0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault R19 Chamade - pohodlí za 25 tis. Kč.

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.02.2008 15:49, Autor je asi blb
Stezovat si ze auto plave a nedrzi stopu,kdyz ma vylagrovany podvozek je trosku silne kafe:) Sam mam Lagunu rok 94 2L dal sem do ni spotrebni material cca 10000(rozvody,naplne,Oleje,filtry,svicky)A pak asi cca 15000 za material ktery este nebyl po smrti(Tlumice,zadni silentbloky,pruziny,horni ulozeni.stabilizacni tycky.vsecko origo dily,jen ne ze znackoveho servisu) a auto je bez chyb perfektne drzi stopu+Predni a zadni svetla z Faceliftoveho modelu.A auto je naprosto v klidu,takze stezovat si ze s vylagrovanym podvozkem je auto naprd je trosku zcestne:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.02.2008 23:09, R19
ToJa napsal:
Stezovat si ze auto plave a nedrzi stopu,kdyz ma vylagrovany podvozek je trosku silne kafe:) Sam mam Lagunu rok 94 2L dal sem do ni spotrebni material cca 10000(rozvody,naplne,Oleje,filtry,svicky)A pak asi cca 15000 za material ktery este nebyl po smrti(Tlumice,zadni silentbloky,pruziny,horni ulozeni.stabilizacni tycky.vsecko origo dily,jen ne ze znackoveho servisu) a auto je bez chyb perfektne drzi stopu+Predni a zadni svetla z Faceliftoveho modelu.A auto je naprosto v klidu,takze stezovat si z...
Rad bych chtel vedet, kdo z mistnich chytraku skutecne s R19 jel?? R 19-ky jsem mel dve a celkem s nima najel cca 60tis kc-prvni koupena pred 5ti lety. Obe dve mely stejne problemy-vule na predni naprave, zatuhle ulozeni horniho loziska tlumicu, velice slabe brzdy, zacinajici mistni koroze (nic dramatickeho, zvlaste v porovnani s Favoritem a Felicii!!), loziska v kolech, prepinac dalkovych svetel, rezavy vyfuk. Jednalo se ale o bezny servis po 150tkm a 12 letech. Nahradni dily v nahrazce za normalni ceny porovnatelne s Felici. Jizdni vlastnosti, vcetne jizdniho komfortu a motoru o tridu vyse nad Favoritem s Felicii. vnitrni prostor neporovantelny, do kufru se s prehledem vejde velky detsky kocarek o cemz se skodovakum muze jen zdat. Spotreba dlouhodobe 7,2-7,5. Neslo dostat nad 8l. Nepatrim mezi zaryte priznivce znacky a dnes bych si radeji koupil predrazenou Octavii nezli Megana, ale na R19 velice rad vzpominam. Casto vychvalovana Felicie nenabizi ani polovinu a navic stoji jedenapulnasobek. To ze nekdo koupil jednovyplatovy vrak, neni treba komentovat. Devatenactek je ale v CR hromada, je treba vybirat jako u kazde takhle stare ojetiny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 12:05, RE: R19
anonym napsal:
Rad bych chtel vedet, kdo z mistnich chytraku skutecne s R19 jel?? R 19-ky jsem mel dve a celkem s nima najel cca 60tis kc-prvni koupena pred 5ti lety. Obe dve mely stejne problemy-vule na predni naprave, zatuhle ulozeni horniho loziska tlumicu, velice slabe brzdy, zacinajici mistni koroze (nic dramatickeho, zvlaste v porovnani s Favoritem a Felicii!!), loziska v kolech, prepinac dalkovych svetel, rezavy vyfuk. Jednalo se ale o bezny servis po 150tkm a 12 letech. Nahradni dily v nahrazce za norm...
