Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru
 
 
 
 
 
 

Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

již zítra na TipCars.com

Renault Koleos - největší z rodu
nejčtenější články
1. Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?
2. Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?
3. S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?
 
Přestože se model Espace prodává od roku 1984, je na trhu teprve jeho čtvrtá generace, na kterou se dnes zaměříme. Espace je přesvědčivým velkoprostorovým vozem, který však trápí nepovedený diesel a řada problémů zejména s elektrickou výstrojí.
ODBORNÉ RECENZE, 29.07.11 | 00:00
hodnocení článku 3.3 b / 8x
vaše hodnocení: 1 b.

Co je zač?
Renault Espace IV. gen.Model Espace první generace se stal průkopníkem mezi vozy MPV na evropském kontinentu. Od té doby uběhlo už hodně času a automobilka představila několik stejnojmenných nástupců. Espace čtvrté generace přišel na trh v roce 2002 hned ve dvou velikostech. Klasické (kratší) provedení má délku 4661 mm a rozvor 2804 mm, prodloužené provedení Grand Espace má délku 4861 mm a rozvor 2869 mm. V roce 2006 prošel modernizací a drobnou úpravou vzhledu. Po devíti letech výroby by už každý čekal příchod nástupce. Místo toho ale francouzský výrobce přichystal další drobný facelift a rozšíření výbavy. Například přední světlomety mají po poslední modernizaci LED diody, kromě toho mohou být světla bi-xenonová s funkcí přisvětlování zatáček.

Karosářské varianty:
-5 dv. MPV

Motorizace:
Benzín:
(zážehové řadové čtyřválce)
2,0i 16V, 100 kW
2,0i 125 kW
2,0i 16V Turbo, 165 kW
(vidlicový šestiválec)
3,5i 24V, 177 kW

Diesel
(přeplňované vznětové řadové čtyřválce)
1,9 dCi 85 kW
1,9 dCi 88 kW
2,0 dCi 96 kW
2,0 dCi 110 kW
2,0 dCi 127 kW
2,2 dCi, 102 kW
2,2 dCi, 110 kW
(přeplňované vznětové vidlicové šestiválce)
3,0 dCi, 130 kW
3,0 dCi, 133 kW

Jaký je vevnitř?
Renault Espace IV. gen.Čtvrtá generace velkoprostorového Renaultu působí i po devíti letech na trhu stále futuristicky. Po usednutí na některé ze sedmi sedadel překvapí špičkový výhled z vozu za kterým stojí dvojice extrémně tenkých "áčkových" sloupků a celkově bohaté prosklení kabiny. Všemi směry panuje znamenitý výhled. Dokonce i couvání je pro řidiče radostí. Nevýhodou nadprůměrného prosklení je vyšší zahřívání interiéru což běžně redukuje výkonná až čtyřzónová klimatizace. Bohužel v testovaném voze dvouzónová klimatizace nebyla v ideální kondici a kabinu nedokázala uchladit (vlastně nechladila téměř vůbec).

TIP: Renault: nový Espace v Česku od 769 tisíc

Espace je plný zvláštních řešení, které si vyžádalo prostorové uspořádání. Například audiosoustava se schovává ve schránce uprostřed palubní desky, ovládání již zmíněné klimatizace naleznete přímo ve výplních bočních dveří (hned pod ovladači zpětných zrcátek a oken). Konstruktéři připravili velké množství odkládacích prostorů. Celá kabina je zároveň velmi variabilní. Mohou za to jednotlivá sedadla, která lze v podélných lištách podélně posouvat, sklápět, zcela vyjímat a například otáčet proti směru jízdy. Pokud potřebujete, můžete v druhé řadě sedadel jedno sedadlo vyjmout a dvojici sedadel umístit dále od sebe či proti směru jízdy. Pokud vyjmete z vozu všech pět sedadel, stane se Espace doslova dodávkovým automobilem. Manipulace se sedadly je velmi jednoduchá, je však nutné počítat s vyšší hmotností jednotlivých sedadel.

Co se kazí?
Renault Espace IV. gen.Velmi častý problém představují poruchy elektroniky. Známé jsou potíže se čtečkami startovacích karet či přímo kartami, které zde nahrazují klasický klíč. Objevují se rovněž vadná čidla (např. tlaku v pneumatikách. Nezřídka můžete narazit na automobily se zvlněnými brzdovými kotouči. Mohou se vyskytnout také potíže s elektronickou parkovací brzdou. Výjimkou nejsou vůle na přední nápravě, zablokovaný zámek kapoty nebo předčasně opotřebená spojka. Problémy se nevyhýbají ani elektricky nastavitelným sedadlům či palubnímu počítači. Espace trpí krátkou životností xenonových výbojek.

