0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo, Mazdu 6 nebo Renault Megane II přestavět na LPG?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, francouzská vozidla, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 08:20, rada
No,vas vyber neni nic moc.Mondeo 2 je pekne,na prestavbu vhodne, motory slusne,nahradni dily levne,ale z toho roku jsem jiz videl nekolik orezlych.
Mazda 6 je krasna,spolehliva,motory slusne,ale dily drazsi,a vevami uvedenem roce doznival problem rezaticich zadnich lemu,servis to sice v zaruce opravoval,ale jezdi mijich sem cim dal vice na lak,krasne auto,ale orezle.
Renault jsem mel bohuzel na par mesicu pujceny a musel jsemkvuli nemu zakoupit dalsi auto.Byt 2krat tydne v servise je moc,vse jen elektricke zavady,plus skripani a vrzani.
Vyberte si poradne auto,treba Passata,nebo i BMW e46.Dily jsou v obou pripadech levnejsi nez na Mazdu,spolehlivost vyssi nez u vsech trech predchozich a v pripade vyberu BMW se budete do auta i tesit,jizda vas bude bavit a na vyber mate opravdu hodne motoruvhodnych k prestavbe na LPG
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 08:55, rada
Mám Mondeo Combi 2001 na LPG a spokojenost, systém Stag300, samozdřejmě toroidní nádrž (tuším, že 50l ale vleze tam tak 42l), spotřeba kolem 13-14l LPG (je to 2,5 V6 více-méně v městském provozu). Koroze se objevila na tradičním místě- spodním lemu dveří, ale bylo to v rámci záruky opraveno. Myslím, že za danou cenu, za kterou se Mondeo prodává je to slušná volba. Nechci tady hanit žadnou značku, všechno má svoje pro a proti, ale myslím že takový passat za ty prachy nenabídne to co třeba to mondeo nebo M6 a pokud chcete kombi tak asi chcete prostor a ten u BMW E46 bude o něco menší. Snad mě tady nikdo neukamenuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 09:00, rada
Megana bych z výběru vyřadil rovnou už jen kvuli toho ze je to prostě male auto z nizsi kategorie nez mondeo a šestka. Do výběru bych naopak zařadil třeba Toyotu Avensis, ktera ma velky kufr a je spolehlivá, cena bude nekde na urovni Mazdy. Pokud to musi byt nutne neco z vyse uvedene trojice tak jednoznacne Mazdu, ford je jednak hrozně okoukaný, ojetiny jsou v horším stavu a maji casteji stocene tachometry a spolehlivost neni nic moc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 09:26, rada
Koci: Jak jsi přišel na to, že Passat je spolehlivější než Mazda 6?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 09:35, rada
Pokud to beru z pohledu benzinovych motoru,vyjdou tyto vozy nastejno, nabidkou pouzitelnych motoru je Mazda urcite pred Passatem,nicmene zpracovanim je naopak za nim,u Passatu jsme hodne resili vsemozne jednotky,u Mazdy naopak zoxidovane kontakty,nebo uklepane draty.V interieru v roce 2003 je lepsi Passat,pozdeji to vyjde nastejno.Nebylo to mysleno proti Mazde,sam jsem si ji chtel koupit,ale kdyz mi bylo ukazano rocni auto s puchyrema na prazich...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 18:37, rada
passat co na tom vidite :D:D hrozne auto to uz radsi treba audi A6 nebo A4 a kdybych mel predelavat neco na plyn tak byc hvzal lagunu v tri litru a nebo superba 2.8 V6
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 20:04, rada
Toyotu!!! mazda je dobre auto ale nejak se setrilo v zinkem, pasata neber ani do ust natoz do hlavy, protoze by se ti mohlo taky urvat kolecko a to doslova (vpredu) a renault mi pripada jako nucene prace neprispusobivych
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 20:39, rada
U Mondea co se týče motoru Duratec HE 1,8 všechny výkony je při přestavbě na LPG trochu problém s ventily. Ford šetřil na materiálu a dochází k zaklepání a následně podpálení ventilových sedel a tím i ventilů. V okolí znám několik těchto motoru co nepřežily 40 tis km na LPG všechny ročníky, poslední z 2006. Celkem drahý špás. Dále tyto motory využívají přístřiky benzinu, což LPG systémy dokáže potrápit. Na telefon vám to přestaví každý bez problémů, ale když jste u plynařů po čtvrté v týdnu tak každý z dílny zdrhá a křičí jo ford, LPG je alternativní palivo, kdo Vám říkal že to bude jezdit stejně jako na benzín, když fouká vítr tak to může chcípat….Dobře počítejte zda se vyplatí a stojí za to. Dave
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 22:38, rada
mel jsem dve auta na plyn, Fiat Brava 1,6 predelany na plny pri 30tisic km, motor po 100km sesrotovany, ford focus 1,6 najete neco pres 100tisic km ventily zhorely- motor srot.
