Ford Mondeo, Mazdu 6 nebo Renault Megane II přestavět na LPG?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo, Mazdu 6 nebo Renault Megane II přestavět na LPG?

již zítra na TipCars.com

Autosalon Frankfurt 2017: fotogalerie
nejčtenější články
1. Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
2. Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?
3. Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?
 
Dotaz

Dobrý den.
Plánuji koupit ojetý kombík r.v. cca 2003 a novější a následně ho přestavět na plyn. Láká mě Mondeo II svým podvozkem, Mazda 6 spolehlivostí a Megane II cenou. Motory benzíny 1,8 a 2,0 a u Megana 1,6 a 2,0. Který by byl nejlepší?    Děkuji za radu.
Michal Bureš
PORADNA, 02.10.09 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Mégane, Mazda 6, Ford Mondeo


Odpověď

Renaultu Mégane GrandtourO všech vozech ve Vašem výběru naleznete na TipCars.com dostatek informací. Uvedu zde proto pouze pár postřehů ke každému modelu a více se budu věnovat Vámi uvažované přestavbě vozu na pohon LPG.
Renault Megane II je poměrně oblíbeným vozem nižší střední třídy zejména kvůli nižší pořizovací ceně. Mnoho lidí také nalákal ve své době moderním a neotřelým vzhledem. Prostor jak v kufru tak pro cestující nabízí velkorysý. Tím jsme však podle mého názoru výhody tohoto vozu vyčerpali. Nižší prodejní cena Renaultu Megane je vyrovnána a často převýšena oproti většině konkurentů servisními náklady. U Renaultu jednoduše musíte mít štěstí na kus. Starší ročníky 2003-2004 Meganu koupíte o cca 20-30tis.Kč levněji než Mondeo, u roků 2005-2006 je tento rozdíl ještě menší. A to podle mne za mnohem vyšší riziko poruch a o třídu menší auto prostě nestojí.
Ford Mondeo II je také velmi oblíbeným vozem s rozumnou pořizovací cenou. Ročníky 2003-2004 koupíte za ceny od 150tis.Kč, 2005-2006 za cca 170-190tis.Kč. Do 200tis.Kč tedy koupíte 3-4leté, obrovské a slušně spolehlivé rodinné kombi. Navíc podvozek má Mondeo opravdu špičkový. Strávil jsem v něm mnoho času na dálnicích i ve městě a byla radost užívat si pohodlí a zároveň skvělé jízdní vlastnosti v mezních situacích. Z Vámi jmenovaných modelů má Mondeo jednoznačně nejlepší poměr cena/kvalita/užitná hodnota.
Mazda 6 kombiMazda 6 je trochu jiná liga. Drží si velmi dobrou, spíše nadprůměrnou úroveň spolehlivosti. Zároveň je téměř sportovním nástrojem i rodinným vozem. Nemá smysl popisovat zde již popsané. Zajímá-li vás popis sportovních vlastností podvozku Mazdy 6, přečtěte si článek pana Vaculíka na serveru Tipcars.com. Mám-li si vybrat z benzínových motorizací, volil bych motor 1,8i. Vyrovnává se téměř, podle mého názoru, dynamikou motoru 2,0i, přitom má stejně kultivovaný projev a je i tišší. Přestože mám rád benzínové dvoulitry, tahle osmnáctka mi sedí více. Na Mazdě 6 se toho moc nerozbíjí, citlivější je pouze složitější přední náprava. Potíže mívá (i oficiálně přiznané Mazdou) s reznoucími lemy zadních blatníků. Občasné drobné vypouklinky najdete u většiny těchto aut. Kvality Mazdy 6 se samozřejmě odráží i na její pořizovací ceně. Ročník 2003-2004 kou.píte s odřenýma ušima do 200tis.kč a výběr vozů není příliš velký. Navíc vozy za tyto peníze jsou většinou hůře udržované. Proto dávejte pozor při jejich koupi a doporučuji zapátrat, co je příčinou nižší ceny. Cena obvyklá je spíše kolem 220tis.Kč, za roky 2005-2006 pak okolo 250tis.Kč. Rozdíl v nákupní ceně oproti Mondeu bude tedy zhruba o 40-50tis.Kč více.
