0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia 4x4 Combi 2,0 TDI nebo Mondeo 2,0 TDCi Combi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, česká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 07:18, 4x4
Nevím, proč tazatel požaduje od Octavie pohon 4x4, když u Mondea ani není k dispozici.
To mu na něm asi tak nezáleží - bez něj je Octavia o 60000Kč levnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 08:45, Výkon 2,0 TDCi
Pane redaktore,

jako odborník byste mohl vědět, že 2,0 TDCi se sice vyrábí ve dvou verzích, ale o výkonech 96 a 85 kW nikoli 66 kW jak uvádíte ( to je straý TDDi ) !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 09:46, RE: Výkon 2,0 TDCi
Martin napsal:
Pane redaktore,

jako odborník byste mohl vědět, že 2,0 TDCi se sice vyrábí ve dvou verzích, ale o výkonech 96 a 85 kW nikoli 66 kW jak uvádíte ( to je straý TDDi ) !!!
no přesně tak...těch 66kw je doufám jen překlep, nebo že by otrlá zkouška bystrosti čtenářů??????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 10:00, RE: Výkon 2,0 TDCi
Martin napsal:
Pane redaktore,

jako odborník byste mohl vědět, že 2,0 TDCi se sice vyrábí ve dvou verzích, ale o výkonech 96 a 85 kW nikoli 66 kW jak uvádíte ( to je straý TDDi ) !!!
Pan redaktor je jelito a ví prd o čem píše!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 10:10,
Chtěl by reagovat na tento článek.
Předem se omlouvám autorovi, ale článek mi přijde chudý a neobjektivní.
Pan Kšica zde popisuje základní informace o obou vozech, které ovšem zájemce jistě zná z propagačních dokumentů obou automobilek. Informace jako max.rychlost či spotřeba se dozvíme na stránkách automobilky. Myslím si, že daleko kvalitnější poradnu poskytuje pan Martin Vaculík (tímto se znovu omlouvám autorovi - ale je to můj názor), kterému tímto vzdávám dík za všechny poradny a recence zde uveřejněné.
Když pan Kšica píše, že si tyto dva vozy jsou podobné, přijde mi to přinejmenším úsměvné.Škoda Octavia nikdy nemůže konkurovat vozům jako je Mondeo !!! Proč, to netřeba opakovat - pan Vaculík to zde vysvětloval mnohokrát. Proti Octavii osobně nic nemám(pokud člověk nemá sport.ambice tak je to průměrné Evropské auto pro běžného uživatele), ale články psané do poradny by měli být objektivnější.
Prosím tímto všechny přispěvatele z redakce Tipcars, aby v poradnách více zmiňovali především jízdní vlastnosti, závady, problémy motorů a podobně. Spotřebu či ,,maximálku" zájemci o vůz jistě znají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 10:25, DEKTR1
PŘESNĚ TAK TO ONI ŠKODOVKÁŘI RÁDI RADÍ OCHCÁVKU DO VYŠŠÍ STŘEDNÍ,ALE TAM PRO NÍ NENÍ MÍSTO KONEČNĚ SI TO ZAPAMATUJTE PROBOHA,UVĚDOMTE SI ŽE O1 BYLA NA PODVOZKU GOLFA!!!!!A UŽ TENKRÁT JÍ TAM ŘADILI....ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 10:42, RE: Výkon 2,0 TDCi
Martin napsal:
Pane redaktore,

