0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega B

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 11:09, RE: další antiškodovák?
anonym napsal:
Při zadávání recenze je požadavek, aby se recenzované auto pokud možno s něčím srovnalo, takže klasika je první na ráně.
Tady má smysl asi rovnávat s nějakou podobně starou padesátitisícovou koupí, ne ?

Upřímně řečeno - lidi který mají peníze (u nás i v cizině) si většinou koupí menší nový auto.

Lidí ketrý poeníze nemají si kupují takvéhle vraky a chlubí s enějakou roletko vzadu - člověče - když sedíte vepředu - k čemu Vám to tam je při cestě k soustruhu do Kolbenky ?

PS: Já jsem Omegu B používal tak před 10 lety a sedával jsem vzadu a tu roletku jsem spustil jendnu-dvakrát za uherskej rok. Fábii v HTP nebo podobné auto bych si klidně koupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 11:24, RE: k smíchu
anonym napsal:
Dovedete pochpit že takhle uvažují (omezenci) kteří mají na nákup auta tak 50. tisíc a pocit mindráku ?

Ti majitelé oktávek a spol se tady do nikoho nenavážejí... .Ale obráceně, to je vždycky keců....
Omezenec jsi ty tupce... Dovedes pochopit, ze si nekdo chce uzit velkeho auta a ne jezdit v zapalkove krabicce? Ja potrebuju vozit vzdy minimalne 4 dospele lidi, a potrebuju aby se mnou jeli vickrat nez jednou, takze Ochcava ani Fabia nepripadaji v uvahu jakkoli to muze byt dobre auto, je to proste male... a za Pujcku na svou petimetrovou limuzinu z bazaru v perfektnim stavu s hrube vice nez dvousetkonovym motorem platim stejne jako lizacku za novou fabii, komfort auta zvlaste na dalnici je na diametralne odlisne urovni. Dokazou nekteri omezenci a tupci pochopit, ze si lidi proste koupi takove auto, jake potrebuji a nepujdou vybrat prvni krap, jenom proto, ze je to novy??? Jinak ve stejne dobe jako ja jsem kupoval sve auto, kolega v praci kupoval Fabii, a uz do ni vrazil mnohem vic penez nez ja do te svoji "vylitane rezave herky" ktera je oproti te fabii porad v naprosto perfektnim stavu...

Kup si auto, a pak tady hazej rozumy... Je mi z tebe zle..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 11:28, RE: Opely
David V napsal:
Všiml jsem si, že mým jménem se zase někdo snažil rozdmýchat flame war krátkým vstupem. Opela vlastním, je to Vectra, mám ji tady popsanou v uživatelských recenzích a když na ní něco je, je to uvedeno v komentářích, čili stav recenze udržuji aktuální. Nemám rád dohadování o tom, co je lepší a co horší. Myšlenkové pochody různých lidí s různými znalostmi se liší a každý má své argumenty pro to, co si vybral. Můj kamarád je doktor a o autech nemá ani nejmenší páru. S ojetinou udělal špatnou zkušen...
Já jsem měl taky Omegu B z roku 96 2.5TD a až na cvakání hydr.zdvihátek tomu autu nic nebylo(mělo najeto 400tis.km) ale už začínala koroze lemů.jinak motor OK,nápravy OK,výměna nějakého vymláceného čepu a silentbloku atd.Auto jsem měl 2roky a můžu říct že jsem pak jezdil v oktávce z roku 2001 a kromě novějšího inetriéru to auto bylo celkově o dost horší.A další věc-interiér omegyBuž je dnes zastaralý ale jeho kvalita je dobrá a i po letech v něm nic nevrzalo a nerachotilo a vychvalovaná kvalita VW z té doby se mě zdá neopodstatněná(a o designu z roku96 ani nemluvě)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 11:36, RE: další antiškodovák?
anonym napsal:
Tady má smysl asi rovnávat s nějakou podobně starou padesátitisícovou koupí, ne ?

Upřímně řečeno - lidi který mají peníze (u nás i v cizině) si většinou koupí menší nový auto.

Lidí ketrý poeníze nemají si kupují takvéhle vraky a chlubí s enějakou roletko vzadu - člověče - když sedíte vepředu - k čemu Vám to tam je při cestě k soustruhu do Kolbenky ?