A jak je to tedy s pohonem LPG pro tyto vozy? Do všech zmíněných vozů lze namontovat nepřímé vstřikování plynu v jeho plynné fázi. To je dnes nejrozšířenější způsob dopravy LPG do válců motoru. Tato zařízení stojí průměrně 25-35tis.Kč i s montáží. Servis obnáší pravidelné výměny filtrů a kontrolu celého zařízení jednou za 25-30tis.km v ceně zhruba 2-3tis.Kč. Poruchová tato zařízení příliš nejsou. Pro motor ani zbytek auta neznamenají žádné vážnější narušení spolehlivosti. Je třeba bedlivěji hlídat hladinu chladicí kapaliny, protože při montáži je ke chladicímu okruhu motoru připojován ohřev regulátoru tlaku plynu. Zde často dochází ke drobným únikům chladicího média. Proto je nutné dávat větší pozor na teplotu motoru. Jakmile se lehce zhorší funkce termostatu nebo vypoví službu spínací čidlo ventilátoru, je to u auta s LPG znát daleko výrazněji než bez něj. Případné přehřátí motoru se všemi jeho vážnými následky pak může být dílem okamžiku. Další nevýhodou je přítomnost nádrže na plyn ve voze. S místem na ni samozřejmě výrobce vozu nepočítá. Můžeme volit mezi válcovou nádrží s rozumným využitelným objemem (obvykle 60-70l paliva) umístěnou podél či napříč zavazadlovým prostorem nebo toroidní nádrží s využitelným objemem 40-55l umístěnou místo rezervního kola. Buď se tedy naučíme žít s bombou v kufru nebo budeme o něco častěji tankovat.
LPG - ilustrační fotoZ výše uvedeného by se mohlo zdát, že přestavět auto na LPG není zas tak výhodné. Smysl to má samozřejmě jednak ekonomický a zároveň ekologický. Před rozhodnutím namontovat do auta plynový pohon doporučuji provést důkladnou ekonomicko-strategickou rozvahu. Její základní parametry zde nastíním. Zásadní otázkou je, kolik ujedu ročně kilometrů a jak dlouho budu auto užívat? Např. u Mondea 1,8i mohu jezdit s průměrnou spotřebou benzínu kolem 8-9l/100km. Při nájezdu 30tis.km ročně (průměrný nájezd při denním užívání auta) a ceně jednoho litru benzínu cca 28,-Kč/litr utratím za palivo 67.000,--75.000,-Kč. Za plyn při ceně cca 15,-Kč/litr a spotřebě 10l/100km (spotřeba na plyn je vždy o cca 20% vyšší než na benzín, vzhledem k nižší výhřevnosti plynu) to bude 45.000,-Kč. Roční úspora činí zhruba 20.000-28.000,-Kč i s odečtenými náklady na pravidelný servis zařízení. Montáž plynu se při tomto nájezdu zaplatí přibližně za rok a půl provozu. Aby tedy mělo smysl celou proceduru a výše uvedená uživatelská omezení podstoupit, chce to jezdit na LPG nejméně tři roky a hlavně najezdit více než 60tis.km.
Vzhledem k výše uvedenému doporučuji ještě jednu úvahu. Pořizovací cena srovnatelného auta s dieslovým motorem je dnes přibližně shodná. Ford Mondeo 2,0TDCi bude mít průměrnou spotřebu kolem 6,5l/100km. Při ceně nafty srovnatelné s benzínem (beru dlouhodobější průměr, nikoliv aktuální cenu) zaplatíte za rok při najetí 30tis.km za palivo cca 55.000,-Kč. To je tedy o 10tis.Kč více než za plyn. Oproti dieslové variantě stejného auta budete tedy na nule zhruba za 3 roky a najetých 90tis.km. Odpadá zde však přídavná nádrž, nutnost navštěvovat dva různé servisy a až dvakrát častější tankování. V dieselových autech budete mít při koupi minimálně trojnásobný výběr než v benzínových. Výrazná převaha v prodeji dieslových motorů nad benzínovými je u ojetin z roku 2003 a mladších již hodně znát.
Z Vašeho výběru bych já osobně volil Mondeo.Pokud bych s ním chtěl najet alespoň 100tis.km, nevadila by mi nádrž v kufru a objevil jsem dobrý kus, klidně benzínové 1,8i nebo 2,0i. Zvážil bych však, zda by mi nafta neposloužila stejně dobře a s menšími uživatelskými ústupky.


