor : Mazda 5 x Citroen C8 = 1678 l x 2948 l .
Tak hele cardoši, s těma kecama že sem trapnej, když nadávam na francouze, si mě fakt nasral - jen pro tvoji informaci: NADÁVAM NA FRANCOUZE, PROTOŽE SEM MĚL S NĚKOLIKA TU ČEST takže mam na to ,narozdíl od jinech co třeba Peugeotu ani neseděli, právo a už nikdy víc. Jen by to chtělo si to pořádně přečíst, než začneš někoho mrdat !!!! Mě je úplně jedno v čem kdo jezdí, já už ale nchci trávit každej měsíc v servisu a to je sakra blbá ZKUŠENOST !!! Nebo je ti to málo?!
Pětka bohatě stačí pěti lidem - klidně sem cpěte ty vaše čísla z tabulek, něco jinýho je zkušenost s tim autem !!! Pak teprve můžete machrovat jak má malej kufřík a že je pro 5 lidí málo a nevim co ještě !!!!
Většina z vás s timhle autem netrávila spoustu času a tak to ani nemůže vědět jaký tohle auto je a znát ho z jeho praktický stránky. Netvrdim, že je to kdovíjakej zázrak prostornosi, ale je to fakt solidní auto a pro obyč rodinu až až.
A dostaly mě ty kecy o podvozku z Focuse, super blábol - Pětka má vlastní podvozek a sakra dobrej, i Ford je trochu pozadu (i když uznávam že je topovedený auto) a někdo kdo bude jezdit v pěti lidech by se nad tim měl zymyslet, to auto moc pěkně drží stopu, takže žádný nemilý překvápko, narozdíl od mnohé konkurence. Stačí si ty auta vyzkoušet a pak se ukáže.
Jo a já M5 nevlastním !!! To jen pro rejpaly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:57, RE: S-MAX
anonym napsal:
Bohužel tady jen každý vychvaluje to co má v garáži bez ohledu na to že je to mimo mísu
hele, proč se tady navážíte do někoho, kdo tu doporučil Mazdu 5? Dyť má pravdu ten člověk, dal to sem jako alternativu těm zbytečně velikejm krabicím pro 5 lidí. Tyhle auta sou 5ti lidem k ničemu, velký jak kráva, tim pádem těžký, rozežraný atd...
Nevim proč hned zavrhovat jiný auto a tvrdit že je to mimo mísu! Dyť není!
M5 je moc dobrá alternativa k zamyšlení. Ty navrhovaný auta většinou nestojej za nic, což je fakt. Určitě by se vyplatilo ten výběr vozů rozšířit o další. Rozhodně bych nešel do toho Forda ani Frantíků. To je fakt dobrý si tak akorát nasrat do bot. Promiňte mi ten výraz ale kdo je zná, ten se jim vyhne. Je lepší připlatit a koupit novější auto.Osobně si myslim že ona dotyčná rodina vidí pouze ,,velké auto" kam se poskládají ale už ne to, jestli je taková krabice k něčemu. Přitom by možná stačilo něco menšího, timpádem s měnšími provozními náklady atd.
Osobně bych ještě naspořil a buď Němce, nebo Japonce.Třeba právě Mazdu - buď starší Premacy, nebo novější Pětku (dle financí)
Dekuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 18:12, RE: S-MAX
anonym napsal:
Naprostý souhlas. Mazda 5 je asi kvalitní, hezká a spolehlivá. Ale mimo jiné není pro 5 lidí (nemá plnohodnotné tři sedačky ve druhé řadě) a už vůbec se do ní nevejdou tři dětské autosedačky. Mazda 5 je prostě jen větší kombík na podvozku jako Focus, přičemž mnohé opravdové kombíky mají víc místa nejen v kufru, ale i na zadních sedačkách. Diskuse je tady o auztě pro pět lidí. A těch je fakt málo...
na podvozku jako Focus to je dobrý dobrej vtip
Pětka je sakra dobrý auto, kdyby lidi přemejšleli, tak jich jezdí víc. Dyť to je konečně celkově kvalitní, prostorný, ale při tom ne zase přehnaně robustní auto.
Jako vybírat auto po roce výroby 2004 tak neváham. Takhle dobrej podvozek v týhle třídě nenajdeš. Pětka je fakt auto, který tě nezklame a až to nebudeš čekat, tak tě vytáhne z průseru - myslim při nedomyšleně rychlym nájezdu do zatáčky a s rodinkou v autě. Přitáhneš volant, a to auto pojede kam potřebuješ - Frantík by to sunul rovně, nebo smykem.
