0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo nebo Volkswagen Golf?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:35, RE: Ford
anonym napsal:
Nevím co tady Tipcars řeší......Srovnávat Golfa a Mondeo....taková blbost...každé auto v jiné třídě, nesrovnatelné, asi si budupříště taky vybírat mezi Astrou a MB E, srovnejte mi to prosím at sem znalý.Koukám, že okurková sezona jed na plný pecky....Ale jinak Mondeo v benzínu
Dotazy si nevymýšlíme. Na otázky, které čtenáři či zájemci o ojetý (nový) vůz pokládají, prostě jen odpovídáme. To je celé.

Velmi často se stává, že tazatelé po nás chtějí porovnat téměř nesrovnatelné (vozy napříč segmentem). Proto také v úvodu zmiňuji a zdůrazňuji, že se jedná o vozy stejné třídy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:13, RE: Jarek
anonym napsal:
A ty ceny náhradních dílů, které zájemce zajímali jsou kde? Aspoň obrazně. Hlavně prý na mondeu když se něco posere, tak je to ranec, myslím tím čerpadlo apod.
Díly na Mondeo žádnej ranec nejsou, ceny jsou obvyklé, spíše nižší. A nic moc se tam nekazí,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:15, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Taky to tam trochu postradam. Mondeo je asi lepsi co se tyka velikosti i jizdnich vlastnosti, ale platit provoz v benzinu bych teda nechtel, Mondeo bude tipuju o 300kg tezsi.
Já mám Mondeo 2001 2.0 benzín hatchback. Při normálním ježdění město za 10, mimo město za 7-8, ekorally neprovozuju, jezdím normálně podle limitů. U toho kombíku to bude obdobné. Golf neznám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:20, Vypínání airbagu
Vypínatelný airbag u spolujezdce je v Renaultu Laguna grandtour, to vím jistě má ho táta...nevím však jestli všechny verze. Taky mám pocit že to umí Peugeot 406 break a nedávno jsem projížděl Subaru Legacy r.v. 2004 v kombíku a tam to taky bylo. Laguna a Legacy mají k tomu na zadních sedadlech ještě ISOFIXY...tak snad jsem pomohl...Co se týká cen tak tam se vejde jen ta Laguna a 406. Legacy bylo super,ale cena lehce přes 300.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:22, RE: cena oleje
anonym napsal:
u Mondea 5W30, originál Ford 200 Kč za litr + filtr 210 Kč taktéž origo. Silenbloky na zadní nápravu 2 ks 302 Kč. Jinak nevým, protože za posledních 40tis. km žádná jiná závada. Koupeno před 1,5 lety při 150tis. km., r.v. 2002.
Kotouče + destičky na zadní nápravu komplet 4000, motorek do ostřikovačů je drahej - 2000, řemen pohonu příslušenství 570, napínací kladka 4000. Hodně věcí se vyplatí koupit originál od Fordu, v druhovýrobě je to často dražší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:28, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
Momentalne jsem taky v procesu "kupovani" bohuzel Mondeo nema vypinani airbagu spolujezdce, takze kvuli detske sedacce koupim golfa. Focus to taky nema
Co se da delat, aspon zkusim jednou VW (ps: pro Oslika, je to 1.6 benzin
pss: Nevite nekdo jaka dalsi auta maji knoflik vypinani airbagu spolujezdce (prosim o srovnatelna auta, ne landrover etc... )
Je potřeba zhodnotit, jak dlouho ho takto bude vozit. Abyste si kvůli půl roku nevyčítali, že vám teď chybí místo. Vzadu bude řvát jak tur jen do doby, než ho posadíte normálně a bude koukat z okna. A jestli má teď rok a půl, tak to bude za chvíli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:36, RE: Středový panel
watchtower napsal:
To jsem ani nevěděl, že v prvních letech výroby mělo Mondeo tak strašný středový tunel. Děs a běs. U Focusu 1 to mělo jistý glanc, navíc je to starší design. kousek ale toto ....
Středový panel mi přijde v pohodě, měřím 193 cm a nemám s ním nejmenší problém. To jsem měl problém v O II, kde je středový panel ještě širší a nepříjemně mě tlačí do pravé nohy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:38, RE: Ford
anonym napsal:
Nevím co tady Tipcars řeší......Srovnávat Golfa a Mondeo....taková blbost...každé auto v jiné třídě, nesrovnatelné, asi si budupříště taky vybírat mezi Astrou a MB E, srovnejte mi to prosím at sem znalý.Koukám, že okurková sezona jed na plný pecky....Ale jinak Mondeo v benzínu
Rozdíl tříd je dán stanovenou cenou a rozdílnou cenovou politikou obou automobilek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:40, RE: hatchback u Mondea
anonym napsal:
si upad ne? hatch srovnatelný s turnierem jo?blekoty, že jsem měl oba a nešiml jsem si toho?
Ono to není tak špatné srovnání. Kufr u hatchbacku Mondea bude větší než kufr u kombíku Golf. Pokud neplánujete nakládat kufr po střechu, tak bych taky doporučil ten hatchback, je o 8 cm kratší a při parkování to bude znát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 13:42, RE: Vypínání airbagu
anonym napsal:
Vypínatelný airbag u spolujezdce je v Renaultu Laguna grandtour, to vím jistě má ho táta...nevím však jestli všechny verze. Taky mám pocit že to umí Peugeot 406 break a nedávno jsem projížděl Subaru Legacy r.v. 2004 v kombíku a tam to taky bylo. Laguna a Legacy mají k tomu na zadních sedadlech ještě ISOFIXY...tak snad jsem pomohl...Co se týká cen tak tam se vejde jen ta Laguna a 406. Legacy bylo super,ale cena lehce přes 300.
Hummer H2 má taky vypínatelnej pytel ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 14:03, Petr
Dneska jsem si koupil rok starou FI v kombíku, najeto 20 tis. s 1.4 TDI 59kW. Skutečně to táhne dobře "vocpodu" , předjíždí se s tím super a spotřeba taky dobrá...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 14:20, RE: Vypínání airbagu
anonym napsal:
Hummer H2 má taky vypínatelnej pytel ))
neviem ci sa da za take peniaze kupit slusne auto z toho roku. iba ak so slabou vybavou a 150t km. Mondea su samozrejme vzdy lepsie vybavene, ale su vacsie a preto aj viac zeru. Pokial ide o spotrebu tak Golfa. Ale pozor, kradnu sa. Pokial ide o pohodlie, jazdne vlastnosti a priestor tak urcite Mondeo. To vypinanie airbagu jak pisal kolega na zaciatku diskusie netreba riesit, sedacka casom urcite pojde z prednej sedacky prec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 14:22, RE: Petr
anonym napsal:
Dneska jsem si koupil rok starou FI v kombíku, najeto 20 tis. s 1.4 TDI 59kW. Skutečně to táhne dobře "vocpodu" , předjíždí se s tím super a spotřeba taky dobrá...
Vsetko je super az na ten hrozny, ale fakt hrozny zvuk a o "predjizdeni" radsej nehovor, lebo ten motor zacina tahat az niekde nad 2000 otacok a pri 3000 uz ma dost. Mozes sa chvalit akurat spotrebou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 14:44, RE: Vypínání airbagu
radec napsal:
neviem ci sa da za take peniaze kupit slusne auto z toho roku. iba ak so slabou vybavou a 150t km. Mondea su samozrejme vzdy lepsie vybavene, ale su vacsie a preto aj viac zeru. Pokial ide o spotrebu tak Golfa. Ale pozor, kradnu sa. Pokial ide o pohodlie, jazdne vlastnosti a priestor tak urcite Mondeo. To vypinanie airbagu jak pisal kolega na zaciatku diskusie netreba riesit, sedacka casom urcite pojde z prednej sedacky prec.
My mame jedno mimino 1 rok a druhy je na ceste. Jestli jeste nemate rodinu, tak verte ze to zas takovej fofr neni, aby to vyrostlo hned.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 15:27, RE: bez předmětu
Kolodмj napsal:
Já mám Mondeo 2001 2.0 benzín hatchback. Při normálním ježdění město za 10, mimo město za 7-8, ekorally neprovozuju, jezdím normálně podle limitů. U toho kombíku to bude obdobné. Golf neznám.
Spotreba Fordu Mondeo (2.0i 16V - 107kW) vychazi kolem 7-11 l/100 km podle toho, jak mate tezkou nohu (nejcasteji mezi 8-9).
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/17-Ford/154-Mondeo.html?fueltype=2&constyear_s=2001&constyear_e=2003&power_s=100&power_e=110

