0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia Scout 1.8 TSI: Hurá do přírody…

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 08:59, Vyplatí
Opět se projevila lidksá blbost a perfektní koncernovej marketing když jsou lidé schopni za pár recyklovanejch pet láhví dát 60 litrů. A že jich nejezdí málo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 09:03, Cena
Je to docela povedené auto, ale cena je z říše snů - zlých snů. Pokud si za téměř stejné peníze mohu vybrat subaru outback boxer diesel, který je o třídu výše ve všech směrech, je u škody asi něco špatně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 09:34, Asi jen
motor je opravdu fajn jinak normální pseudo 4x4.Nejsem zrovna obr 180cm,ale opradu vnitřek řidiče byl ideální pro moji meší ženu.Sedačky jsou tragický a tunel je ještě horší.Jízdní vlastnosti celkem dost záludný.Před 2,5 roky jsem si tuhle opěvovanou navi koupil na veřejným trhu za 6000 originál zabalenou a šikovný Pepík jí za 250 namontoval-nikomu v autě nechyla.Ty plasty jsou hnus a nevím proč ještě za ně připlácet,možná aby všichni poznali skauta,což se mi zdá jako podstatná blbost.Ovšem to je desing VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 09:47, líbí se vám??
...Jako celek působí nová Octavia Scout vyrovnaně a uhlazeně...
Měl bych dotaz na ostatní čtenáře. Vám se ten design vážně líbí? Myslím tím, když na tento vůz pohlédnete, zatají se vám dech a řeknete vduchu wow? Líbí se vám volant - viz foto?
Já si mnohdy připadám děsně divně, protože moc nechápu jak někdo může být z něčeho podobného nadšem a zároveň plivat a nadávat na RENAULT. Jasně, nehodnotím spolehlivost francouzů (zejména do r.2005), ale co se týče designu ať už v exteriéru, nebo i v interiéru, přijde mi i u tak "běžné" značky jako je Renault lepší. Ještě jednou zdůrazňuji, že nehodnotím "trvanlivost" (schopnost negenerovat drobné otravné závady).
Zrovna např. takový Fluence, který je v podstatě low-cost určený původně na východní trhy mimo EU podle mne má mnohem více onen "wow faktor"...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 10:00, RE: líbí se vám??
free78 napsal:
...Jako celek působí nová Octavia Scout vyrovnaně a uhlazeně...
Měl bych dotaz na ostatní čtenáře. Vám se ten design vážně líbí? Myslím tím, když na tento vůz pohlédnete, zatají se vám dech a řeknete vduchu wow? Líbí se vám volant - viz foto?
Já si mnohdy připadám děsně divně, protože moc nechápu jak někdo může být z něčeho podobného nadšem a zároveň plivat a nadávat na RENAULT. Jasně, nehodnotím spolehlivost francouzů (zejména do r.2005), ale co se týče designu ať už v exteriéru, nebo i v inter...
Mně se to celkem líbí ale je to nabouknutá bublina s malým prostorem pro lidi uvnitř.prostě škoda oktavia je stejná už posledních 12let.obrovský kufr na úkor místa pro cestující.Ale on to stějně nějakej blázen za 3/4 mega koupí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 10:22, Auta Škoda
ten Scout se mi také moc nelíbí, osobně bych uvítal od škody nějakej uplně novej model, o něco větší než maj Fabii a o něco menší než Octavii, hlavně aby to bylo mnohem hezčí a byly tam motorizace 1,2TSi pro menší nájezd km 1,6TDi pro spořílky a 1,8TSi pro pseudozávodníky, a kdyby měli nějaký malý model klidně i 3dv tak by to bylo uplně bájo.
Vím, že to k tomuhle článku moc nepatří, ale jak psal už někdo víše, když postavím Scouta vedle Subaru tak pokud obchodník aspoň 200k nezlevní tak je vozidlo o řád horší. Ať raději dělaj menší a levnější auta aby byly cenově srovnatelný např s Hyundai..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 10:31, má zkušenost
S octáviíí scout jsem měl "čest" párkrát jet. Co mě asi nejvíc vadilo byly nepříjemně tvrdé sedačky, na ty se stěžovali naprosto všichni co se scoutem jezdili. Už po nějakých 20 minutách z nich opravdu docela nepříjemně bolí záda. A další věc byl motor. 2,0 tdi je v tomto autě opravdu velmi špatně odhlučněno a to co pronikalo do interiéru by se dalo přirovnat k otrochu lépe utlumené stodvacítce (aspooň teda já na její zvukový projev takové vzpomínky mám). Jinak ve své kategorii to bude poměrně dobré auto, ale hluk a pohodlí je pro mě v autě prioritou a tu bohužel scout nesplňuje. Snad s tim TSI aspoň ten hluk ustane a až vývojáři udělají komfortní sezení, možná o ní budu i uvažovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 12:00, RE: líbí se vám??
free78 napsal:
...Jako celek působí nová Octavia Scout vyrovnaně a uhlazeně...
