0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia kombi comfort + (1,4 50kW)

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 01:01, 200km/hod a fabia?
Tak tomu mohu stěží uvěřit to snad neeee ?! matně si vzpomínám kdy jsem naposledy viděl nějakou jinou fabii s 50kw motorem uhanět 200....leda tak z Macochy ne? DD...a mohu mit dotaz co to bylo za comfortline vybavu kdyz nemela klimatizaci? :o))) jinak pokud jezdíš 200 a za tu spotřebu jak píšeš tak to jsi slušnej iluzionista ...nic proti každej jsme tak trochu blazen....třeba já jsem l.e.t.a.d.l.o :o)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 02:00, RE: 200km/hod a fabia?
none napsal:
Tak tomu mohu stěží uvěřit to snad neeee ?! matně si vzpomínám kdy jsem naposledy viděl nějakou jinou fabii s 50kw motorem uhanět 200....leda tak z Macochy ne? DD...a mohu mit dotaz co to bylo za comfortline vybavu kdyz nemela klimatizaci? :o))) jinak pokud jezdíš 200 a za tu spotřebu jak píšeš tak to jsi slušnej iluzionista ...nic proti každej jsme tak trochu blazen....třeba já jsem l.e.t.a.d.l.o :o)))
Já jel s krátkou 50kW tachometrových 190km/h , klimu má seriově ve výbavě jen elegance, jinak + 35k Pěkná recenze
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 08:52, Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
Lacer napsal:
Já jel s krátkou 50kW tachometrových 190km/h , klimu má seriově ve výbavě jen elegance, jinak + 35k Pěkná recenze
No tak to snad opravdu nemyslíte vážně...tohle je recenze vhodná tak do komiksu, nebo humoristickýho magazínu, ale ne na motoristický server. Pane. chcete nám tady tvrdit, že se zastaralým 8V motorem 1,4 50KW české provenience uháníte po dálnici 190 až 200 a přitom "drtíte" vozy až třikrát dražší...(ještě napište že se při tom motor jen líně převaluje a já si pudu šlehnout). Dal jste za fabku 400, to znamená, že můj Passat B6 r.v 2002, 2,5V6 TDi (cca třikrát dražší auto jak píšete) na vás na dálnici nemá ??? Co to sem matláte za blbosti ??? Když pojede Carrera po okresce 90km/h a předjede jí favorit tak je to důvod ke slávě ??? To snad ne... Chápu, že když už jste vytopil neuvěřitelných 400 tisíc za fabii, tak chápu že na ní už jen z principu musíte pět ódu na dokonalost . Záleží to ale asi zřejmě na tom, jaký kdo má nároky. Tyhle "krasavice" máme v práci jako služební, jednou jsem si s ní "střihnul" Liberec a zpět a vaše nadšení rozhodně nesdílím. Na dálnici ve 150 mě potrápila felicie a já měl opravdu plné ruce práce a velmi těžkou nohu, abych jí ujel. A ROZHODNĚ jsem nejel za 6,9... O pohodlnosti sedadel bych taky raději pomlčel, ale budiž, neříkám, že je Fabie špatné auto. Rozhodně ¨ne ale Fabie s tak slabým motorem, to se na mě nezlobte, ale je to lenochod. Švagr má Fabii s 1,4 16V 100PS a to už alespoň jede , ale to co popisujete vy patří do říše bájí a pohádek...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 09:15, RE: Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
Honza napsal:
No tak to snad opravdu nemyslíte vážně...tohle je recenze vhodná tak do komiksu, nebo humoristickýho magazínu, ale ne na motoristický server. Pane. chcete nám tady tvrdit, že se zastaralým 8V motorem 1,4 50KW české provenience uháníte po dálnici 190 až 200 a přitom "drtíte" vozy až třikrát dražší...(ještě napište že se při tom motor jen líně převaluje a já si pudu šlehnout). Dal jste za fabku 400, to znamená, že můj Passat B6 r.v 2002, 2,5V6 TDi (cca třikrát dražší auto jak píšete) na vás na dál...
A odkdypak se může jezdit po "dálnici" (silnice pro motorová vozidla) do Liberce 150 km/h ?
