0
zpět
 

diskuze k tématu: Čtenář by rád teréňák do 130 tis. Kč. Co doporučíme?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla, japonská vozidla, japonská vozidla, japonská vozidla
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 12.12.2012 11:30, RE: Pepe
David V napsal:
Pavlik napsal:
tomaskrtek napsal:
pevně na zemi? spíš ´´kálí u zdi´´. Davide, vezmi to logicky-mladá rodina ve městě s 35tis. obyvatel, žena pravděpodobně na mateřský. tzn. že jejich čistý příjem je na místní poměry velice slušný, dokonce nadprůměrný. beru tzv. medián, nikoli ten papírovej průměr na kterej nedosáhne 90% národa. pokud zvládnul našetřit 130k tak na tom asi nebudou tak špatně, rozhodně žádný socky, jak zde někteří-byť zaobaleně-uvádí. náklady na bydlení taky nemají nijak horentní. tak proč by si tu radost neudělali? jasně, něco jiného by bylo kdyby pán napsal že mu víc jak 130 nepůjčí, to bych byl pro ať si nechá oktu. ale jak se mu zvednou reálné provozní náklady třeba u tohohle auta? http://www.sbazar.cz/funny0692/detail/504146-jeep-grand-cherokee-47-v8-lpg-limited-r-v-2002 s jeho nájezdem 6-9k ročně? plnit si sny po padesátce je na prd. navíc nikde není dáno že se tý padesátky vůbec dožijeme. nebo ty si vezmeš peníze do hrobu? tvůj rubáš má kapsy? můj ne. a není smutnější pohled než padesátník vylézající s obtížemi z ferarri nebo porsche. já si raději užívám teď, dokud to jde, dokud to zdraví a příjmy dovolí. raději si odřeknu cigára, do hospody nechodím a ani doma nepiju. ale snažím být co nejvíc s rodinou, aspoň 2x ročně společná dovolená, a manželku bych rozhodně nenechal jezdit ve starém oplu, na to jí i naše děti mám příliš rád. a dáli bůh tak třeba i to porsche nebo féro před padesátkou bude
Klidně křič, ale David a Pepe mají pravdu, možno jsou (jsme) "přizdisráči", ale myslíme alespoň trochu dopředu. PS: pro někoho může být "starý opel" třeba 4 roky stará vectra C nebo 2 roky stará insignia a jelikož Pepe píše o bezpečnosti toho opla, klidně bych to předpokládal. Já jsem takhle před pár týdny koupil manželce "starou" C3 Picasso 1,6 (4/2011) v plné výbavě se zanedbatelným nájezdem a proto prodávám "ještě starší" modus (2005) s najetými 66 tisíci km.
Názorové neshody mi nedělají problém, jen prostě nepodporuju řešení, nějak se to udělá. Většinou to nefunguje, respektive to nefunguje ke spokojenosti všech stran. Peníze si do rakve nevezmu, to nepopírám, to však neznamená, že je znehodnotím kvůli pomíjivému opojení nerozvážným činem. A s uvedenými čísly příjmů nevím jestli prostě dojde na stavbu chatky nebo snad na nějakou dovolenou (jedině u nás, což nemyslím s despektem, protože já mám rád dovo u nás). Každý má jinak nastavené priority, třeba jsem se za pár let dostal k tomu, že ačkoliv mám auta rád, kupuji auto za pár platů a jeho provoz mě stojí méně než 10% příjmu, což mi přijde adekvátní. Ostatní peníze si nechávám na to, aby moje rodina měla pohodlnější život, než jsme měli v dětství my. Ale vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří by si tak staré auto jak já nekoupili, protože se snaží autem něco ukázat, a protože na to často úplně nemají, tak si splnili pouze ten sen, že auto vlastní. Že by s tím autem pak mohli vyrazit někam na dovolenou už třeba nehrozí, protože plnění primárního snu stojí měsíčně nezanedbatelnou část příjmů a na další sny (obvykle nemáme jen jeden), peníze nezbývají. Někoho naplňuje podstata vlastnictví (čehokoliv) a někdo vidí těžiště života jinde.

Já se v mantinelech téhle diskuze klidně za přizdis.áče přihlásím. Firmou mi proběhlo dost zaměstnanců na to, abych hodně zblízka viděl momenty radostné, i ty méně. Zažil jsem hodně "splněných snů" jejichž výsledkem je rozvod nebo exekuce na plat. Někdy obojí.
Ono je to hlavně o odpovědnosti, kterou máme nastavenou každej jinak. Jeden bývalej neměl problém (ač měl rodinu) ihned po výplatním termínu ji prakticky celou odevzdat prvnímu hospodskýmu. Třeba si taky plnil sen - pár hodin králem... Když jsem to říkal kámošovi, odpověděl "možná to dělá líp, než my".
Já jsem díky jedné loňské nešťastné události docela změnil žebříček hodnot.