No tak já jsem asi místní chytrák, ale R 19 jsem měl a bylo to auto, které mě připravilo o 20 let života. Podělalo se mi na tom skoro všechno! Dokonce mi praskla i zadní náprava (skrutná tyč) a domů jsem dojel jako s Citroenem BX, když mu odjede hydraulika Dále samozřejmě uložení předních tlumičů, často se mi stávalo, že mi nedržel volnoběh a nebo zase auto nešlo nastartovat i když bylo ohřáté. O masivním úniku oleje z motoru a převodovky ani nemluvím. Jasně asi jsem trefil špatný kus, ale kámoš ho měl taky a bylo to nemlich to samé. Já vím, všichni jsme pitomci, chytrolíni a auta jsme zhuntovali sami, ale proč když mám teď již několikáté japonské auto, tak jsem bez problémů a řeším jen výměny oleje a filtrů?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 13:35, RE: R19
anonym napsal:
No tak já jsem asi místní chytrák, ale R 19 jsem měl a bylo to auto, které mě připravilo o 20 let života. Podělalo se mi na tom skoro všechno! Dokonce mi praskla i zadní náprava (skrutná tyč) a domů jsem dojel jako s Citroenem BX, když mu odjede hydraulika Dále samozřejmě uložení předních tlumičů, často se mi stávalo, že mi nedržel volnoběh a nebo zase auto nešlo nastartovat i když bylo ohřáté. O masivním úniku oleje z motoru a převodovky ani nemluvím. Jasně asi jsem trefil špatný kus, ale ká...
neslo nastartovat za tepla? a zralo to nad 10? a co treba smes spatna, lambda zkousel jsi po tom jit? naprava ta praska 1:1000 spise seda casem a jeste kdyz mi muj otec nesmetl metr snehu ze strechy (proste duta hlava se zmijovkou na ni) tak sla dolu po mesici, napruzeni asi 2500, jedinej fakt jedinej problem co mivaj rencky je po zahrati jde spatne zpatecka, to je jejich nemoc(uz slaba spojka), jinak ten vas vycet nesmyslu je spjato s opotrebovanim a ne znackou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 14:48, RE: R19
anonym napsal:
neslo nastartovat za tepla? a zralo to nad 10? a co treba smes spatna, lambda zkousel jsi po tom jit? naprava ta praska 1:1000 spise seda casem a jeste kdyz mi muj otec nesmetl metr snehu ze strechy (proste duta hlava se zmijovkou na ni) tak sla dolu po mesici, napruzeni asi 2500, jedinej fakt jedinej problem co mivaj rencky je po zahrati jde spatne zpatecka, to je jejich nemoc(uz slaba spojka), jinak ten vas vycet nesmyslu je spjato s opotrebovanim a ne znackou
Je škoda, že se tady nedá bavit normálně! Já jsem napsal skutečné závady a poblémy, co jsem s tím autem měl. Pro Vás je to výčet nesmyslů, ale na to už jsem si tady zvyknul. Prostě já jsem tohle auto měl, mě se to nikdy nestalo, tak se to nemohlo stát nikomu jinýmu, co? Je škoda, že sem chodí tolik zabedněnců a fanatiků značek. Já mám 15nácté auto, rencky jsem měl 2 a už bych do toho nikdy nešel. 19ku jsem měl já a měl ji i můj kolega z práce. Závady jsme měli rozdílné, jemu třeba odešla převodovka (olej tam byl!) mně zase prdla ta náprava, Vy píšete, že je to jeden z 1000, ale já znám další případ a tomu se to stalo na cestě z dovolené v HR. Když jsem ji pak sháněl na vrakáči, tak mi řekli, že je to nedostatkové zboží, že praskaj, ale je to jedna z 1000)))Já se tady nebudu s nikým dohadovat, jestli jsou to nesmysly, nebo ne, sám auta opravuji (spíš koníček) a myslím si, že se v tom orientuji, závady, co jsem napsal jsou skutečné a moje zkušenost se značkou rovněž. Nemám důvod hanit tu, nebo jinou značku, nic bych z toho meměl! Měl jsem Mazdu, Hondu, 3 Mitsubishi, Fiata, a další auta. Každé a to včetně japonských má nějakou dětskou nemoc, ale Rencek byl těma nemocema prostě prolezlej, to je vše. Na závěr, je mi jedno, jestli mi někdo věří, nebo ne. Ti nezaslepení mi asi dají za pravdu, že starší rencek je jen pro zlost, no ti fanatičtí zastánci si dále pomelou to svoje.......špatný servis,neumím jezdit, měl jsem smůlu na kus ............Můžu Vám říct, že kdyby každé auto bylo servisované, jako to moje, tak servisáci vymřou, přesto se mi však rencek sypal!!! Jo a jako píšete, že je spjato sopotřebováním a ne značkou, tak to je právě ono. Ta jiná značka právě vydrží daleko víc, než se opotřebuje, to je právě to, co Vy nechápete!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 17:25, RE: R19
anonym napsal:
Je škoda, že se tady nedá bavit normálně! Já jsem napsal skutečné závady a poblémy, co jsem s tím autem měl. Pro Vás je to výčet nesmyslů, ale na to už jsem si tady zvyknul. Prostě já jsem tohle auto měl, mě se to nikdy nestalo, tak se to nemohlo stát nikomu jinýmu, co? Je škoda, že sem chodí tolik zabedněnců a fanatiků značek. Já mám 15nácté auto, rencky jsem měl 2 a už bych do toho nikdy nešel. 19ku jsem měl já a měl ji i můj kolega z práce. Závady jsme měli rozdílné, jemu třeba odešla převodo...
