0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Škodu Fabia nebo raději Hondu Civic?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 13:20, RE: Třída
anonym napsal:
Ty 3 cm na délku opravdu při parkování nehrajou roli. Jste nasranej že máte sráč a někdo může mít za stejný prašule o třídu jiný auto :)))
Kvůli těm 10ti % mimo město bych radši Hondu. Komfort bude někde jinde
Jaké 3 cm? Snad 32 cm a to už je docela poznat, to už rozhoduje jestli vlezu/nevlezu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 13:37, RE: Třída
anonym napsal:
nechapu co to je za modu radit autorovi co mel nebo nemel napsat. To si tady snad nekdo leci mindraky nebo co. To ze civic nemel nikdy nijak bytelny plechy to je fakt pravda, akorat o dost spolehlivejsi na fabia. Ja myslim ze argument o vetsi spolehlivosti je o preci silnejsi nez argument o silnejsim plechu fabie, ktery by mohl byt na nejake odreniny min haklivy. Ani delsi zprevodovani civicu nemusi byt na skodu ani ve meste, zvlast kdyz bude mit stale lepsi dynamiku nez kratsi rychlosti fabie...
Jak nechápu? A to je jako autor modla nebo co? Když v dotazu někdo napíše, že jezdí 90% po městě a autor napíše "spotřeba při běžné rodinné jízdě" a vůbec celá odpověď vyznívá tak, jako by to vůbec nebral v potaz, tak je to celkem ignoranství. Nezastávám se Fábie, ale spíš kritizuji neobjektivitu článku, protože nezazněly důležité argumenty. A i když si také myslím, že ten Civic je celkově lepší, do města bych zrovna vzal raději Fábii - hlavně kvůli parkování a kvůli tomu, že jinak ten rozdíl je o ničem. Ono objíždět několikrát blok domů než se něco uvolní je někdy totiž pěkně stresující a do těsné díry po Feldě Civika nedostane nikdo. Nemluvím o různých fíglech, jako je odtlačování za účelem zisku většího prostoru, na což se stejně líp hodí Fábia.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 13:45, RE: Třída
anonym napsal:
Jak nechápu? A to je jako autor modla nebo co? Když v dotazu někdo napíše, že jezdí 90% po městě a autor napíše "spotřeba při běžné rodinné jízdě" a vůbec celá odpověď vyznívá tak, jako by to vůbec nebral v potaz, tak je to celkem ignoranství. Nezastávám se Fábie, ale spíš kritizuji neobjektivitu článku, protože nezazněly důležité argumenty. A i když si také myslím, že ten Civic je celkově lepší, do města bych zrovna vzal raději Fábii - hlavně kvůli parkování a kvůli tomu, že jinak ten rozdíl je...
Pokud nekdo umi parkovat pak je uplne jedno jak dlouhe ma auto pane kolego. Prece si nebudu kupovat auto jenom proto, ze se s nim dobre parkuje ? To je nejaka vesnicka logika ne ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 14:14, RE: Třída
anonym napsal:
Pokud nekdo umi parkovat pak je uplne jedno jak dlouhe ma auto pane kolego. Prece si nebudu kupovat auto jenom proto, ze se s nim dobre parkuje ? To je nejaka vesnicka logika ne ?
Heh jako cos tím chtěl říct?? Že když je někdo z vesnice tak neumí parkovat jo??:D tak to je Ftipné... Jina jako nic proti fábii ale z civicem bych se to radši ani neodvažoval srovnávat...protože to auto je tak asi o 10 roků zpět...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 14:15, RE: Třída
anonym napsal:
Jak nechápu? A to je jako autor modla nebo co? Když v dotazu někdo napíše, že jezdí 90% po městě a autor napíše "spotřeba při běžné rodinné jízdě" a vůbec celá odpověď vyznívá tak, jako by to vůbec nebral v potaz, tak je to celkem ignoranství. Nezastávám se Fábie, ale spíš kritizuji neobjektivitu článku, protože nezazněly důležité argumenty. A i když si také myslím, že ten Civic je celkově lepší, do města bych zrovna vzal raději Fábii - hlavně kvůli parkování a kvůli tomu, že jinak ten rozdíl je...
Aha, takze podle Tebe je nejdulezitejsim argumentem k rozhodnutí mezi tema autama že s fabií se bude lepe parkovat? Panove, kaslete na spolehlivost, na vydrz, na spotrebu, na komfort, na vybavu a jine nesmysly, a kupte si do mesta fabii. Mozna se s ni bude lepe parkovat, to je teda dulezity argument jak noha. )))
Bronek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 14:17, RE: Třída
anonym napsal:
Pokud nekdo umi parkovat pak je uplne jedno jak dlouhe ma auto pane kolego. Prece si nebudu kupovat auto jenom proto, ze se s nim dobre parkuje ? To je nejaka vesnicka logika ne ?