PS: Já jsem Omegu B používal tak před 10 lety a sedával jsem vzadu a tu roletku jsem spustil jendnu-dvakrát za uherskej rok. Fábii v HTP nebo po...
Právě ne. Nejlepší je vždycky srovnání s posledním hitem, aby si člověk udělal představu jak se pokročilo. Ono do padesátitisícové koupě se vžydcky schová nějaké auto kteréhokoliv segmentu, takže se to porovnává obtížně. Ovšem Omega by si zasloužila srovnání spíše ze Superbem než s Oktávkou, ale tady by z hlediska variability Superb pohořel při neexistenci kombi a nesklopného opěradla vzadu.
"Lidi, kteří mají peníze si většinou koupí menší nový auto" nepovažuji za pravdivé, protože lidi, kteří mají peníze, si toto malé auto koupí jako druhé do rodiny k jednomu stávajícímu velkému. A kdo má jen jedno auto a rodinu, tak se snaží koupit si auto velké a pokud si koupí malé, tak jen proto, že na velké nemá peníze.
Já si koupil větší ojeté, protože do práce a po městě s ním neposkakuji, ale jezdím střední a delší trasy a potřebuji velký kufr - to mi malé auto nenabídne. Navíc ujedu relativně málo, čili kupovat nové jsou doslova vyhozené peníze, protože stavu 70000 by za 5 let stejně nikdo nevěřil. A koupit si nové malé auto, to už bych si připadal vážně jako cvok, protože bych si za draho koupil něco, co nechci.
Chápu, že pro někoho je auto zrcadlem jeho úspěšnosti, a to je přesně to místo, kde se s ním myšlenkově rozcházím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 11:54, RE: další antiškodovák?
anonym napsal:
Tady má smysl asi rovnávat s nějakou podobně starou padesátitisícovou koupí, ne ?

Upřímně řečeno - lidi který mají peníze (u nás i v cizině) si většinou koupí menší nový auto.

Lidí ketrý poeníze nemají si kupují takvéhle vraky a chlubí s enějakou roletko vzadu - člověče - když sedíte vepředu - k čemu Vám to tam je při cestě k soustruhu do Kolbenky ?

PS: Já jsem Omegu B používal tak před 10 lety a sedával jsem vzadu a tu roletku jsem spustil jendnu-dvakrát za uherskej rok. Fábii v HTP nebo po...
HTP si může koupit pouze totální automobilový analfabet, jakýkoli jiný benzínový motor je lepší než HTP. Stokrát radši bych sáhnul po Citroenu C3 1.1, než po Fabii 11.2 HTP, která je dražší, žádná výbava, nejhorší motor, co se snad vyrábí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 12:03, RE: k smíchu
David V napsal:
Bohužel nikde paušálně neplatí, že se zvyšující se cenou se zvyšuje i kvalita a u použitých věcí to platí dvojnásob. A jestli se někomu rozšiřují obzory pouze tím, že sedá neustále do novějších a novějších vozů, tak je mi ho líto. Když srovnám novou Octávii II s TDi motorem ze svou prastarou Vectrou A, rozdíl tam samozřejmě je, avšak neřek bych, že ten rozdíl odpovídá třeba 1/2 milionu korun. Oktávka mě z místa A do místa B totiž rychleji a pohodlněji nepřepraví.
Ale bezpečněji určitě. A život a zdraví máš jenom jedno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 12:08, RE: Par zkusenosti
anonym napsal:
srovnávat chod tohoto motoru s chodem motorů VW 1.9 nebo 2.0 mi přijde celkem zcestné. Pokud je ten motor v pořádku tak má krásný sametový zvuk oproti VW traktorům

- srovnáváte čtyřválce a šestiválec - přijde Vám to korektní ?