Ing. Aleš Zich

autor je odborným konzultantem v oblasti nákupu vozidel

Auto AZ Consulting
Autor: Aleš Zich

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 05.10.2009 00:37 
Drago5 napsal:
No četl jsem pár recenzí i na Tipcars a 2,3 taky moc nedoporučovali, tak teď sám nevím. Co si pamatuju snad chybějící vlnovec zbusoboval vibrace v interiéru a zhoršoval komfort jízdy.A jak koukám na spritmonitor.de tak průměr 115 uživatelů 2,3ky je cca 10/100km
Když jsem kupoval Mazdu 6 tak jsem se nechal ovlivnit i článkem:
http://www.tipcar.cz/poradna-znovu-mazda-6-tentokrate-pohled-ze-zakulisi-1997.html a 2.3 se radši vyhnul.
Problémem má být vysoká spotřeba oleje a tím pádem občas zadřené motory.
Jinde jsem četl, že před faceliftem měla 2,3 122 kW poměrně vysokou spotřebu paliva a tomu neadekvátní nárůst výkonu oproti 2.0 104 kW.
- 05.10.2009 08:48 
Hieronymus napsal:
Divím se, že autor tak vehementně doporučuje Mondeo v dieselu (TDCI). Zřejmě nic neslyšel o fatálních poruchách, kterými se tyto motory proslavily a jejichž opravy jdou do astronomických výšek (bohužel vlastní zkušenost).
Osobně jsem přesvědčen, že tyto alternativní pohony pro chronické šetřílky jsou spíše na obtíž a člověk zas tolik neušetří. Takže bych se na LPG i na naftu vykašlal a koupil bych si to Mondeo s benzínem 1,8 nebo 2,0. Podle toho kolik výkonu potřebuji. Co se týče komfortu a spolehlivosti tak na tom budu nejlíp. No a spolehlivost = ekonomika. Když už tu chce někdo pořád šetřit.
- 05.10.2009 17:23 
Zdeny60 napsal:
U pohonů na LPG (LPI) je problém v tom, že LPG neobashuje aditiva jako benzín, ať na bázi TEPb nebo syntetická. Ta mj. částečně chrání ventilová sedla. Ačkoliv má P-B nižší výhřevnost, hoří při vyšší teplotě.A to je ta potíž.
Jinak zaklepáváním ventilových sedel trpí všechny motory bez výjimky, to je dáno mechanismem hoření LPG. Bohužel, u některých motorů se to projeví dříve, u jiných o kus později. Jinak LPG samo o sobě je palivo dosti znečištěné různými příměsemi, které jednak mají tendenci ...
Aditiva? Co já pamatuji, tak skutečně olovnaté přísady něco s ventily společného měly. Jenže zároveň, s obměnou vozového parku, bylo olova v benzínu, během cca 30-ti let, asi jen 5% výchozího stavu. A když se přecházelo na bezolovnatý, tak odborníci tvrdili, že "sedla ventilů jsou u motorů na bezolovnatý benzín tvrzená, a přísady již nepotřebují".
Takže mě z toho vyplývá následující: "mazání" přísadami nejspíše má přínos pro motory na olovnatý benzín. (Dnes s draslíkatými přísadami.) Ale pro motory na bezolovnatý benzín, přísady zapotřebí nejsou.
- 06.10.2009 23:09 
Měl jsem možnost chvíli jezdit s Fábií na LPG. Byť nepochybně vždy závisí na kvalitě samotného zařízení, osobně mě tento pohon vůbec nenadchnul. Občas jsem zažíval "cukání", nebo dokonce ztrátu výkonu - to když LPG docházelo. Když si vezmu, že celé zařízení vypadá jak z Ruska (a upřímně jsem ani nějaké "esteticky na úrovni" neviděl), znamená do budoucna další investice v podobě údržby systému (toroidní naárž se "musí" po 10? letech nechat zkontrolovat), a že nemám kam dát rezervu, pak mi to při dnešních cenách paliv za to rozhodně nestojí. Možná kdybych živil Cayenne nebo nějakou ameriku, pak bych v rámci zachování alespoň části platu o LPG uvažoval. Při rozumném výběru motorizace vzhledem k vozu bych se na to vykašlal.
- 06.11.2009 10:53 
rohYpnol napsal:
Měl jsem možnost chvíli jezdit s Fábií na LPG. Byť nepochybně vždy závisí na kvalitě samotného zařízení, osobně mě tento pohon vůbec nenadchnul. Občas jsem zažíval "cukání", nebo dokonce ztrátu výkonu - to když LPG docházelo. Když si vezmu, že celé zařízení vypadá jak z Ruska (a upřímně jsem ani nějaké "esteticky na úrovni" neviděl), znamená do budoucna další investice v podobě údržby systému (toroidní naárž se "musí" po 10? letech nechat zkontrolovat), a že nemám kam dát rezervu, pak mi to při ...
Já právě v zájmu zachování části platu LPG fandím. S mým nájezdem mezi 30 a 40 tisíc km za rok se to vyplatí. A rezerva mi nevadí - můžu ji podle zákona nechat doma, nebo mám kufr 520 litrů (tam se opravdu vejde.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (100) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