Jinak díky všem za podporu v názoru, oponentům (většině) za názory a argumenty. Neodmítám je paušálně, dokážu si představit situace, kdy bych to viděl podobně.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 12.12.2012 11:46, RE: Pepe
tomaskrtek napsal:
David V napsal:
Tady bych se Pepeho zastal. Nenapsal nic, co by nemělo hlavu a patu a rozhodně nic z toho nebylo urážlivého nebo povýšeneckého s ohledem na popsané příjmy. Naopak, jeho pohled vnímám jako, že stojí nohama na zemi. Ano sny se mohou plnit, až na ně je nebo se ze snu stane noční můra. A pokud je někomu 50, má děti víceméně odrostlé a hlavně samostatné, pak si lze v rámci možností občas udělat radost. Rady ve smyslu, že sny se mají plnit považuji za stejného druhu, jako lákat lidi, aby si na nákup dárků nebo dovolenou půjčili od Providentu.
pevně na zemi? spíš ´´kálí u zdi´´. Davide, vezmi to logicky-mladá rodina ve městě s 35tis. obyvatel, žena pravděpodobně na mateřský. tzn. že jejich čistý příjem je na místní poměry velice slušný, dokonce nadprůměrný. beru tzv. medián, nikoli ten papírovej průměr na kterej nedosáhne 90% národa. pokud zvládnul našetřit 130k tak na tom asi nebudou tak špatně, rozhodně žádný socky, jak zde někteří-byť zaobaleně-uvádí. náklady na bydlení taky nemají nijak horentní. tak proč by si tu radost neudělali? jasně, něco jiného by bylo kdyby pán napsal že mu víc jak 130 nepůjčí, to bych byl pro ať si nechá oktu. ale jak se mu zvednou reálné provozní náklady třeba u tohohle auta? http://www.sbazar.cz/funny0692/detail/504146-jeep-grand-cherokee-47-v8-lpg-limited-r-v-2002 s jeho nájezdem 6-9k ročně? plnit si sny po padesátce je na prd. navíc nikde není dáno že se tý padesátky vůbec dožijeme. nebo ty si vezmeš peníze do hrobu? tvůj rubáš má kapsy? můj ne. a není smutnější pohled než padesátník vylézající s obtížemi z ferarri nebo porsche. já si raději užívám teď, dokud to jde, dokud to zdraví a příjmy dovolí. raději si odřeknu cigára, do hospody nechodím a ani doma nepiju. ale snažím být co nejvíc s rodinou, aspoň 2x ročně společná dovolená, a manželku bych rozhodně nenechal jezdit ve starém oplu, na to jí i naše děti mám příliš rád. a dáli bůh tak třeba i to porsche nebo féro před padesátkou bude


Na něčem se shodnem. To s tím u zdi je o příspěvek výš, já s tím problém nemám. Děti s manžou se vozí novou 5008. Společnej čas je taky důležitej. Ale nejsem takovej sobec, abych si "plnil sny" na úkor rodiny. V tvým případě to tak určitě není (tvoje příspěvky vnímám dlouho), případ, který řešíme, zní jinak. Naštěstí ty auta jsou jenom takovej "polokůň", svým způsobem vynucenej (správa firemního parku). Dál aktivně modelařina, futsal, hokej, nadšení pro US military. Až děti mne donutili začít lyžovat, a nestát jen pod kopcem. Prakticky všechny koníčky sdílím se synem, okrajově i s dcerou a manžou. Nejedu si po svý linii, ale ať si každej dělá co chce (pokud po mně nebude chtít prachy).
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 12.12.2012 12:28, RE: Pepe
Pepe napsal:


z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 12.12.2012 12:56, RE: Pepe
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.


Otázka zněla: auto (popř. jaké), nebo důležitější věci?
Odpověděl jsem na otázku (jak jsem byl vychován), dokonce i na podotázku. Přejdu tvoji invektivu o přizdis.áčství (já tomu říkám rozvážnost), ale ohradil jsem se proti tomu "abych sem už radši nic nepsal". Ještě z dob, kdy nebyla registrace, si pamatuju pár dobrých přispivatelů, kteří se nechali podobnými móresy otrávit. Což je mi líto, i když jsem s nima nebyl vždycky zajedno.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 12.12.2012 13:10, RE: Pepe
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.
Otázka zněla: auto (popř. jaké), nebo důležitější věci? Odpověděl jsem na otázku (jak jsem byl vychován), dokonce i na podotázku. Přejdu tvoji invektivu o přizdis.áčství (já tomu říkám rozvážnost), ale ohradil jsem se proti tomu "abych sem už radši nic nepsal". Ještě z dob, kdy nebyla registrace, si pamatuju pár dobrých přispivatelů, kteří se nechali podobnými móresy otrávit. Což je mi líto, i když jsem s nima nebyl vždycky zajedno.


