0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot 405

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 00:13, Kilometraz - ach jo (aneb i za 50 TCZK se da najit slusny auto)
Tak poporade.
Auto natuty dotazene z venku. Pocitam s tim, ze auta tridy Peugot 40x, Mondeo, Laguna maji behem 3-4 let nabeh 150 tKm. To neni zadna strasna vec, ale je s tim treba pocitat. Z toho plyne dalsi.
Je treba si auto vzit na zkusebni jizdu, ktera je dostatecne dlouha, poradne zahrat motor, pak vyzkouset motor vyturovat (kdyz se bazarista boji ze mu to znicite, ma asi patricny duvod). Jestli chcete videt jak dobre jet na zkusebni jizde, zajdete do AAAcek, ze jim chcete prodat auto a sledujte co s nim delaji oni. V tomto ohledu dostanete od jinak nenavidenych AAAcek, nezaplatitelnou vyuku.
Na zaver - da se sehnat auto i kolem 50TCZK takove ze jezdite a nervete tam jen prachy, ale je treba proste vybirat dyl a svezt se treba v nekolika kusech stejneho typu vozidla abyste vedeli co kde hapruje.
Priste stastnou ruku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 02:24, automechanik
ten vas znamej bude asi hodne sikovnej, kdyz nic nepoznal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 07:09, Peet
Nestačím se divit! Takový částky za opravy by snad nechtěl ani autorizovaný servis.
Dále je potřeba si uvědomit, že takhle starý auto bude nějakou tu opravu průběžně potřebovat a u cizích aut se můžou částky vyšplhat dost vysoko. Za 50000Kč bych si taky zahraniční auto nekoupil, protože bych se bál toho, co se stalo vám.
Měl jste koupit Felicii. Tam se nic zásadního nekazí a když už, stojí to přijatelné částky.
A k tomu známému "automechanikovi" bych si nedal opravit ani kolo, pokud žádnou závadu dopředu nepoznal. Byli jste se s autem vůbec projet? Pokud ne, tak nemám slov.
Jinak toto je další typický příklad toho, že každý auto má svého kupce.
I ten největší vrak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 07:25, Levné auto
Kvalita prodávaného vozu bohužel nezávisí na prodejní ceně, která se pohybuje v určitých rozmezích, ať o auto bylo postaráno nebo byl majitel lempl. Všechna auta se v bazaru tváří, že jsou bez vady a málokdy se člověk setká s tím, že by bazarníci nebo původní majitel napsal, že auto potřebuje tohle nebo tamto. Já jsem koupil jako svý první auto 14 let starýho Kadetta za 45 t Kč. Věřte x nevěřte, auto bylo v pořádku, nikde nebylo nic zamaskovaný a jestli jsem na neplánovaných opravách za 3 roky, co jsem ho měl, proinvestoval 10 000,- , tak skoro přeháním. Prohlédl jsem jich několik a nakonec vybral toho nejlepšího. Naštěstí jsem neměl ani hodné přátele, kteří by mi doporučili nějaký typ a "šikovnýho" mechanika, který by mi ho pomohl vybrat. Ono za 160 000,- (50 000 + 110 000) se dalo rovnou koupit auto docela slušné, tedy pokud by ho vybíral jiný automechanik než tenhle "šikovný".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 07:31, Mechanik
No jen jestli je ten Váš známý opravdu automechanik a nebo je pak už jen další verze, že jste mu něco provedl a on se Vám tak "pomstil".
A dát před 2lety Pajdu za 405 , tak k tomu opravdu nemám slov.
Je mi Vás líto,už po první opravě jste se toho měl zbavit a za ty peníze si koupit Formana v dobrém stavu a po přesednutí ze Š 100 by jste na tom byl o dost lépe.
Ale komu není rady........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 07:35, Spotřeba ?
Jo a ještě si neodpustím:
Jak mohla taková "vrana" jezdit za 4,5-5?0litru ???????
To jste asi tu naftu bral v práci a jen občas koupil .......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 08:13, RE: Levné auto
David V napsal:
Kvalita prodávaného vozu bohužel nezávisí na prodejní ceně, která se pohybuje v určitých rozmezích, ať o auto bylo postaráno nebo byl majitel lempl. Všechna auta se v bazaru tváří, že jsou bez vady a málokdy se člověk setká s tím, že by bazarníci nebo původní majitel napsal, že auto potřebuje tohle nebo tamto. Já jsem koupil jako svý první auto 14 let starýho Kadetta za 45 t Kč. Věřte x nevěřte, auto bylo v pořádku, nikde nebylo nic zamaskovaný a jestli jsem na neplánovaných opravách za 3 roky, ...
přesně, za 160 tis. by už bylo něco slušnýho a ne vrána z 88.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 10:06, ...neshledal žádných nedostatků...
Tahle formulace se mi moc líbila.Jestli ty následující opravy dělal tentýž "mechanik" byla na místě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 10:14, RE: Levné auto
anonym napsal:
přesně, za 160 tis. by už bylo něco slušnýho a ne vrána z 88.