jako odborník byste mohl vědět, že 2,0 TDCi se sice vyrábí ve dvou verzích, ale o výkonech 96 a 85 kW nikoli 66 kW jak uvádíte ( to je straý TDDi ) !!!
omyl! TDCI (tedy CR) se 66kW je v nabídce pro Mondeo dokonce i na českém trhu... Příště než začnete ohromovat přehledem- tak si to raději ověřte...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 11:07, octavia
A mě zase připadá, že někteří lidi nemůžou překousnout, že octavku s rovnávají s auty ze střední třídy. Mě zase příjde divné s rovnávat octavku s auty z nižší střídy, protože tam také úplně nepatří. Zajimavé je, že kdekoliv v evropě octávku srovnávají s auty ve střední třídě (navíc tam poráží vozy jako vectra, avensis, mondeo atd.) jen tady to příjde každému divný.
Nakonec rada pro tazatele. Nevím jak budete vůz dlouho používat, ale při následném prodeji bude mit octavia MNOHEM větší hodnotu než mondeo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 11:12, xganga
Když už dát do auta tolik peněz a rozhodovat se mezi Octávkou a Mondeem, tak bych šel do Octavie RS 2,0 TDi,výkon 125 kW(170 koní), zajímavější interiér, sedačky patří k tomu nejlepšímu, co daná třída může nabídnout,celkem rozsáhlá výbava. Určitě bych volil RS, když už bych chtěl Octavii, Mondeo bych asi vyloučil už kvůli tomu, že zanedlouho přijde na trh nová generace, ale zase to může znamenat pokles cen stávající generace. Za ty peníze bych si vybral sice lepší auto(Accord Tourer 2,2 CTDi Sport za 839 000 Kč). Tento motor od Hondy patří mezi nejlepší diesely na světě. Buď už celkem okoukáná Octavia+Mondeo nebo atraktivní Octavia RS nebo Hodna Accord Tourer, která nestojí na každém rohu a člověk se nemusí bát, že se ráno vzbudí a auto nikde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 11:31, RE: Výkon 2,0 TDCi
Marek napsal:
omyl! TDCI (tedy CR) se 66kW je v nabídce pro Mondeo dokonce i na českém trhu... Příště než začnete ohromovat přehledem- tak si to raději ověřte...
Marku máš pravdu,

v tom případě se ale 2,0 TDCi prodává ve všech třech výkonech ovšem chtěl bych vědět kolik lidí si koupilo kombi s tím výkonem 66 kW. Možná 1% a 85 a 96 kW verze zbylých 99 %.