Spotreba VW Golf IV (1,6i 16V) se pohybuje od cca 6,5 u nejvetsich setrilku az po nejakych 10 l/100 km (nejcasteji mezi 7-8,5).
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=2&constyear_s=2000&constyear_e=2003&power_s=70&power_e=90

V prumeru se da tedy rici, ze to mondeo bude jezdit cca o litr draz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 15:43, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Spotreba Fordu Mondeo (2.0i 16V - 107kW) vychazi kolem 7-11 l/100 km podle toho, jak mate tezkou nohu (nejcasteji mezi 8-9).
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/17-Ford/154-Mondeo.html?fueltype=2&constyear_s=2001&constyear_e=2003&power_s=100&power_e=110

Spotreba VW Golf IV (1,6i 16V) se pohybuje od cca 6,5 u nejvetsich setrilku az po nejakych 10 l/100 km (nejcasteji mezi 7-8,5).
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=2&constyear_s=2000&constyear_e=200...
Těch 11 u Mondea je už dost těžká noha, 8-9 by se dalo, záleží na poměru město/mimo město. Na okreskách klesám k 7 bez výrazné snahy o šetření. Tipnul bych že na dálnici při 130 tam rozdíl nebude.

Nicméně - to už jsou porovnávány dost rozdílné motory - Ford 2.0 - 107kW, VW 1.6 74 kW . Zkuste tam pohledat spotřeby pro Mondeo 1.8 92kW, předpokládám, že se to bude o něco lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 17:00, RE: Airbag
radec napsal:
Vsetko je super az na ten hrozny, ale fakt hrozny zvuk a o "predjizdeni" radsej nehovor, lebo ten motor zacina tahat az niekde nad 2000 otacok a pri 3000 uz ma dost. Mozes sa chvalit akurat spotrebou.
Myslim si, ze sikovny elektrikar muze to vypinani airbagu dodatecne nainstalovat. Stacil by jednoduchy prerusovac na kontaktech
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 19:05, RE: Airbag
anonym napsal:
Myslim si, ze sikovny elektrikar muze to vypinani airbagu dodatecne nainstalovat. Stacil by jednoduchy prerusovac na kontaktech
No ty jsi pako.Co ho rovnou vyndat? :=) S 320
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 19:24, RE: hatchback u Mondea
anonym napsal:
si upad ne? hatch srovnatelný s turnierem jo?blekoty, že jsem měl oba a nešiml jsem si toho?
on, že upad, hatchback má 500 l a kombík 540 litrů kufr. To je pro upadnutí na hlavičku sakra rozdíl. Co se objemu nákladu týče, uvádí nepřevážet "ledničky", pokud jsi to nepochopil. Nasaď jsi prde pořádnou přilbu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 20:02, RE: Jarek
anonym napsal:
Jaký čerpadlo u benzínu?
benzínový,vole
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.