0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia 1.8 TSI - dobré auto s ještě lepším motorem?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 12:53, RE: Příliš dlouhé převody?
anonym napsal:
Proč by ne? 74kW TDI v Octavii není problém ject tachomentrových 200.. Fabie je ještě o nějaký to kilo lehčí ..
Já jel s HTP 12V 47kW taky skoro 185 (JPS 174km/h)...udávaná rychlost 160 max.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 12:54, RE: Příliš dlouhé převody?
anonym napsal:
Proč by ne? 74kW TDI v Octavii není problém ject tachomentrových 200.. Fabie je ještě o nějaký to kilo lehčí ..
Nafták 74kW ve fabii jede dobře, škoda že je víc slyšet, po RS nejlepší motor...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 12:58, RE: pro koho?
anonym napsal:
Váha vzduchu zde stojí cca 3500 korun (originální díl).

A Mazdy 6 či Mondea se nerozbíjej, že.

"To si radši koupím za stejné peníze"

Zkuste si někdy na stejnou výbavu nakonfigurovat Mondeo s agrátem dosahujím podobné výkony. Pak možná přestanete plácat.
Mondeo .. co furt tady srovnáváte tyhle pelechy s Octavií? Když vidím Mondeo dělá se mi špatně.. Postavte si mondeo např. z roku 2005, vedle něj Octavii 2005 a otevřte kapotu .. Sami se přesvědšíte jak je Octavie kvalitně udělaná oproti změti trubiček a všeho v Mondeu. V roce 94 jsem měl firemní Mondeo a pod kapotou to vypadá stejně jako v u Mondea v roce 2005.. Zlatá Octavia. Nehledě na to že za 5 let starý mondeo dostanete 150 tisíc v bazaru, no fakt úžasný auto a skvělej kup co by nového. Vždyť ani překupníci co tady skupujou starý auta a tahaj je dál na blízkej východ nebo třeba do afriky, fordy prostě neberou, nikde o ně není zájem (tím netvrdím že z týhle strany je zájem zrovna o oktávky) Je to tak, že zájem je o německý auta Audi, Mercedes, BMW, VW. Diskutujte si jak chcete ale je to fakt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 13:03, RE: pro koho?
anonym napsal:
Váha vzduchu zde stojí cca 3500 korun (originální díl).

A Mazdy 6 či Mondea se nerozbíjej, že.

"To si radši koupím za stejné peníze"

Zkuste si někdy na stejnou výbavu nakonfigurovat Mondeo s agrátem dosahujím podobné výkony. Pak možná přestanete plácat.
Já teda nevím, kdo tady plácá, ale třeba nová Mazda 6 (jestli jste si nevšiml auto o třídu výš) stojí ve výbavě TE a 5 dvéř s motorem 2.0 (108 KW) 705 tis. Kč a ve výbavě už má i ESP v základu (v Octavii jen za příplatek). Objednejte si u Škodovky TSI a stejnou výbavu a zjistíte, že jste na stejné sumě . Je pravda, že motor TSI je o něco více výkonný, ale to pro mě není nejdůležitější parametr.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 13:09, RE: Příliš dlouhé převody?
anonym napsal:
Takže je to prostě tak,že na ty dlouhé převody se ten motor už prostě neutáhne?Ale za příhodných podmínek se dostane dál než je psaná maximálka?Někdo mi třeba tvrdil,že s Fabií 1,9TDI 74kW,která má psáno asi 185 km/h jel údajně 215km/h(tachometrových).Opakovaný pokus s navigací skončil na 205km/h.(na rovině) Je tedy možné,že přesáhne psanou maximálku o 20-30 km/h?
Maximální dosažená rychlost dle tachometru byla 220 km/h (vyzkošeno pouze 1x za nepříliš příznivých podmínek).

Samozřejmě, že jsou vozy, které sotva dosáhnout výrobcem udávané maximálky a pak vozy jako Fabie 1,9 TDI 74 kW u které je doopravdy možné dosáhnout rychlosti vyšší.

