0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo nebo Volkswagen Golf?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 09:09, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
Rikam ze prave jezdi v protismeru. Diky za rady kdo vite, jaky auta maji jeste to vypinatko.
Rady at si zena sedne dozadu si strcte za klobouk. Zena vozi dite do jesli v ty sedacce, ktera je v protismeru na miste spolujezdce.
Jo ja vim, taky ji tam muzu vozit sam, a taky tam muzu chodit pesky, atd. atd. (takze diky za rady k veci)...
určitě maji vypínatelná airbag Peugeoty a Citröeny. Taky vozí žena dítě vepředu v protisměru. Máme 406 v kombálu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 09:17, RE: edmund
anonym napsal:
Jo, kup to tdi, co táhne vodspodu
Radši vocpodu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 09:20, Asi spíš to Mondeo
Za stejné peníze raději Mondeo - je to větší kus auta s lepší výbavou, má lepší benzínové motory (ideálně 2,0 Duratec) a nekrade se tolik. Tazatel by se měl hlavně s oběma vozy projet a vyzkoušet, který mu sedne líp. Ještě poznámka - autor článku píše, že by se tazatel rozhodně měl vyhnout VW motorům s přímým vstřikem (tj FSI, které se dělaly v 1,6 81kW, později 1,6 s 85kW a 2,0 se 110kW), a doporučuje starší 1,6 16V s 77kW. Doporučuji tazateli, aby na tenhle redaktorův blábol moc nedal a sám si motor FSI vyzkoušel (pokud bude mít opravdu kliku a narazí na něj). FSI sice zcela nesplnilo původně vysoká očekávání (stejně jako GDi), ale jsou to docela povedené motory. Oproti starším 8V i 16V motorům jsou rozhodně spolehlivější (řetěz), jsou výkonnější, pružnější (opravdu pružnější, jen nesmíte být vemeno a umět správně řadit a zacházet s plynem) a mají stejnou nebo nižší spotřebu (vlastní zkušenost s 1,6 FSI 85kW). Nevýhodou byla při pořízení vyšší cena (stejná jako u TDI) a u Golfa nutnost 98 oktanového benzínu (Oktávka s FSI je upravená a je povolen i 95okt). Golf je zase 6 kvalt (Octa 5kvalt). Když to shrnu - Golf FSI a 180tis Kč nejde sice moc dohomady (bude dražší a těžko sehnatelný), ale chtěl jsem tohle napsat, když jsem viděl ten redaktorův blábol. Tipuju, že s FSI vůbec nejel, jen si někde něco přečetl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 09:39, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
Momentalne jsem taky v procesu "kupovani" bohuzel Mondeo nema vypinani airbagu spolujezdce, takze kvuli detske sedacce koupim golfa. Focus to taky nema
Co se da delat, aspon zkusim jednou VW (ps: pro Oslika, je to 1.6 benzin
pss: Nevite nekdo jaka dalsi auta maji knoflik vypinani airbagu spolujezdce (prosim o srovnatelna auta, ne landrover etc... )
Kup si stodvácu..Ta airbagy nemá a když už do něčeho(nebo někdo do tebe)napere tak to máte i se společnou rakví))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 09:48, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
hassan napsal:
Kup si stodvácu..Ta airbagy nemá a když už do něčeho(nebo někdo do tebe)napere tak to máte i se společnou rakví))
A muzu rovnou podat zadost o rozvod
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 10:01, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
určitě maji vypínatelná airbag Peugeoty a Citröeny. Taky vozí žena dítě vepředu v protisměru. Máme 406 v kombálu
i Fiaty mají
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 10:10, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
i Fiaty mají
Nevite nekdo jak je na tom BMW, Nissan a Toyota?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 10:15, parodie-drago5
Takže tato věta:"Díky velikosti mají i rozdílné jízdní vlastnosti. Golf patří ve své třídě k mírně nadprůměrným automobilům,,,," je v pořádku s golfem se mi jezdilo dobře a ač sem to několikrát přehnal tak mě podvozek podržel.Zajímavé je že u octavie je to dle kritiků z tohohle serveru to nejhorší na octavii ( odskakuje,je životu nebezpečný a takové kidy). Dále "Chybu neuděláte ani s dvoulitrovým motorem tak to si snad děláte legraci.20 let starý motor tak haněný v o půl tuny lehčí fábii je vlastně dobrou volbou :o))) Nejsem a nesnáším fanatické vyznavače jakékoliv značky,ale co je moc to je moc. (ps. nemám ani fabii,ani octavii a už ani golfa)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 10:22, RE: parodie-drago5
anonym napsal:
Takže tato věta:"Díky velikosti mají i rozdílné jízdní vlastnosti. Golf patří ve své třídě k mírně nadprůměrným automobilům,,,," je v pořádku s golfem se mi jezdilo dobře a ač sem to několikrát přehnal tak mě podvozek podržel.Zajímavé je že u octavie je to dle kritiků z tohohle serveru to nejhorší na octavii ( odskakuje,je životu nebezpečný a takové kidy). Dále "Chybu neuděláte ani s dvoulitrovým motorem tak to si snad děláte legraci.20 let starý motor tak haněný v o půl tuny lehčí fábii je vla...