Kvalita auta se pozná podle maximální rychlosti a toho že někomu dokážu "ujet"?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 10:16, RE: Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
neodborník napsal:
A odkdypak se může jezdit po "dálnici" (silnice pro motorová vozidla) do Liberce 150 km/h ?
Kvalita auta se pozná podle maximální rychlosti a toho že někomu dokážu "ujet"?
jo tak pozor, tady píše pan chytrej, kterej NIKDY nepřekročil rychlost...
samozřejmě, že i největšímu antitalentu na motorismus je jasný, že se kvalita auta nepozná podle maximálky, nebo schopnosti ujet. Přesto tedy specielně jen vám ještě jednou vysvětlím záměr má reakce na recenzi. (výše).
Pán tu píše, že s fábií 1,4 8V 50KW jezdí po dálnici běžně 190km úplně s přehledem. na to jsem reagoval, že to dle mého názoru není možné a přidal jsem svojí zkušenost s tímto vozem, kdy mi výkonový potenciál zmiňovaného motoru sotva stačil na to ujet na dálnici felicii. to je vše a hlavně tady přestaňte moralizovat, kolik se smí na silnici pro motorová vozidla do Liberce jezdit nebo ne... pokud na to nejsou podmínky, viz sníh, zak je i 80 moc. pokud jou pěkné podmínky, je teplo, sucho a dobrá viditelnost a malý provoz tak si nemyslím že je 150 nějakej problém.
Ale z vašeho příspěvku mi připadá, že jste buď policajt(možná jste byl dříve VB, nebo PSVB), nebo strejda čepičář, kterej jezdí jednou měsíčně po okresce k tetě na oběd, tak šup šup s pravdou ven :o))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 10:26, RE: Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
Honza napsal:
jo tak pozor, tady píše pan chytrej, kterej NIKDY nepřekročil rychlost...
samozřejmě, že i největšímu antitalentu na motorismus je jasný, že se kvalita auta nepozná podle maximálky, nebo schopnosti ujet. Přesto tedy specielně jen vám ještě jednou vysvětlím záměr má reakce na recenzi. (výše).
Pán tu píše, že s fábií 1,4 8V 50KW jezdí po dálnici běžně 190km úplně s přehledem. na to jsem reagoval, že to dle mého názoru není možné a přidal jsem svojí zkušenost s tímto vozem, kdy mi výkonový potenciá...
Taký sdílím tento názor. Fabka 1,4 alias nedospělé auto se nemůže Pašíkům ani snažit vyrovnat. A to nemusí být ani 2,5 TDI. Nelze hold srovnávat auta, které jsou o dvě třídy jinde A to co je ve Fabii comfort line jako max. nadupaná výbava dávají dospělá auta do sériové výbavy a nechlubí se s tím. PS: Passata nevlastním
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 10:45, Pán ešte nešiel v inom aute
Pohodlie vo Fábii AKEEE????, Podvozok vo Fábii, čo je na ňom výnimočné??? 200KM/h, ta čo ste?? Len pre info včera som napísal do diskusie o Felicii a dal som tam presné odchylky rýchlomera vo Fábii, ktoré boli merané Autohitom č 8/2005 pri jej dlhodobom teste a napr. 130 KM/h = reálnych 117.9 Km/h, takže dosť veľká odchýlka ktorá sa zvyšuje čim rýchlejšie idete takže tých 200Km/h čo ste išli (a predbehli ste omnoho drahšie autá) je skutočých tých papierových 175 KM/h. Mimochodom k tomu že ste predbehli aj drahšie autá. Žeby išli na pol plynu?? Ne každý je blázon a rúti sa 200 KM/h síce vo vašej Fábke lennn !!! realnych max 180KM/h. Napríklad poznám plno áut do 100 000 Kč čo by vás vytrieskali na dialnici jak nič. A o koľko sú lacnejšie ako vaše???))) A fakt skuste sa povoziť v inom aute ako je Škoda napr. v Mondeu, Primere, Vectre, Astre....... a zistíte že Fábia nie je žiadny zázrak! Hlavne čo sa týka komfortu (trvdé sedadlá, málo miesta jak v konzerve) Ale aj tak neviem načo tu píšem slohovú prácu. Myslím si že každý vidí že vaša recenzia je plná blbostí a je oničom.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 10:47, RE: Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
