0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 01:05, SUPER STAV
by Auto ESA :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 06:31,
slušná reklama Esům. Příště vám zas něco půjčej na testovačku . Nicméně to jen potvrzuje to, že bych se já osobně této značcce obloukem vyhnul.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 09:49, Autobazary
Super stav- koukám, že většina autobazarů posuzuje kvalitu auta tak, že se kolem něj dvakrát projde. To je jak v té reklamě v teleshopingu na tu leštěnku (už nevím jak se to jmenovalo). Ovšem pokud je tohle "super stav", co u zmíněného bazaru znamená spojení "způsobilé k provozu", to znamená, že auto po koupi vyjede za vrata autobazaru a tam se rozpadne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 10:43, SUPER STAV?
Tak jestli takhle Autobazar ESA oznacuje vozidlo v super stavu, tak uz vím, kam se priste pro auto nepujdu ani podivat. Problemy s turbodmychadlem, uplne sjete pneu, spatne fungujici klimatizace... ostatni veci beru jako drobnosti pro beznou drzbu ale zbytek by me odradil. Co to rika o chovani predchoziho majitele k vozidlu?

A mel bych jednu rypavou otazku na pana Šikla. Vám jako člověku který auty pomalu žije nevadí jezdit po Praze a okolí 700 km s autem, které má podle obrázku úplně odepsané pneu? Vždyť to je o techničák a na pokutu. A ještě to prezentujete v článku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 13:10, RE: SUPER STAV?
Alkantpan napsal:
Tak jestli takhle Autobazar ESA oznacuje vozidlo v super stavu, tak uz vím, kam se priste pro auto nepujdu ani podivat. Problemy s turbodmychadlem, uplne sjete pneu, spatne fungujici klimatizace... ostatni veci beru jako drobnosti pro beznou drzbu ale zbytek by me odradil. Co to rika o chovani predchoziho majitele k vozidlu?

A mel bych jednu rypavou otazku na pana Šikla. Vám jako člověku který auty pomalu žije nevadí jezdit po Praze a okolí 700 km s autem, které má podle obrázku úplně odepsan...
Tak to je teda super kauf... No nekupte to, kdyz je umyty, vyluxovany, napastovany, nalesteny gumy...
Do auta bude potreba nasypat dalsich 50-100 tisic, aby se v nem clovek nebal jezdit.
- sjeté pneumatiky 10tis
- horší tlumiče 20 tis
- turbo se nechce na šestý rychl. stupeň roztáčet buhvi co, bude oprava stat a jak je to vazny
- zanesený vzduchový filtr 1tis
- nutná výměna motorového oleje 3tis
- horší účinek brzdové soustavy 5 tis
- mizerná účinnost klimatizace naplneni 1 tis, pokud to bude neco vetsiho, tak 10-20 tis

ESA jsou na stejne urovni jako AAA. Na vykupu nabidnou pulku prodejni ceny a jeste se divi, ze na tak skvelou nabidku nekyvnete... Autem se ani neprojeli a koukali jen na kastli
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 13:12, RE: SUPER STAV?
zeneva napsal:
Tak to je teda super kauf... No nekupte to, kdyz je umyty, vyluxovany, napastovany, nalesteny gumy...
Do auta bude potreba nasypat dalsich 50-100 tisic, aby se v nem clovek nebal jezdit.
- sjeté pneumatiky 10tis
- horší tlumiče 20 tis
- turbo se nechce na šestý rychl. stupeň roztáčet buhvi co, bude oprava stat a jak je to vazny
- zanesený vzduchový filtr 1tis
- nutná výměna motorového oleje 3tis
- horší účinek brzdové soustavy 5 tis
- mizerná účinnost klimatizace naplneni 1 tis, pokud to bude ...
a navic, jestli se ten clovek o auto staral tak, ze gumy jsou naprosto sjety, tak si nedelam iluze o vymene rozvodu, oleju atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 14:38, automat
bohužel v článku není nic o automatech , uvažuji pro manželku nad automatem 2,2 dci .
Soused má 2,2 se šestistupňovou převodovkou , najeto přes 200 000 a žádný problém.
Nemá někdo zkušenost s automatickou převodovkou , životnost , spotřeba , závady.
Děkuji předem za odpověď.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 15:46, RE: SUPER STAV?
Alkantpan napsal:
Tak jestli takhle Autobazar ESA oznacuje vozidlo v super stavu, tak uz vím, kam se priste pro auto nepujdu ani podivat. Problemy s turbodmychadlem, uplne sjete pneu, spatne fungujici klimatizace... ostatni veci beru jako drobnosti pro beznou drzbu ale zbytek by me odradil. Co to rika o chovani predchoziho majitele k vozidlu?

