Čtenář by rád teréňák do 130 tis. Kč. Co doporučíme?
 
 
 
 
 
 

Čtenář by rád teréňák do 130 tis. Kč. Co doporučíme?

již zítra na TipCars.com

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost
nejčtenější články
1. Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
2. Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?
3. Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?
 
V hledáčku mám Pajero Sport 3,0i a Jeep Cherokee 4,0i. Doporučíte mi jeden z uvedených modelů a nebo si mám nechat peníze na užitečnější věci?
PORADNA, 10.12.12 | 00:00
hodnocení článku 3.7 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.

Michal: Dobrý den, vážená redakce, rád navštěvuji Vaše stránky, neboť auta mám rád a tímto bych Vás chtěl poprosit o názor, případně o radu, ohledně výběru ,,nového" - ojetého auta pro obyčejnou 3-člennou mladou rodinu (já 28, manželka 25), bydlící v paneláku ve 35-tisícovém městě. Naše příjmy jsou dohromady cca do 27 tis, 9 jde na bydlení, co zbyde, z toho se žije.

V současné době jezdíme jednou z prvních TDi Octávií, liftback 66 kw. Auto je dobré na spotřebu, sem tam nějaká drobná porucha (např. motor stěračů, stahování oken...), ale i tak se do auta nainvestuje cca 8-12 tis. ročně vč. oleje a filtrů, což mě na starou Škodovku příjde dost. Přemýšlíme o výměně za jiný vůz, čistě z rozmarů milionáře. Chtěli bychom si splnit náš sen a koupit off-road. Je mi jasné, že naše stará Octávka stačí, neboť najedem 6-9 tis. za rok, na nákup, do práce, jednou za rok na dovču po ČR, ale teréňák má svoje.....

V hledáčku máme Pajero Sport 3,0i, Jeep Cherokee 4,0i. Motor vzhledem k nájezdu asi benzínový, také, aby to hned topilo. Tato dvě auta se nám líbí, je to ,,kus železa" spojený s luxusem, který Octavia jistě nenabídne. Využítí bude všemožné, nákupy, výlety do přírody, do budoucna na stavbu chatky v přírodě.... Jasně, do nějakého terénu se moc nedostanem. Cenový strop je 130 tis. Kč. Doporučíte nám jeden z uvedených modelů, nebo něco jinýho, jako je Rav 4, Vitara? Nebo je to blbost a peníze mám nechat na užitečnější věci? Moc děkuji za Váš odborný názor. Michal


Vážený Michale,

tento dotaz jsem si vybral ne proto, že bych se mohl zasvěceně rozepsat o kladech a záporech Vámi uvažovaných aut, se kterými jsem po pravdě nikdy nejel (tedy s většinou), ale pokusím se Vám spíše nastínit realitu nákladů, o kterých se ve svém dotaze zmiňujete u Octávie.

Jeep Cherokee (r.v. 2000)Váš dotaz je poměrně vyčerpávající, s dobrým obsahem informací pro vypracování rozvahy na téma finanční náročnost výměny staršího vozu za novější v úplně jiné kategorii. Předně nechci být nezdvořilý, ale s cenovým stropem 130 tisíc rozhodně nejde o rozmary milionáře, ale spadáte do nejpočetnější skupiny provozovatelů vozidel, kteří se povětšinou domnívají, že lze za málo peněz pořídit hodně muziky. Ano, pořídit ano, ale pak teprve přijde ta pravá realita. Pokud máte v hledáčku Mitsu Pajero Sport nebo Jeepa Cherokeeho s velkoobjemovými benzíny, tak s uvedenou částkou pořídíte stroje nejméně 10 let staré. Copak o to, i 10 let starý stroj může dobře sloužit, pokud se o něj původní majitel (v tomto případě spíše majitelé) dobře staral. Zde už nemohu úplně pominout spotřebu, která by se mohla zdát pro 6-9 tisíc za rok celkem nepodstatná, protože se 4-litrem v Chrokeem se pravděpodobně pod 14 litrů dostanete jen při natankování na kopci a následné jízdě dolů s již zahřátým motorem na časově velmi omezenou dobu. A pokud si budete chtít výkon trochu užít, tak třeba ve městě se skutečně máte na co těšit. Při dnešních cenách benzínu se sluší rovnou připravit na fakt, že budete prostě průměrně jezdit za 5,50 Kč/km, což znamená kolem 40-ti tisíc ročně jen za benzín. S Mitsu Pajerem to nebude o mnoho růžovější, protože je to stejná koncepce vozu, byť má o něco „úspornější“ motor. Rozdíl ve spotřebách bude tak maximálně dva litry, čili ročně za palivo utratíte „jen“ 35 tisíc Kč. Myslím, že po té, co se momentálně vozíte za 5,5 litru nafty (tedy 2,20 Kč/km – ročně cca 17 tisíc Kč) budete velmi zvažovat, na kterou cestu se vydáte vlastním vozem a kterou si odpustíte, až začnete sedlat jedno z těchto monster a každé tankování bude znamenat výrazný zásah do Vašeho konta. Pokud se k tomu přidá nadstandardní povinné ručení za vyšší obsah, běžný servis, jako jsou oleje, filtry, pneumatiky! a sem tam nějaká oprava spojená se stářím a provozními hodinami v kontextu exotického vozu, budete často vzpomínat, že jste za o 4 roky starší Octavii platili jen 8-12 tisíc ročně, což je opravdu téměř absolutní minimum. Když totiž odhadnu mandatorní náklady:

3000 Kč za ručení,
1500 Kč za dálniční známku,
500 Kč za roční podíl STK,
1500 Kč za roční podíl pneumatik,
1500 Kč za provozní náplně, a filtry,

…dostanu se na 8000 Kč, které jsou teoretické minimum bezproblémového provozování vašeho momentálního vozidla (téměř jakéhokoliv vozidla). Pokud se přidá nějaká drobná oprava v podobě zaseknutého mechanismu stěračů, váhy vzduchu apod., je jasné, že se můžete přiblížit 12-ti tisícům, což stále považuji za velmi dobrou částku za provoz vozidla. Pro tyto výdaje totiž najeté kilometry nehrají roli. Tyto mandatorní výdaje zaplatíte vždy a jejich výše se možná bude lišit o delší použití pneumatik nebo absencí dálniční známky při malých nájezdech, ale podotýkám, že to budou marginální rozdíly. S uvedenými favorizovanými kandidáty se k těmto číslům NIKDY ani nepřiblížíte, protože jen 2 sady pneumatik (nelze očekávat, že auta se budou prodávat obutá do funglovek) Vám udělají hned zpočátku „pěkný“ kilometrový náklad, který se bude díky vysoké spotřebě rozmělňovat jen velmi pozvolně. Troufám si odhadnout, že včetně paliva se ročně pod 60 tisíc budete dostávat velmi stěží a beru v potaz, že na takovém desetiletém autě ohlodá něco zub času až na kost a jen můžete doufat, že toho nebude mnoho nebo to budou ryze spotřební věci, které se i na tehdy drahá auta dají pořídit momentálně za pozemské ceny, alespoň na internetu. Znamená to, že dáte z Vašeho 27 tisícového platu 9 tisíc na bydlení a minimálně 5 tisíc na provozování auta a zbylých 13 máte na vše ostatní včetně stavby chatky a jako škarohlíd bych mohl namítnout, že na nákupy tímto autem nebude nutné jezdit, neboť nebude pak za co nakupovat. Nabízí se u těchto dvou vozidel otázka, zda minimálně 2x (odhaduji spíše 2,5-3x) vyšší náklady na provoz budou odpovídat navýšení luxusu, který si slibujete od desetiletého Pajera respektive Cherokeeho. To je otázka, na kterou si budete muset po zasednutí rodinné rady a vyzkoušení vozidel, odpovědět sami. Já Vám to vzhledem k výše uvedeným aspektům nedoporučuji.

Suzuki Grand VitaraNeházejme však flintu do žita. Jako alternativy jste zvolil vozidla, která budou mít pravděpodobně sice stále dražší provoz, než Vaše letitá Octávie, ale už to nemusí být tak propastný rozdíl, jak je popsáno v předchozím odstavci. Proti vozidlům Suzuki Vitara, myslím, že jste měl na mysli Grand Vitara, nebo Toyotě Rav4 nic nenamítám, jen předesílám, že jde stále o cca 10 let staré vozy, v případě štěstí pouze 8. Rozdíl je tady hlavně v motorizaci a tedy spotřebě, kde se dá s dvoulitrem očekávat průměrná spotřeba do 10-ti litrů (vyšší stavba vozu, vyšší hmotnost a pohon 4x4), která bude ovšem pořád téměř dvojnásobná oproti tomu, co pohání váš vůz teď. Za palivo tak zaplatíte „jen“ 30 tisíc ročně a ostatní náklady budou také nižší. Pokud se s vyššími náklady smíříte, tak bych vzhledem k příjmům volil spíše tyto exempláře.