Renault Espace IV. gen.Zážehové pohonné jednotky mají rozvody poháněné řemenem. Ten se mění po 120.000 km nebo po pěti letech provozu. Zároveň s řemenem doporučujeme měnit i řemen pohonu příslušenství a napínací kladku. Vyjímkou je pouze vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru (VQ35DE), který využívá odolný řetěz. U něho je však potřeba kontrolovat a popřípadě seřizovat ventilovou vůli pomocí kalibrů. U vznětových motorů 1,9 dCi a 2,2 dCi doporučuji měnit rozvodový řemen každých 80.000 km nebo po pěti letech provozu. Oproti tomu vidlicový šestiválcový třílitr dCi má předepsanou výměnu po ujetí 200.000 km. Moderní dvoulitr dCi (M9R) má rozvody poháněné řetězem. U čtyřválců je výměna oleje stanovena po ujetí 30.000 km nebo dvou letech provozu (u přeplňovaného zážehového dvoulitru byl v roce 2005 interval výměny oleje zkrácen na 20.000 km). Benzínový i vznětový šestiválec si žádá výměnu oleje po ujetí 20.000 km nebo rovněž dvou letech provozu. Od roku 2007 určuje intervaly výměny oleje tzv. systém OCS (Oil Control System) na základě provozních podmínek.

Co vybrat?
Renault Espace IV. gen.Základním motorem od počátku výroby (listopad 2002) byl benzínový dvoulitr o výkonu 100 kW, který je vhodnou pohonnou jednotkou pro nenáročného motoristu. Bohužel právě tento motor je většinou spojen s manuální šestistupňovou převodovkou PK6, která díky své neobvyklé konstrukci dokáže majitele Espacu potrápit ložisky. Problémy se nejdříve projevují zvýšenou hlučností a jediným řešením je rozebrání převodovky a výměna ložisek, což není zrovna levná záležitost. U přeplňovaného čtyřválcového dvoulitru můžete občas narazit na předčasně opotřebovaná ložiska turbodmychadla, jinak po všech stránkách poslouží velmi dobře (jediným mínusem je vyšší hluk při zhruba 3000 ot./min.). Vrchol nabídky tvořil vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru, který pochází od Nissanu a najdeme ho například ve sportovním modelu 350Z. Motor to není vůbec špatný. Je spolehlivý a vcelku odolný. Jedinou nevýhodou je vyšší spotřeba paliva (běžně 12-16 l/100 km).

TIP: Ojetý Renault Espace IV – jaký je naftový šestiválec?

Renault Espace IV. gen.Pod kapotou Espacu čtvrté generace nalezneme celou řadu dieselů. Při představení vozu (11/2002) byla k dispozici čtyřválcová osmiventilová devatenáctistovka dCi o výkonu 88 kW. Od března následujícího roku produkovala na 85 kW výkonu. Ta vydržela pod kapotou Espacu jen do února 2005. Obě verze můžeme doporučit. Spolu s devatenáctistovkou byla od počátku výroby k dispozici dva-dvojka dCi s šestnácti ventily, které byla naladěna na výkon 110 kW. To se změnilo při modernizaci v únoru roku 2006, kdy byl tento diesel oslaben díky nutnosti plnění emisích limitů na 102 kW. U vyjmenovaných dieselů (1,9 dCi a 2,2 dCi) se objevují závady vstřikování a u 2,2 dCi vadné snímače otáček, díky kterým motor vůbec nenatočíte.

Vrchol nabídky vznětových motorů tvořil vidlicový třílitrový šestiválec produkující 130 kW. Tomuto šestiválci se však vyhněte velkým obloukem. Francouzská automobilka ho převzala od japonského Isuzu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby tento diesel nepatřil k nejporuchovějším pohonným jednotkám. Velmi často u něj selhávají vstřikovače, zanášejí se EGR ventily nebo předčasně odcházejí turbodmychadla. Mimo to dochází k předčasnému opotřebení válců, což je konstrukční chyba. Isuzu experimentovalo a u hliníkového bloku válců použilo místo klasických litinových vložek křemíkovo-niklovou vrstvu (nikasil). Bohužel v praxi je motor hodně náročný na chlazení a sebemenší problém se projeví prasknutím nikasilové vrsty, což se projeví ztrátou výkonu a rostoucí spotřebou oleje. Řada řidičů s tímto motorem měla velmi nepříjemné zkušenosti a ještě v garanci jim Renault vyměnil celý motor. Častým problémem chladící soustavy je opět konstrukční řešení. Trojice chladičů je umístěna těsně za sebou a mezera mezi nimi je minimální. Právě nečistoty posbírané do mezer mezi nimi, mají za následek nedostatečné chlazení. Proto doporučujeme provádět občasnou kontrolu těchto spár. Ideální motorizace se objevila v lednu 2006, kdy se pod kapotou Espacu objevil čtyřválcový dvoulitr dCi dostupný v několika výkonnostních verzích (96, 110 a 127 kW). Dvoulitr (M9R) při modernizaci nahradil nepříliš povedenou dva-dvojku dCi. Solidní spolehlivost zaručují rozvody poháněné odolným řetězem nebo turbodmychadlo chlazené kapalinou. Navíc je dvoulitr vcelku kultivovaný a ve verzích 110 a 127 kW poskytuje přesvědčivé výkony.