Jo,jo 2.0/85kw jsem měl ve svém Golfu III GTI od té doby se na něm nic nezměnilo.Vyrobili jich statisíce a teď je nemají ddo čeho rvát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 10:37, RE: edmund
anonym napsal:
Radši vocpodu?
teprv az to cipnes, tak az pak to neuveritelne bozsky tahne voocpodu, to je pak balada, fakt pokourenicko.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 11:40, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
Nevite nekdo jak je na tom BMW, Nissan a Toyota?
Primery to nemají, novější modely jako Note ano.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 11:55, Středový panel
To jsem ani nevěděl, že v prvních letech výroby mělo Mondeo tak strašný středový tunel. Děs a běs. U Focusu 1 to mělo jistý glanc, navíc je to starší design. kousek ale toto ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 11:59, srovnání
pokud budou stát vedle sebe golf a mondeo, tak není co řešit. Mondeo je hezčí o dvě třídy a to se mi mondeo v kombi nelíbí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:04, Ford
Nevím co tady Tipcars řeší......Srovnávat Golfa a Mondeo....taková blbost...každé auto v jiné třídě, nesrovnatelné, asi si budupříště taky vybírat mezi Astrou a MB E, srovnejte mi to prosím at sem znalý.Koukám, že okurková sezona jed na plný pecky....Ale jinak Mondeo v benzínu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:05, hatchback u Mondea
je daleko pěknější a užitková hodnota velikosti kufru srovnatelná s kombíkem, pokud nevozíte ledničky. Co se motoru týče, doporučuji 2 litr, spotřeba lepší než u 1,8 a jede daleko lépe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:08, RE: Středový panel
watchtower napsal:
To jsem ani nevěděl, že v prvních letech výroby mělo Mondeo tak strašný středový tunel. Děs a běs. U Focusu 1 to mělo jistý glanc, navíc je to starší design. kousek ale toto ....
no je to jak z jiného auta to jo, především kvůli orig. obrovskému radiu.Ale časem sem si na to zvyknul a spolehlivost, prostor a jízdní vlastnosti to vyváží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:09, RE: hatchback u Mondea
anonym napsal:
je daleko pěknější a užitková hodnota velikosti kufru srovnatelná s kombíkem, pokud nevozíte ledničky. Co se motoru týče, doporučuji 2 litr, spotřeba lepší než u 1,8 a jede daleko lépe.
si upad ne? hatch srovnatelný s turnierem jo?blekoty, že jsem měl oba a nešiml jsem si toho?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:16, RE: Vypinani airbagu spolujezdce
anonym napsal:
at si sedne zena s kondosem dozadu. budes chytrej do ty doby nez se n eco stane
a ridit bude asi duch svaty kdyz bude ona sedet vzadu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:20, RE: bez předmětu
anonym napsal:
A spotřeba?
Taky to tam trochu postradam. Mondeo je asi lepsi co se tyka velikosti i jizdnich vlastnosti, ale platit provoz v benzinu bych teda nechtel, Mondeo bude tipuju o 300kg tezsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.07.2008 12:29, RE: Golf patří (i) ve své třídě...
anonym napsal:
... k automobilům s nejhoršími jízdními vlastnostmi. V zatáčkách to normálně plave. A to i v krátké verzi, natož když se tento podvozek strčí do kombíka nebo do oktávky. Děs und běs.
Je fakt, ze podvozek neni zrovna top class, na morku se da zadek pri razantnim zachazeni (ostra zatacka + brzdy) utrhnout.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.