0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia 1.8 TSI - dobré auto s ještě lepším motorem?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 15:07, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No to Mondeo zase pro řidiče tak bezpečný neni, koukni na testy....hrudník celej červenej, ve fabii žlutej...Fabia má o 12 procent tužší karoserii než MK3....tak tu zase neházejte frajeřiny velký auto, velká bezpečnost. MK3 je super auto, ale bezpečnost na čelní náraz nic moc...
EuroNCAP - jasně na první pohled se to tak zdá, ale je potřeba počítat s jednou věcí - každé auto se hodnotí v rámci své kategorie - tedy na velký vůz se kladou jiné nároky než na malý vůz. Je rozdíl, jestli se Fabie zkrátí o metr, nebo Mondeo zkrátí o metr.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.03.2008 19:44, RE: pro koho?
anonym napsal:
souhlas..Já bych volil Mazdu 6 nebo Toyotu Avensis.stojí stejně ale vybava a kvalita i vzákladu je lepší.
jak se pozná "lepší kvalita v základu" ?piš věty,na které stačíš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.03.2008 23:50, RE: bez předmětu
Koloděj napsal:
Poplatky za výkon jsou nesmysl. Mám 107kW a předpisy dodržuju a vtip je v tom, že na dálnici mám stejnou spotřebu jako Fabia s 47kW. A ten výkon vám bude chybět, až v kopci dojedete supící náklaďák a kvůli slabému motoru ho prostě nepředjedete a nebo budete riskovat člní srážku při extrémně dlouhém předjíždění. Pokud si myslíte že výkon je jen na porušování předpisů a chcete ho zpoplatnit, tak aplikujete presumpci viny a měl byste mě zavřít předběžně pro znásilnění, protože na to mám výbavu. A n...
Ale vždyť takhle to funguje u všeho - kdo víc vydělává, platí vyšší daně, kdo víc nakupuje, platí vyšší daně, kdo má lepší dům, platí vyšší daně z nemovitostí apod. To je normální. Kdyby to tak nebylo, průměrně vydělávající člověk by platil tolik na daních, že by mu nic nezbylo. Vypadá to, že podle vás je u nás na silnicích všechno v pořádku a není potřeba s tím nic dělat. Já tvrdím, že když chce někdo jezdit rozumně, žádný, extra výkon nepotřebuje. 47 kW není moc, ale 60 kW u Fabie na české silnice prostě stačí. A když chce mít člověk luxus vyššího výkonu, ať si za to připlatí. Vždyť u ojetit v různých motorizacích prakticky nejsou rozdíly. Takže je potřeba zatížin spíš provoz než ceny nových aut. A z těch peněz navíc by se mohly opravovat silnice. V severských zemích to tak, myslím, funguje a jezdí se tam normálně a většinou v "normálních" autech (vzhledem k jejich příjmům).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.03.2008 23:58, RE: bez předmětu
Koloděj napsal:
Na předjetí se ten výkon sakra hodí, je dost rozdíl, jestli někoho předjíždím 50 metrů nebo 100 metrů. Nehledě na blbečky, kteří předjíždění ztěžují zrychlováním.
Jestli se mám rozhodnout, zda dát za motor o 50 tis navíc nebo nepředjet v hraniční situaci, tak radši nepředjedu. Když v hustém provozu narazím na hlemýždě, tak si lehce zanadávám, ale víc jak 5 minut mě to určitě nikdy nestojí.
To už asi není pro Vás, ale pro ty, kdo si to budou číst. Aby měli inspiraci, jak se chovat .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.03.2008 09:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ale vždyť takhle to funguje u všeho - kdo víc vydělává, platí vyšší daně, kdo víc nakupuje, platí vyšší daně, kdo má lepší dům, platí vyšší daně z nemovitostí apod. To je normální. Kdyby to tak nebylo, průměrně vydělávající člověk by platil tolik na daních, že by mu nic nezbylo. Vypadá to, že podle vás je u nás na silnicích všechno v pořádku a není potřeba s tím nic dělat. Já tvrdím, že když chce někdo jezdit rozumně, žádný, extra výkon nepotřebuje. 47 kW není moc, ale 60 kW u Fabie na české sil...
Soudruhu, co to tu melete s tím zdaněním ?! Právě proto, že auto si lidé kupují z peněz, které jsou již zdaněny (abstrahuji-li od daňových úniků a podvodů), tak ať si za ně pořídí takový výkon, jaký uznají za vhodný.

Běžte si diskutovat někam do Rudého práva o "zdaňování luxusu". A navíc vybrat si výkon motoru jenom jediné kritérium jako měřítko onoho "luxusu" je silně primitivní (co točivý moment v různých otáčkách motoru, zrychlení v různých intervalech při různých rychlostních stupních, a řada jiných veličin v nekonečně mnoho kombinacích?)