22.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 106) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 782) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 702) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 377) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 960) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 428) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (918) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 729) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 174) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 458) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 850) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 132) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 080) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 084) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 181) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 466) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 170) | komentářů (4) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 777) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 905) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 310) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 001) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 822) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 077) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 121) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 843) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 941) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 483) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 443) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 789) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 123) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 844) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 080) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 570) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 731) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 898) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 149) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda CX-5 jako ojetina za 400 tis. Kč?

23.června 2017
Ceny starších kousků začínají v bazarech na 350 tis. Kč. Který motor vybrat a proč?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 227) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. Kč. Hyundai i30 nebo Škodu Octavii?

21.června 2017
Náš čtenář má 250 tisíc korun a rád by za ně pořídil nějaké hezké a spolehlivé dieselové auto. Vybírá mezi Škodou Octavia a Hyundai i30. Které auto doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 611) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý VW Touran na CNG?

20.června 2017
Deset let starý touran na zemní plyn dnes koupíte pod 200 tisíc korun. Vyplatí se o této nabídce uvažovat?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 753) | komentářů (6) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč. Renault Thalia nebo Chevrolet Aveo?

16.června 2017
Náš čtenář váhá nad nákupem ojeté Thalie druhé generace nebo Chevroletem Aveo. Obě auta jsou v sedanu a celkový rozpočet je cca 100 tisíc korun. Jaká by byla naše volba a proč?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 408) | komentářů (4) otevřít článek...

Ojetá Kia Optima za 300 tis. Kč: skvělá volba, nebo past na peníze?

14.června 2017
První generace sedanu Kia Optima zaujala povedeným vzhledem a úsporným turbodieselem. Jak je na tom ale po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 871) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetý Citroen C3 Picasso za 150 tis. Kč?

13.června 2017
Malé MPV se dnes v bazarech nabízí od 120 tisíc korun. Doporučíme koupi ojetiny s motorem 1,4 VTi?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 503) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Mégane III?

9.června 2017
V tuzemsku jde o jednu z neprodávanějších ojetin. Který motor preferujeme a co zkontrolovat před koupí staršího kousku?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 378) | komentářů (5) otevřít článek...

Volvo S80 nebo Mercedes E - co vybrat za 250 tis. Kč?

7.června 2017
Čtenář váhá mezi nákupem druhé generace Volva S80 a Mercedesem třídy E. Na vybranou ojetinu má 250 tisíc korun. Které auto zvolit a proč?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 209) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit starší Ford Galaxy?

6.června 2017
Náš čtenář má 300 tisíc a chce koupit rodinný Ford galaxy s dieselovým motorem. Který mu doporučíme a na co si dát u tohoto oblíbeného modelu pozor?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (2) otevřít článek...
 
/ 24 (1158)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo, ...