Dejvi napsal:
Taký sdílím tento názor. Fabka 1,4 alias nedospělé auto se nemůže Pašíkům ani snažit vyrovnat. A to nemusí být ani 2,5 TDI. Nelze hold srovnávat auta, které jsou o dvě třídy jinde A to co je ve Fabii comfort line jako max. nadupaná výbava dávají dospělá auta do sériové výbavy a nechlubí se s tím. PS: Passata nevlastním
Přesně tak!Fabia není špatné auto,ale na Passata nemá,jelikož je min. o 2 třídy výš.A i 1.9 TDI 96Kw co se do Passatu dodává by té Fabii pěkně zatopil.A co se týče max. na dálnici.......co si budeme namlouvat.Když tu někdo chce moralizovat tak ať si moralizuje.Ale když jede člověk často po dálnici jaksi vidí,že skutečnost je naprosto opačná.Když je špatné počasí a velký provoz,také jedu podle předpisů.Ale když je sucho a min. provoz proč nejet o trošku víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 12:00, RE: Prodám Passata B6 a jdu do Fabie :o)))
Passat napsal:
Přesně tak!Fabia není špatné auto,ale na Passata nemá,jelikož je min. o 2 třídy výš.A i 1.9 TDI 96Kw co se do Passatu dodává by té Fabii pěkně zatopil.A co se týče max. na dálnici.......co si budeme namlouvat.Když tu někdo chce moralizovat tak ať si moralizuje.Ale když jede člověk často po dálnici jaksi vidí,že skutečnost je naprosto opačná.Když je špatné počasí a velký provoz,také jedu podle předpisů.Ale když je sucho a min. provoz proč nejet o trošku víc.
to není zkušenost uživatele,ale jeho vlhký sen...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 12:11, fabia 200........
Jen tezko se mi to cte.Ja nejsem zadny odbornik,fabii nevlastnim ale pracuji na ni .Znam spoustu lidi kteri vlastni fabii s timto motorem 50kwa maji s ni velke problemy.Zacina to ŘJ motoru a konci to servem.Tento motor je puvodem z roku 1968 a ma navic pouze vstrikovani paliva.Neni spatny tento motor ale neni ani dobry.Reakce pana s passatem,me docela zaskocila,protoze motor 96kw se dava do fabie RS.Stimto motorem dokaze jet pres 210km,ato se slusnou spotrebou.Fabia prosla dlouhodobim testem spolehlivosti s motorem 55kw,a novinar rekl ze si pripada jako v golfu.Jeho pocit po 100000km byl stejny.Ja jsem priznivce fordu ,takze pisi svuj nazor a pocit ktery z toho vypliva.Ale jinak skodovka udela velky krok dopredu,nejen vkvalite ale i v ceně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 13:45,
co tady skoro do každý diskuze píšete kolik se má jezdit. Zákony které nejen u nás upravují rychlost jsou zastaralý a pocházejí ještě z doby kdy jse byl rád že vám jede auto 110, pravda že se to před nějakým rokem na dálnici zvedlo z 120 na 130 a v obci snížilo na 50ale to je nedostačující. zákony by se měli upravovat podle doby, dnes není jet po dálnici 160 s odpovídajícím autem a máte s tím méně práce než se škodou 120 při 90km/h. Navíc kdo jede rychleji, více se věnuje řízení, než ty kteří dodržují rychlost a dělají při řízení dalších deset věcí. samozřejmě myslím tam kde to okolnosti dovolují a když je prázdná dálnice a dobrá viditelnost, tak proč nejet rychleji. Až bude umožnovat zákon jet po dálnici 160 tak už nebudeme blbečkové? Jenom kvůli tomu že to někdo dovolil?Nedávno jsem byl v německu a rychlost na dálnici se tam pohybuje kolem 160 víc jsem jel jen já a pár nadšenců co nejsou zvyklý a neomezenou rychlost a vše parádně funguje, řidiči vám bez problému uhnou a nezávodí s vámi, což se právě u nás děje apak to tak dopadá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 15:11,
