0
zpět
 

diskuze k tématu: Šrotovné konečně i v Česku

kategorie zařazení tématu: zábava, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 12:26, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Baruch_Spinoza napsal:
Kylie teď jsi mě pobavila k APRÍLOVÝMU článku napíšeš opět několika řádkovou analýzu.... občas zkus použít i to co máš v hlavě
není ta Kylie náhodou blondýna?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 12:45, Apríl :o)
Dneska je to fakt bájo, všude kam pravidelně chodím jsou podobné články. V jednom obchodě s PC daly místo standardní nabídky počítačů motorky a jinde zase prodávají vibrátory, když jsem vlezl sem něco takového jsem čekal, ale tohle fakt překonalo všechno, Škodovka to zase schytala...
Já pracuju jako správce sítě v jednom obrovském podniku a tam zase včera bylo požární cvičení, mělo to proběhnout taky na dnešek a pak po opuštění objektu říct zaměstnancům že to byl apríl... jupíííííí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 13:06, Diskriminační
Bohužel je toto opatření diskriminační. Jak vůči majitelům vozů z koncernu VW (ale řekněme si na rovinu, jaklý majitel VW by dal tak kvalitního držáka sešrotovat? Já ne.), tak vůči marginálně zastoupeným značkám např. (AMC či DeLorean), které nedostanou na žádnou podporu (a jakto, že fantasmagořiny jako Batman-auto nebo Knight ano?).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 13:32, RE: Diskriminační
Muroň napsal:
Bohužel je toto opatření diskriminační. Jak vůči majitelům vozů z koncernu VW (ale řekněme si na rovinu, jaklý majitel VW by dal tak kvalitního držáka sešrotovat? Já ne.), tak vůči marginálně zastoupeným značkám např. (AMC či DeLorean), které nedostanou na žádnou podporu (a jakto, že fantasmagořiny jako Batman-auto nebo Knight ano?).
právě,že není diskriminační.Má majitelům VW pomoci,aby si koupily poprvé v životě AUTO.Protože doteď jezdily jen volkswagenem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 13:41, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Kylie napsal:
... made in Jirka a Bohuslav atd. se DĚSíM (že já vzděláním nejsem raději ... muzikolog) a v Deutschland sice "Abwrackprämie" VELMi "funguje", ale i tam to za "ekonomickou BUBOST" pokládám (a tam je alespoň VĚTŠí - 2.500 € + některé automobilky k němu nabízejí docela VELKÉ slevy - výsledné ceny některých modelů - asi nejvíce vw (i škody) jsou opravdu skoro "NEuvěřitelné" a (uznávám že ..) MOTIVAČNí - těhle "pár korun" sice (ve výsledku/v součtu) POŘÁDNOU díru do rozpočtu státu udělá, ale...
Kylie, myslím, že už si tady všichni zvykli na to, že jste expertka na vše od štrykování až po stavbu raketoplánu, obávám se ale že ekonomie jste moc nepobrala. O jakých šílených úrocích mluvíte? Myslím že vaši krajani by paní Merkelové ruce líbali kdyby byl v Německu stát tak málo zadlužený jako tomu je v česku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 13:50, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Kylie napsal:
... made in Jirka a Bohuslav atd. se DĚSíM (že já vzděláním nejsem raději ... muzikolog) a v Deutschland sice "Abwrackprämie" VELMi "funguje", ale i tam to za "ekonomickou BUBOST" pokládám (a tam je alespoň VĚTŠí - 2.500 € + některé automobilky k němu nabízejí docela VELKÉ slevy - výsledné ceny některých modelů - asi nejvíce vw (i škody) jsou opravdu skoro "NEuvěřitelné" a (uznávám že ..) MOTIVAČNí - těhle "pár korun" sice (ve výsledku/v součtu) POŘÁDNOU díru do rozpočtu státu udělá, ale...