Moje zkusenosti a informace od nemeckych "predelavacu" jsou, ze cim vetsi obsach tim vic motor vydrzi. minimalne 2litrak. nejhorsi jsou 1,6 motory!
Napr. Toyota v Nemecku varuje pred prestavenim jejich aut na plyn! Nemecke fora jsou i plne nestastniku, kterym po par 1000tkm zhorely ventily! Subaru je lepsi alternativa sam bych dotoho uz ale nesel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.09.2009 06:42, rada
Ježdění na LPG je levnější ale ...tu slevu si musíte vydělat. Pokud s každým zacukáním hned pojedete do LPG servisu tak se o levnějším ježdění nedá mluvit. Chce to se podrobně s namontovaným systémem seznámit a umět si ho servisovat a seřizovat. Pak jste král a jezdíte s úsměvem za 120 kč/100km. Pozor ale na to, že s dieselem se dá jezdit za 145 kč/100km a to bez nutnosti přestavby za cca 30 tisíc a bez nádrže nebo rezervy v kufru. Navíc síla a krouťák u nafty v porovnání s ochablým motorem na LPG je taky argument. Dobře to zvažte a počítejte. Při přestavbě staršího auta pozor na to, že musí být celý elektronický řídící systém motoru na 110% OK, jinak se jakékoliv problémy se zástavbou plynu jenom znásobí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.09.2009 10:53, rada
ja mam Renault Megane 1.6 16V kombi rok 2000 LPG jezdi za 84,-/100km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.09.2009 11:54, rada
Kup si MAZDU 6 2.0i nebudeš potřebovat servis a ušetříš prachy na LPG, lepší podvozek neseženeš. Včera jsem se vrátil z Tater auto jsem nikdy nešetřil(jezdím jako prase) 530km=55l plynu suma sumárum 112kč na 100km. Jo do kufru ti vejde 70 l nádrž toroidní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.09.2009 12:53, rada
toroidní nádrž na 70l ??? to mi přijde jako pohádka, sám mám toroid na 45l a už tam není ani trochu místa, dojezd mám 400km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.09.2009 19:17, rada
Koupil bych něco, co je na LPG přestavěno už od výrobce, třeba Subaru nebo VOlvo bifuel...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 08:28, rada
z tohoto výběru je Mazda zřejmě nejlepší volbou, hledal bych jednoznačně 2,0 , nemá význam šetřit 200kč měsíčně na levnějším pov.ruč. a kupovat 1,8.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 13:11, rada
za dara dejte ho sesm rekli ste to tak sup
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 16:51, rada
Mondeo je jasná volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 18:11, rada
Byl jsem se podívat do kufru mazdy Toroidní nádrž pánové teď se držte 68L . Mazda je nejlepší, sklopíte sedačky a absolutně rovná ložná plocha velikosti oktávky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 18:25, rada
Mondeo 2,0 i LPG jsem mě, její pořizovácí cena odpovídá její kvalitě, tím nechci říci že je špatná. MAZDA 6 je ale při poměru cena, kvalita, či jizda podstatně lepší auto. Je na svou velikost neskutečně mrštná, přesná, je to auto které ESP vůbec nepotřebuje, čím více klikaté cesty tím více vynikne nad ostatní auta, které by se dávno válely na střeše v příkopě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.09.2009 21:37, rada
Milý Michale. Na to tvoje ježdění do Rozsoch ti ta vectra stačí, ale jestli si chceš nasrat do bot tak si kup megana, ale stejně si pomatuj, že plyn patří do kotla.
Mondeo je asi nejlepší volba, protože japonec až na konec.
S láskou tvůj radil.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.