Čtenář by rád teréňák do 130 tis. Kč. Co doporučíme?
 
 
 
 
 
 

Čtenář by rád teréňák do 130 tis. Kč. Co doporučíme?

již zítra na TipCars.com

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel
 
V hledáčku mám Pajero Sport 3,0i a Jeep Cherokee 4,0i. Doporučíte mi jeden z uvedených modelů a nebo si mám nechat peníze na užitečnější věci?
PORADNA, 10.12.12 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.

Michal: Dobrý den, vážená redakce, rád navštěvuji Vaše stránky, neboť auta mám rád a tímto bych Vás chtěl poprosit o názor, případně o radu, ohledně výběru ,,nového" - ojetého auta pro obyčejnou 3-člennou mladou rodinu (já 28, manželka 25), bydlící v paneláku ve 35-tisícovém městě. Naše příjmy jsou dohromady cca do 27 tis, 9 jde na bydlení, co zbyde, z toho se žije.

V současné době jezdíme jednou z prvních TDi Octávií, liftback 66 kw. Auto je dobré na spotřebu, sem tam nějaká drobná porucha (např. motor stěračů, stahování oken...), ale i tak se do auta nainvestuje cca 8-12 tis. ročně vč. oleje a filtrů, což mě na starou Škodovku příjde dost. Přemýšlíme o výměně za jiný vůz, čistě z rozmarů milionáře. Chtěli bychom si splnit náš sen a koupit off-road. Je mi jasné, že naše stará Octávka stačí, neboť najedem 6-9 tis. za rok, na nákup, do práce, jednou za rok na dovču po ČR, ale teréňák má svoje.....

V hledáčku máme Pajero Sport 3,0i, Jeep Cherokee 4,0i. Motor vzhledem k nájezdu asi benzínový, také, aby to hned topilo. Tato dvě auta se nám líbí, je to ,,kus železa" spojený s luxusem, který Octavia jistě nenabídne. Využítí bude všemožné, nákupy, výlety do přírody, do budoucna na stavbu chatky v přírodě.... Jasně, do nějakého terénu se moc nedostanem. Cenový strop je 130 tis. Kč. Doporučíte nám jeden z uvedených modelů, nebo něco jinýho, jako je Rav 4, Vitara? Nebo je to blbost a peníze mám nechat na užitečnější věci? Moc děkuji za Váš odborný názor. Michal


Vážený Michale,

tento dotaz jsem si vybral ne proto, že bych se mohl zasvěceně rozepsat o kladech a záporech Vámi uvažovaných aut, se kterými jsem po pravdě nikdy nejel (tedy s většinou), ale pokusím se Vám spíše nastínit realitu nákladů, o kterých se ve svém dotaze zmiňujete u Octávie.

Jeep Cherokee (r.v. 2000)Váš dotaz je poměrně vyčerpávající, s dobrým obsahem informací pro vypracování rozvahy na téma finanční náročnost výměny staršího vozu za novější v úplně jiné kategorii. Předně nechci být nezdvořilý, ale s cenovým stropem 130 tisíc rozhodně nejde o rozmary milionáře, ale spadáte do nejpočetnější skupiny provozovatelů vozidel, kteří se povětšinou domnívají, že lze za málo peněz pořídit hodně muziky. Ano, pořídit ano, ale pak teprve přijde ta pravá realita. Pokud máte v hledáčku Mitsu Pajero Sport nebo Jeepa Cherokeeho s velkoobjemovými benzíny, tak s uvedenou částkou pořídíte stroje nejméně 10 let staré. Copak o to, i 10 let starý stroj může dobře sloužit, pokud se o něj původní majitel (v tomto případě spíše majitelé) dobře staral. Zde už nemohu úplně pominout spotřebu, která by se mohla zdát pro 6-9 tisíc za rok celkem nepodstatná, protože se 4-litrem v Chrokeem se pravděpodobně pod 14 litrů dostanete jen při natankování na kopci a následné jízdě dolů s již zahřátým motorem na časově velmi omezenou dobu. A pokud si budete chtít výkon trochu užít, tak třeba ve městě se skutečně máte na co těšit. Při dnešních cenách benzínu se sluší rovnou připravit na fakt, že budete prostě průměrně jezdit za 5,50 Kč/km, což znamená kolem 40-ti tisíc ročně jen za benzín. S Mitsu Pajerem to nebude o mnoho růžovější, protože je to stejná koncepce vozu, byť má o něco „úspornější“ motor. Rozdíl ve spotřebách bude tak maximálně dva litry, čili ročně za palivo utratíte „jen“ 35 tisíc Kč. Myslím, že po té, co se momentálně vozíte za 5,5 litru nafty (tedy 2,20 Kč/km – ročně cca 17 tisíc Kč) budete velmi zvažovat, na kterou cestu se vydáte vlastním vozem a kterou si odpustíte, až začnete sedlat jedno z těchto monster a každé tankování bude znamenat výrazný zásah do Vašeho konta. Pokud se k tomu přidá nadstandardní povinné ručení za vyšší obsah, běžný servis, jako jsou oleje, filtry, pneumatiky! a sem tam nějaká oprava spojená se stářím a provozními hodinami v kontextu exotického vozu, budete často vzpomínat, že jste za o 4 roky starší Octavii platili jen 8-12 tisíc ročně, což je opravdu téměř absolutní minimum. Když totiž odhadnu mandatorní náklady:

3000 Kč za ručení,
1500 Kč za dálniční známku,
500 Kč za roční podíl STK,
1500 Kč za roční podíl pneumatik,
1500 Kč za provozní náplně, a filtry,

…dostanu se na 8000 Kč, které jsou teoretické minimum bezproblémového provozování vašeho momentálního vozidla (téměř jakéhokoliv vozidla). Pokud se přidá nějaká drobná oprava v podobě zaseknutého mechanismu stěračů, váhy vzduchu apod., je jasné, že se můžete přiblížit 12-ti tisícům, což stále považuji za velmi dobrou částku za provoz vozidla. Pro tyto výdaje totiž najeté kilometry nehrají roli. Tyto mandatorní výdaje zaplatíte vždy a jejich výše se možná bude lišit o delší použití pneumatik nebo absencí dálniční známky při malých nájezdech, ale podotýkám, že to budou marginální rozdíly. S uvedenými favorizovanými kandidáty se k těmto číslům NIKDY ani nepřiblížíte, protože jen 2 sady pneumatik (nelze očekávat, že auta se budou prodávat obutá do funglovek) Vám udělají hned zpočátku „pěkný“ kilometrový náklad, který se bude díky vysoké spotřebě rozmělňovat jen velmi pozvolně. Troufám si odhadnout, že včetně paliva se ročně pod 60 tisíc budete dostávat velmi stěží a beru v potaz, že na takovém desetiletém autě ohlodá něco zub času až na kost a jen můžete doufat, že toho nebude mnoho nebo to budou ryze spotřební věci, které se i na tehdy drahá auta dají pořídit momentálně za pozemské ceny, alespoň na internetu. Znamená to, že dáte z Vašeho 27 tisícového platu 9 tisíc na bydlení a minimálně 5 tisíc na provozování auta a zbylých 13 máte na vše ostatní včetně stavby chatky a jako škarohlíd bych mohl namítnout, že na nákupy tímto autem nebude nutné jezdit, neboť nebude pak za co nakupovat. Nabízí se u těchto dvou vozidel otázka, zda minimálně 2x (odhaduji spíše 2,5-3x) vyšší náklady na provoz budou odpovídat navýšení luxusu, který si slibujete od desetiletého Pajera respektive Cherokeeho. To je otázka, na kterou si budete muset po zasednutí rodinné rady a vyzkoušení vozidel, odpovědět sami. Já Vám to vzhledem k výše uvedeným aspektům nedoporučuji.

Suzuki Grand VitaraNeházejme však flintu do žita. Jako alternativy jste zvolil vozidla, která budou mít pravděpodobně sice stále dražší provoz, než Vaše letitá Octávie, ale už to nemusí být tak propastný rozdíl, jak je popsáno v předchozím odstavci. Proti vozidlům Suzuki Vitara, myslím, že jste měl na mysli Grand Vitara, nebo Toyotě Rav4 nic nenamítám, jen předesílám, že jde stále o cca 10 let staré vozy, v případě štěstí pouze 8. Rozdíl je tady hlavně v motorizaci a tedy spotřebě, kde se dá s dvoulitrem očekávat průměrná spotřeba do 10-ti litrů (vyšší stavba vozu, vyšší hmotnost a pohon 4x4), která bude ovšem pořád téměř dvojnásobná oproti tomu, co pohání váš vůz teď. Za palivo tak zaplatíte „jen“ 30 tisíc ročně a ostatní náklady budou také nižší. Pokud se s vyššími náklady smíříte, tak bych vzhledem k příjmům volil spíše tyto exempláře.