Měl bych dotaz na ostatní čtenáře. Vám se ten design vážně líbí? Myslím tím, když na tento vůz pohlédnete, zatají se vám dech a řeknete vduchu wow? Líbí se vám volant - viz foto?
Já si mnohdy připadám děsně divně, protože moc nechápu jak někdo může být z něčeho podobného nadšem a zároveň plivat a nadávat na RENAULT. Jasně, nehodnotím spolehlivost francouzů (zejména do r.2005), ale co se týče designu ať už v exteriéru, nebo i v inter...
Světe div se - ano. Jsem jeden z těch, kterým se Octavia (hlavně Scout) vyloženě líbí. Upřímně řečeno - facelift mi u obyč. Octavie přišel spíše jako krok stranou. S postupem času bych řekl, že neuškodil, ale ani neprospěl. Nicméně ke vzhledu Scoutu se mi nový předek vyloženě hodí. Stejně tak RS. Nicméně ano - kdybych měl možnost volby, pak bych sáhl právě po Octavii Scout.
Jenže ta cena... 60 papírů za vyšší hmotnost, horší spotřebu, vyšší součinitel odporu a vyšší hlučnost a hnusné madlo před spolujezdcem, které je beztak naprosto k ničemu... Tomu se říká kauf! Navíc takováhle suma za benzin... Nafta je jestli se nemýlím cenové ještě výš. A co si budeme povídat - Subaru Outback Diesel je jiná liga. A při možnosti volby Subaru a Škoda - no jen blázen by vůbec uvažoval o Škodě. Scouta si dokážu cenově představit někde kolem 600 tis. v benálu a 650 tis. v naftě. Předpokládám, že pro tuhle cenu stačí zajet nach Deutschland...
Co tedy nechápu, jsou nářky na prostornost PODÉLNOU. Takový Mégane je na tmo mnohem hůř a kdyby si kombi nepomohlo prodlouženým rozvorem, pak by to bylo jedno velké faux pa. Co se vzhledu Renaultu týká, udělal podle mě velký skok. I kvalita interiéru je diametrálně jinde než dva roky zpět. Nicméně na ergonomii Škody podle mě nemá. Design Fluence je vydařený, celkem nadčasový. Jen ten vůz nemá nějaký šmrnc. Není to prostě nic, za čím bych se ohlédl a řekl si - ten vůz má jiskru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 12:03, RE: Cena
Pavlik napsal:
Je to docela povedené auto, ale cena je z říše snů - zlých snů. Pokud si za téměř stejné peníze mohu vybrat subaru outback boxer diesel, který je o třídu výše ve všech směrech, je u škody asi něco špatně.
Naprostý souhlas. Nicméně nákup v Německu/Rakousku/Polsku již může být zajímavější...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 12:52, RE: má zkušenost
Kuba88 napsal:
S octáviíí scout jsem měl "čest" párkrát jet. Co mě asi nejvíc vadilo byly nepříjemně tvrdé sedačky, na ty se stěžovali naprosto všichni co se scoutem jezdili. Už po nějakých 20 minutách z nich opravdu docela nepříjemně bolí záda. A další věc byl motor. 2,0 tdi je v tomto autě opravdu velmi špatně odhlučněno a to co pronikalo do interiéru by se dalo přirovnat k otrochu lépe utlumené stodvacítce (aspooň teda já na její zvukový projev takové vzpomínky mám). Jinak ve své kategorii to bude poměrn...
Diesel vyřeší emisní normy a přechod na TDi-CR ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 13:26, RE: líbí se vám??
free78 napsal:
...Jako celek působí nová Octavia Scout vyrovnaně a uhlazeně...
Měl bych dotaz na ostatní čtenáře. Vám se ten design vážně líbí? Myslím tím, když na tento vůz pohlédnete, zatají se vám dech a řeknete vduchu wow? Líbí se vám volant - viz foto?
Já si mnohdy připadám děsně divně, protože moc nechápu jak někdo může být z něčeho podobného nadšem a zároveň plivat a nadávat na RENAULT. Jasně, nehodnotím spolehlivost francouzů (zejména do r.2005), ale co se týče designu ať už v exteriéru, nebo i v inter...