Testovaný kus Renault Espace 1,9 dCi, 85 kW, rok výroby 2006, 138.000 km:

Výbava a popis autobazaru: SERVISNÍ KNÍŽKA, SUPER STAV, 7 MÍST, KLIMATIZACE, EL.VÝBAVA, ABS + ESP, 6 x airbag, CD přehrávač, centrál dálkový, el. okna, el. zrcátka, indikátor parkování, manuální převodovka, nastavitelný volant, palubní počítač, posilovač řízení, ovládání rádia pod volantem, startování tlačítkem, tónovaná skla, výškově nastavitelná sedadla.

Renault Espace IV. gen.Námi testovaný Espace s rokem výroby 2006 měl podle tachometru najeto 138.000 km, což je hodnota, která plně odpovídá stavu vozidla. Karoserie je velmi dobrém stavu a odpovídá svému stáří. Stejně je na tom i interiér, který nenese výraznější známky používání. Palubní deska se jeví jako odolná. Pouze zadní plastová strana sedadel je na několika místech poškrábána. První nedostatek objevujeme již v prvním okamžiku. Tři ze čtveřice šestnáctipalcových pneumatik měly být již dávno vyměněny (na dvou dokonce nenajdeme vůbec žádný vzorek). Vůle v řízení a v řadící páce jsou úměrné kilometrovému proběhu. Průměrná spotřeba po 700 ujetých kilometrech činila 7,3 l/100 km (přičemž se jednalo hlavně o jízdy po hlavním městě).

Mínusy:
- sjeté pneumatiky
- horší tlumiče
- turbo se nechce na šestý rychl. stupeň roztáčet
- zanesený vzduchový filtr
- nutná výměna motorového oleje
- horší účinek brzdové soustavy
- mizerná účinnost klimatizace

Závěrečné hodnocení:
Renault Espace IV. gen. 
Nepravidelně sjetý vzorek
Vůz bude žádat nemalé investice. Ihned je potřeba vyměnit motorový olej včetně filtru a pořídit nové pneumatiky, které nesplňují ani zákonem danou minimální hloubku dezénu. Stejně tak bych provedl kontrolu brzdových destiček a brzdových kotoučů a přistoupil rovněž k výměně brzdové kapaliny. Stejně tak si výměnu budou žádat tlumiče, které již neodvádějí dobrou práci. Také klimatizace bude žádat kontrolu, výměnu filtrů a případné doplnění.

Automobil k testu zapůjčil autobazar Auto ESA
Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 01.08.2011 22:14 
wimmer_day napsal:
by Auto ESA :D
jestli je tohle SUPER stav, jak vypadá auto co je opravdu v pořádku? Hyper-mega stav? Zázrak? Vlhký sen?........nejdřív mě to pobavilo ale pak jsem si uvědomil, že se v českých poměrech zase nic nezměnilo. Nechápu jak můžou Auto ESA takovou Super mrdku vůbec přistavit k testování někomu o kom ví, že to zveřejní na netu? Je to jen jejich debilita nebo totální ignorace?
pavel.zaruba.5FB - 26.11.2013 20:44 
Kilometráž je velice relativní,koupil jsem přitažený auto z Holanska a když se lidi podívají na stav tachometru 240 000,tak jim padají oči z důlků.

Uvažoval jsem o Das auto,ale auta s poloviční kilometráží za skoro dvojnásobnou cenu vypadají jako vraky,hlavně interier, koroze a často pobouchané ze všech stran.
Paradox je,že Galaxy 2,neboli Sharan s benzín Ford motorem 2.3i mají i 350 000km,
pokud je tam TDI,mají všechny ideálních 150 až 200 000 ,samozřejmě se zárukou km.