Na závěr si neodpustím nezmínit svého favorita, který nenabídne diametrálně vyšší luxus než Octávia, nebude mladší než všechna výše uvedená auta, ale může překvapit hodně slušnou trakcí, spolehlivostí a při štěstí opravdu bezkonkurenčními náklady na palivo. Odveze 3-člennou rodinu kamkoliv a kam ji nedoveze, bude pro něj muset už jen traktor nebo rolba. Není to ryzí off-road, je to spíše SUV, ale velmi zdařené, s výbornou průchodností terénem a hlavně permanentním symetrickým AWD. Nemá omračující vzhled a neposune Vás opticky do vyšší příjmové třídy, jak by to třeba udělal Cherokee. Představuji výrobek Fuji Heavy Industry: Subaru Foerster s motorem 2.0/2.5 s možností sehnat verzi konzumující kapalný propan-butan (LPG). Při dobré konstelaci hvězd se možná stane, že budete mít ještě nižší náklady na provoz, než máte teď. Budete mít novější auto a ještě Vám zbudou peníze na užitečnější věci.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
tomaskrtek - 14.12.2012 16:47 
Pepe napsal:
Muroň napsal:
Pepe napsal:
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar" Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu... Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).
On to prezentuje jako splnění snu, ne jako odůvodnitelnou potřebu. Mohl by mít finančně náročnější a pro rodinu méně využitelné sny, z tohodle pohledu to zas čistý nerozum není. Ale z hlediska výměny úsporného, servisně nenákladného auta za nepatrně novější a mnohem nenažranější (spotřeba, díly, servis i pojištění) to při jeho malém nájezdu a nárocích na auto hloupost je.
Já si taky plním "sny", resp. jeden koníček si téměř "sám na sebe vydělá". Takovel hezkej bonus...

taky znám jednoho takovýho.... v maskáčích líta po lese. ale má u toho detektor. a naposledy dovalil větší hrstku stříbrnejch mincí z období 30tiletý války, bratru za dvě kila. hezkej bonus ))
Pepe - 14.12.2012 18:08 
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
Muroň napsal:
Pepe napsal:
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar" Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu... Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).
On to prezentuje jako splnění snu, ne jako odůvodnitelnou potřebu. Mohl by mít finančně náročnější a pro rodinu méně využitelné sny, z tohodle pohledu to zas čistý nerozum není. Ale z hlediska výměny úsporného, servisně nenákladného auta za nepatrně novější a mnohem nenažranější (spotřeba, díly, servis i pojištění) to při jeho malém nájezdu a nárocích na auto hloupost je.
Já si taky plním "sny", resp. jeden koníček si téměř "sám na sebe vydělá". Takovel hezkej bonus...
taky znám jednoho takovýho.... v maskáčích líta po lese. ale má u toho detektor. a naposledy dovalil větší hrstku stříbrnejch mincí z období 30tiletý války, bratru za dvě kila. hezkej bonus ))