Škoda opravdu vyrábí nejošklivější auta z koncernu VW a je jedno jestli Romster či Superb,prostě předražený hnus bez nápadu a myšlenky.Seat je o dost lepší káva-desing je povedený až na Exeo!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 14:16, RE: líbí se vám??
rohYpnol napsal:
Světe div se - ano. Jsem jeden z těch, kterým se Octavia (hlavně Scout) vyloženě líbí. Upřímně řečeno - facelift mi u obyč. Octavie přišel spíše jako krok stranou. S postupem času bych řekl, že neuškodil, ale ani neprospěl. Nicméně ke vzhledu Scoutu se mi nový předek vyloženě hodí. Stejně tak RS. Nicméně ano - kdybych měl možnost volby, pak bych sáhl právě po Octavii Scout.
Jenže ta cena... 60 papírů za vyšší hmotnost, horší spotřebu, vyšší součinitel odporu a vyšší hlučnost a hnusné madlo před ...
K tomu renaultu megane by se slušelo napsat BYL hůře. Již rok je na trhu nová generace, která vnitřním prostorem strčí octávii "do kapsy" v jakékoli karosářské variantě. Poměr cena / výkon má také někde jinde.
Cenu škody již také moc neřeší cesta do Německa či Rakouska, tam totiž dost podražilo a kurz eura není příliš příznivý. A za cenu 600 tisíc bych si octávii (byť 4x4) nevzal - za tyto peníze je v Německu mondeo ghia TDCI, případně základní legasy diesel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 14:25, Kydači
Místním rádobyodborníkům - tzv. kydačům neboli talachalům velkohubých - doporučuji, aby se orientovali spíše na stránky o renaultech nebo Citroenech. Tam své odborné znalosti lépe prodají.

K tomu Subaru: obávám se, že Subaru ve stejné vábavě bud o prá desítek tisíc dražší. Stačí kouknout na oficiální ceníky dovozce - Emil Frey.
V čem Oktávka jasěn vede navzodry všem a všude, je dostupnost servisu. A to, přiznejme si, je obrovská devíza. Sám, coby majitel SUbaru, sice medím nad S-AWD, ale co to je platné, že - pokud je vůz v záruce -musíte jezdit do značkového servisu. Akolik jich v naší malé (velké kvůli cestám do servisuú máme?? Praha, dejme tomu, ale pak je to bída. A jestli bydlí někdo v Horní Dlní a najede pár tisíc za rok, se Subaru může fest prodražit (deb dovolený, cesta doservisou cca 100km tam a 100km zpět není problém - jako příklad uvedu Olomoucký region město Jeseník, kde nejbližší SUbaru autorizák je v Olomouci. A záruka je záruk, že...Takže, cche to zvážiz ze všech starn a já rozhodně Škode držím place, protože jednak je scout veeelmi povedený model ( o čemž svědčí jeho prodejnost) a jednak, Škoda již vminulosti dokázala,m že s kvalitou je na tom hodně. Boihužel, ti, kteří nějaké S%kodvky kdy vůbec měli (já jichm měl ve svbém životě asi 6.-7) a kdo je chválí, sem moc nepíší. Sem píší právě ti kydači, co muís za každou cenu vykydat své "odborné" znalostzi.

PS: omlouváms e za překlepy, ale nemá opět brýlě po ruce... takže moudří si to opřečtou i s překlepy a zdrží se nejapných komentářů
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 14:39, RE: Kydači
Zdeny60 napsal:
Místním rádobyodborníkům - tzv. kydačům neboli talachalům velkohubých - doporučuji, aby se orientovali spíše na stránky o renaultech nebo Citroenech. Tam své odborné znalosti lépe prodají.

K tomu Subaru: obávám se, že Subaru ve stejné vábavě bud o prá desítek tisíc dražší. Stačí kouknout na oficiální ceníky dovozce - Emil Frey.
V čem Oktávka jasěn vede navzodry všem a všude, je dostupnost servisu. A to, přiznejme si, je obrovská devíza. Sám, coby majitel SUbaru, sice medím nad S-AWD, ale co to ...
No to je výborný.