200 km/h??Při 50 kW??Super,skoro 40 let starý motor,který má navíc jen pár drobností,to je fakt zázrak,to by si měla Škodovka patentovat a měla by se vyprdnout na moderní FSI motory,na common-raily(TDI),protože touhle rychlostí se dostat na spotřebu okolo 6,9 l nebo kolik to bylo je buď zázrak nebo utopie.Tohle nemohl napsat člověk,který rozumí autům a redakce by měla aspoň občas trošku zauvažovat,co na stránky pro motoristy dát.Ale jinak předešlé recenze se mi líbí,je to dobrý nápad,ale tohle mi připadá spíš jako sen majitele Fábky,než realita
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 15:27, RE: bez předmětu
xganga napsal:
200 km/h??Při 50 kW??Super,skoro 40 let starý motor,který má navíc jen pár drobností,to je fakt zázrak,to by si měla Škodovka patentovat a měla by se vyprdnout na moderní FSI motory,na common-raily(TDI),protože touhle rychlostí se dostat na spotřebu okolo 6,9 l nebo kolik to bylo je buď zázrak nebo utopie.Tohle nemohl napsat člověk,který rozumí autům a redakce by měla aspoň občas trošku zauvažovat,co na stránky pro motoristy dát.Ale jinak předešlé recenze se mi líbí,je to dobrý nápad,ale tohle m...
Přesně tak. Fabia v kombiku s timhle motorem je skutečně shit. S línějším autem sem snad nikdy nejel. To, že z toho na dálnici dostal "tachometrových" 200 km/h, to bych věřil...někde z kopce, ale ta spotřeba byla tipuju tak kolem 9 litrů. Jednou jsme s takovou fábkou jeli Praha Brno ve třech lidech a celkem naložení. Známý držel pořád tak těch 150, ale šlapal tomu hodně za krk. A spotřeba byla něco přes 9 litrů. Jinak fábia není špatné auto. Podvozek super, dílenské zpracování také není nejhorší, ale ty benzinové motory stojí za h**no.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 15:53, RE: bez předmětu
PePe napsal:
Přesně tak. Fabia v kombiku s timhle motorem je skutečně shit. S línějším autem sem snad nikdy nejel. To, že z toho na dálnici dostal "tachometrových" 200 km/h, to bych věřil...někde z kopce, ale ta spotřeba byla tipuju tak kolem 9 litrů. Jednou jsme s takovou fábkou jeli Praha Brno ve třech lidech a celkem naložení. Známý držel pořád tak těch 150, ale šlapal tomu hodně za krk. A spotřeba byla něco přes 9 litrů. Jinak fábia není špatné auto. Podvozek super, dílenské zpracování také není nejhorš...
Nekažte mu tu radost,že je králem silnic s takovým "dělem" .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 16:15, RE: fabia 200........
focus napsal:
Jen tezko se mi to cte.Ja nejsem zadny odbornik,fabii nevlastnim ale pracuji na ni .Znam spoustu lidi kteri vlastni fabii s timto motorem 50kwa maji s ni velke problemy.Zacina to ŘJ motoru a konci to servem.Tento motor je puvodem z roku 1968 a ma navic pouze vstrikovani paliva.Neni spatny tento motor ale neni ani dobry.Reakce pana s passatem,me docela zaskocila,protoze motor 96kw se dava do fabie RS.Stimto motorem dokaze jet pres 210km,ato se slusnou spotrebou.Fabia prosla dlouhodobim testem sp...
Passata nemám,je to jen můj nick.Já vím že se 96kw dává do Fabie RS (po chipu je ještě lepší má tuším 150 PS),ale autor se jasně bavil o 1.4 (50 kw).A když tam někdo napsal 2.5 V6 TDI tak sem prostě uvedl další příklad.Mimochodem už tu píšu do fóra docela dlouho a tento nick používám také velmi dlouho.Není to proto že bych Passata měl,ale proto,že se mě prostě strašně líbí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 16:23, RE: bez předmětu
david napsal:
co tady skoro do každý diskuze píšete kolik se má jezdit. Zákony které nejen u nás upravují rychlost jsou zastaralý a pocházejí ještě z doby kdy jse byl rád že vám jede auto 110, pravda že se to před nějakým rokem na dálnici zvedlo z 120 na 130 a v obci snížilo na 50ale to je nedostačující. zákony by se měli upravovat podle doby, dnes není jet po dálnici 160 s odpovídajícím autem a máte s tím méně práce než se škodou 120 při 90km/h. Navíc kdo jede rychleji, více se věnuje řízení, než ty kteří...