Tak jsem risk zase Francouze,mám 50000 kč na opravy proti touranu,který vypadá jakž takž.
náklady v LPG na km nižší (pochybuju,že jezdí za 6l nafty couračky)
a děti mi nezmrznou v autě.
Podle parametrů by se 120kw měl akcelerovat skoro jako 103kw Octavia,to ještě musím zkusit.


joshua69 - 27.02.2014 14:45 
pavel.zaruba.5FB napsal:
Kilometráž je velice relativní,koupil jsem přitažený auto z Holanska a když se lidi podívají na stav tachometru 240 000,tak jim padají oči z důlků. Uvažoval jsem o Das auto,ale auta s poloviční kilometráží za skoro dvojnásobnou cenu vypadají jako vraky,hlavně interier, koroze a často pobouchané ze všech stran. Paradox je,že Galaxy 2,neboli Sharan s benzín Ford motorem 2.3i mají i 350 000km, pokud je tam TDI,mají všechny ideálních 150 až 200 000 ,samozřejmě se zárukou km. Tak jsem risk zase Francouze,mám 50000 kč na opravy proti touranu,který vypadá jakž takž. náklady v LPG na km nižší (pochybuju,že jezdí za 6l nafty couračky) a děti mi nezmrznou v autě. Podle parametrů by se 120kw měl akcelerovat skoro jako 103kw Octavia,to ještě musím zkusit.Tak jak to dopadlo, jaké máš zkušenosti? Docela by mě tohle auto právě s tímto motorem zajímalo, proto se ptám. Pokud bys nechtěl psát sem, můžeš na mail kamilvostarek@seznam.cz,
díky

pavel.zaruba.5FB - 11.12.2014 19:53 
Tak ho mám rok,
musel se trochu dodělat,
v dešti jsem projel velkou kaluží a alternátor asi dostal tepelný šok.
Vodník se moc nepoved, chlazený není diodový blok,má prý až 240 stupňů,mám ho zakrytý plechem a pod ním větrák.Moje auto nepoznalo,že nejde alernátor a dalo mi to vědět až před smrtí,na druhou stranu dělalo všechno pro to,aby dojelo - nešlo skoro nic,jen motor.
Takže mám bastl s červeným led páskem pod pravým rohem kapličky,který dělá efektní červenou čáru při poklesu napětí.

Karta a čtečka se taky moc nepovedla,doporučuju si koupit na vrakáči čtečku a nechat ji v autě,výměna je primitivní,má v sobě i přijímač DO. (stará indučka se taky hodí,u megana mi odešla a chtěl jsem dojet 6km - katalyzátor KO - NEDĚLAT ).

Jinak doporučuju vytahat všechny pojistky a natřít je kontaktolem,už se mi několikrát stalo i ujiných aut,že pojistka nevede i když je ok.
Auto je řízený celý po zběrnici,takže jsem investoval do čínské kopie Clip za 3500kč,jde tam asi udělat všechno co servisu(měnil jsem detičky,zatočil kolem a auto zabrzdilo - porucha ručky,co nejde vymazat - 400kč v servise).

Proti esp III auto perfektně brzdí,což neocenil jeden pán s felícii.
Na to,že posunul zabržděné 2 tunové auto o 1 metr, obstálo perfektně,většinu vzal závěs,co přeteklo nad něj,prohnulo plast na pátých dveřích a praskliny v dveřích jsou všechny pod ním,oprava laminovací sadou bez barvení.Co přeteklo pod závěs,prohnulo kovový náraník tak o o 2cm.Plastový vršek,se pěkně prohnul,má v sobě jen díru 30cm.LPG nádrž místo rezervy netknutá.

Spotřeba couračky tak 12,13l ,Slovensko v 6ti 11l(130-140 dálnice)
S autem se jezdí pěkně.
Chtěl jsem původně jen 2 litr bez turba,tak mě snad nevypeče,podle servisáků se nesypou,navíc Turbo má atyp katalyzátor za motorem za 16000 a musí se vyndat motor.