Jedine s cim se da souhlasit je vas postoj k srotovnemu, je to opravdu jeden velky nesmysl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 13:56, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Meade napsal:
není ta Kylie náhodou blondýna?
Milý Maede! To tedy JSEM! Nicméně to co jsem napsala je "do puntíku" PRAvDA (bohužel nikoli má oblíbená PRADA ,-(
PS: Ale k tomu jistě časem sám dojdete ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 14:13,
pěknej apríl mno...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 14:17, RE: Ekonomického POPULISMU ...
mikes napsal:
Kylie, myslím, že už si tady všichni zvykli na to, že jste expertka na vše od štrykování až po stavbu raketoplánu, obávám se ale že ekonomie jste moc nepobrala. O jakých šílených úrocích mluvíte? Myslím že vaši krajani by paní Merkelové ruce líbali kdyby byl v Německu stát tak málo zadlužený jako tomu je v česku.
Milý mikes!
KTERAKpak vy to ZASe "vymyšeňkoval"??? Já tedy NIKDY v životě "neštrykovala" (vy ano? .-) a o raketoplánech "*" vím, ale v EKONOMICE se mnou raději NEsoupeřte (ještě RADĚJi bych si to na téma KLASICKÁ HUDBA "rozdala" .-)
PS: O jakých úrocích??? Místo aby se tu např. komplet silnice dálnice mosty opravily, či dálnice alespoň na úroveň Österreich dostavily (česko je v tuto chvíli asi na 50ti %) nebo zdravotní či důchodový systém "reformovaly" (ono se to stejně bude MUSET udělat a časem to LEVNĚJŠí NEbude ne Ne NE), tak státní dluh je cca 1 bilion korun za ... NIC (skoro DOSLOVA se to "prožralo")
Ty půjčené peníze se jednou budou MUSET splatit a nyní se splácí JEN úrkok z nich - tyto informace se až tak moc NEzveřejňují, ale momentálně pouze a jen ten roční ÚROK dělá 40-50 miliard
PPS: A jaké EKONOMICKÉ vzdělání máte VY mikes? Ostatně NEdělám to příliš často (mám toho "plné zuby" v práci), ale když občas zabrouzdáte na iHNed.cz (to je servr HOSPODÁŘSKých NOVIN .- ) tak tam jakási "Kylie" občas VELKÝMi písmenky a "uvozovkami" diskutující "těší" ,-)
Zrovna dnes jsem slyšela že Angela (Merkel) - to "-ová" tam NEpatří - NIKDO TAKový NEexistuje - to jen tak "mimochodem" (k tématu "-ová" jež za OBLUDNÝ NEsmysl považuji, je to skoro NEpochopitelné, když bude Buřtík jedno za v USA Japonsku či Itálii - VŽDY a VŠUDE se mu budou SNAŽIT říkat pane buŘtík ... pravda, i když to "ř" jim příliš NEpůjde - "vymýšlet" si NOVÉ NEexistující jméno ... "nejlépe" paní Ti-ová či Vu-ová ... škoda že NEmohu říci SVÉ pravé příjmení - to s "ová" což na mne kdysi "zkusili" také znělo "šíleně" ... popravdě tady mi NEdovolili ani Kylie (mé jméno) - Buřtíková ... i když dnes to již jde)
ale abych se k Angele vrátila, zrovna včera "odstřelila" pomoc ppotápějícímu se Opel(u) a JEN případné záruky na půjčku pro nového majitele přislíbila.
Až budete o (makro)ekonomice Deutschland něco "vědět" tak to znovu "zkuste" - takhle to pro "informovaného" trochu "trapné" až je (současná finanční situace je dána dlouhodobým "odlivem" peněze na východ, který popravdě DOSUD trvá - čehož důsledkem je že dnes často jsou v bývalém VÝCHODNíM lepší kvalitnější modernější ... silnice atd. prostě CELÁ infrastruktura - což BYLO (a ještě trochu bude) VELMi drahé. Rozdíl je v tom že tady pár vlád rok co rok 100 miliard (skoro)PROMRHALi ... PROTO mne ty současné ÚROKy tak "štvou" (neboť je asi spíše JÁ než mikes platím!)