Ze srdce mu to přeju . Tohle už není bonus, to je Jackpot jak od Jajdy

fbee - 17.12.2012 17:57 
Dle sve skusenosti muzu doporucit si nechat oktavku a kupit si za rozumne penize (30-50tis) nejakou motorku enduro nebo cross. Manzelka pravdepodobne stejne moc s terenakem ten tvuj sen by tolik nesdilela. Motorkou bys uzil ( nahradil) hoooodne adrenalinu, zrychlovani, terenu, a rocni provoz je zlomek s porovnanim auta. Ja motorku jsem si poridil po 2 detech ve 30ti (pred tim jsem moto nikdy nemel), uz 6 let si to uzivam. Pisu to jako zeskusenosti pro premisleni trochu z jineho uhlu jak uhasit zizen a touhu.
figo - 18.12.2012 10:17 
Jako jeden z mála přispěvatelů mám osobní zkušenost s provozem takového vozu, jako třetí auto v rodině mám Grand Cherokee V8 5,2i r.v.1994, pragmatické na vlastnictví takové popelnice není vůbec nic, žere to i trávu u cesty, nicméně naprosto rozumím touze tazatele a má moje sympatie, jak v diskuzi již někdo píše, život je příliš krátký na to abyste se pouštěli jenom do rozumných věcí. zkušenosti: krom nákladů na palivo které jsou enormní (v mém případě průměr 17,5l dle PP), náklady na ostatní věci nedosahují ani zdaleka tak katastrofických výšin, jak zde někteří prezentují, rozhodně jsou nižší než mnohými doporučované Subaru (měl jsem 2). Předně povinné ručení, žádná rána, já platím 3.200 Kč, kdo nevěří nechť nalistuje jakýkoliv srovnávač pojištění na netu. Dále pneu, jedna zimní pneumatika vychází od 1.000,- Kč za šitky po 2.200,- za značkové pneu. Dále servis, značkový bude asi drahý, nemohu sloužit, ale u nás ve městě je fanda na ameriky a částky které mě údržba stojí jsou k smíchu. Celkově se jedná o poctivou kovářskou práci na které se nemá co pokazit, je třeba samozřejmě dodržovat servisní plán, zejména výměny oleje nejen v motoru, ale i v převodovce, rozvodovkách, mazat křížové spoje, ložiska atd., vše je uvedeno v servisním plánu a krom oleje a trošky vědomosti kam sáhnout, nevyžaduje prakticky žádný materiál. Tedy až na brzdy, ty jsou samozřejmě třeba občas vyměnit, ale to je třeba u všech aut. Výměna brzd na mého Jeepa (kotouče i desky na obou nápravách) vyšla určitě levněji než u Subaru. Suma sumárum, běžte do toho, nejlépe si kupte auto předělané na plyn a dostanete neskutečně charismatický vůz.
Petr S - 19.12.2012 23:20 
(Nejen) tazateli bych vřele doporučil motivační knížku Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho.

Pokud má někdo obavu, že v 50ti nesežene práci, tím spíš by měl investovat do toho co mu bude přinášet do budoucna příjmy a ne výdaje. Jak jednoduché, ale jak málo lidí si to uvědomuje. Ale proti gustu...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Koupit VW Sharan II v benzínu?

23.února 2018
Naše čtenářka pokukuje po Volkswagenu Sharan s benzínovým motorem. Je to dobrý nápad? Odpovíme v dnešní poradně.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (490) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

23.února 2018
Náš čtenář má uvedenou částku připravenou na bazarové Subaru Forester. Z jakých motorizací mu doporučíme vybírat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 176) | komentářů (11) otevřít článek...

Koupit Nissan Qashqai nebo Peugeot 3008?

21.února 2018
Náš čtenář váhá nad těmito dvěma ojetými vozy. Který z nich vybrat s dieselem a proč?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (772) | komentářů (1) otevřít článek...

Ojetá Toyota Verso - vybíráme dva nejlepší motory

20.února 2018
Náš čtenář hledá MPV, které bude levné na provoz. Do oka mu padla Toyota Verso, u které budeme hledat nejvhodnější motor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (797) | komentářů (0) otevřít článek...

Kupujeme ojetý Ford Galaxy II. generace

16.února 2018
Ford Galaxy druhé generace se nabízí už od 150 tisíc korun. V dnešní poradně se podíváme na hlavní tři chyby, kterým se při nákupu vyhněte.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 674) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit ojetý Land Rover Freelander II nebo BMW X3?

14.února 2018
Náš čtenář vybírá mezi dvěma ojetými SUV. Bude za 250 tisíc korun vhodnější volbou koupě Freelanderu druhé generace, nebo BMW X3?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 251) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit Citroen Xsara Picasso za 40 tis. Kč?

13.února 2018
Náš čtenář zvažuje rizika spojená s pořízením levné Xsary Picasso. Poradíme, jaký benzínový motor vybrat a co před koupí zkontrolovat.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Který benzín je nejlepší volbou pro Mazdu 3?

9.února 2018
Náš čtenář vybírá ideální benzínovou motorizaci pro bazarovou "trojku" druhé generace s cenou kolem 230 tisíc korun. Kterou jednotku doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 253) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit ojetý Fiat Dobló?

7.února 2018
Náš čtenář zvažuje nákup ojetého Dobla, nemá ale jasno ve volbě ideálního motoru. Podíváme se na všechny detailně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 088) | komentářů (6) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit ojetý Renault Captur?

6.února 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Capturu. Která z dieselových patnáctistovek bude lepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (647) | komentářů (0) otevřít článek...

Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III

2.února 2018
Zážehové motory ve Fordu Focus mají dobrou pověst. Poslední dobou se ale situace obrací. Kde je zakopaný pes?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 339) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Citroen C4 druhé generace?

