0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybíráme spolehlivé rodinné auto za 160 tis. Kč.

kategorie zařazení tématu: automobilky, německá vozidla, poradna, jaké auto koupit, německá vozidla, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 13:14, rada
To Jan Hnilička: Ano, pro auto do Polska. To je lepší tam peníze jen poslat, a ušetřit si cestu. Btw: když si Váš otec kupoval to Volvo (před 10 lety), seděl jste ještě vzadu v sedačce, nebo už jste mohl sedět bez podsedáku vepředu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 13:59, rada
Já bych Hniličku nezatracoval, byť s jeho názory jak on sám píše většina lidí nesouhlasí. Je spousta aut starších ročníků výroby ze kterých by si většina výrobců dnes ne aut, ale spotřebního zboží, protože žádná automobilka nemá zájem na tom aby nějaký automobil jezdil 10 a více let nedej bože bez poruch, mohla vzít příklad.
Prvním problémem je najít takové auto což je dost velká časová a i finanční zátěž a druhým že tady jaksi toto doporučení nepadne na ornou půdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:08, rada
pro auto do Polska? proč ne! ale rozhodně ne pro ty šílenosti co nabízí pan Hnilička. to nejsou auta pro normální lidi ale pro fandy, skoro nikdo to tu neservisuje, jsou neprodejné-proto je sem nikdo nevozí. navíc-pokud je auto do Polska dovezené z USA tak jsou problémy při přihlášení u nás-obvykle to musí na výzkumák (DEKRA) a přihlášení vyjde na 40k. oni totiž naši šikovní severní sousedé ignorují kolonky v techničáku které jsou u nás povinné k přihlášení, třeba hlučnost, spotřebu apod. a to se jinak než přes Dekru zapsat nedá, hlavně u aut která se do Evropy vůbec nedodávají. no a další věc-okamžitě vyměnit zámky, nebo přeprogramovat immo a namontovat alarm, aby si ho neodvezli zpět. sice nerad ale musím tazateli doporučit jedničkovou Oktávku, Toura, jednoho z posledních, nejlépe 2006, klasické 66kW TDi. do 160ti se koupit dá a deset let s minimálními náklady vydrží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:11, rada
Pro pana PEPE: Máte opravdu "inteligentní" připomínky a dotazy. Když si kupoval otec před 10 lety Volvo 940, tak jsem já měl již dlouho své vlastní auto (Volvo 740). Název článku se jmenuje: Poraďte si. Proto jsem zde umístil svoje rady a neurážím ostatní lidi, byť s jejich radami nemusím souhlasit. Dříve se nejen auta, ale i spousta jiných věcí dělala daleko kvalitněji. Samozřejmě nemůžu říct, že úplně všechno, ale třeba u toho Volva to můžu tvrdit z vlastní zkušenosti a jistě bych našel i několik příkladů i z oblasti spotřební elektroniky, ale o tom tento článek není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:17, rada
Dotaz pro pana Toma: Co je to podle Vás "normální člověk"? Nerozumím tomu, proč tyto vozy nazývate šílenostmi. Mercury Grand Marquis je auto, které spadá do divize FORD. Je to téměř idetnický vůz jako Ford Crown Victoria. Proč myslíte, že tyto auta používají taxikáři, policie, atd.? Protože jsou nejméně náročná na údržbu a mají velkou životnost. Takže asi tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:21, rada
Jinak já sám si plánuji koupit Mercury Grand Marquis případně. Ford Crown Victoria, až mi doslouží VOLVO S90, které mám již více než 7 let. Zatím ještě spolehlivě slouží a bez jakýchkoliv větších investic kromě běžné údržby. A pokud auto slouží, tak není třeba měnit. A novější model Volva již nechci, jelikož už to s kvalitou není to, co to bývalo. Takže mi zbývá ze zánovních vozů na výběr pouze z této trojky od Forda (Grand Marquis, Crown Vic. nebo Town Car).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:27, rada
Ja bych doporucil Ford mondeo kombi od 2007,10 let vydrzi a podvozek je spickovej,prostor taky,cena v pohode,ceny nahradnich dilu taky ,kdyz neco levnejsi tak mozna opel vectra od 2006 ale benzin 1,8 s dieslama muzou byt dost velke problemy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 14:28, rada
Pro J.H. Děkuji za ohodnocení. Sice nevím, jakou k němu máte kvalifikaci, ale budiž. Pokud se cítíte uražen, omlouvám se, ale nevěděl jsem, že Vám stačí tak málo. To je mi (Vás) líto. Každopádně nad Vašimi radami různých exotů musí každý rozumný člověk zaplesat, a uznat, že jste odborník na slovo vzatý.