Ještě jednou se omlouvám !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 11:55, RE: bez předmětu
Tomáš napsal:
Chtěl by reagovat na tento článek.
Předem se omlouvám autorovi, ale článek mi přijde chudý a neobjektivní.
Pan Kšica zde popisuje základní informace o obou vozech, které ovšem zájemce jistě zná z propagačních dokumentů obou automobilek. Informace jako max.rychlost či spotřeba se dozvíme na stránkách automobilky. Myslím si, že daleko kvalitnější poradnu poskytuje pan Martin Vaculík (tímto se znovu omlouvám autorovi - ale je to můj názor), kterému tímto vzdávám dík za všechny poradny a recence zd...
Tady neni co resit. Mondeo je o tridu vys. Octavii muze cpat do stejne tridy k mondeu snad jen par zoufalcu. Jeste mi prislo docela usmevne jak tady nekdo psal ze octavia porazi auta jako avensis. To bych rad vedel v cem. Snad leda v tom ze octavia stoji na kazdem rohu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 12:09, Za škodovku tolik peněz nikdy
To muze opravdu udelat idiot, za tuctovku v sedi dat tolik penez, to auto za to nestoji, kdyz 4x4 tak at si pan koupi SUV, kdyz kombi, tak at si koupi Avensise kombi, Accorda nebo lehce ojety Ecko
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 12:53, RE: octavia
davy napsal:
A mě zase připadá, že někteří lidi nemůžou překousnout, že octavku s rovnávají s auty ze střední třídy. Mě zase příjde divné s rovnávat octavku s auty z nižší střídy, protože tam také úplně nepatří. Zajimavé je, že kdekoliv v evropě octávku srovnávají s auty ve střední třídě (navíc tam poráží vozy jako vectra, avensis, mondeo atd.) jen tady to příjde každému divný.
Nakonec rada pro tazatele. Nevím jak budete vůz dlouho používat, ale při následném prodeji bude mit octavia MNOHEM větší hodnotu než mondeo.
Je možná pravda, že oktávka nepatří do nižší střední, ale (vezmeme-li v potaz rozvor), tak patří téměř do kategorie malých vozů. Oktávka může konkurovat velkým kufrem, já si osobně radši na střechu dám rakev (zabere mi to 5 - 7 minut), zato se za mě posadí dospělý člověk (P 307 break). Takže se s tím smiřte, oktávka patří do nižší střední, i kdyby se jí do kufru vešla půlka světa. Když chcete škodovku ve střední třídě, pořiďte si superba. Takže volba je - jednoznačně mondeo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 13:05, RE: octavia
davy napsal:
A mě zase připadá, že někteří lidi nemůžou překousnout, že octavku s rovnávají s auty ze střední třídy. Mě zase příjde divné s rovnávat octavku s auty z nižší střídy, protože tam také úplně nepatří. Zajimavé je, že kdekoliv v evropě octávku srovnávají s auty ve střední třídě (navíc tam poráží vozy jako vectra, avensis, mondeo atd.) jen tady to příjde každému divný.
Nakonec rada pro tazatele. Nevím jak budete vůz dlouho používat, ale při následném prodeji bude mit octavia MNOHEM větší hodnotu než mondeo.
To davy:
Kdyz si tak chytrej a zamilovanej az po usi do usedly Octavie II,tak si zkus sednout dozadu do Ochcavky a pak do Vectry C!To bude rozdil jako krava!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 13:54, RE: octavia
Pepe napsal:
Je možná pravda, že oktávka nepatří do nižší střední, ale (vezmeme-li v potaz rozvor), tak patří téměř do kategorie malých vozů. Oktávka může konkurovat velkým kufrem, já si osobně radši na střechu dám rakev (zabere mi to 5 - 7 minut), zato se za mě posadí dospělý člověk (P 307 break). Takže se s tím smiřte, oktávka patří do nižší střední, i kdyby se jí do kufru vešla půlka světa. Když chcete škodovku ve střední třídě, pořiďte si superba. Takže volba je - jednoznačně mondeo.
Zrovna s P307 bych si na Octavku moc nevyskakoval !!! ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 14:31, RE: octavia
anonym napsal:
To davy:
Kdyz si tak chytrej a zamilovanej az po usi do usedly Octavie II,tak si zkus sednout dozadu do Ochcavky a pak do Vectry C!To bude rozdil jako krava!
Dobrý den. Strašně mě pobavilo a chtěl bych to vidět, jak Octavia porazí Avensis.(kde, kdy čím a jak to proboha dokáže??????) mějte se
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 14:47, RE: octavia
anonym napsal:
Zrovna s P307 bych si na Octavku moc nevyskakoval !!! ))
Proč ne, oktávku je třeba srovnávat ne s Mondeem, ale s Focusem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 15:28, RE: octavia
davy napsal:
A mě zase připadá, že někteří lidi nemůžou překousnout, že octavku s rovnávají s auty ze střední třídy. Mě zase příjde divné s rovnávat octavku s auty z nižší střídy, protože tam také úplně nepatří. Zajimavé je, že kdekoliv v evropě octávku srovnávají s auty ve střední třídě (navíc tam poráží vozy jako vectra, avensis, mondeo atd.) jen tady to příjde každému divný.
Nakonec rada pro tazatele. Nevím jak budete vůz dlouho používat, ale při následném prodeji bude mit octavia MNOHEM větší hodnotu než mondeo.
Octavie není žádný zázrak oproti střední třídě, vítězí většinou cenou která je o hodně nižší. A to ,že si do ní někdo narve výbavu jako do auta střední třídy to už je vedlejší. Octavie v základní výbavě skoro nejezdí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 15:30, RE: bez předmětu
Radek napsal:
Tady neni co resit. Mondeo je o tridu vys. Octavii muze cpat do stejne tridy k mondeu snad jen par zoufalcu. Jeste mi prislo docela usmevne jak tady nekdo psal ze octavia porazi auta jako avensis. To bych rad vedel v cem. Snad leda v tom ze octavia stoji na kazdem rohu.
Plně souhlasím !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.09.2006 16:19, RE: bez předmětu
Duke napsal:
Plně souhlasím !
Nova octavka uz si vylepsila prostor na zadnich sedadlech,,ja merim dva metry a v octavii sem si optimalne nastavil sedadlo spolujezdce a jeste sem se za sebe v pohode posadil.Kdyz uz kritizujete prostor,tak mozna nad hlavou vzadu,ale to je tak vsechno.Do peugeotu 307 bych si nesedl ani kdyby mi ho zadarmo davali.Takova sunka.Je to auto pro buzeranty a absolutni automobilovy analfabety.Kdyz uz jiny auto nez skodovku tak subaru impreza wrx sti . Vsechno ostatni je na hovno.Tak si to preberte.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.