"Ať sem nepíšou kydači svoje rádobyodborný kecy na Škodovky. Škodovka je nejlepší na světě protože servis je všude mě se líbí a basta"
Chahá, tak na tohle ti brejle nepomůžou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 14:39, Scout
Design je samozřejmě subjektivní otázkou. Někomu se líbí a někdo na něj neřekne jediné dobré slovo. Určitě je to kus pěkného a dobře udělaného auta. Jelikož ho sám vlastním, tak na něj samozřejmě nebudu psát kritiku. Jsem s ním velmi spokojen, vyšší posez, byť jen o pár centimetrů je příjemný. Velmi dobrá výbava je taky super. Určitě záleží i na barvě. Známá, která ho má v modré barvě je z toho mého úplně vedle a téměř nevěří, že máme stejné vozy. Asi mám kolem sebe samé pokrytce nebo fanatické zástupce značky škoda, ale scout se všem moc líbí. Většina lidí sice nepadá na zadek a nekřičí waw, ale to je jednoznačně množstvím škodovek, kterých je kolem nás obrovské množství. Přesto se scout vymyká a stále budí větší pozornost. Přesně to, co mně vyhovuje. Téměř splývám s davem, ale přitom při podrobnějším pohledu je vidět, že to není úplná tuctovka. Cenová politika škody je zvláštní, ale zatím jim vychází. Nové auto si nekupuji a tím pádem mě to až tak netrápí. Za auto 1 - 2 roky staré dám již mnohem menší peníze a při troše štěstí a obezřetnosti autko poslouží stejně dobře jako nové.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 15:14, RE: Kydači
Zdeny60 napsal:
Místním rádobyodborníkům - tzv. kydačům neboli talachalům velkohubých - doporučuji, aby se orientovali spíše na stránky o renaultech nebo Citroenech. Tam své odborné znalosti lépe prodají.

K tomu Subaru: obávám se, že Subaru ve stejné vábavě bud o prá desítek tisíc dražší. Stačí kouknout na oficiální ceníky dovozce - Emil Frey.
V čem Oktávka jasěn vede navzodry všem a všude, je dostupnost servisu. A to, přiznejme si, je obrovská devíza. Sám, coby majitel SUbaru, sice medím nad S-AWD, ale co to ...
ad 1) Když se místo hloupých kydů budete soustředit na klávesnici, nebudou vaše příspěvky pro překlepy nečitelné - nebo si kupte velkou klávesnici pro seniory.
ad 2) Když si kupuji auto, většinou si to dobře rozmyslím (servis a jeho dostupnost, náklady provozu, cena, atd.). Zřejmě jen majitel škodovky zajde do prvního salonu, zajásá TOHLE CHCI a koupí.
ad 3) Jestliže někdo najezdí "pár tisíc za rok" a přitom dá za auto 700 tisíc - je to u mne naprostý blázen. Nebo na to prostě má peníze a potom ho dostupnost ani cena servisu příliš netrápí. Jestliže s tímto máte osobní problém (dostupnost servisu) - nemyslel jste při koupi vozu - co na to říci....
ad 4) škodu hodnotím z pohledu uživatele (octu II mám služební) a konstatuji, že soukromě bych si ji nikdy nekoupil. Minimálně za současné ceny a se současnými dieselovými motory - obojí je katastrofa. Vlastním megana II combi DCI a kupodivu v servisu jsem stejně často jako s octou - ta přitom byla o 230 tisíc dražší a jako bonus má citelně horší výbavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 15:23, RE: líbí se vám??
Pavlik napsal:
K tomu renaultu megane by se slušelo napsat BYL hůře. Již rok je na trhu nová generace, která vnitřním prostorem strčí octávii "do kapsy" v jakékoli karosářské variantě. Poměr cena / výkon má také někde jinde.
Cenu škody již také moc neřeší cesta do Německa či Rakouska, tam totiž dost podražilo a kurz eura není příliš příznivý. A za cenu 600 tisíc bych si octávii (byť 4x4) nevzal - za tyto peníze je v Německu mondeo ghia TDCI, případně základní legasy diesel.
Mégane jsem psal JE, protože podle mě stav setrvává. Ano, nový model je na tom lépe ,ež ten předchozí, ale pokud se budeme bavit o 5D hatchbak/liftback, pak má PODÉLNOU prostornost nový Mégane bídnou. Ano, sluší se také napsat, že je dostatečná, ale upřímně ani cm navíc. Octavia je na tom podle mě opravdu lépe (v příčném směru ovšem pravý opak). Mégane Combi si pak pomáhá nemýlím-li se prodlouženým rozvorem, čili tam na tom bude o něco lépe.
Jinak je tedy pravda, že stejně jako můžu do Němec pro levnější Octavii, pak tam můžu i pro pravděpodobně levnější Outback.