Jo kamráde na to už jsem si tady taky zvyknul. jeden napíše, že měl takovu spotřebu, jine ho hned napadne, že to není možný, protože on takovou nikdy neměl. Je to pořád dokola, když někdo napíše, že měl Fiata a posral se mu, tak hned napíše nějaký fanatik, že neumí jezdit, protože on jich měl 5 a nikdy se mu to nestalo. To ale nevadí, kdo se tady chce dozvědět zkušenosti ostatních, ten se je dozví a to, že sem někdo pořád píše, že to jako není možný, že jemu by se to nikdy nestalo a podobný nesmysly tak to je takový průvodní jev. Debil se nakonec najde všude, tak proč ne tady? Doufám, že to tady neotrávilo slušné lidi, co píší pravdu a chtějí se dozvědět něco nového a nepřestanou sem psát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 17:26, RE: R19
anonym napsal:
neslo nastartovat za tepla? a zralo to nad 10? a co treba smes spatna, lambda zkousel jsi po tom jit? naprava ta praska 1:1000 spise seda casem a jeste kdyz mi muj otec nesmetl metr snehu ze strechy (proste duta hlava se zmijovkou na ni) tak sla dolu po mesici, napruzeni asi 2500, jedinej fakt jedinej problem co mivaj rencky je po zahrati jde spatne zpatecka, to je jejich nemoc(uz slaba spojka), jinak ten vas vycet nesmyslu je spjato s opotrebovanim a ne znackou
Jediný výčet nesmyslů jsi Ty sám!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 17:55, R19
anonym napsal:
...autor je blázne. jezdit šrotem za 12 litrů, lítat na silnici ze strany na stranu a chtít si ho držet v rodině...to chce náturu...:))
Celkem slušná recenze,majitel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 19:05, RE: R19
anonym napsal:
Je škoda, že se tady nedá bavit normálně! Já jsem napsal skutečné závady a poblémy, co jsem s tím autem měl. Pro Vás je to výčet nesmyslů, ale na to už jsem si tady zvyknul. Prostě já jsem tohle auto měl, mě se to nikdy nestalo, tak se to nemohlo stát nikomu jinýmu, co? Je škoda, že sem chodí tolik zabedněnců a fanatiků značek. Já mám 15nácté auto, rencky jsem měl 2 a už bych do toho nikdy nešel. 19ku jsem měl já a měl ji i můj kolega z práce. Závady jsme měli rozdílné, jemu třeba odešla převodo...
Máš pravdu, taky mám zkušenost s dvouma renckama a už tu značku nechci nikdy vidět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.02.2008 19:30, To vypada jako...
Chlape, ja ted delam autoskolu a vsecky priznaky naznacuji jedno: mas podhusteno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 08:01, RE: R19
anonym napsal:
No tak já jsem asi místní chytrák, ale R 19 jsem měl a bylo to auto, které mě připravilo o 20 let života. Podělalo se mi na tom skoro všechno! Dokonce mi praskla i zadní náprava (skrutná tyč) a domů jsem dojel jako s Citroenem BX, když mu odjede hydraulika Dále samozřejmě uložení předních tlumičů, často se mi stávalo, že mi nedržel volnoběh a nebo zase auto nešlo nastartovat i když bylo ohřáté. O masivním úniku oleje z motoru a převodovky ani nemluvím. Jasně asi jsem trefil špatný kus, ale ká...
ahoj ta zkrutna tyc mi rupla taky nastesti muj rencek mel dve tak jsem dojel domu a tam po pul hodine rupla i ta druha!! coz nechapu ale beru jak to bylo.to ze ruply byla moje blbost dal jsem mu na zadek moc materiálu -prostě to auto ma fakt velkej kufr.Oprava i z praci 5000 a sehnat to šlo.Fakt je že favoritem jsem na vahu uvezl víc ale bez zadních sedaček.Jinak favorit byl zrezlej po 15 letech denního provozu hodně,renault byl starý 19 let a byl na tom o dost líp.nicméně je realita že 15-20 let starý auto po x majiteli beru na dojetí.A tomu odpovídá ta cena.Druhý auto mám japonce ale ten má stáří 10 let a zatím šlape, ale taky měl a má svý mouchy i když měl jen jednoho majitele, a nedělám si iluze co s ním bude za 5 roků až bude mít třeba 300 tis km.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 10:27, RE: R19
anonym napsal:
Máš pravdu, taky mám zkušenost s dvouma renckama a už tu značku nechci nikdy vidět.