- za druhé -s vyjmenovanými motory jsom jel. Objektivně je řidičsky nejnepříjemnější 2,5TDS, protože do 3000 otáček téměř netáhne. Takže kolikát řadíte za 4 i na dálnici, kór u tak těžkého auta, jako je Omega nebo BMW 5 Spotřeba není nic strašlivého, ale TDi (i těch 5 a...
Ne to jste me spatne pochopil, to byla jen reakce na prirovnani autorova zvuku motoru s VW protoze predpokladam ze nemyslel 2.5TDI V6. Je samozřejmé, že zvuk 4-válce a 6-válce nelze srovnávat.
Je pravda že tak do těch 2500-2800ot. to moc nejede ale jakmile tomu pak chytnou saze tak to jede moc pěkně. Nevím jak a za kolik jezdí V6 od VW ale zase TDI má výhodu v přímém vstřiku což bude mít vliv nejen na spotřebu.
Problém těchto aut asi bude především v tom že se sem dostávaly jako ojetiny ze zahraničí a už v té době toho měly najeto hodně ale zase s pravidelným servisem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 13:13, RE: k smíchu
anonym napsal:
Ale bezpečněji určitě. A život a zdraví máš jenom jedno.
Tak to si potom začnu vybírat spíše mezi Volvy - lepší ojeté Volvo než nová Octa. Nicméně podle tohoto kritéria bych musel jezdit v tanku - ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním. A když už jsem tady u této hypotetické debaty - o jakou hodnotu je třeba Vectra A méně bezpečná než Octa II?? Nejlepší by byly procenta - tím bych pak vynásobil přepravní rychlost ve svém autě, abych pak jezdil stejně bezpečně, jako v Oktávce (předpokládám, že opravdu bezpečnější je). Mám 2 airbagy a motor 1.8 z litiny až budeš porovnávat deformační energie obou aut a stanovovat jejich vzájemný poměr. A nezajímají mě odpovědi typu, že je to neporovnatelné atp. všechno na světě je porovnatelné, když se dokáží najít vhodná kritéria.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 13:32, RE: další antiškodovák?
anonym napsal:
HTP si může koupit pouze totální automobilový analfabet, jakýkoli jiný benzínový motor je lepší než HTP. Stokrát radši bych sáhnul po Citroenu C3 1.1, než po Fabii 11.2 HTP, která je dražší, žádná výbava, nejhorší motor, co se snad vyrábí
No tak pod okny mi stojí jak citrón takškodovka a jedno vím: zlatá fábie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 15:48, posun vpřed
"Při vzpomínce na služební cesty oktávíí se mi ježí vlasy na hlavě" ))))))))))))))) ale ale to je posun správným směrem. Njn jak se člověk projede něčím jiným, tak zjistí jaké u VW dělají zmetky jj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 16:43, RE: k smíchu
Miky napsal:
Omezenec jsi ty tupce... Dovedes pochopit, ze si nekdo chce uzit velkeho auta a ne jezdit v zapalkove krabicce? Ja potrebuju vozit vzdy minimalne 4 dospele lidi, a potrebuju aby se mnou jeli vickrat nez jednou, takze Ochcava ani Fabia nepripadaji v uvahu jakkoli to muze byt dobre auto, je to proste male... a za Pujcku na svou petimetrovou limuzinu z bazaru v perfektnim stavu s hrube vice nez dvousetkonovym motorem platim stejne jako lizacku za novou fabii, komfort auta zvlaste na dalnici je na d...
Hele, uklidni se. Někdo tu před tebou psal o tom, že majitelé bazarových aut mají zvláštní potřebu navážet se do těch, kdo kupují radši nová auta. Obráceně to kupodivu neplatí. Bazarníci by se měli uvědomit, že nás - magory s novými auty - taky potřebují. Jinak by přece neměl kdo ty popelnice do bazaru odvážet... Ať se obě strany nechají na pokoji a je klid. Na této recenzi je ale směšné, jak se hrdý majitel tak proprděné káry sarkasticky naváží do těch, co kupují nová auta. Jací jsou to blbci, vždyť mohli za hubičku pořídit něco 100x lepšího... Ale kdyby všichni byli tak chytří jako on, tak jsme pořád poloopi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 16:45, RE: k smíchu
David V napsal:
Tak to si potom začnu vybírat spíše mezi Volvy - lepší ojeté Volvo než nová Octa. Nicméně podle tohoto kritéria bych musel jezdit v tanku - ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním. A když už jsem tady u této hypotetické debaty - o jakou hodnotu je třeba Vectra A méně bezpečná než Octa II?? Nejlepší by byly procenta - tím bych pak vynásobil přepravní rychlost ve svém autě, abych pak jezdil stejně bezpečně, jako v Oktávce (předpokládám, že opravdu bezpečnější je). Mám 2 airbagy a motor 1.8 z litiny až b...
Hele, chápej, že někteří lidé by si prostě ze zásady do auta proprděného nějakého Helmutem nesedli? A že mají tolik peněz, že si můžou dopřát tu radost z vůně nového auta? I když je to podle tebe třeba "neekonomické"? Zkus to pochopit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 17:04, MINDRAKOVNA
jak vysita! Tady padne znacka a typ auta, je uplne jedno oc bezi a okamzite se tady lidi do krve rezou... probuh proberte se! Minule tady nekdo psal zkusenosti a hodnoceni o aute po 10 000 km ....no tak to ted jsme si fakt polepsili. ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 17:23, Koupě 11let starýho auta je fakt terno..