Můžete tu říkat že není tak velký a že má menší kufr a další kecy, ale ve věcech který ti zachraňujou zadek potažmo tvou rodinu, nebo jen pro tu radost z řízení a spoustu dalších věcí, to auto stojí za to.
A taky nejsem jeho majitelem. Jen už sem dostal rozum a zkušenost a prodal Peugeota :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 18:32, multivan
Jediné opravdové MPV vyráíběné v Evropě je VW Multivan, ostatní jsou jen větší kombiky. Někdo s tim může nesouhlasit, ale to ja tak vše co s tím udělá.-
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 20:28, RE: S-MAX
anonym napsal:
Tak hele cardoši, s těma kecama že sem trapnej, když nadávam na francouze, si mě fakt nasral - jen pro tvoji informaci: NADÁVAM NA FRANCOUZE, PROTOŽE SEM MĚL S NĚKOLIKA TU ČEST takže mam na to ,narozdíl od jinech co třeba Peugeotu ani neseděli, právo a už nikdy víc. Jen by to chtělo si to pořádně přečíst, než začneš někoho mrdat !!!! Mě je úplně jedno v čem kdo jezdí, já už ale nchci trávit každej měsíc v servisu a to je sakra blbá ZKUŠENOST !!! Nebo je ti to málo?!
Pětka bohatě stačí pěti lid...
Mazda 5 má podvozek z Mazdy 3. Tak to je a s tím nic nenaděláte. Proti navrhovaným autům je to prostě auto o třídu menší. O tom nemůže být pochyb. Ale jestli někdo chce auto větší, má k tomu asi důvod. Nepochybuju,že se do Mazdy 5 vejde pět lidí,ale možná někdo potřebuje prostě vozit víc věcí. Kdo má tři děti,ví o čem je řeč. Do Peugeota 807 dáš v pohodě kočárek bez skládání,dětské kolo a pro třetího caparta ještě koloběžku. Dále pak skládací postýlku a víš co se vždy musí vozit hraček,když se jede na návštěvu k babičce?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 20:37, RE: S-MAX
anonym napsal:
na podvozku jako Focus to je dobrý dobrej vtip
Pětka je sakra dobrý auto, kdyby lidi přemejšleli, tak jich jezdí víc. Dyť to je konečně celkově kvalitní, prostorný, ale při tom ne zase přehnaně robustní auto.
Jako vybírat auto po roce výroby 2004 tak neváham. Takhle dobrej podvozek v týhle třídě nenajdeš. Pětka je fakt auto, který tě nezklame a až to nebudeš čekat, tak tě vytáhne z průseru - myslim při nedomyšleně rychlym nájezdu do zatáčky a s rodinkou v autě. Přitáhneš volant, a to aut...
Na co potřebuješ v této třídě nějaký super podvozek? Tohle jsou rodinné kočáry. Většinou v nich vezeš svůj životní poklad a nemůže se ti přece stát,že nedomyšleně vjedeš do zatáčky. Při řízení se přece musí myslet. Vždy!! Takže na styl jízdy ke kterému jsou tato auta určena bohatě jejich podvozky stačí a on ten rozdíl zas není takový jak si plno lidí myslí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 22:46, RE: S-MAX
anonym napsal:
Tak hele cardoši, s těma kecama že sem trapnej, když nadávam na francouze, si mě fakt nasral - jen pro tvoji informaci: NADÁVAM NA FRANCOUZE, PROTOŽE SEM MĚL S NĚKOLIKA TU ČEST takže mam na to ,narozdíl od jinech co třeba Peugeotu ani neseděli, právo a už nikdy víc. Jen by to chtělo si to pořádně přečíst, než začneš někoho mrdat !!!! Mě je úplně jedno v čem kdo jezdí, já už ale nchci trávit každej měsíc v servisu a to je sakra blbá ZKUŠENOST !!! Nebo je ti to málo?!
Pětka bohatě stačí pěti lid...
Do Mazdy 5 se do druhé řady nevejdou tři dětské autosedačky. Tím je Mazda z tohoto výběru automaticky out. Popravdě si ani neumím představit jak by tam byly dvě autosedačky a třetí dospělý k nim. Použití třetí řady je o ničem,protože pak si uplně zruším kufr.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.