Pěkný den (a do budoucna raději o "autíčkách", nemyslíte mikes? tam se přeci jen alespoň OBČAS shodneme - docela mne "potěšilo" Audi TT RS a "návrat" starého/dobrého R5 - CO vy na to? ,-)
A slyšel jste, že Citroën C5 ocenění za NEJ- interiér dostal? - Co vy na to? - část II.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 14:18, RE: Ekonomického POPULISMU ...
mikes napsal:
Jedine s cim se da souhlasit je vas postoj k srotovnemu, je to opravdu jeden velky nesmysl.
Milý mikes! Jsem ráda, že se shodujeme, ale POVĚZte: CO se vám na tom textu NElíbí, s čím NEsouhlasíte?
Pěkný den ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 14:21, Milý Rudlíku!
Muroň napsal:
Bohužel je toto opatření diskriminační. Jak vůči majitelům vozů z koncernu VW (ale řekněme si na rovinu, jaklý majitel VW by dal tak kvalitního držáka sešrotovat? Já ne.), tak vůči marginálně zastoupeným značkám např. (AMC či DeLorean), které nedostanou na žádnou podporu (a jakto, že fantasmagořiny jako Batman-auto nebo Knight ano?).
Já musím NAPROSTO SOUHLASit - mému Ferrari je teprve 9 takže ho NEmohu výhodně sešrotovat dát a navíc JEN 40 tisíc? ,-(
PS: A já se na novou Californii TAK těšila ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 16:31, RE: bez předmětu
sserpx napsal:
pěknej apríl mno...
To byl fórek - no dost povedenej ;DDD
Ale podpis odpočtu DPH je asi neaprílový. Každopádně tam je můj názor na šrotovné v jakékoliv podobě. Ale zde popsané poetí šrotovného v první části by podle mě bylo asi to nejlepší z jakéhokoliv šrotovného - tzn. vlastnictví 10 let (v dobré víře ;)) a stáří nad 20 let k příspěvku na max. 5 let starý vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 19:25, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Kylie napsal:
... made in Jirka a Bohuslav atd. se DĚSíM (že já vzděláním nejsem raději ... muzikolog) a v Deutschland sice "Abwrackprämie" VELMi "funguje", ale i tam to za "ekonomickou BUBOST" pokládám (a tam je alespoň VĚTŠí - 2.500 € + některé automobilky k němu nabízejí docela VELKÉ slevy - výsledné ceny některých modelů - asi nejvíce vw (i škody) jsou opravdu skoro "NEuvěřitelné" a (uznávám že ..) MOTIVAČNí - těhle "pár korun" sice (ve výsledku/v součtu) POŘÁDNOU díru do rozpočtu státu udělá, ale...