A mel bych jednu rypavou otazku na pana Šikla. Vám jako člověku který auty pomalu žije nevadí jezdit po Praze a okolí 700 km s autem, které má podle obrázku úplně odepsan...
Osobně mi to tak hodně vadí, že toto byla poslední recenze, kterou napsal... To myslím mluví za vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 15:48, RE: SUPER STAV?
zeneva napsal:
a navic, jestli se ten clovek o auto staral tak, ze gumy jsou naprosto sjety, tak si nedelam iluze o vymene rozvodu, oleju atd...
Byl jsem ujištěn, že autobazar před prodejem tohoto vozu pneumatiky vymění. Tento vůz jsem dostal jako náhradní, jelikož slíbené BMW si našlo majitele a Renaulta připravili během pár hodin k recenzi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.07.2011 15:48, RE: SUPER STAV?
Petr - TipCars.com napsal:
Osobně mi to tak hodně vadí, že toto byla poslední recenze, kterou napsal... To myslím mluví za vše.
jsem napsal ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 09:43, kilometry
138tis km ? vzhledem k popisovaným závadam spíše 238tis. Vetsina recenzi od profiku i uzivatelu na autech se stočeným tachometrem a pak to vypadá že každé auto co má najeto více než 100tis je vrak. To je uroven.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 11:33, RE: kilometry
millan napsal:
138tis km ? vzhledem k popisovaným závadam spíše 238tis. Vetsina recenzi od profiku i uzivatelu na autech se stočeným tachometrem a pak to vypadá že každé auto co má najeto více než 100tis je vrak. To je uroven.
Proč si myslíte, že tento vůz má najeto o 100 tisíc km více? Turbo může odejít po 50 tkm, pneumatiky sjedete za 30-50 tkm podle stylu jízdy, tlumiče odcházejí již při 80 tkm (záleží na kvalitě silnic, převážené zátěži a stylu jízdy) atd. atd. Klimu je dobré kontrolovat každý rok, stejně tak filtry a olej se mění po dvou letech provozu nebo 20 tkm. Bzdové destičky a kotouče je spotřební zboží atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 11:42, RE: SUPER STAV?
Petr - TipCars.com napsal:
Byl jsem ujištěn, že autobazar před prodejem tohoto vozu pneumatiky vymění. Tento vůz jsem dostal jako náhradní, jelikož slíbené BMW si našlo majitele a Renaulta připravili během pár hodin k recenzi.
Docela mne pobavila slova "renaulta připravili během pár hodin k recenzi" - ani nechci vědět jak "připravují" auta k prodeji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 17:04, RE:
Renda28 napsal:
slušná reklama Esům. Příště vám zas něco půjčej na testovačku . Nicméně to jen potvrzuje to, že bych se já osobně této značcce obloukem vyhnul.
Já bych to tak nepaušalizoval... Renault sice nemusím, ale odsuzovat celou značku jen podle jednoho zanedbaného kusu mi přijde povrchní. U rendlů nemůžou za to, že někdo jezdí s gumama, dokud z nich nečumí dráty, sere na servis, a celkově se chová k autu jak dobytek. On se totiž Němec chová jinak k autu německému, a jinak k ostatním. Ostatní národy jsou na tom ještě hůře, berou auta (lowcost) jako spotřebák. Z Fra, Spa, nebo It bych fakt ojetý auto nechtěl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 17:13, RE: kilometry
Petr - TipCars.com napsal:
Proč si myslíte, že tento vůz má najeto o 100 tisíc km více? Turbo může odejít po 50 tkm, pneumatiky sjedete za 30-50 tkm podle stylu jízdy, tlumiče odcházejí již při 80 tkm (záleží na kvalitě silnic, převážené zátěži a stylu jízdy) atd. atd. Klimu je dobré kontrolovat každý rok, stejně tak filtry a olej se mění po dvou letech provozu nebo 20 tkm. Bzdové destičky a kotouče je spotřební zboží atd.
Jednoduchá rovnice... Auto je r.v. 2006, na autě jsou mišelíny z r. 2009, 17. týden. Takže jestli majitel nenolítal ještě jednu sadu mezi 06 a 09, tak to bude sedět. S používáním zimních to vychází.. Každopádně na rezervě je nějaká sračka, a ne Primacy, možná olítanej zimák...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 19:42, RE: SUPER STAV?
Petr - TipCars.com napsal:
Osobně mi to tak hodně vadí, že toto byla poslední recenze, kterou napsal... To myslím mluví za vše.
Tak doufám, že jsem Vás neodradil od psaní článků na Tipcars.cz, to bych nerad. Ja jsem naopak za takovéto články rád, jen je dál pište Alespoň je vidět, co vše jde v bazaru koupit pod popisem SUPER STAV. Když se kouknu na autoesa.cz tak to auto tam stále najdu a je u něj uvedeno, že patří do TOP100 aut k prodeji. Já se spíše pozastavil nad tím, že Vám vůbec dají k recenzi auto s takovými pneu a nevadí jím to. Že jste s ním nakonec vyjel, ikdyž je to o pokutu, na to si dovedu sám vytvořit mnoho duvodů.
Jinak tento Renault se mi líbí, klidně bych si jej pořídil, ale pořád mě ještě neopustila obava z nespolehlivosti Renaultu obecně, která kolem nich z předchozích let panuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.07.2011 19:47, RE: kilometry
Pepe napsal:
Jednoduchá rovnice... Auto je r.v. 2006, na autě jsou mišelíny z r. 2009, 17. týden. Takže jestli majitel nenolítal ještě jednu sadu mezi 06 a 09, tak to bude sedět. S používáním zimních to vychází.. Každopádně na rezervě je nějaká sračka, a ne Primacy, možná olítanej zimák...
Viděl bych to tak, že původní majitel po ojetí první sady pneu vytáhl rezervu, dokoupil tři další pneu, nazul je na auto a jezdil dál. A aktuální rezerva je jedna z pneu, na kterých automobil vyjel z fabriky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.08.2011 22:14, RE: SUPER STAV
wimmer_day napsal:
by Auto ESA :D
jestli je tohle SUPER stav, jak vypadá auto co je opravdu v pořádku? Hyper-mega stav? Zázrak? Vlhký sen?........nejdřív mě to pobavilo ale pak jsem si uvědomil, že se v českých poměrech zase nic nezměnilo. Nechápu jak můžou Auto ESA takovou Super mrdku vůbec přistavit k testování někomu o kom ví, že to zveřejní na netu? Je to jen jejich debilita nebo totální ignorace?
reagovat
pavel.zaruba.5FB
počet příspěvků3
datum registrace26.11.2013
Úterý 26.11.2013 20:44, Espace IV z Holanska
Kilometráž je velice relativní,koupil jsem přitažený auto z Holanska a když se lidi podívají na stav tachometru 240 000,tak jim padají oči z důlků.