Jel jsem, jak s Civikem, tak s fábkou a z mého pohledu není co řešit. Fábii beru jako nějakou nouzovku do města, ale s tím Civikem jde jet i na dovču a nebudete utahaný a dolámaný. Samozřejmě tak ve dvou, pak ani japonská 1,4ka neudělá na dálnici žádné zázraky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 14:29, RE: Třída
Šakal napsal:
Jel jsem, jak s Civikem, tak s fábkou a z mého pohledu není co řešit. Fábii beru jako nějakou nouzovku do města, ale s tím Civikem jde jet i na dovču a nebudete utahaný a dolámaný. Samozřejmě tak ve dvou, pak ani japonská 1,4ka neudělá na dálnici žádné zázraky
Nouzovka do města - to je přesně ono. A o tom byl právě ten dotaz. Jinak když je mezera taková, že po zaparkování s Fábií mám na každé straně (zepředu a zezadu) 20 cm volno, tak s Civikem bych tam nevešel ani náhodou. U nás v místě kde pracuju máme takové parkování furt a volná jsou občas jen ta menší místa, kam se nevejdou větší auta. A k čemu je mi auto, se kterým nezaparkuju? To v něm mám jako zůstat a honit si brko na výbavě, spolehlivosti a jízdních vlastnostech? Jinak Brno nepovažuji za vesnici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:02, RE: Třída
anonym napsal:
Nouzovka do města - to je přesně ono. A o tom byl právě ten dotaz. Jinak když je mezera taková, že po zaparkování s Fábií mám na každé straně (zepředu a zezadu) 20 cm volno, tak s Civikem bych tam nevešel ani náhodou. U nás v místě kde pracuju máme takové parkování furt a volná jsou občas jen ta menší místa, kam se nevejdou větší auta. A k čemu je mi auto, se kterým nezaparkuju? To v něm mám jako zůstat a honit si brko na výbavě, spolehlivosti a jízdních vlastnostech? Jinak Brno nepovažuji za vesnici.
Hon si brko kde chces, ty chytroline .... tak jed salinou ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:11, RE: Třída
Mart napsal:
Hon si brko kde chces, ty chytroline .... tak jed salinou ))
Naprosto přesné! Hoň si brko kde chceš. Chci Tě vidět, jak zaparkuješ s fábií tam, kde bys nezaparkoval s civikem, Ty troubo. Jedna věc je někde stát a jiná věc je tam zajet, nebo tam od tamtud vyjet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:14, To já bych se raději podíval....
... po dostupnosti servisu a ND. Škodovku mi opraví kde kdo a kdekoliv. S Hondou to už taková legrace nebude. Podívejte se, kolik je servisů na dané auta, třeba na trase Praha Č.Budějovice. Případě jinam. V tomto je Škoda opravdu Simply Clever. To ojetá 4 roky stará Honda není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:21, RE: To já bych se raději podíval....
anonym napsal:
... po dostupnosti servisu a ND. Škodovku mi opraví kde kdo a kdekoliv. S Hondou to už taková legrace nebude. Podívejte se, kolik je servisů na dané auta, třeba na trase Praha Č.Budějovice. Případě jinam. V tomto je Škoda opravdu Simply Clever. To ojetá 4 roky stará Honda není.
Mhmm, a že ta Honda potřebuje servis často, že? U ojetého auta bych se stejně vys.... na značkový servis. Jestli pojedu na výměnu oleje, nějakých tyček stabilizátorů a destiček k nějakému dobrému mechanikovi, tak je mi to šumák. Vím jak funguje zn. servis škoda v Ústí nad Orlicí a to raději Honda a garážový opravář, co mi opravdu vymění to, co mi naúčtoval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:31, RE: Třída
anonym napsal:
Aha, takze podle Tebe je nejdulezitejsim argumentem k rozhodnutí mezi tema autama že s fabií se bude lepe parkovat? Panove, kaslete na spolehlivost, na vydrz, na spotrebu, na komfort, na vybavu a jine nesmysly, a kupte si do mesta fabii. Mozna se s ni bude lepe parkovat, to je teda dulezity argument jak noha. )))
Bronek
V tom případě je polskej maluch auto všech aut))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 15:59, Češi jsou na svá auta náležitě hrdí
A tak Fóbii prostě považují za auto nižší střední třídy (kam ve skutčnosi patří Civic, Golf, A3 nebo Ochcávka) a Ochcávku považují za auto střední třídy (kam patří Accord, Passat, A4 nebo Superb).
Každý čech je holt na svoji Ochcávku hrdý, stejně tak jako rumun na svého Logana. Východoevropské výrobky z postkomunistických zemí zastřešene západoveropskou automobilkou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 16:17, RE: To já bych se raději podíval....
anonym napsal:
... po dostupnosti servisu a ND. Škodovku mi opraví kde kdo a kdekoliv. S Hondou to už taková legrace nebude. Podívejte se, kolik je servisů na dané auta, třeba na trase Praha Č.Budějovice. Případě jinam. V tomto je Škoda opravdu Simply Clever. To ojetá 4 roky stará Honda není.