Nemyslím si že schrott mit uns je blbost. Jednak šrotovné víceméně nestojí žádne peníze jelikož co se rozdá se vybere z5 na DPH. Jednak od doby co maji v deutschland šrotovné už nemají v autoškoda pracovní odstávky ale naopak budou dělat soboty. Další aspekt je v tom že staré plechovky na silnicích se vymění za podstatně modernější vozy a tím se pomůže ekologii. A jaký to má vliv na prodejce vozidel příjmy zaměstnanců ve fabrikách kde se ty plechovky vyrábějí potažmo dodavatele dílu do výroby kteří nezkrachují a jejich zaměstnanci místo aby brali podporu budou mít příjmy utrácet peníze a roztáčet ekonomiku. Já na tom vážně nevídím nic hloupého.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 21:23, Dobrej apríl :D
Chvilku jsem si myslel že si naši soudruzi vydupali další populistický krok nehledě na zadlužování země ale rychle jsem četl dál. Povedený vtípek. Ale doufám že to v oblasti humoru zůstane. Omlazení vozového parku v ČR by sice nebylo od věci, ale zase je otázkou za jakou cenu. Myslím že na šrotovném jsme vydělali, aniž bychom ho zavedli. Naše auta jsou kupovány ve velkém a stát nemusel vydat na šrotovném ani korunu. Podle mě ideální situace. Ale radši bych si orezlé Fáčko ještě nějaký čas nechal. V ČR jeden nikdy neví. A co je lepší? Zaplatit za sešrotování pětikilo, nebo za něj dostat několik desítek tisíc? ;o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 22:12, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Pitrisek napsal:
Nemyslím si že schrott mit uns je blbost. Jednak šrotovné víceméně nestojí žádne peníze jelikož co se rozdá se vybere z5 na DPH. Jednak od doby co maji v deutschland šrotovné už nemají v autoškoda pracovní odstávky ale naopak budou dělat soboty. Další aspekt je v tom že staré plechovky na silnicích se vymění za podstatně modernější vozy a tím se pomůže ekologii. A jaký to má vliv na prodejce vozidel příjmy zaměstnanců ve fabrikách kde se ty plechovky vyrábějí potažmo dodavatele dílu do výroby kt...
Milý Pitrisk(u)! Já si MYSLíM, že "Abwrackprämie" JE "bubost", neb to STOJí penízky (neb ty vozy by se STEJNĚ prodaly ... později a NEmuselo by se to vámi zmiňované DPH "vracet", navíc JAKÝKOLIV peníze "prochází" úřednickou "mašinérií" státní zprávy STOJí DALŠÍ penízky ... třeba i takových 30 kč "cikrtovného" vracené krajskými úřady nás stojí ... odhadem MINIMÁLNĚ 40 kč - tedy 30 kč dostane každý "zadarmo" = 40 kč ZAPLATí ... asi TAK nějak (to "funguje").
Tím chci říci, že (skoro) JAKÉKOLIV "akce" politiků jsou opravdu JEN "populismus" a ve výsledku JEN "stojí DALŠí peníze" ,-) vlastně .-(
Pěkný den (ale "oživení" a "modernizaci" by český vozový park opravdu potřeboval - nicméně STEJNĚ by to chtělo nové televize, pračky, ledničky atd./atp. ..... takže současná "módní vlna" CPÁT miliardy a miliardy a podporovat zrovna JEN a HLAVNĚ autoprůmysl .. nu, svůj názor jsem již napsala. NEzlobte se, milý Pitrisek(u), ale já to jako "ekonomicky" HODNĚ HLOUPÉ vidím - a věru NEmyslím že by to COKOLIV "roztočilo" - ale vím že takto se to "presentuje" a možná nějací politici BEZ ekonomických znalostí/vzdělání tomu i věří (věřit CHTĚJí) - bylo by to "prima", kdyby to TAK "snadné" ekonomiku opět "zdvihnout" bylo - bylo by to BEZVA, ale ... asi tak na 99% to NE"vyjde" - stačit věru NEbude ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 08:45, RE: MIlý Rubal(e)!
Kylie napsal:
Je to o to fffftipnější, že zrovna včera si oranžoví to šrotovné "proVYdupali" a ono na 99% opravdu BUDE.
Jediná otázka je "za kolik" to bude (tedy OD 10ti let stáří) a "dotace" se pohybuje od 25ti t. do XY (státní pokladna dle mne "unese" tak 1 kč na auto, více NEeee)
PS: Sem se to až tak NEhodí, ale jen ÚROK ze státního dluhu již teď činí 50 miliard ročně (poslední "ofic." číslo bylo někde u 35ti miliard ROK co ROK které platíme JEN na úrocích!) - takže JÁ bych dál stát NEzadlužovala ... ...
