0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Škodu Fabia nebo raději Hondu Civic?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.10.2007 20:04, RE: shrnutí pro tazatele
anonym napsal:
Honda ,to je vůz
Lidi už začínají trochu víc přemýšlet a tak se tvrzení "japonec nakonec" pomalu vytrácí. Naproti tomu už i předražené škodovky jdou s cenou docela dolů a už lidi trochu prokoukli a chápou, že to není takový zázrak, jak si mysleli. Kámoš nedávno prodal Octávii TDI 2002 a koupil si P406 2002 HDI a musím říct, že proti té škůdce je ten Peugeot taky o moc dál. Zejména hlukem a pohodlím se tyto vozy nedají srovnat. Vím, že je spousta pitomců, co si myslí, že frantíci dělaj jenom šitové auta, ale není to pravda. Ten šit byla právě škodovka!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.10.2007 20:26, RE: shrnutí pro tazatele
anonym napsal:
Lidi už začínají trochu víc přemýšlet a tak se tvrzení "japonec nakonec" pomalu vytrácí. Naproti tomu už i předražené škodovky jdou s cenou docela dolů a už lidi trochu prokoukli a chápou, že to není takový zázrak, jak si mysleli. Kámoš nedávno prodal Octávii TDI 2002 a koupil si P406 2002 HDI a musím říct, že proti té škůdce je ten Peugeot taky o moc dál. Zejména hlukem a pohodlím se tyto vozy nedají srovnat. Vím, že je spousta pitomců, co si myslí, že frantíci dělaj jenom šitové auta, ale ne...
To je docela dobrý postřeh. Srovnávat Peugeot po roce 2000 se škodovkou opravdu nejde. Líbí se mi, jak šakal nereagoval na ty debilní pubescenty a nakonec je to přestalo bavit. Myslím, že pokud budem tyhle psychicky nemocné jedince ignorovat, tak sem třeba přestranou úplně chodit. Jinak tazateli: Jednozančně jděte do Hondy. Pokud máte stále pochybnosti, tak jděte do nějakého bazaru a nechte se svézt oběma vozy a uvidíte o kolik je ta Honda dál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.10.2007 22:04, RE: Třída
anonym napsal:
Co to je za módu komolit jména Fabia a Oktavia? To chcete být IN nebo jste jenom dement, který si nedokáže zapamatovat dvě jména? Asi tak trochu od obojího, že?
Kdyby to šlo, dám Ti bod...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 00:12, mastercar
Jsem psichycky nemocný pubescent.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 09:21, RE: mastercar
anonym napsal:
Jsem psichycky nemocný pubescent.
A neumím česky!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 10:26, město
Fabia je opravdu malé auto do města. Nic víc, nic mín. To že ji tu lidi používají jako rodinné neni proto že by na to byla dobrá ale díky tomu že na jiné nemají. Pak vznikají kecy o HTP který je ve městě dost dobrý, ale na dálnici nepatří. Jestli chce pán někdy jet někam dál je civic lepší. Ale do města jsou na tom obě auta stejně, možná fabka líp. Civic má ještě obrovskou výhodu že japončíci se nekradfou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 14:54, RE: shrnutí pro tazatele
M. Oborník napsal:
Aby redy došlo i na hodnoty spotřeby v čistě městském provozu, nabízím údaje výrobce: Fabia 1,4 55 kW- 8,9 litru; Civic 1,4 66 kW- 8,4 litru. Oba údaje platí pro pětidveřový hatchback.Zůstatková hodnota je v tomto konkrétním případě velice proměnlivý faktor, neboť Fabia má vysokou zůstatkovou hodnotu pouze v případě, že je ještě relativně mladá. To znamená, že když bude nyní kupovat Fabii, koupíte ji nadprůměrně draze. Až ji ale za další čtyři pět let budete chtít prodat, už tomu tak nebude (ten...