Pepe sry ale já nic takovýho nepnapsal.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 12.12.2012 13:40, RE: Pepe
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.
Otázka zněla: auto (popř. jaké), nebo důležitější věci? Odpověděl jsem na otázku (jak jsem byl vychován), dokonce i na podotázku. Přejdu tvoji invektivu o přizdis.áčství (já tomu říkám rozvážnost), ale ohradil jsem se proti tomu "abych sem už radši nic nepsal". Ještě z dob, kdy nebyla registrace, si pamatuju pár dobrých přispivatelů, kteří se nechali podobnými móresy otrávit. Což je mi líto, i když jsem s nima nebyl vždycky zajedno.
Pepe sry ale já nic takovýho nepnapsal.


Vždyť já ti taky nic nevyčítám, nemám problém komunikovat. Mluvil jsem o pánovi pod nickem Zdeny60. To jsou věci, který nemusím. Dal jsem to do jedné věty, ale jsou to 2 rozdílný případy.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 12.12.2012 16:12, RE: Pepe
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.
Otázka zněla: auto (popř. jaké), nebo důležitější věci? Odpověděl jsem na otázku (jak jsem byl vychován), dokonce i na podotázku. Přejdu tvoji invektivu o přizdis.áčství (já tomu říkám rozvážnost), ale ohradil jsem se proti tomu "abych sem už radši nic nepsal". Ještě z dob, kdy nebyla registrace, si pamatuju pár dobrých přispivatelů, kteří se nechali podobnými móresy otrávit. Což je mi líto, i když jsem s nima nebyl vždycky zajedno.
Pepe sry ale já nic takovýho nepnapsal.
Vždyť já ti taky nic nevyčítám, nemám problém komunikovat. Mluvil jsem o pánovi pod nickem Zdeny60. To jsou věci, který nemusím. Dal jsem to do jedné věty, ale jsou to 2 rozdílný případy.


toho pána nečtu, jednak mi dělá problém jeho pravopis, i když chápu že je třeba dysgrafik či čo, druhak v podstatě nemá co říct, resp. jeho příspěvky nemají žádnou hodnotu.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 12.12.2012 18:04, RE: Pepe
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
z požadavku tazatele jasně vyplynulo že není zběsilej zajdalén a nejde na krev. navíc jsem pochopil i shodu s manželkou. takže o plnění snů na úkor rodiny v tomhle případě taky nejde. co mě docela dost nas.alo byly příspěvky kdy je tazatel označen za socku která má bejt ráda že okta drží a nevyskakovat si. jasně, jsou lidi pro který je desetiletej čerokíz vrak. ale tohle je web o ojetinách, ne salón s funglofkama. a v rámci dostupných informací se nejedná o špatnou volbu. nechce nacpat vejplatu či úspory do automatů, utratit za děvky nebo prochlastat. auto se dá prodat, byť se ztrátou, ale dá. a ztráta je ponaučení. a další věc-najezdí ročně tak málo že ho plně chápu že si i těch pár chvil za volantem chce užít. na tom jsme se spolu už před časem shodli. a pokud je podpora, resp. konsenzus i ze strany manželky tak co řešit? on jen chtěl doporučit jestli to na co má zálusk je rozumná volba nebo jestli jsou i jiné alternativy. a to se zde prakticky nedozvěděl (pokud pominu nesmyslné tipy na ML apod.) chce offroad? vybral si Cherokee nebo Pajero? vybral dobře! to je vše co říkám. uživí ho? ano, uživí. s příjmem který popsal ano. pokud to nebude past s fatálním problémem tak ano. navíc pokud to bude v plynu tak s tím půjde jezdit za relativně levno. a při jeho nájezdu ta pravděpodobnost problémů a nákladných oprav je minimální.
Otázka zněla: auto (popř. jaké), nebo důležitější věci? Odpověděl jsem na otázku (jak jsem byl vychován), dokonce i na podotázku. Přejdu tvoji invektivu o přizdis.áčství (já tomu říkám rozvážnost), ale ohradil jsem se proti tomu "abych sem už radši nic nepsal". Ještě z dob, kdy nebyla registrace, si pamatuju pár dobrých přispivatelů, kteří se nechali podobnými móresy otrávit. Což je mi líto, i když jsem s nima nebyl vždycky zajedno.
Pepe sry ale já nic takovýho nepnapsal.
Vždyť já ti taky nic nevyčítám, nemám problém komunikovat. Mluvil jsem o pánovi pod nickem Zdeny60. To jsou věci, který nemusím. Dal jsem to do jedné věty, ale jsou to 2 rozdílný případy.
toho pána nečtu, jednak mi dělá problém jeho pravopis, i když chápu že je třeba dysgrafik či čo, druhak v podstatě nemá co říct, resp. jeho příspěvky nemají žádnou hodnotu.