Vážená Kylie, věřím že se šrotovného dočkáme, ale abych byl upřímný, tak si také myslím že průměrný věk vozového parku v ČR to nijak moc nepozvedne.
S tím státním dluhem je to smutné, přijde mi že naši zákonodárci nekoukají na dluhy, ale na to aby drželi krok se zeměmi EU. To je podle mě hloupost podobná době totality, kdy jsme se snažili držet krok s Ruskem.
Naše země je i bez tak zadlužená až až, takže já osobně bych se ke šrotovnému asi příliš nepřikláněl.
Kdo má doma škodu 120 a nemá peníze, tak ji asi těžko nechá sešrotovat proto aby dostal 25 a více tis. Kč na nové auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 10:21, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Kylie napsal:
Milý mikes!
KTERAKpak vy to ZASe "vymyšeňkoval"??? Já tedy NIKDY v životě "neštrykovala" (vy ano? .-) a o raketoplánech "*" vím, ale v EKONOMICE se mnou raději NEsoupeřte (ještě RADĚJi bych si to na téma KLASICKÁ HUDBA "rozdala" .-)
PS: O jakých úrocích??? Místo aby se tu např. komplet silnice dálnice mosty opravily, či dálnice alespoň na úroveň Österreich dostavily (česko je v tuto chvíli asi na 50ti %) nebo zdravotní či důchodový systém "reformovaly" (ono se to stejně bude MUSET uděl...
Milá paní Buřtíková,
musím přiznat že jsem ty vase ekonomicke komentare povazoval za povedeny april, bohuzel, vypada to ze tomu sama verite. Pokud s podobnymi nazory chodite na iHned.cz tak tam z vas maji asi naramnou legraci. Takze ve zkratce, kdyz pisete o dluhu, je treba napsat nejen absolutni vysi, ale taky procentualni srovnani. V te souvislosti musim poznamenat ze uz vase znalosti o vysi ceskeho dluhu jsou velice diletantske. V soucasne dobe necini cca 1 bilion, ale 1,5bilionu. Chapu ze pro vas 500miliard sem, 500 miliard tam jsou asi nepodstatne drobne. Trochu mi to pripomina pani Slavicu Ecclestone, manzelku Bernieho Ecclestona, ktere kdyz se zeptali jaky ma majeteke odpovedela "1,5miliardy dolaru... nebo 3,5miliardy dolaru?!, ted si nejsem jista". Takze asi takhle. Dale, dluh se zpravidla pomeruje k necemu. Tim necim je HDP. Vezte tedy, ze zadluzeni CR v pomeru k HDP je na nejakych 40%, pro srovnani, ve vasem milovanem Deutschlandu je zadluzeni 65-70%. Otazka pro ekonomku Kylie - co je vic? 40%, nebo 65-70%? Odpoved snad zvladnete, kdyz jste tak vzdelana.
Dluhy delaji skoro vsechny vlady, nemejte obavy ze se v nemecku nic neprozralo, stejne jako v cesku. Ne ze bych byl na to hrdy, ale nastesti ti idioti kteri ty nejvetsi schodky nasekali byli alespon docasne odstaveni od kormidla, jak to bude dal buh sud. Nejvetsi dutou hlavu (pan Spidla), ktera udelala onen jeden pres 100mld. jsme poslali do Bruselu, at skodi ted tam.