tomaskrtek - 12.12.2014 15:46 
pavel.zaruba.5FB napsal:
Tak ho mám rok, musel se trochu dodělat, v dešti jsem projel velkou kaluží a alternátor asi dostal tepelný šok. Vodník se moc nepoved, chlazený není diodový blok,má prý až 240 stupňů,mám ho zakrytý plechem a pod ním větrák.Moje auto nepoznalo,že nejde alernátor a dalo mi to vědět až před smrtí,na druhou stranu dělalo všechno pro to,aby dojelo - nešlo skoro nic,jen motor. Takže mám bastl s červeným led páskem pod pravým rohem kapličky,který dělá efektní červenou čáru při poklesu napětí. Karta a čtečka se taky moc nepovedla,doporučuju si koupit na vrakáči čtečku a nechat ji v autě,výměna je primitivní,má v sobě i přijímač DO. (stará indučka se taky hodí,u megana mi odešla a chtěl jsem dojet 6km - katalyzátor KO - NEDĚLAT ). Jinak doporučuju vytahat všechny pojistky a natřít je kontaktolem,už se mi několikrát stalo i ujiných aut,že pojistka nevede i když je ok. Auto je řízený celý po zběrnici,takže jsem investoval do čínské kopie Clip za 3500kč,jde tam asi udělat všechno co servisu(měnil jsem detičky,zatočil kolem a auto zabrzdilo - porucha ručky,co nejde vymazat - 400kč v servise). Proti esp III auto perfektně brzdí,což neocenil jeden pán s felícii. Na to,že posunul zabržděné 2 tunové auto o 1 metr, obstálo perfektně,většinu vzal závěs,co přeteklo nad něj,prohnulo plast na pátých dveřích a praskliny v dveřích jsou všechny pod ním,oprava laminovací sadou bez barvení.Co přeteklo pod závěs,prohnulo kovový náraník tak o o 2cm.Plastový vršek,se pěkně prohnul,má v sobě jen díru 30cm.LPG nádrž místo rezervy netknutá. Spotřeba couračky tak 12,13l ,Slovensko v 6ti 11l(130-140 dálnice) S autem se jezdí pěkně. Chtěl jsem původně jen 2 litr bez turba,tak mě snad nevypeče,podle servisáků se nesypou,navíc Turbo má atyp katalyzátor za motorem za 16000 a musí se vyndat motor.


pěkně popsané, ale myslím že dnes už moc střelců co koupí Espace IV nebude, ta špatná pověst je vcelku oprávněná a pro člověka který není autofanda je to finanční a nervová smrt. viz. ten altík chlazený vodou, přecitlivělost na jakýkoliv problém v elektrice atd. k tomu brždění-měl jsem před lety VelSatis, top verzi 3.5V6 Initiale ajednou jsem na to fakt ostře dupnul, někdo mi tam vběhl, najednou se pedál brzdy propadl, auto zastavilo na fleku a rozsvítily se všechny blinkry, později jsem v manuálu našel že to má ´´panické brždění´´, funkci kdy při prodkém dupnutí na pedál posilovač ještě navíc přidá jako by na pedál duplo 250kg. docela fajn funkce.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

RECENZE OJETIN: Audi Q7

13.července 2017
Je obrovské, váží téměř 3 tuny, rozvor náprav má 3 metry, a přitom se nehodí nikam jinam než na kvalitní cesty. Navíc jeho údržba stojí tolik, co provoz tří automobilů střední třídy. Přesto si jej může někdo zamilovat i jako dostupnou ojetinu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 501) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Dacia Duster

6.července 2017
Jako nový se Duster prodával a prodává za velmi slušnou cenu. A vévodí i mezi nejlevnějšími ojetými čtyřkolkami v kategorii SUV.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 072) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Scénic III

29.června 2017
Hledáte praktické a zároveň spolehlivé auto pro rodinu? Máme pro vás tip na ojetinu s velmi dobrým poměrem ceny a přidané hodnoty.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 954) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan X-Trail II

22.června 2017
Velké a pohodlné SUV si i po letech nachází příznivce. Hlavně díky příznivé ceně ojetin a úsporným dieselovým motorům. Bez chybiček ale tohle auto není.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 480) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Latitude

1.června 2017
Na trhu ojetin se vyskytuje už sedmým rokem a jeho ceny jsou velmi lákavé. Přesto se jich v tuzemských bazarech mnoho neprodává.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 749) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Seat Ibiza III

18.května 2017
Třetí generace Seatu Ibiza se představila v roce 2002. Mezi ojetinami dodnes boduje atraktivním vzhledem, nepotěší však nabídkou spolehlivé motorizace.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 363) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: BMW X3 E83 (2003-2010)

4.května 2017
Jako ojeté se prodává za zlomek původní ceny. A přitom má pověst spolehlivé prémiovky. To je model X3 v generaci E83.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 231) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Škoda Yeti

22.března 2017
Na svém prvním SUV si Škoda dala docela záležet. Ukazuje se to hlavně po letech, kdy si i ojetější kousky dobře drží cenu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 852) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 308

7.února 2017
Je jednu z nejrozšířenějších ojetin v Evropě. I to byl důvod, proč jsme se modelu 308 podívali na zoubek v naší recenzi.
hodnocení: 1.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 182) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Mercedes-Benz třídy C (W204)

10.ledna 2017
Tahle generace céčkového mercedesu se postupně dostává do bazarů, což může řadu zájemců o komfortní svezení a prestižní vůz s trojcípou hvězdou na masce lákat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (5 526) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: KIA Sorento (2009-2014)

14.prosince 2016
Druhá generace velkého SUV je poměrně spolehlivou ojetinou. Velkou měrou se na tom podílejí povedené dieselové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 698) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