Favority a Feldy šly s cenou dolů, protože začaly rezavět. Ale i tak jsou jejich ceny oproti stejně starým cizím autům dost nadsazené. Fábie rezavět nebude. Ta se bude držet dlouho... A ohledně srovnání cen v bazarech jak tady někdo psal - není od věci srovnávat stejný ročník a motorizaci, jako uvádí tazatel (takže těch 115tisíc za Fábii 2004 1,4-55kW je totální blbost). Možná tak za Fábii 1999 s OHV motorem. Ale Civic z roku 1999 se dá sehnat i levněji a to je malý výběr...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 15:57, RE: shrnutí pro tazatele
anonym napsal:
Favority a Feldy šly s cenou dolů, protože začaly rezavět. Ale i tak jsou jejich ceny oproti stejně starým cizím autům dost nadsazené. Fábie rezavět nebude. Ta se bude držet dlouho... A ohledně srovnání cen v bazarech jak tady někdo psal - není od věci srovnávat stejný ročník a motorizaci, jako uvádí tazatel (takže těch 115tisíc za Fábii 2004 1,4-55kW je totální blbost). Možná tak za Fábii 1999 s OHV motorem. Ale Civic z roku 1999 se dá sehnat i levněji a to je malý výběr...
Tak se laskavě podívej, kolik bys dal za civika z roku 2003-2004. Honda z tohoto roku není nic levného!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.10.2007 18:37, RE: shrnutí pro tazatele
anonym napsal:
Tak se laskavě podívej, kolik bys dal za civika z roku 2003-2004. Honda z tohoto roku není nic levného!
Jasně, fábka je zhruba o 50 kolíků levnější a taky to podle toho vypadá. Stačí se fakt mrknout do inzerce, nebo je to tak těžké?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 14:24, Tak takovohle otázku si může položit jen magor.
Fabia není auto, to je kus šrotu, zmršený ze všech stran, kam se člověk podívá, v souvislosti s tímhle autem mě napadají pouze dvě slova..všechno špatně.
Naproti tomu Honda je naprosto spolehlivé, vymazlené autem vyráběné někým, kde měl mozek v hlavě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 14:37, RE: Třída
anonym napsal:
To jsou zase rady. Kdosi (a autor článku koneckonců taky) přehlédl, že tazatel jezdí 90% po městě. Rozdíl ve výkonu při shodném objemu prakticky nepozná (Honda ho dosahuje ve vyšších otáčkách), větší objem celkem ve městě nemá význam - mnohem důležitější je odstupňování převodovky s ohledem na město. 4 lidé se vejdou a po městě to stačí. Navíc rozdíl ve velikosti hraje ve městě ve prospěch MENŠÍHO auta. Každý ušetřený centimetr se při parkování hodí. Fábia je o 32cm kratší a 5 cm užší. Takže jsou i jiné argumenty.
Vážený pane vy jste se upnul na to že v dotazu bylo 90% jízdy ve městě. Ty jiné argumenty v dotazu byli: 1)spolehlivost, 2)srovnání cen oprav, 3)náhr.dílů.
1) vyhrává bezkonkurenčně Civic
2) to vychází asi na stejno (záleží na konkrétním autoserv.)
3) je lepší Civic (už jen logicky to vychází podle spolehlivosti.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 23:27, Ceny
Zajímalo by mně, ve které hospodě sdělili autorovi článku ceny ND Fabie? To je fakt takový problém si to zjistit? K tomu nepotřebuje ani aktualizovanou "ETKU". Ale mastí to tady, jako hotovou věc. Třeba kapota na Fabii stojí 6485,-Kč, blatník 2832,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.10.2007 20:36, RE: Ceny
anonym napsal:
Zajímalo by mně, ve které hospodě sdělili autorovi článku ceny ND Fabie? To je fakt takový problém si to zjistit? K tomu nepotřebuje ani aktualizovanou "ETKU". Ale mastí to tady, jako hotovou věc. Třeba kapota na Fabii stojí 6485,-Kč, blatník 2832,- Kč.
v clanku urcitel neslo o ceny originalnich dilu, ale dilu z druhovyroby
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 01.12.2007 17:32, RE: Třída
Šakal napsal:
Abych se přiznal, tak ani nečtu anonymní příspěvky. Pokud na něco anonymního reaguji, tak je to jen náhoda, že o to zavadím očima. Zajímají mě pouze příspěvky lidí, kteří se tady objevují stabilně pod svým nickem a vím, jaké názory zastávají. Ti prostoduší, co se neuměj, nebo nechtěj zaregistrovat mě nějak netankují. Máte to taky tak?