31.ledna 2018
Myslíte si, že jsou všechny benzínové motory v druhé generaci C4 spolehlivé? Chyba lávky. Našemu čtenáři doporučíme jen dva z nich.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 224) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Primera?

30.ledna 2018
Náš čtenář přemýšlí o Nissanu Primera Combi, váhá ale nad správnou motorizací. Poradíme.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 035) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?

26.ledna 2018
V dnešní poradně se podíváme pod kapotu Hyundai i30. Náš čtenář plánuje koupi druhé generace s benzínovým motorem. Kterou jednotku mu doporučíme?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 692) | komentářů (14) otevřít článek...

O motor 1,4 TSI je třeba pečovat. Co se stane, když to neuděláte?

24.ledna 2018
Koncernový motor 1,4 TSI nemá dobrou pověst. Pokud se ale o něj servisně staráte správným způsobem slouží dobře. Někteří majitelé to ale mají "na háku" a výsledek na sebe pak často nenechá dlouho čekat.
hodnocení: 1.8 b. (6x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 917) | komentářů (12) otevřít článek...

Jaký motor je nejlepší volbou pro Škodu Superb III?

23.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojeté Škody Superb aktuální generace. Neví si ale rady, který motor bude z hlediska spolehlivosti nejlepší.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 942) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký motor pro ojetý Renault Kangoo?

19.ledna 2018
Náš čtenář váhá nad ideální motorizací pro Renault Kangoo. Na auto má rozpočet 100 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 630) | komentářů (1) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Clio II?

17.ledna 2018
Nejstarší exempláře mají letos dvacet let. Přesto je na tuzemských silnicích stále potkáváme. Který motor je u ojetiny za pár desítek tisíc korun nejspolehlivější?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 307) | komentářů (13) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojeté Suzuki SX4?

16.ledna 2018
Náš čtenář plánuje nákup Suzuki SX4 v ceně 150-200 tis. Kč. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 618) | komentářů (4) otevřít článek...

Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?

12.ledna 2018
Tohle auto je legendou. Proslavilo se příkladnou spolehlivostí, přesto na kupujícího ojetiny může číhat několik možných závad.
hodnocení: 3.7 b. (7x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 630) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký benzínový motor vybrat pro Kia Rio?

10.ledna 2018
Náš čtenář plánuje pro manželku koupi ojeté Kia Rio třetí generace. Na auto má rozpočet 150-200 tisíc korun. Který z dvojice benzínových motorů bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (923) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Auris II - vybíráme benzínový motor pro ojetinu

9.ledna 2018
Náš čtenář uvažuje nad pořízením starší Toyoty Auris druhé generace s benzínovým motorem. Poradíme, po které jednotce sáhnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 189) | komentářů (11) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí ojetý Opel Vivaro?

5.ledna 2018
Náš čtenář by rád na jaře koupil starší Opel Vivaro. Váhá, zda sáhnout po generaci A, nebo novější B vyráběné od roku 2014.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 980) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit VW Amarok?

3.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého VW Amarok. Jaký motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 006) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Citroën Jumper?

2.ledna 2018
Náš čtenář zvažuje koupi staršího Jumperu. Na auto má asi 250 tisíc korun. Co za tyto peníze koupí a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 136) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?

29.prosince 2017
Náš čtenář se chystá koupit ojetou Octavii třetí generace. Která ze dvou slabších dieselových variant je nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 590) | komentářů (20) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro ojetou Škodu Superb II?

27.prosince 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího Superbu druhé generace. Rád by jej pořídil s dieselem. Jak jsou na tom tyto motory se spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 622) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je dieselový Accord osmé generace?

26.prosince 2017
Náš čtenář se chystá k nákupu Hondy Accord osmé generace. Rád by ji koupil s motorem 2,2 i-DTEC. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 231) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

22.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 877) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit starší Škodu Citigo?

20.prosince 2017
Naše čtenářka uvažuje o malé ojeté Škodě Citigo. Na co si má dát pozor při výběru této ojetiny?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 418) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý Nissan Juke nebo Renault Captur?

19.prosince 2017
Náš čtenář zvažuje koupi ojetého Capturu v dieselu. Rád by jej porovnal s levnějším Nissanem Juke. Jak se od sebe liší dvě auta se stejným motorem?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (830) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 783) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 001) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 008) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 978) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 406) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 257) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 465) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (782) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 457) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 168) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (984) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 443) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 040) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 935) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 247) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 451) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 040) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 458) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1224)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Čtenář by rá ...