15.listopadu 2016
Za minulý rok byl tento model dvanáctým nejprodávanějším mezi novými vozy. I přesto, že je na trhu už šest let. I z tohoto důvodu jsme ho proklepli jako ojetinu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 213) | komentářů (12) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Citroën C4 Picasso (2006-2013)

5.října 2016
C4 Picasso první generace je pohodlné, praktické a všestranné auto. Nabízí skvělý poměr výkon/cena, ale než si jej jako ojeté pořídíte, zkontrolujte, že na něm vše funguje tak jak má.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 858) | komentářů (3) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Volvo S60 (2010 - nyní)

21.září 2016
Je pohodlné, dobře vybavené, a protože si obvykle neudrží svoji cenu jako jiné prestižnější modely, může mezi ojetinami nabídnout skvělý poměr výkon/cena.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 777) | komentářů (1) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Chrysler Voyager (2008-2015)

3.května 2016
Zatím stále aktuální generace by mohla být ideální ojetinou pro vícečetnou rodinu. V dnešní recenzi se na tento model zaměříme detailně.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (7 521) | komentářů (5) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010: 1.4 16V 59 kW, 79 000 km (2.díl)

7.července 2014
Golf 6 z roku 2010 a 79 tisíci kilometry na tachometru s benzínovým čtyřválcem 1.4 16 V 59 kW ve výbavě Trendline jsme trápili v městském provozu i na přesunech mezi městy. Jestli vás to táhne ke golfu, nasbírali jsme nějaké dojmy, které vám možná pomohou rozhodnout se pro benzín, nebo pro naftu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (18 452) | komentářů (12) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010 jako ojetina: motorizace, výbavy (1.díl)

18.června 2014
Šestá generace golfu byla uvedena na český trh v roce 2008 a výroba byla ukončena v roce 2013. Od svého předchůdce golfu páté generace se vzhledem příliš nelišil, ale přinesl na palubu nové technologie z vyšších tříd a nové přeplňované motory.
hodnocení: 2.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (24 481) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (10 067) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

27.února 2014
Už od zahájení výroby první generace v roce 2003 většina recenzí vyzdvihuje jeho jízdní vlastnosti. Můžeme potvrdit, že i s druhou generací si dynamický řidič užije pocitu stability ve stopě a přesnosti řízení v míře u vozidla kategorie MPV nečekané.
hodnocení: 4.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (16 120) | komentářů (8) otevřít článek...

Mitsubishi Outlander - jaká je druhá generace jako ojetina?

6.prosince 2013
Outlander pochází z trojčat, přičemž jeho interiér působí nejméně luxusněji a je nejméně vybavený. To však nic nemění na faktu, že i přes sebevědomou cenovku se dobře prodával a na trhu ojetin je žádanější než sourozenci z Francie.
hodnocení: 3.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (30 949) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

7.června 2013
Uvažuji o koupi druhé generace KIA Sportage. Můj roční nájezd je na hranici mezi benzínem a dieselem, ale u SUV se přikláním vzhledem k hmotnosti vozu spíše k dieselu. Máte s tímto autom někdo nějaké zkušenosti?
hodnocení: 3.9 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 570) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW řady 5 (E60/E61) - Úspěšné dítě velkého reformátora

5.dubna 2013
Pátá generace BMW řady 5 z let 2003 až 2010 je typickým představitelem bavoráku „Bangleho éry“. Charakterizoval ji přelomový, ale pro někoho také velmi kontroverzní design, a hlavně množství technických inovací.
hodnocení: 4.4 b. (30x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (62 863) | komentářů (12) otevřít článek...

Ford Mondeo (2007 - 2013): Prostornost i rozpaky

22.února 2013
Mondeo třetí generace (někdy provázené matoucím označením MK4) je čerstvě dosluhující největší model „evropské“ nabídky Fordu. Cenově i motoricky spadá do střední třídy, rozměrově a prostorností pak na její horní hranici.
hodnocení: 4.6 b. (28x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (114 876) | komentářů (21) otevřít článek...

BMW řady 1 - nepraktické, ale zábavné

8.února 2013
Svět se mění a motoristé žádají stále úspornější a univerzálnější automobily. Naštěstí stále existuje několik nepraktických modelů, které umí pobavit řidiče i posádku na úkor prostoru a jejich komfortu. Jedním takovým vozem je BMW řady 1, které má robustní základ a především zaručuje zábavné řízení.
hodnocení: 3.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (38 405) | komentářů (8) otevřít článek...

Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

18.ledna 2013
Rád bych koupil menší auto na popojíždění po městě. Zaujala mne Corsa D. Máte s ní někdo zkušenosti? Jaký motor bude podle vás nejlepší volbou?
hodnocení: 3.2 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (32 924) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes Benz třídy C (W203) - průšvih nebo výhra?