Z omegy 96 jsem byl vykulenej někdy v roce 99, koupil jsem si jí ojetou po leas. měla najeto 150tis.. mých 4-5 tisíc měsíčně zvládala ještě rok, a pak začalo peklo, který jsem chvíli snášel, dal jí trochu do latě a hned prodal. Znalí jistě vědí, co se začně dít s autem přes 200tisíc, na kterým se dělal jen běžný servis, na kterým nic víc dosud nebylo třeba. Takže od tý doby beru pouze nový auta, který ujezdím a prodávám. .a držím se toho ať si každý koupí co se mu líbí a hlavně, na co stačí a k jakému účelu to má. Článek ve mě vyvolal úsměv nad světem jedince, který najede kolem věže města pár km s 11 let starým autem, a dětinskou radostí nutící ho opěvovat starou omegu a myslet si co nemá.. A ještě se bude navážet do lidí kteří si koupí nová auta.. není v tom velká porce závisti, že to je on, kdo si to nový auto nemůže koupit? Nikomu nic neberu, ať si každý jezdí v čem chce a píše co chce, ale tyhle pohledy na svět mě fakt baví. A docela věřím tomu, že úsměv na rtech mají ti majitelé nových "očesaných" fabií, když vidí na cestě vylágrovanou omegu 96 s RZ např. 8Ax. Ale dobrý, lepší omega za zenitem než fávo v rozkladu, souhlasím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 18:40, Je-li to auto opravdu zachovalé, tak je to dobrá koupě.
V r.96 jsem měl k dispozici Omegu 3,0/V6 210 HP CD v kombi s ABS a pod.. Jedinečné auto s 62t. km. Pohodlné komfortní svezení. Úžasný zátah motoru. Auto mělo vyřazený omezovač rychlosti. Na max otáčky klepala rafika rychloměru ke 270 km/h. Připadal jsem si někdy jako blázen. Kdejaká rovinka, tak 200 na tacho. Držím některé vlastní časové rekordy na trasách. Byl také menší provoz. Ještě, že jsi ji před zimou vzali zpět. Nevím jak bych dopadl. Rád na ni vzpomínám. Nabízeli mi poté Opel Senator s 3,0/V6 ke koupi s 80t.km. Odradila mě spotřeba, protože bych nedokázal jezdit pomalu a žena rychlou jízdu nesnáší. Přeji majiteli mnoho spokojenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 19:02, RE: k smíchu
anonym napsal:
Hele, chápej, že někteří lidé by si prostě ze zásady do auta proprděného nějakého Helmutem nesedli? A že mají tolik peněz, že si můžou dopřát tu radost z vůně nového auta? I když je to podle tebe třeba "neekonomické"? Zkus to pochopit.
Ale jo, já proti tomu nic nemám, jenom mám jiná kritéria pro výběr auta. Ať si každej koupí, co chce nebo snad naznačuji něco jinýho. Vnucuji snad někomu, ať si koupí ojetou popelnici? Spíše jen reaguji na argumenty a snažím se ukázat jiný úhel pohledu. Nakonec, od koho bychom ty ojetiny kupovali. Blbý je, že je nám dost huntujete
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 19:06, porovnání??
Každý má snahu chválit to svoje. To je to samé jako když tady začnu vychvalovat Mercedes nebo Porsche a budu to přirovnávat s jinou třídou. Poctivé porovnání?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 20:49, RE: porovnání??
anonym napsal:
Každý má snahu chválit to svoje. To je to samé jako když tady začnu vychvalovat Mercedes nebo Porsche a budu to přirovnávat s jinou třídou. Poctivé porovnání?
Přesně tak.Omega je o dvě třídy výš než Octavia tak proč to porovnávat, jsou to úplně rozdílná auta.Přestože mám svoji omegu rád, vždy bych doporučil člověku,který si neumí sám na autě leccos opravit , raději tu oktávku. Četnost různých,byť menších závad je u omegy rozhodně větší, bez ohledu na stáří a najeté km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.11.2007 08:18, RE: porovnání??
anonym napsal:
Přesně tak.Omega je o dvě třídy výš než Octavia tak proč to porovnávat, jsou to úplně rozdílná auta.Přestože mám svoji omegu rád, vždy bych doporučil člověku,který si neumí sám na autě leccos opravit , raději tu oktávku. Četnost různých,byť menších závad je u omegy rozhodně větší, bez ohledu na stáří a najeté km.
Já myslím,že debilové se Škodovkama by měli mít své zvláštní forum a tam by si mohli psát ty své kraviny.Marná snaha jim vysvětlovat co to je Omega.Podívejte se na silnice,jak se chovají.To jsou hovada bez vyjímky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.11.2007 11:32, RE: posun vpřed
Ráďa napsal:
"Při vzpomínce na služební cesty oktávíí se mi ježí vlasy na hlavě" ))))))))))))))) ale ale to je posun správným směrem. Njn jak se člověk projede něčím jiným, tak zjistí jaké u VW dělají zmetky jj
trochu soudnosti by neškodilo...omega je o třídu větší auto, taky si ale spočítej ty roční náklady na provoz omegy a oktávky a srovnávat kvalitu pohodlí auta s kvalitou značky auta je mírně řečeno hloupost. Omega určitě pohodlnější je, ale jezdit pořád s vědomím kdy se mi zas něco podělá a budu muset do servisu za nemalé peníze, to už si každej rozmyslí. Takže neměj tak ironický a pošklebný hlášky. Pokud to bereš takhle, pak jsi dost krátkozraký a řídíš se pouze pořizovací cenou auta....s dalšíma nákladama ale už nepočítáš.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.