Mně nevadí, když se někdo vypovídá, ale ten osobní atak s oním "doporučením" byl mimo rámec i neslušnosti. S tvýma názorama nemusím souhlasit, beru je ale jako "životní filozofii", u které vidím zřetelnou názorovou kontinuitu, což respektuju. Tak čus. P.
reagovat
ostraVAC
počet příspěvků5
datum registrace13.04.2012
Středa 12.12.2012 18:09, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 12.12.2012 19:41, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 13.12.2012 10:38, RE: Zdeny, kur-a ten Zdeeeny
ostraVAC napsal:
Zdeny60 je buzik, to vime vsichni, netreba se vzrusovat.


nevím co ostaVAC napsal, ale kurňa cenzura jak na idnesu
;)
reagovat
salix
počet příspěvků35
datum registrace17.02.2009
Čtvrtek 13.12.2012 13:39, okávka nebo offroad
Rozum velí nechat si oktávku , ale chápu, že srdce touží po offroadu. Taky to tak mívám u různých věcí, které nezbytně potřebuji.Mám 2 rady:
1- vemte si papír a najednu stranu si napište vše co se týče oktávky včetně ročních nákladů
na druhou toho offrouda.Na co jej potřebujete, proč + náklady (pořízení, povinné ručení, gumy- dvě sady,nutný servis, PHM atd).Věřte, že na tom papíře to bude vypadat úplně jinak, než když o tom člověk jen tak přemýšlí.
2- když se rozhodnete pro offroud podívejte se na webu na kluby (offroad, mitsubishi, ameriky, jeepy atd.)Mimochodem třeba subaristi mají weby-kluby tři a je to opravdu dobrá parta lidí.Na těch klubech se dozvíte nejvíc.Nikam nespěchejte, podívejte se na nějaký sraz, projeďte si ta auta.Když budete potřebovat pomoc s výběrem rádi vám pomůžou.Auta, která prodávají členové klubu jsou většinou v lepším stavu než ta z bazarů.
Ještě je taková třetí možnost z vlastní zkušennosti.Bydlím na vesnici a na normální ježdění mám "sračkoidního" fiata turbodiesla.Na sněhové kalamity, tahání vozejku a ježdění po polních a lesních cestách mám stařičké 17ti leté 4x4.Už třetí.Vše na něm funguje, jen je "obyté" a trochu rezne.Koupím právě na těch klubech něco kolem 10ti-12ti let ve "slušném" stavu za výběru kamaráda mechanika za desítky, ne stovky!!! tisíc Kč.Neinvestuji, jen jezdím.Tak těch 5 let (přes dvě technické), pak dám na náhradní díly a pořídím zase něco starého.Často se to dá pořídit i s dvěma sadama kol, s náhradními díly z druhého auta atd.Když už se něco pokazí tak díly z vrakáče.Faktem je, že s tím nejezdím nikam daleko.Osobně doporučuju Subaru.Kombi verze bez turba mají mimo stálého pohonu všech kol i redukční převodovku a jak je to auto konstruované jako silniční čtyřkolka je velmi lehké a vyjede opravdu všude, když si nesedne na "břicho".
Přeju hodně štěstí
reagovat
ostraVAC
počet příspěvků5
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 13.12.2012 18:28, RE: Zdeny, kur-a ten Zdeeeny
free78 napsal:
ostraVAC napsal:
Zdeny60 je buzik, to vime vsichni, netreba se vzrusovat.
nevím co ostaVAC napsal, ale kurňa cenzura jak na idnesu ;)


Nic hroznyho, jen pravdu. Ale podivam se, co napsal mondeář...
reagovat
ostraVAC
počet příspěvků5
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 13.12.2012 18:28, RE: Zdeny, kur-a ten Zdeeeny
David V napsal:
ostraVAC napsal:
Zdeny60 je buzik, to vime vsichni, netreba se vzrusovat.
Hele zkus někdy napsat něco k věci než invektivy a shazování. Nepamatuju si, že bys měl někdy příspěvek jiného ražení.