7.prosince 2012
Německá automobilka si na přelomu tisíciletí pošramotila pověst, když začala snižovat výrobní náklady. Byla nahrazena řada osvědčených subdodavatelů sázejících na kvalitu produktů, což vedlo k úpadku renomé třícípé hvězdy včetně vyššího počtu dosud nevídaných závad. A nás zajímalo, jak je na tom baby Mercedes vyráběný v letech 2000-2007.
hodnocení: 4.5 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (55 740) | komentářů (36) otevřít článek...

Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

30.listopadu 2012
Typová řada S60 (1. generace) a V70 (II.) byla přímým nástupcem hranatých modelů 850- později S/V70. Rozměry spadá do střední třídy, původní pořizovací cenou i technikou však útočila hlavně na prémiové zástupce této třídy- BMW 3, Audi A4, Mercedes C.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (42 080) | komentářů (23) otevřít článek...

Volkswagen Transporter T5 - populární užitkáč

19.října 2012
Desítky let opouštějí brány německé automobilky Volkswagen užitkové modely nazvané Transporter. Ty si pořizují nejen firmy a živnostníci, ale také rodiny s dětmi či cestovatelé jelikož se vyrábějí i v osobních verzích. A nás zajímalo, jak je na tom se spolehlivostí pátá generace vyráběná od roku 2003.
hodnocení: 2.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (38 361) | komentářů (31) otevřít článek...

Škoda Superb II. - dvojka vylepšuje pověst

5.října 2012
Je to k nevíře, ale z prvních modelů druhé generace Škody Superb se postupně stávají slušné ojetiny, které svými rozměry karoserie konkurují prémiovým modelům z Německa. Jaký motor je pod kapotou Superba nejvhodnější a jak je na tom kompakt křížený s limuzínou po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (67 540) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

14.září 2012
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení: 4.3 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (26 554) | komentářů (13) otevřít článek...

Renault Clio III. - pověstem navzdory

3.sprna 2012
Clio třetí generace má francouzská automobilka ve výrobním programu dlouhých sedm let. Za tuto dobu první kousky ujely velké množství kilometrů a dnes většinou stojí v bazarech nebo mají druhého či třetího majitele. Jakou ojetinou je tedy Clio?
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (22 669) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Panda II. (2003-2012)

13.července 2012
Nejmenší Fiat v podobě Pandy odveze v pohodě čtyři dospělé a nějaké to zavazadlo. Již základní pohonná jednotka Pandě zaručí dostatečnou dynamiku a po stránce spolehlivosti patří Panda díky své celkové jednoduchosti k nejlepším mini automobilům. Má tedy nějakou chybu?
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (23 169) | komentářů (22) otevřít článek...

Volkswagen Polo 9N - lepší Fabie

25.května 2012
Možná Vás nikdy nenapadlo si pořídit místo Škody Fabie sesterský Volkswagen Polo. Na první pohled téměř identická auta téměř stejných parametrů však odlišuje řada drobností hovořící ve prospěch Volkswagenu.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (27 618) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Roomster - MPV po česku

11.května 2012
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
hodnocení: 3.7 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (36 223) | komentářů (49) otevřít článek...

Opel Zafira B - druhé pokračování

6.dubna 2012
Zafira se proslavila jako první velkoprostorové auto, které mělo třetí řadu sedadel sklopnou do podlahy. První generace Zafiry tak zaznamenala díky důmyslnému sklápění na trhu velký úspěch. Druhá generace přišla v roce 2005 a musela se poprat s novými konkurenty, a proto Opel musel vylepšovat řadu věcí.
hodnocení: 4.1 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 253) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Audi A6 (C6)

30.března 2012
Audi A6 třetí generace je mezi mnoha řidiči obdivovanou ojetinou. Právě nyní se její příznivci dočkali doby, kdy je automobil s původní pořizovací cenou hodně přes milion korun cenově dostupný pro daleko širší spektrum lidí.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (86 696) | komentářů (60) otevřít článek...

Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý

9.března 2012
Rodinný Touran s tvary dodávky se zdá být ideálním rodinným automobilem. Je prostorný, podvozkově povedený, má variabilní interiér a nerezne. Navíc jako nový lámal prodejní rekordy. Bohužel se Touranu nevyhnuly výrobní nedostatky, fatální poruchy, ani selhávající technika.
hodnocení: 3.2 b. (15x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (93 503) | komentářů (56) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy E (W211)

17.února 2012
Mercedes-Benz nikdy nenechal nic náhodě a vše před uvedením do provozu náležitě otestoval. V případě řady E bylo technických inovací tolik, že automobilka musela po uvedení na trh řešit řadu nedostatků, které odhalil až tvrdý provoz.
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (47 570) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

29.července 2011
Přestože se model Espace prodává od roku 1984, je na trhu teprve jeho čtvrtá generace, na kterou se dnes zaměříme. Espace je přesvědčivým velkoprostorovým vozem, který však trápí nepovedený diesel a řada problémů zejména s elektrickou výstrojí.
hodnocení: 3.3 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (44 272) | komentářů (42) otevřít článek...