Já osobně bych vybíral podle zkušenosti s (pro mne) nejlepším servisem. Specializuje-li se na nějakou značku (koncern), vybíral bych z modelové řady. Poněvadž provozováním 10-20 letého vozu se stanu asi jejich dobrým známým (v dobrém). A do určité míry by to mělo být o fandovství...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 15:55, rada
pane Hnilička, buďte soudný. tahle auta se dají provozovat v USA, ale ne u nás. sám mám auto ze Států, sice jen tři a půlku, ale kdybych jezdil ročně víc než co najezdím (10k) tak se asi poohlédnu po něčem jiném. dvanáct nebo třináct na sto mi nevadí, ale nejsem Franta z Kolbenky, nedělám za 15 hrubého. jenže když si takovýhle auto jako vy navrhujete koupí normální člověk, co má rodinu a běžný-průměrný příjem, tak ho roční provoz při nájezdu 20 k bude stát tolik co to auto. myslíte že je hodně nadšenců co jim nevadí dvacetilitrová spotřeba pětilitru? ujišťuji vás že není. navíc je problematický servis, sice se přes Simix dá sehnat všechno, ale zadarmo to není. i když ceny dílů v USA jsou lidové tak DPH, clo a doprava z nich udělají dvojnásobek. v lepším případě. osobně si myslím že reagovat na vaše příspěvky nemá smysl, pokud to není míněné jako legrace tak jste možná na hniličko vy celý, ale výplň vaší hlavy stoprocentně. hezký den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:07, rada
Pro pana Toma: Starejte se, prosím, o výplň vlastní hlavy. Děkuji. Spotřeba vozu Mercury Grand Marquis je stejná jako u Volva S90. Pokud si do něj dáte LPG, tak jezdíte za polovinu. Možná i ještě za míň, když u nás stojí LPG 15,90. Každopádně víte, že máte robustní, bezpečné a spolehlivé auto, které navíc nějak vypadá a něco vydrží. Navíc je velice pohodlné a 6-místné, takže ideální rodinné auto. Ceny náhradních dílů jsou často i po přičtení DPH a dopravy nižší než než na vozy, které jezdí u nás běžně. Další plus je to, že tyto vozy si docela drží i cenu. Před nedávnem jsem zde v inzerci na Tipcarsu viděl bílého Grand Marquise z roku 1999 a byl na prodej za 99 tisíc. Po týdnu zmizel z inzerce. Takže se dá tento vůz i docela dobře prodat, i když má 13 let. Stejně starý Ford Focus asi za tyto peníze neprodáte, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:17, rada
člověk tady chvíli není a přitom tady je taková prdel :) Jan Hnilička:Nerozumím tomu, proč tyto vozy nazývate šílenostmi. Mercury Grand Marquis je auto, které spadá do divize FORD. Je to téměř idetnický vůz jako Ford Crown Victoria. Proč myslíte, že tyto auta používají taxikáři, policie, atd.? Opravdu typická auta pro ČR. Stačí jen vybrat z té široké nabídky, jeden slušný kus je v Německu a druhý v Dánksu, teď už jen s rodinou domluvit, kam na výlet. Stejně tak taxikáři a policie, fakt to používájí, máte pravdu pane. Teď vyjíždí místní policie na obhlídku, protože to auto se používá v zemi, kde je teď 8:16 A.M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:18, rada
jsem se zapomněl podepsat. můj názor,viz níže.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:21, rada
Tak to už je lepší řešení Nissan Maxima, který se tady kdysi alespoň prodával. Taky bych po těchto amerikách nesahal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:48, rada
Tak zatímco jsme se ráno" porafali " u Laguny dCi, teď brečím smíchy nad radami pana Hniličko a zvlášť nad některými odpověďmi, kterých se mu oprávněně dostává. Mimochodem, tyhle vozy už tady vnucuje poněkolikáté. Volvo ještě snad, možná, ale ameriku pro mladou rodinu s dětmi to už je úlet. Holt asi hulí dobrý matroš !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 16:51, rada
Davide to máš sice pravdu ale Maximy nejsou. když je nějaká za dobrej peníz tak hned zareagujou arabové, pořád je skupujou. a navíc se k nám vozily jen po model A33, tzn. rok 2003/4 max, novější už ne. nájezd minimálně 200k. jasně, budou jezdit i dál, zvlášť když se vymění altík, startér, cívky, krokovej motorek volnoběhu a váha vzduchu. to jsou věci které u nich při tomhle nájezdu pomalu odcházejí. a jsou to celkem rány.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 17:58, rada
Když tu lidé radí kupovat japonská auta, tak nechápu, proč se tak podivujete nad americkými, případně švédskými auty. Já jsem mimochodem nezmiňoval Policii ČR. Co se týká mladé rodiny s dětmi, tak my třeba máme 4 děti a také máme americké auto - Chevrolet Suburban, jelikož je 9-místný. Pak má manželka Volvo 240 a já Volvo S90. Nechápu, jak tyto auta můžou někomu připadat exoticky..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 17:59, rada
Co se týká hulení, tak kouřím pouze klasický tabák. Značka: Golden Virginia. Mimochodem velice chutný tabák.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 18:09, rada
Je to marný, je to marný, je to marný!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 18:18, rada
Pane Hniličko, i kdybyste kouřil Tarase Bulbu, tak to nic nemění na kvalitě vašeho doporučení. Nehledě na to, že máte až podezřele rozsáhlý autopark.Skoro mám dojem, že si z nás děláte srandu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.09.2012 20:21, rada
Vy si doporučte, co chcete a já zase můžu doporučovat, co chci já. Na to má každý právo. A že máme tři auta, tak to není přece nic neobvyklého, když jsme 6-ti členná rodina. Já jezdím jedním autem, druhým manželka a třetí (Suburbana) máme, když chceme jet někam všichni, jelikož pouze v něm nás může jet 6 (max. 9). Proto chci v budoucnu, jak doslouží Volvo S90, koupit Mercury Grand Marquis, jelikož je 6-místný. Řekněte mi, který jiný sedan má 6 míst? To je jedna z velkých výhod tohoto vozu. Ještě je zde bezkonkurenční pohodlí. V této oblasti jsou americká auta hodně daleko. Nemám důvod si z někoho dělat srandu. To, co zde doporučuji, myslím naprosto vážně.
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.