A víš, že mě četnosti servisů Hondy na trase Pha - CB fakt netrápí a ani nevím, kolik jich tam je, protože mě to prostě nikdy nemuselo zajímat?
Můj nyní 6-letý Civic, 170.000 km servis zná jen z intervalových prohlídek a na to mi ten motolský stačí. Teda kecám. Jednou mi museli i odečíst kód autorádia, po domácím dobíjení baterky. :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 16:51, RE: To já bych se raději podíval....
Šakal napsal:
Mhmm, a že ta Honda potřebuje servis často, že? U ojetého auta bych se stejně vys.... na značkový servis. Jestli pojedu na výměnu oleje, nějakých tyček stabilizátorů a destiček k nějakému dobrému mechanikovi, tak je mi to šumák. Vím jak funguje zn. servis škoda v Ústí nad Orlicí a to raději Honda a garážový opravář, co mi opravdu vymění to, co mi naúčtoval.
Chtěl bych reagovat na ty tenké plechy u civica a prý korozi. Vlastním toto auto desáty rok(hlavně kvůli motoru 1.5 V-tec), no není to sedmá generace, ale šestá a můžu říct že když srovnám tloušťku plechů u civica a třeba u fiata se kterým jsem jezdil tak ta honda má sakra silné plechy a korozi po deseti letech nevidím ani na podvozku natož na plechu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 18:19, RE: Třída
Šakal napsal:
Naprosto přesné! Hoň si brko kde chceš. Chci Tě vidět, jak zaparkuješ s fábií tam, kde bys nezaparkoval s civikem, Ty troubo. Jedna věc je někde stát a jiná věc je tam zajet, nebo tam od tamtud vyjet.
Souhlas. Parkování není zdaleka jen o velikosti. Bydlím v centru krajského města, přesto mi nevadí před barákem parkovat s Ducatem maxi. Kolikrát se stalo, že jsem zajel na místo, odkud s nepořízenou odfrčela krátká fabie, ještě k tomu s chlapem za volantem! Když to jinak neumím, je holt třeba mít čidla, nebo alespoň závěs (pro zvětšení park. místa). P.S. - mám obojí, ale na závěs ještě nedošlo... Jinak jasná volba CIVIC!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 18:28, RE: To já bych se raději podíval....
anonym napsal:
... po dostupnosti servisu a ND. Škodovku mi opraví kde kdo a kdekoliv. S Hondou to už taková legrace nebude. Podívejte se, kolik je servisů na dané auta, třeba na trase Praha Č.Budějovice. Případě jinam. V tomto je Škoda opravdu Simply Clever. To ojetá 4 roky stará Honda není.
Typicka reakce majitele Skodovky, ktery je zvykly na to, ze se po ceste neco vysype. Nechci urazit majitele vozu Skoda, nejsou spatne, ale opravdu na te spolehlivosti neco je a byli byste prekvapeni, ze s tou Hondou se to opravdu nestava.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 18:30, RE: To já bych se raději podíval....
anonym napsal:
Chtěl bych reagovat na ty tenké plechy u civica a prý korozi. Vlastním toto auto desáty rok(hlavně kvůli motoru 1.5 V-tec), no není to sedmá generace, ale šestá a můžu říct že když srovnám tloušťku plechů u civica a třeba u fiata se kterým jsem jezdil tak ta honda má sakra silné plechy a korozi po deseti letech nevidím ani na podvozku natož na plechu.
tak to seš fakt dobrej. Já měl Hondu Akorda 92 a tam byl plech doopravdy jak alobal. Já tomu o tom tenkém plechu nevěřím na sto procent, ale na dvěstě procent. BTW v práci máme poslední verzi mazda 626 a už jí kvetou zadni lemy. Asi tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 18:55, paradox
Se mi líbí redakční opověď bez váhání. Ty auta jsou tak nesrovnatelné, že jdetě do Civicu Jako myslím si to samé, o to by nešlo. Ale jak potom vysvětlíte že když je to tak jasné, že ulice jsou doslova plné Fabií a Civicu je jako šafránu. Toš a pak že většina motoristů nejsou blbci, žeroucí naprosto nehorázné kidy výrobců (zejména od VW mafian grup)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.10.2007 18:58, RE: Třída
anonym napsal:
Co to je za módu komolit jména Fabia a Oktavia? To chcete být IN nebo jste jenom dement, který si nedokáže zapamatovat dvě jména? Asi tak trochu od obojího, že?
Zas jen dement se neumí přihlásit pod stabilní nick a ke všemu se zastává Žkodofky .
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.