Co se Mondea týká, to je sice hezké, ale ten opravdu konkuenci pro Scouta nepředstavuje. Samozřejmě, pokud bych se měl rozhodovat mezi obyč. Octavií kombi a Mondeem kombi za stejnou cenu v +- stejné výbavě a motorizaci, pak je asi celkem jasné kdo by vyhrál - Yeti ;D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 15:44, RE: Kydači
Zdeny60 napsal:
Místním rádobyodborníkům - tzv. kydačům neboli talachalům velkohubých - doporučuji, aby se orientovali spíše na stránky o renaultech nebo Citroenech. Tam své odborné znalosti lépe prodají.

K tomu Subaru: obávám se, že Subaru ve stejné vábavě bud o prá desítek tisíc dražší. Stačí kouknout na oficiální ceníky dovozce - Emil Frey.
V čem Oktávka jasěn vede navzodry všem a všude, je dostupnost servisu. A to, přiznejme si, je obrovská devíza. Sám, coby majitel SUbaru, sice medím nad S-AWD, ale co to ...
Subaru Outback 840 tis.
x
Octavia Scout 770 tis.

(ceníkové ceny)

Subaru - o třídu výše, spolehlivostí na hony vzdálen Škodě, plnohodnotný 4x4, motor - zcela jiná liga, výbava - Scout na tom bude lépe (otázkou je Outback za 880 tis., ceníky se mi nechce procházet).
Se servisem nevidím problém - na garančku si člověk dojede a jinak se se Subaru jezdí do servisu/prodejny jen na pokec ;)
Tohle smýšlení fakt nechápu - když v mé vísce budou prodávat jen Číňana, tak si jej přece jen nekoupím jen pro to, abych měl servis za bukem, ne? A pak budu celou dobu jezdit v popelnici a budu hrdý na to, že mám servis za humny...
Ano, servis Subaru není všude, ale zas takový problém v tom opravdu nevidím. V prakticky každém kraji servis je. A kdo je líný dojet těch 50 km do servisu nebo to je pro něho nepředstavitelná finanční zátěž, tak bude spíš jezdit Českými drahami... Nebo je v Bohnicích a tam se myslím řidičák i odebírá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 17:57, RE: líbí se vám??
rohYpnol napsal:
Mégane jsem psal JE, protože podle mě stav setrvává. Ano, nový model je na tom lépe ,ež ten předchozí, ale pokud se budeme bavit o 5D hatchbak/liftback, pak má PODÉLNOU prostornost nový Mégane bídnou. Ano, sluší se také napsat, že je dostatečná, ale upřímně ani cm navíc. Octavia je na tom podle mě opravdu lépe (v příčném směru ovšem pravý opak). Mégane Combi si pak pomáhá nemýlím-li se prodlouženým rozvorem, čili tam na tom bude o něco lépe.
Jinak je tedy pravda, že stejně jako můžu do Němec pro...
Mě se v meganu 3 toho místa zdálo stejně jako v octavii. Zkoušel jsem hatch 5D a místa vzadu bylo stejně jako v mém kombi - to co píšeš platilo na 100% o minulé generaci. Nová generace má jinou platformu s delším rozvorem a hlavně "konvenční" podobu zádě. Nebylo tak třeba "tlačit" kufr do kabiny. Nové kombi má sice také delší rozvor, ale jen o nějakých 7 cm - minulé mělo 15 cm (mám jej doma). Ale uznávám, že s metrem jsem po kabině nešachoval )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 23:38, RE: líbí se vám??
Pavlik napsal:
Mě se v meganu 3 toho místa zdálo stejně jako v octavii. Zkoušel jsem hatch 5D a místa vzadu bylo stejně jako v mém kombi - to co píšeš platilo na 100% o minulé generaci. Nová generace má jinou platformu s delším rozvorem a hlavně "konvenční" podobu zádě. Nebylo tak třeba "tlačit" kufr do kabiny. Nové kombi má sice také delší rozvor, ale jen o nějakých 7 cm - minulé mělo 15 cm (mám jej doma). Ale uznávám, že s metrem jsem po kabině nešachoval )
Já jsem neměl taky na mysli metr. Ale při mé výšce 184 cm, pokud jsem si sedl pohodlně vepředu a pak se přesunul dozadu sám za sebe, tak mi přišlo v Octavii víc místa než v novém 5Dhatch Mégane. V Mégane jsem měl místa tak tak. Jěště nikde nic netlačilo, ale podélně nebylo místa nazbyt. Zkrátka - vlezl jsem se.
Předchozí generaci Mégane bych sem vůbec netahal, nemá smysl tím snižovat reputaci nového modelu ;)
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.