Jo, jo měli sme je, myslím R19 jako služební vozy. Brr. Do 140000km vyměneno pul auta. Totálni vraky. Porovnávam to s VW golf III. Ty jezdí stále i když už rezaví ale na tacho kolem 400000km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 13:38, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Toyota budou stále necky, pro nás, horních deset tisíc. Teďka mám na svém loňském Merglu S najeto 32.000km a je to fajn, dobře zajetý, ale protože mě někdo ťuknul před paladiem do dveří, půjde o Velikonocích z baráku a vezmu BMW řady6 asi se sklápěcí střechou.....no a na zimu další eSko...
Tak jsi polaskal sve posramocene ego, tak sup zpatky k soustruhu.Konci vam prestavka, tak at te mistr nezpohlavkuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 14:33, RE: R19
anonym napsal:
Celkem slušná recenze,majitel
Celkem slušná recese, majitel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 15:19, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Spotřeba 10-12 litrů je naprosto normální. Za kolik by si chtěl jezdit benzínem?? Pravda je že tady jsou borci co jezdí dvoulitrama za SEDM!!!
co je na spotřebě 7 litrů u 2.0 benzínu nereálného? já jezdil s F.Scorpio 2.ODOHC mezi 6.5 a 8.0, s 3.0 Nissanem Maxima QX kolem 8.5-9.5. Jasně, když se na to šlape tak i za 15.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.02.2008 17:31, RE: R19
anonym napsal:
ahoj ta zkrutna tyc mi rupla taky nastesti muj rencek mel dve tak jsem dojel domu a tam po pul hodine rupla i ta druha!! coz nechapu ale beru jak to bylo.to ze ruply byla moje blbost dal jsem mu na zadek moc materiálu -prostě to auto ma fakt velkej kufr.Oprava i z praci 5000 a sehnat to šlo.Fakt je že favoritem jsem na vahu uvezl víc ale bez zadních sedaček.Jinak favorit byl zrezlej po 15 letech denního provozu hodně,renault byl starý 19 let a byl na tom o dost líp.nicméně je realita že 15-20 le...
Kupoval jsem toto auto 3 roky starý a jezdil jsem s ním 5 let a mimo pravidelné údržby jsem neměl žádnou poruchu tak že absolutní spokojenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.02.2008 12:47, Zkušenost s R 19 1,9D
Švára měl R 19 1,9D. Stáří okolo 15-20 let, na tachecu mnoho. I on sám jezdil ročně 30-40 tis.

Zkušenosti:
2x za asi 5 let se mu přetrhlo lanko plynu - motor najednou šel do maximálních otáček. Musel to vypout a vyměnit. Příčina neznámá.
Auto to bylo vytřepané, protože kašlal na pohodlí cestování.
Auto bylo shnilé, protože kašlal na údržbu.
Interiér byl všude špinavý a propálený od cigár, ale velice pohodlný, zvláště opěrky hlavy jak polštářky. Klidně jste si mohli za jízdy opřít hlavu a nezlomili jste si vaz dozadu - hlava v přímé poloze.
Sem tam se každý měsíc něco podělalo, ale vše se řešilo levně z vrakáče.
Motor držel jak nový.

To je vše, ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.03.2008 20:12, Felcku nebrat
vasapasa napsal:
Osobně pokud bych měl jen 25 000 bych to viděl jako výhodnější koupit felcku v kombíku.Bych k tomu raděj přidal 10 a za 35 už se dá něco sehnat,ale toto.... no každýho věc
Co se s srovnani felicie a R19 tyce, dovolim si oponovat. R19 phase 1 jsem donedavna mel v benzinu - 1,8 a jezdil jsem s nim 3 roky bez vetsich zavad. Krome toho, co predchozi majitele zbastlili, se tam nic neporouchalo. Predtim jsem 4 roky doslova protrpel ve felicii 1,3 a ackoliv byla o nekolik let novejsi, z devatenactkou se nedala v nicem pomerovat - francouz min zral, vic uvezl, byl silnejsi, pohodlnejsi
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.