Osobně maximálku nepovažuji za příliš důležitou. Spíše oceňuji průběh výkonu a točivého momentu spolu se schopností akcelerovat ...
Dlouhé převody u této Octavie nejsou příliš příjemné pokud ji naložíte - dynamika klesá. Mít kratší převody a dlouhou šestku by bylo lepší. Vždyt 2.0 TFSI má stupně poskládané jinak.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:21, cococo?
V autech se extra nevyznám, ale ona už se ochcávka dělá i jako hatchbek??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:22, RE: cococo?
anonym napsal:
V autech se extra nevyznám, ale ona už se ochcávka dělá i jako hatchbek??
...samozřejmě jsem myslel hatchback, pardon :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:37, recenze?
S prominutím i bez, těch škodovek je tu v poslední době až až. Vždyť to není nic záživnýho. Vždyť je aut jak s.r.a.č.e.k, tak proč redakce omýlá pořád to stejný dokola
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:42, RE: :(
anonym napsal:
Budme radi, ze to ma za tu cenu alespon posilovac rizeni. Cenova politika Skody v Ceske republice je tragedie.
Přesně.
V Německu je OC2 combi 1.8TSI ambiente za 22 930 euro x cca 26Kc je to 596t Kc, ale s ESP, radiem s CD bocnimi a hlavovymi airbagy. ( a to jsem tu zakl.vybavu jen proletel). V CR je to za 625tKC bez ESP, radia s CD, boc. a hlav airbagy. S tema trema vecma navic to dela dokonce 658tKc.
Vic jak 35 % trhu dela svoje, jo, jo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:44, vykon?
No nevim, ale mne prijde 160 k z 1.8 turbo benzinu hrozne malo. Asi je to ve prospech kultivovanosti, ale 90 k/l u turbo benzinu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:49, RE: vykon?
anonym napsal:
No nevim, ale mne prijde 160 k z 1.8 turbo benzinu hrozne malo. Asi je to ve prospech kultivovanosti, ale 90 k/l u turbo benzinu?
Docela by mě zajímalo,kolik pan Šikl a podobní blbečci dostávají z Boleslavi za bláboly o zrajícím víně.Kdo ví,jestli pan redaktor někdy vůbec jel v jiném autě.Za peníze papouškovat to,co dostane napsané z továrny dovede každý blb.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 14:56,
Copak,oktávie se přestaly prodávat,že potřebují bla bla bla.Komfortně naladěný automobil vypadá pane redaktore ůplně jinak,v něm lidé cestují v pohodě a chovají se na silnicích slušně.To bohužel řidič oktávie nedokáže.Mladý,starý,vždy se chová jak prase.Vždy.Tomu říkám objektivní test.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 15:35, RE: Dobrý
anonym napsal:
jenom idiot jezdí autem po městě.....viďte pane chytrej .
...nechápu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 16:59, RE: recenze?
anonym napsal:
S prominutím i bez, těch škodovek je tu v poslední době až až. Vždyť to není nic záživnýho. Vždyť je aut jak s.r.a.č.e.k, tak proč redakce omýlá pořád to stejný dokola
Nemyslím, že Škodovky testujeme více než ostatní tovární značky. Za poslední rok prošla redakčním testem nová Fabia, což je po příchodu nového modelu logický krok, poté hodně očekávaná verze Combi a dnes Octavie s novým motorem, která může být schůdnější alternativou k verzi RS. Toť z redakčních testů vše.

Většinou testem prochází nový popř. faceliftovaný model. Dalším důvodem může být nová motorizace atd. Většinu značek a modelů můžete najít v našich testech. Bohužel několik automobilek odmítá půjčovat vozy do naších redakčních testů. Jako testovací redaktor nevím z jakého je to důvodu, ale prostě to tak je (třeba se bojí mé kritiky) <- ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 17:06, RE: vykon?
anonym napsal:
Docela by mě zajímalo,kolik pan Šikl a podobní blbečci dostávají z Boleslavi za bláboly o zrajícím víně.Kdo ví,jestli pan redaktor někdy vůbec jel v jiném autě.Za peníze papouškovat to,co dostane napsané z továrny dovede každý blb.
Nejdříve jsem nechtěl na Váš "přiblblý" komentář vůbec reagovat. Ale slušnost je slušnost.