_
reagovat
ostraVAC
počet příspěvků5
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 13.12.2012 18:30, RE: Zdeny, kur-a ten Zdeeeny
ostraVAC napsal:
David V napsal:
ostraVAC napsal:
Zdeny60 je buzik, to vime vsichni, netreba se vzrusovat.
Hele zkus někdy napsat něco k věci než invektivy a shazování. Nepamatuju si, že bys měl někdy příspěvek jiného ražení.
_


Mas pravdu, sorry vsem co to urazi, ale u Zdenyho jsem proste musel. Priste budu konstruktivnejsi, prisam pambu.
reagovat
roth21cz
počet příspěvků12
datum registrace06.02.2010
Čtvrtek 13.12.2012 19:34, Panebože za co
Proč? proč? proč? pokud se vám stará oktávka, na kterou má díly každej jouda a jsou vcelku levný, zdá drahá, tak ani nemyslete na Jeep a ještě, tipl bych tak rok 95-97 za tu cenu a navíc 4 litr benzín - to je vražda i na spotřebu, taky se už bude sypat na všechny strany, sice asi ne tolik jako stejně stará oktávka, ale mnohem dráž. S vašimi příjmy bych spíše pomýšlel na úplně normální auto, které si můžete dovolit a nějaký teréňák si jen půjčit někde v offroad centru. Sny si nechejte na později - až na ně budete mít, teď se jen dostanete do svrabu a dluhový pasti, ze který vás nevysekaj ani krotitele dluhů.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Čtvrtek 13.12.2012 21:52, RE: Panebože za co
roth21cz napsal:
Proč? proč? proč? pokud se vám stará oktávka, na kterou má díly každej jouda a jsou vcelku levný, zdá drahá, tak ani nemyslete na Jeep a ještě, tipl bych tak rok 95-97 za tu cenu a navíc 4 litr benzín - to je vražda i na spotřebu, taky se už bude sypat na všechny strany, sice asi ne tolik jako stejně stará oktávka, ale mnohem dráž. S vašimi příjmy bych spíše pomýšlel na úplně normální auto, které si můžete dovolit a nějaký teréňák si jen půjčit někde v offroad centru. Sny si nechejte na později - až na ně budete mít, teď se jen dostanete do svrabu a dluhový pasti, ze který vás nevysekaj ani krotitele dluhů.


Zcela souhlasím. Snažit se plnit si sny je důležité, ale je třeba na to mít. Nelíbí se tazateli dát ročně desítku do Oktávky, ale chce vehikl s bůhví jakou minulostí za poslední drobné. To je logika !? Raději ji dojezdit co to dá, páč takové auta se už nedělají, a za ušetřené peníze si zaplatit třeba offroadový výlet do Rumunska a pořádně si to užít.
reagovat
Muroň
počet příspěvků71
datum registrace10.06.2008
Pátek 14.12.2012 10:26, Rozumná rada a analýza příjmové situace
Čistý příjem domácnosti u mladé rodiny s malým dítětem nejspíše odpovídá čisté mzdě tazatele 20k + 7k rodičovský příspěvek ženy. To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar) a podprůměrný příjem domácnosti (při přepočtu na počet osob). Člověk je to asi rozumný, peníze našetřené má a s vyššími výdaji na provoz offroadu počítá. Záleží jen na něm (a souhlasu manželky), zda půjdou do auta, u kterého je reálná možnost, že jim sežere většinu "nemandatorních" výdajů v rozpočtu. Nebo budou dál provozovat O1TDi AGR, kterou se kromě poruchy vstřikovacího čerpadla či totálky "vyplatí" udržovat v provozu. Hodně záleží na tom, jestli má možnost za rozumný peníz off road servisovat a má přístup k druhovýrobě a jak moc velký sen/životní prioritu vlastnictví off roadu představuje.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 14.12.2012 11:47, RE: Rozumná rada a analýza příjmové situace
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar"

Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu...
Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).
reagovat
Muroň
počet příspěvků71
datum registrace10.06.2008
Pátek 14.12.2012 14:05, RE: Rozumná rada a analýza příjmové situace
Pepe napsal:
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar" Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu... Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).


On to prezentuje jako splnění snu, ne jako odůvodnitelnou potřebu. Mohl by mít finančně náročnější a pro rodinu méně využitelné sny, z tohodle pohledu to zas čistý nerozum není. Ale z hlediska výměny úsporného, servisně nenákladného auta za nepatrně novější a mnohem nenažranější (spotřeba, díly, servis i pojištění) to při jeho malém nájezdu a nárocích na auto hloupost je.
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.