Mazda 6 - první generace

1.července 2011
Když se poprvé objevila, všichni byli jejím vzhledem doslova okouzleni. Radost panovala i při první jízdě. Čas však ukázal vady na kráse, přesto ji někdo miluje a někdo zatracuje.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (77 446) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Megane Grandtour

10.června 2011
Francouzské automobilce nikdo nemůže upřít jistou dávku drzosti a odvahy při uvádění nových generací na trh. Dvojkový Mégane toho může být jen a jen důkazem.
hodnocení: 4.0 b. (12x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 376) | komentářů (80) otevřít článek...

Ford C-Max

13.května 2011
Náruživí řidiči to mají při požadavku rodinného vozu kategorie MPV velmi těžké. Často se musí vzdát zábavy za volantem a řídit neohrabanou krabici, která převeze fúru věcí ale nedokáže být ani trochu jízdně zajímavá. Ford C-Max je čestnou vyjímkou. I po 150.000 km slouží dobře.
hodnocení: 3.8 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (114 292) | komentářů (19) otevřít článek...

Toyota Avensis - vychytaná druhá generace

15.dubna 2011
Toyoty jsou synonymem spolehlivosti. Avensis druhé generace se navíc poučil z chyb svého předchůdce a byl vyvinut na míru evropským požadavkům. Jaký je jako ojetina?
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (68 843) | komentářů (24) otevřít článek...

Mazda3 - spolehlivý kompakt

25.března 2011
Japonská automobilka Mazda ukončila modelem 3 dlouhou éru "tři-dva-trojek". Novinka přinesla velmi atraktivní vzhled, výborný podvozek a nové motory. Bohužel se ji nevyhnuly problémy, které byly řešeny svolávacími akcemi.
hodnocení: 4.2 b. (9x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (56 825) | komentářů (27) otevřít článek...

VW GOLF V

18.března 2011
VW Golf IV přinesl výbornou protikorozní ochranu, což s legendami o skvělém dílenském zpracování utvrdilo zákazníka v myšlence, že si kupuje osvědčenou kvalitu. To platí i u páté generace, která kvalitativně pokročila ještě více tím správným směrem.
hodnocení: 4.4 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (55 553) | komentářů (34) otevřít článek...

Ford Focus II - nadprůměrný kompakt

25.února 2011
Dnešní recenze ojetiny dokazuje, že i doporučená verze nemusí být vždy nejideálnější volbou. Na příkladu Focusu si nejlépe ukážeme, že nelze bez důkladného vyzkoušení kupovat ojetý vůz.
hodnocení: 3.8 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (160 626) | komentářů (53) otevřít článek...

Honda Civic sedan - dvojče ufouna

14.ledna 2011
V dnešní recenzi ojetiny se zaměříme na nenápadný sedan, který se oproti hatchbacku se stejným jménem chlubí sofistikovanější technikou a méně výstředním designem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 793) | komentářů (17) otevřít článek...

Peugeot 407 SW, 2004-2010

26.listopadu 2010
Peugeot 407 SW je výjimečným vozem v mnoha směrech. Je velmi elegantní, působí zvenku jako velké auto budící respekt, které Vám při usednutí za volant či na sedadlo spolujezdce tento dojem potvrdí.
hodnocení: 4.3 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (71 951) | komentářů (20) otevřít článek...

Opel Astra H – překročila vlastní stín

12.listopadu 2010
Opel Astra klesá s léty na ceně vždy trochu víc, než oba hlavní němečtí rivalové od VW nebo Fordu. Je to hlavně zásluha špatné pověsti tohoto modelu, na které se v různé míře podepsaly první dvě generace. U Astry H je ale vše jinak.
hodnocení: 4.7 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (76 935) | komentářů (14) otevřít článek...

Honda Accord 7G (2003-2008)

29.října 2010
Sedmá generace Hondy Accord si našla své místo na trhu. Orientovala se na řidiče milující řízení a poskytovala posádce dostatečný cestovní komfort, přičemž po letech se ukazuje jako vysoce spolehlivá a výborná volba mezi ojetými vozy střední třídy.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (41 315) | komentářů (33) otevřít článek...
 
/ 4 (159)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Renault Espa ...