Ty sis mel dat nicka radeji Vemeno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 01.12.2007 17:37, fabie nebo honda?
jednoznacne fabie! je to nejlepsi auto ve sve kategorii! k tomu je ovsem potreba zakoupil 1 ks od kazdeho nahradniho dilu, tj. asi 7961 kusu a dale pak jednu hondu, aby bylo cim jezdit po dobu opravy fabie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.01.2008 10:16, Japonská auta?
Znám několik neštástníků, kteří si koupili japonská auta...jejich zkušenosti pro příště : JAPONEC až NA KONEC.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.02.2008 12:08, RE: Japonská auta?
anonym napsal:
Znám několik neštástníků, kteří si koupili japonská auta...jejich zkušenosti pro příště : JAPONEC až NA KONEC.
Ano? Znám obě auta. Tohohle japonce vlastním 5 let. Průměrná spotřeba 5,5 l. Každý rok dovlolená. Závada? Co je to? Po 3 leté záruce si servisuji auto sám.Nikdo nevěří , že to auto je 5 let staré. Když sem přijel do práce a přesedlal do Fabie 1,4 benzín , tak jsem myslel, že fabie je diesel.Mimochodem fabie je o třídu nižší a je to citelně znát. Nedají se tyto dvě auto srovnávat absolutně v ničem.
reagovat
Paja75
počet příspěvků8
datum registrace15.08.2016
Pátek 10.11.2017 16:48, Civic 6gen.
Tak přátelé a nepřátelé Hondy. Myslím, že mám co říci, mám civica 6g 21. rokem jako 1. majitel, najeto cca 280 000 km.
Zkušenosti - žádná oprava nebo výměna kvůli selhání, pouze tradiční servis. Spotřeba stále do 6,5 litru, když nešetřím, oleje při výměně je tam stejně kolik se tam nalilo.Všechno, včetně tlačítek a drobností je pořád o.k. Jediná závada - diody hodin sice svítí, ale slabě. Dříve, než se zavedlo denní svícení, to nevadilo, ale při zapnutých světlech kvůli oslňování se automaticky zeslabí. Nebyl jsem nijak předem zaujatý pro Hondu, je to moje deváté auto a mohu srovnávat. Když jiné, tak jedině Citroen (asi C6) s hydraulikou...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 11.11.2017 22:53, Fábie I není žádná výhra, Civic ji deklasuje snad ve všem
Fábii I jsem měl s jiným motorem a můžu jen potvrdit, že držákem moc není. Když pominu fatální chybu kabeláže, která v prních kusech ležela ve vodě, tak je tu ještě poruchové servo a docela poddimenzovaná přední náprava. Když přičtu žalostné brzdy a výbavu, tak mě to vychází, že i můj 15 let starý bazarový Peugeot 206 mi dělal lepší službu, než má bývalá Fábie I 2003, kterou jsem koupil novou!!!
Za mě teda všemi deseti, nejlépe dvaceti, vzít Hondu Civic!!
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 13.11.2017 15:26, RE: Civic 6gen.
Paja75 napsal:
Tak přátelé a nepřátelé Hondy. Myslím, že mám co říci, mám civica 6g 21. rokem jako 1. majitel, najeto cca 280 000 km. Zkušenosti - žádná oprava nebo výměna kvůli selhání, pouze tradiční servis. Spotřeba stále do 6,5 litru, když nešetřím, oleje při výměně je tam stejně kolik se tam nalilo.Všechno, včetně tlačítek a drobností je pořád o.k. Jediná závada - diody hodin sice svítí, ale slabě. Dříve, než se zavedlo denní svícení, to nevadilo, ale při zapnutých světlech kvůli oslňování se automaticky zeslabí. Nebyl jsem nijak předem zaujatý pro Hondu, je to moje deváté auto a mohu srovnávat. Když jiné, tak jedině Citroen (asi C6) s hydraulikou...


Dobrý den, budeme rádi, když své zkušenosti popíšete v samostatné recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.