Uvažoval jsem o Das auto,ale auta s poloviční kilometráží za skoro dvojnásobnou cenu vypadají jako vraky,hlavně interier, koroze a často pobouchané ze všech stran.
Paradox je,že Galaxy 2,neboli Sharan s benzín Ford motorem 2.3i mají i 350 000km,
pokud je tam TDI,mají všechny ideálních 150 až 200 000 ,samozřejmě se zárukou km.

Tak jsem risk zase Francouze,mám 50000 kč na opravy proti touranu,který vypadá jakž takž.
náklady v LPG na km nižší (pochybuju,že jezdí za 6l nafty couračky)
a děti mi nezmrznou v autě.
Podle parametrů by se 120kw měl akcelerovat skoro jako 103kw Octavia,to ještě musím zkusit.


reagovat
joshua69
počet příspěvků6
datum registrace16.01.2010
Čtvrtek 27.02.2014 14:45, RE: Espace IV z Holanska
pavel.zaruba.5FB napsal:
Kilometráž je velice relativní,koupil jsem přitažený auto z Holanska a když se lidi podívají na stav tachometru 240 000,tak jim padají oči z důlků. Uvažoval jsem o Das auto,ale auta s poloviční kilometráží za skoro dvojnásobnou cenu vypadají jako vraky,hlavně interier, koroze a často pobouchané ze všech stran. Paradox je,že Galaxy 2,neboli Sharan s benzín Ford motorem 2.3i mají i 350 000km, pokud je tam TDI,mají všechny ideálních 150 až 200 000 ,samozřejmě se zárukou km. Tak jsem risk zase Francouze,mám 50000 kč na opravy proti touranu,který vypadá jakž takž. náklady v LPG na km nižší (pochybuju,že jezdí za 6l nafty couračky) a děti mi nezmrznou v autě. Podle parametrů by se 120kw měl akcelerovat skoro jako 103kw Octavia,to ještě musím zkusit.



Tak jak to dopadlo, jaké máš zkušenosti? Docela by mě tohle auto právě s tímto motorem zajímalo, proto se ptám. Pokud bys nechtěl psát sem, můžeš na mail kamilvostarek@seznam.cz,
díky

reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.