Co se tyka Angely Merkelove (nebo chcete-li Merkel), Opel jsou jednom male drobne v porovnani s tim kolik pumpuje a chysta se do ekonomiky jeste napumpovat. V prvni fazi to bylo 30mld EUR, ted schvalili dalsich 50mld. EUR, ciste pro nemeckou ekonomiku, tak laskave nekazejte moudra o zadluzovani, vypada to trochu hloupe. A kdyz chcete cesko srovnavat, srovnavejte s tim co by bylo z vychodniho nemecka kdyby do nej nebyly napumpovany ty neskutecne penize po spojeni. Za to by bylo v cesku dalnic do aleluja, i s pozlacenymi svodidly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 13:04, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Kylie napsal:
Milý Pitrisk(u)! Já si MYSLíM, že "Abwrackprämie" JE "bubost", neb to STOJí penízky (neb ty vozy by se STEJNĚ prodaly ... později a NEmuselo by se to vámi zmiňované DPH "vracet", navíc JAKÝKOLIV peníze "prochází" úřednickou "mašinérií" státní zprávy STOJí DALŠÍ penízky ... třeba i takových 30 kč "cikrtovného" vracené krajskými úřady nás stojí ... odhadem MINIMÁLNĚ 40 kč - tedy 30 kč dostane každý "zadarmo" = 40 kč ZAPLATí ... asi TAK nějak (to "funguje").
Tím chci říci, že (skoro) JAKÉKOLIV "akc...
No myslím že až tak pravdu máte v tom že by se ty automobily prodaly později, jak jde vidět i na slovensku kde se lidi zbavují nehorázných šunek na kterých by ještě jezdili a patrně i do smrti viz dědečky v tv kteří si nakonec koupí nové auto na kterém ušetří spoustu peněz. Nicméně jste neodpověděla na to co nám přinese pozastavování výroby automobilu potažmo ukončení činnosti některých subdodavatelu a tím i zastupy lidí na pracáku. Ani já nejsem nahlavu padlý abych nevěděl že veškerá úřední činnost spojená s těmito akcemi stojí nějaké peníze ale nemyslím si že by se to opravdu na dph nevrátilo a pokud né tam tak určitě na dph s jiného zboží které nakoupí lidé kteří si budou vydělávat a nebudou nezaměstnaní. Možná to zní jako populismus že stát přidá na auta ale když to vezmu globálně ne jen tak že se udrží práce u výrobců aut ale i v dodavatelských podnicích a zpštně zase ve službách a navíc stát místo podpor bude daně dostávat i z toho dph na všem zboží co tito lidé nakoupí pak bych to opravdu viděl jako lepší plán než nedělat nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 13:09, RE: Ekonomického POPULISMU ...
mikes napsal:
Milá paní Buřtíková,
musím přiznat že jsem ty vase ekonomicke komentare povazoval za povedeny april, bohuzel, vypada to ze tomu sama verite. Pokud s podobnymi nazory chodite na iHned.cz tak tam z vas maji asi naramnou legraci. Takze ve zkratce, kdyz pisete o dluhu, je treba napsat nejen absolutni vysi, ale taky procentualni srovnani. V te souvislosti musim poznamenat ze uz vase znalosti o vysi ceskeho dluhu jsou velice diletantske. V soucasne dobe necini cca 1 bilion, ale 1,5bilionu. Chapu ze pr...
Koukám že to pseudoekonomické blábolení Kylie nezvedlo ze židle jen mě i když jsem si tady kvůli tomu musel založit účet abych mohl reagovat. Jinak jste to podal velmi dobře.Blahopřeji a doufám že tady v tomto státě je více lidí co nemají hlavu jen na klobouk.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 13:11, RE: Ekonomického POPULISMU ...
Pitrisek napsal:
No myslím že až tak pravdu máte v tom že by se ty automobily prodaly později, jak jde vidět i na slovensku kde se lidi zbavují nehorázných šunek na kterých by ještě jezdili a patrně i do smrti viz dědečky v tv kteří si nakonec koupí nové auto na kterém ušetří spoustu peněz. Nicméně jste neodpověděla na to co nám přinese pozastavování výroby automobilu potažmo ukončení činnosti některých subdodavatelu a tím i zastupy lidí na pracáku. Ani já nejsem nahlavu padlý abych nevěděl že veškerá úřední čin...
v první větě má byt "až tak pravdu nemáte nikoliv máte". Mea maxima culpa.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.