Na závěr si neodpustím nezmínit svého favorita, který nenabídne diametrálně vyšší luxus než Octávia, nebude mladší než všechna výše uvedená auta, ale může překvapit hodně slušnou trakcí, spolehlivostí a při štěstí opravdu bezkonkurenčními náklady na palivo. Odveze 3-člennou rodinu kamkoliv a kam ji nedoveze, bude pro něj muset už jen traktor nebo rolba. Není to ryzí off-road, je to spíše SUV, ale velmi zdařené, s výbornou průchodností terénem a hlavně permanentním symetrickým AWD. Nemá omračující vzhled a neposune Vás opticky do vyšší příjmové třídy, jak by to třeba udělal Cherokee. Představuji výrobek Fuji Heavy Industry: Subaru Foerster s motorem 2.0/2.5 s možností sehnat verzi konzumující kapalný propan-butan (LPG). Při dobré konstelaci hvězd se možná stane, že budete mít ještě nižší náklady na provoz, než máte teď. Budete mít novější auto a ještě Vám zbudou peníze na užitečnější věci.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
tomaskrtek - 14.12.2012 16:47 
Pepe napsal:
Muroň napsal:
Pepe napsal:
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar" Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu... Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).
On to prezentuje jako splnění snu, ne jako odůvodnitelnou potřebu. Mohl by mít finančně náročnější a pro rodinu méně využitelné sny, z tohodle pohledu to zas čistý nerozum není. Ale z hlediska výměny úsporného, servisně nenákladného auta za nepatrně novější a mnohem nenažranější (spotřeba, díly, servis i pojištění) to při jeho malém nájezdu a nárocích na auto hloupost je.
Já si taky plním "sny", resp. jeden koníček si téměř "sám na sebe vydělá". Takovel hezkej bonus...

taky znám jednoho takovýho.... v maskáčích líta po lese. ale má u toho detektor. a naposledy dovalil větší hrstku stříbrnejch mincí z období 30tiletý války, bratru za dvě kila. hezkej bonus ))
Pepe - 14.12.2012 18:08 
tomaskrtek napsal:
Pepe napsal:
Muroň napsal:
Pepe napsal:
"To znamená průměrný příjem tazatele v rámci ČR (který je vyšší než medián - střední hodnota příjmu), v místním kontextu malého města asi docela slušný (a vysvětlující "milionářský" rozmar" Tzn, že invalidní důchodce na vyhořelé samotě je vlastně král - v místním kontextu... Někdo to už nad nastínil - užít si adrenalin nutně neznamená auto si koupit. Přeci jen při tomhle nájezdu to auto víc stojí (což není jeho primární fce), než jezdí. Kdyby šlo o nějakého nimroda, archeologa nebo třeba sběratele motýlů, dá se to zakamuflovat "potřebou". Taktéž částečné komerční využití, kdy si alespoň část nákladů koníček sám profinancuje, by dával o hodně větší smysl (třeba do lesa pro dříví - v paneláku asi nesmysl, já vím...).
On to prezentuje jako splnění snu, ne jako odůvodnitelnou potřebu. Mohl by mít finančně náročnější a pro rodinu méně využitelné sny, z tohodle pohledu to zas čistý nerozum není. Ale z hlediska výměny úsporného, servisně nenákladného auta za nepatrně novější a mnohem nenažranější (spotřeba, díly, servis i pojištění) to při jeho malém nájezdu a nárocích na auto hloupost je.
Já si taky plním "sny", resp. jeden koníček si téměř "sám na sebe vydělá". Takovel hezkej bonus...
taky znám jednoho takovýho.... v maskáčích líta po lese. ale má u toho detektor. a naposledy dovalil větší hrstku stříbrnejch mincí z období 30tiletý války, bratru za dvě kila. hezkej bonus ))


Ze srdce mu to přeju . Tohle už není bonus, to je Jackpot jak od Jajdy

fbee - 17.12.2012 17:57 
Dle sve skusenosti muzu doporucit si nechat oktavku a kupit si za rozumne penize (30-50tis) nejakou motorku enduro nebo cross. Manzelka pravdepodobne stejne moc s terenakem ten tvuj sen by tolik nesdilela. Motorkou bys uzil ( nahradil) hoooodne adrenalinu, zrychlovani, terenu, a rocni provoz je zlomek s porovnanim auta. Ja motorku jsem si poridil po 2 detech ve 30ti (pred tim jsem moto nikdy nemel), uz 6 let si to uzivam. Pisu to jako zeskusenosti pro premisleni trochu z jineho uhlu jak uhasit zizen a touhu.
figo - 18.12.2012 10:17 
Jako jeden z mála přispěvatelů mám osobní zkušenost s provozem takového vozu, jako třetí auto v rodině mám Grand Cherokee V8 5,2i r.v.1994, pragmatické na vlastnictví takové popelnice není vůbec nic, žere to i trávu u cesty, nicméně naprosto rozumím touze tazatele a má moje sympatie, jak v diskuzi již někdo píše, život je příliš krátký na to abyste se pouštěli jenom do rozumných věcí. zkušenosti: krom nákladů na palivo které jsou enormní (v mém případě průměr 17,5l dle PP), náklady na ostatní věci nedosahují ani zdaleka tak katastrofických výšin, jak zde někteří prezentují, rozhodně jsou nižší než mnohými doporučované Subaru (měl jsem 2). Předně povinné ručení, žádná rána, já platím 3.200 Kč, kdo nevěří nechť nalistuje jakýkoliv srovnávač pojištění na netu. Dále pneu, jedna zimní pneumatika vychází od 1.000,- Kč za šitky po 2.200,- za značkové pneu. Dále servis, značkový bude asi drahý, nemohu sloužit, ale u nás ve městě je fanda na ameriky a částky které mě údržba stojí jsou k smíchu. Celkově se jedná o poctivou kovářskou práci na které se nemá co pokazit, je třeba samozřejmě dodržovat servisní plán, zejména výměny oleje nejen v motoru, ale i v převodovce, rozvodovkách, mazat křížové spoje, ložiska atd., vše je uvedeno v servisním plánu a krom oleje a trošky vědomosti kam sáhnout, nevyžaduje prakticky žádný materiál. Tedy až na brzdy, ty jsou samozřejmě třeba občas vyměnit, ale to je třeba u všech aut. Výměna brzd na mého Jeepa (kotouče i desky na obou nápravách) vyšla určitě levněji než u Subaru. Suma sumárum, běžte do toho, nejlépe si kupte auto předělané na plyn a dostanete neskutečně charismatický vůz.
Petr S - 19.12.2012 23:20 
(Nejen) tazateli bych vřele doporučil motivační knížku Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho.