To je pravda, za 160 tisíc byste měl třeba nástupce 406. Domnívat se, že dieslový Peugeot střední třídy z roku 1989 bude mít najeto 150000 kilometrů je naprosto bláhové a z říše snů. Jeden můj kamarád má tuhle 405 ze stejného roku a má na ní najeto cca 280000 kilometrů a slouží mu bez problému. Je ale fakt, ji koupil někdy v roce 1995 a to měla najeto zdokumentovaných asi 130000 kilometrů Kamarád je automechanik a prodává Citroeny, takže má k vozům PSA docela blízko.Jeho 405 je skvělá a moc hezká. Mimochodem ten otáčkoměr Vás mohl trochu trknout, jestliže byl přístrojový štít původní, tak musel mít daleko větší rozsah povolených otáček. Ty jsou u benzinové 405 asi 6500. kdežto u dieslové cca 5000. 405 je spolehlivá spíše mezi neznalými lidmi. Dost nekompromisně vyžaduje pravidelný servis a to nejen zadní nápravy. Dieslové motory jsou vynikající, ale je třeba počítat s tím, že mají najeté astronomické porce. Měl jsem doma 405 GRD v roce 1993, kdy ji otec koupil novou a za tři roky na ni najel cca 110000 kilometrů, takže to o něčem svědčí. Pravdou je, že za tu dobu neměla jediný vážný problém. Také se jednalo o novější verzi (od podzimu 1992) s novou palubní deskou, která je objektivně mnohem kvalitnější, než původní verze, z roku 1987.Jak zde již někdo napsal, opravdu je potřeba projet třeba 10 aut stejného typu s obdobným motorem, aby si člověk udělal jakýs takýs obrázek a hlavně nevěřit údaji tachometru. Myslím si, že je mnohem lepší koupit auto, které má dle tachometru třeba 200000kilometrů a je to zdokumentováno servisní knížkou, než takové, které knížku nemá a na tachometru má 120000 km. Vím, že v tomto případě hraje roli psychologický moment, o kterém každý bazarista samozřejmě ví. 405 Je dobré auto a velice příjemné na jízdu, ale bohužel je poznamenané bezohledným zacházením mnoha uživatelů a jejich laxností k pravidelnému servisu a údržbě. Svoji roli zde hraje také fakt, že poslední 405 vyjely před 11 lety. Ty první již před těžko uvěřitelnými 20 lety.Jak ten čas letí....Tomáš Dusil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 10:20, Nedají si říct a nedají si říct.
405kU jsem vlastnil r.v. 91 1.8TD a r.v. 94 1.9TD , najezdil jsem na nich přes 60.000 km bez vážných problémů jen standardní údržba. ( vše záleží po kom a v jakém stavu se vůz kupuje ) proto bych určitě nehanil 405 ku ale zamyslel bych se první nad sebou jestli jsem nekoupil něco co už dávno jezdit nemělo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 10:26, Auto za cenu kola
Co jsi čekal za ty drobné??? Za 49.000 ,- kč přeci nemůžeš čekat spolehlivost a kvalitu ale jenom jezdící pokladničku.Byl to vůbec automechanik a nebo ..........???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 12:08, Peugeot 405
Ja jsem se 405 relativne spokojen ale mám 1,8 grd turbo reaguji na recenzi nespokojeného pána asi nějaká vyjímka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 13:35, RE: Peugeot 405
anonym napsal:
Ja jsem se 405 relativne spokojen ale mám 1,8 grd turbo reaguji na recenzi nespokojeného pána asi nějaká vyjímka.
Jelikož sám uživatel uznává, že jeho 405 má najeto půl mega, tak ty opravy jsou v normě, ba ještě docela za málo... A za poruchu označit rozbité dveře od vrat, do kterých se opřel vítr - no comment...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 14:32, Cena oprav
Mně to připadá, že opravy byly dělány v dost drahé opravně. Když si koupím "starou popelnici", tak musím opravovat u "šikového garážisty" a používat díly z vrakáče nebo maximálně z druhovýroby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 15:26,
uz nic nechapu, za 49 litru nedostanete nikde dobre auto ani na zapade, a ten mechos ti to udelal schvalne protoze pokukujes po jeho stare ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 16:13, 405 a kilometry
Před asi 7- 8 lety jsem vozil z Holandska Peugeoty 405.Byl to poměrně slušný kšeft.Tady v čechách se pravidelně upravovali tachometry. Můžu říct,že ročníky 89 - 90 měly už v té době nalítáno cca 350 tis km.Snad uplně každej. Po upravě, mínus 260 tis šly velmi rychle do světa. Takže dnes + - mají 500 tis ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 17:39, RE: 405 a kilometry
anonym napsal:
Před asi 7- 8 lety jsem vozil z Holandska Peugeoty 405.Byl to poměrně slušný kšeft.Tady v čechách se pravidelně upravovali tachometry. Můžu říct,že ročníky 89 - 90 měly už v té době nalítáno cca 350 tis km.Snad uplně každej. Po upravě, mínus 260 tis šly velmi rychle do světa. Takže dnes + - mají 500 tis ?
Neposlal bys mi na sebe kontkat? Shanim nekoho kdo ma kontakty na NL bazary. Chtel bych si dovezt Mondeo 04-05 (ale abych vedel kolik to ma km). Dik.
murap@email.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 18:56, žvejky
anonym napsal:
uz nic nechapu, za 49 litru nedostanete nikde dobre auto ani na zapade, a ten mechos ti to udelal schvalne protoze pokukujes po jeho stare ))
Neuvěřitelné plácání.............l
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 21:22, asi sranda
ja pocitam stim ze si z nas nekdo udelal srandu,protoze vrazit do toho tolik penez je blbost i pro cloveka kterej je ma,,jinak 205-309-405d jsou hodne dobry auticka ,ale za dva roky 110tis kc na opravach jeste do prepasteniny benzin/diesel ,to si klepu na celo,ale jinak nic proti vam :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.06.2007 11:30,
Pažout 405 za 160 tisic je absolutne neuveritelna kombinacia. Wau! To je snad nonsens. Okrem toho, neviem ci je vobec dobry napad kupovat auto za 50 tisic, radsej si nejako dolozit a kupit daco aspon na 2-nasobok. v podstate by ste asi dost usetrili (samozrejme, treba najst dobry kus).
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.