1. Pan Šikl a většina podobných "blbečků" - redaktorů za rok vystřídá něco mezi 50-130 auty. Kolik vystřídáte Vy?

2. Bohužel z továrny nedostáváme žádné podklady (jen vůz) a nemůžeme nikoho papouškovat ... Natož aby nám někdo platil ... A kdyby ano, tak test bude vypadat jinak. Nemyslíte?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 17:12, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Copak,oktávie se přestaly prodávat,že potřebují bla bla bla.Komfortně naladěný automobil vypadá pane redaktore ůplně jinak,v něm lidé cestují v pohodě a chovají se na silnicích slušně.To bohužel řidič oktávie nedokáže.Mladý,starý,vždy se chová jak prase.Vždy.Tomu říkám objektivní test.
Podvozek Octavie v dnešní záplavě tvrdých podvozků patří k těm příjemnějším ... Na tom nic nezměníte.

Chování řidičů Octavií je ale úplně na jiné téma. Navíc si myslím, že vzhledem k počtu jezdících Octavií je poměr "neslušných" řidičů naprosto stejný jako u jiných značek.

Nevím jak Vy, ale ja na silnici problémy nemývám, snažím se dodržovat rychlost a být ohleduplný ... Samozřejmě čas od času si rád rychleji projedu technickou trať nebo se projedu rychleji v Německu po dálnici. Na odreagování mám uzavřenou trať a motokáry !!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 17:19, RE: cococo?
anonym napsal:
...samozřejmě jsem myslel hatchback, pardon :)
Jedná se o pětidveřovou pětimístnou dvoprostorovou karoserii, Škoda tuto variantu označuje tuším "liftback".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 18:28, DOTAZ PRO REDAKCI
Bylo by možno říci které to jsou značky co vám odmítají propůjčovat vozy na testování.Docela by mě to zajímalo. Díky za odpověď
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 18:37, RE: pro koho?
anonym napsal:
Mondeo .. co furt tady srovnáváte tyhle pelechy s Octavií? Když vidím Mondeo dělá se mi špatně.. Postavte si mondeo např. z roku 2005, vedle něj Octavii 2005 a otevřte kapotu .. Sami se přesvědšíte jak je Octavie kvalitně udělaná oproti změti trubiček a všeho v Mondeu. V roce 94 jsem měl firemní Mondeo a pod kapotou to vypadá stejně jako v u Mondea v roce 2005.. Zlatá Octavia. Nehledě na to že za 5 let starý mondeo dostanete 150 tisíc v bazaru, no fakt úžasný auto a skvělej kup co by nového. Vžd...
to je pravda srovnavat O II s Mondeem se neda... Porovnat se da tak maximalne s Fokusem a stejne je o Fokus porad nekde jinde... Jeste ze je mezi lidma tolik ortodoxnich skodovkaru, ale podle klesajicich prodeju jich ubyva, tak pozor panove v Boleslavi )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.02.2008 19:13, RE: pro koho?
anonym napsal:
Mondeo .. co furt tady srovnáváte tyhle pelechy s Octavií? Když vidím Mondeo dělá se mi špatně.. Postavte si mondeo např. z roku 2005, vedle něj Octavii 2005 a otevřte kapotu .. Sami se přesvědšíte jak je Octavie kvalitně udělaná oproti změti trubiček a všeho v Mondeu. V roce 94 jsem měl firemní Mondeo a pod kapotou to vypadá stejně jako v u Mondea v roce 2005.. Zlatá Octavia. Nehledě na to že za 5 let starý mondeo dostanete 150 tisíc v bazaru, no fakt úžasný auto a skvělej kup co by nového. Vžd...
...Když vidím Mondeo dělá se mi špatně.. .

Jo hochu, závist způsobuje žaludeční problémy A to že se motor u Škodovek od roku 94 tolik změnil, znamená jen to, že měli v Mladé Boleslavi sakra co dohánět
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.