Pokud má někdo obavu, že v 50ti nesežene práci, tím spíš by měl investovat do toho co mu bude přinášet do budoucna příjmy a ne výdaje. Jak jednoduché, ale jak málo lidí si to uvědomuje. Ale proti gustu...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Volvo V40 nebo Ford Focus?

22.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 430) | komentářů (9) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 519) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 276) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 850) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 397) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (912) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 671) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 301) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 157) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 408) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 798) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 115) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 059) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 071) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 174) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 446) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 157) | komentářů (4) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 594) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 760) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 892) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 804) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 290) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 994) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 813) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 057) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 112) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 822) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 923) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 447) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 429) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 784) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 103) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 832) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 061) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 711) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 724) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 876) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 134) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda CX-5 jako ojetina za 400 tis. Kč?

23.června 2017
Ceny starších kousků začínají v bazarech na 350 tis. Kč. Který motor vybrat a proč?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 217) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. Kč. Hyundai i30 nebo Škodu Octavii?

21.června 2017
Náš čtenář má 250 tisíc korun a rád by za ně pořídil nějaké hezké a spolehlivé dieselové auto. Vybírá mezi Škodou Octavia a Hyundai i30. Které auto doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 590) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý VW Touran na CNG?

20.června 2017
Deset let starý touran na zemní plyn dnes koupíte pod 200 tisíc korun. Vyplatí se o této nabídce uvažovat?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 728) | komentářů (6) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč. Renault Thalia nebo Chevrolet Aveo?

16.června 2017
Náš čtenář váhá nad nákupem ojeté Thalie druhé generace nebo Chevroletem Aveo. Obě auta jsou v sedanu a celkový rozpočet je cca 100 tisíc korun. Jaká by byla naše volba a proč?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 399) | komentářů (4) otevřít článek...

Ojetá Kia Optima za 300 tis. Kč: skvělá volba, nebo past na peníze?

14.června 2017
První generace sedanu Kia Optima zaujala povedeným vzhledem a úsporným turbodieselem. Jak je na tom ale po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 864) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetý Citroen C3 Picasso za 150 tis. Kč?

13.června 2017
Malé MPV se dnes v bazarech nabízí od 120 tisíc korun. Doporučíme koupi ojetiny s motorem 1,4 VTi?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 492) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Mégane III?

9.června 2017
V tuzemsku jde o jednu z neprodávanějších ojetin. Který motor preferujeme a co zkontrolovat před koupí staršího kousku?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 368) | komentářů (5) otevřít článek...

Volvo S80 nebo Mercedes E - co vybrat za 250 tis. Kč?

7.června 2017
Čtenář váhá mezi nákupem druhé generace Volva S80 a Mercedesem třídy E. Na vybranou ojetinu má 250 tisíc korun. Které auto zvolit a proč?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 195) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit starší Ford Galaxy?

6.června 2017
Náš čtenář má 300 tisíc a chce koupit rodinný Ford galaxy s dieselovým motorem. Který mu doporučíme a na co si dát u tohoto oblíbeného modelu pozor?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 591) | komentářů (2) otevřít článek...

Ojeté sedmimístné auto pro rodinu: Sharan, S-Max nebo 5008?

2.června 2017
Které z těchto velkých MPV doporučit mladé rodině hledající spolehlivou dieselovou ojetinu do 350 tisíc korun?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 686) | komentářů (2) otevřít článek...
 
/ 24 (1157)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Čtenář by rá ...