Jste prostě závistivý člověk a ta reakce výše ohledně "výbavy ke znásilnění" je docela trefná. 47 kW se vám zdá málo, to je podle vás pro blbce, 60 kW je optimum, a 80 kW je "pro boháče"? Sám jste netolerantní non plus ultra. Prostě komouš nebo sockomouš, což je jedna a ta samá pakáž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.03.2008 09:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ale vždyť takhle to funguje u všeho - kdo víc vydělává, platí vyšší daně, kdo víc nakupuje, platí vyšší daně, kdo má lepší dům, platí vyšší daně z nemovitostí apod. To je normální. Kdyby to tak nebylo, průměrně vydělávající člověk by platil tolik na daních, že by mu nic nezbylo. Vypadá to, že podle vás je u nás na silnicích všechno v pořádku a není potřeba s tím nic dělat. Já tvrdím, že když chce někdo jezdit rozumně, žádný, extra výkon nepotřebuje. 47 kW není moc, ale 60 kW u Fabie na české sil...
Soudruhu, co to tu melete s tím zdaněním ?! Právě proto, že auto si lidé kupují z peněz, které jsou již zdaněny (abstrahuji-li od daňových úniků a podvodů), tak ať si za ně pořídí takový výkon, jaký uznají za vhodný.

Běžte si diskutovat někam do Rudého práva o "zdaňování luxusu". A navíc vybrat si výkon motoru jenom jediné kritérium jako měřítko onoho "luxusu" je silně primitivní (co točivý moment v různých otáčkách motoru, zrychlení v různých intervalech při různých rychlostních stupních, a řada jiných veličin v nekonečně mnoho kombinacích?)

Jste prostě závistivý člověk a ta reakce výše ohledně "výbavy ke znásilnění" je docela trefná. 47 kW se vám zdá málo, to je podle vás pro blbce, 60 kW je optimum, a 80 kW je "pro boháče"? Sám jste netolerantní non plus ultra. Prostě komouš nebo sockomouš, což je jedna a ta samá pakáž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.03.2008 09:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ale vždyť takhle to funguje u všeho - kdo víc vydělává, platí vyšší daně, kdo víc nakupuje, platí vyšší daně, kdo má lepší dům, platí vyšší daně z nemovitostí apod. To je normální. Kdyby to tak nebylo, průměrně vydělávající člověk by platil tolik na daních, že by mu nic nezbylo. Vypadá to, že podle vás je u nás na silnicích všechno v pořádku a není potřeba s tím nic dělat. Já tvrdím, že když chce někdo jezdit rozumně, žádný, extra výkon nepotřebuje. 47 kW není moc, ale 60 kW u Fabie na české sil...
Soudruhu, co to tu melete s tím zdaněním ?! Právě proto, že auto si lidé kupují z peněz, které jsou již zdaněny (abstrahuji-li od daňových úniků a podvodů), tak ať si za ně pořídí takový výkon, jaký uznají za vhodný.

Běžte si diskutovat někam do Rudého práva o "zdaňování luxusu". A navíc vybrat si výkon motoru jenom jediné kritérium jako měřítko onoho "luxusu" je silně primitivní (co točivý moment v různých otáčkách motoru, zrychlení v různých intervalech při různých rychlostních stupních, a řada jiných veličin v nekonečně mnoho kombinacích?)

Jste prostě závistivý člověk a ta reakce výše ohledně "výbavy ke znásilnění" je docela trefná. 47 kW se vám zdá málo, to je podle vás pro blbce, 60 kW je optimum, a 80 kW je "pro boháče"? Sám jste netolerantní non plus ultra. Prostě komouš nebo sockomouš, což je jedna a ta samá pakáž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 11:44, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Jistě, prozradím, není to tajné. Mazda 323F (r.v. 1991) s motorem 1,6 16V. Najeto přes 300tis. km a zatím slouží bez problémů (ťuk-ťuk).

Ad. Duratec 1,6 Ti-VCT - nedokážu teď říct.
Tak jestli patříte mezi nás eFkaře, tak Vás tímto zvu na
a)
III. Pražský Mazdakvas 19.-20.4.2008
http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=69&t=10565&start=0&st=0&sk=t&sd=a
http://www.323f.cz/forum/viewtopic.php?t=6080

b)
Celorepublikový Mazda Sraz Mělník 16.-18. května
http://www.323f.cz/forum/viewtopic.php?t=5397
http://www.323f.cz/forum/viewtopic.php?t=5737

Doufám, že se aspoň na jednom objevíte

Kybergreg
reagovat
  1 ... 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.