Souhlas.......jel sem s otcem do Itálie a můžu říct,že při rychlosti 160 Km/h nebyl nejmenší problém.Provoz byl průměrný ale nikdo nás zbytečně nebrzdil,jen pár opravdu dobrých aut nás předjelo.Pokud nám někdo do rychlého pruhu najel,byl to většinou cizinec a často řidič z ČR(který očividně nezná pojem zpětné zrcátko).Proč se v některých ostatních zemích může jezdit rychleji (myslím někdy za předpokladu porušení pravidel) a bez problémů?Osobně si domnívám,že je to hlavně o povaze lidí,kteří v těchto státech žijí.
Ale možná se pletu.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 18:28, al
takovy zkušenosti jsou nanic.ze kdyz jedu 160 po dalnici předjedu většinu aut je přece jasny.a to mužu mit i starou 125- na tachaku taky 160 udělá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 19:35, "Recenze" by měly procházet aspoň nějakým výběrem
Tohle vážně není subjektivní článek, ale hromada nesmyslů od snílka.
Jen dodám své zkušenosti s rychlostmi a spotřebou - kdysi jsem vlastnil Audi 80 B4 2.0i. Mělo to 66kw. Byl jsem mladý a blbý - tak jsem si musel vyzkoušet jak to jezdí - na dálnici se mi ručička vyšplhala skoro ke 200. A je fakt, že už jsem měl strach. Od 150ti, to fakt nemělo chuť do života. A spotřeba? Při takových rychlostech žrala 17 litrů!!!! Jinak si řekla od 8mi do 10ti litrů.
Teď po pár dalších autech jezdím v Meganu 1.9 dTi, mám 72kw, na dálnici jezdím 100-120km/h, užívám si jízdu a těším se ze spotřeby 4,9 - 5,1l.
Jsem rád, že jsem se uklidnil a spíše se snažím jízdu vychutnat a uhýbat podobným šaškům. A když vidím, jak mě někdo předjel prostě jen aby mi ukázal že jsem šnek, tak ho nechám a hřeje mě myšlenka, že mám o 20kw víc :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 20:29, RE: "Recenze" by měly procházet aspoň nějakým výběrem
Tajtrdlik napsal:
Tohle vážně není subjektivní článek, ale hromada nesmyslů od snílka.
Jen dodám své zkušenosti s rychlostmi a spotřebou - kdysi jsem vlastnil Audi 80 B4 2.0i. Mělo to 66kw. Byl jsem mladý a blbý - tak jsem si musel vyzkoušet jak to jezdí - na dálnici se mi ručička vyšplhala skoro ke 200. A je fakt, že už jsem měl strach. Od 150ti, to fakt nemělo chuť do života. A spotřeba? Při takových rychlostech žrala 17 litrů!!!! Jinak si řekla od 8mi do 10ti litrů.
Teď po pár dalších autech jezdím v Meganu 1....
Plný souhlas, pane. Sice nemám tak spořivé auto jako vy, jezdím s P 307 Bk 1,6 benzín, 110 k, ale že bych se honil s takovými šašky a měl na tacháku alespoň 200, to mě možná tak akorát napadne. Umravní mě pohled dozádu, vezu s sebou vždycky alespoň jedno ze svých mimin. A spolýhat se na těch šest pytlů fakt nechci. Tak at´ mě tihleti machři klidně předjížděj a maj z toho radost, že maj levnější auto a "jede" jim to líp!. Mimochodem, s fabií jsem jezdil taky, a že bych byl zrovna odvařenej z posilovače a podvozku, tak to ani náhodou. Takže těmle závodníkům s "nadupanejma" fabkama radši uhejbejme. Nemáme na ně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.01.2006 20:34,
200 km s 50 kw fabii? A nemel jsi plny kalhoty?
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.