0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Corsa 1.4 ve verzi Sport trpí žízní - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 00:07, V normálu
Ta spotřeba mi připadne normální, to je přijatelné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 00:09, šířka vozidla
Neuvádějte prosím příště v tabulce šířku vozidla včetně zrcátek, z toho vím akorát tak kulový.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 06:22, RE: V normálu
kkk napsal:
Ta spotřeba mi připadne normální, to je přijatelné.
Taky mi to příjde úplně normální a při porovnání s Fabkou HTP a 1.4TDI, které žerou úplně stejně, to není tak špatné na 90 koní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 06:41, RE: V normálu
zigi napsal:
Taky mi to příjde úplně normální a při porovnání s Fabkou HTP a 1.4TDI, které žerou úplně stejně, to není tak špatné na 90 koní.
No tak proti Fabii je to víc, ale zase ve srovnání s kobylama opravdu nic strašného. Jasné, že každá kobyla navíc něco sežere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 06:59, RE: šířka vozidla
kkk napsal:
Neuvádějte prosím příště v tabulce šířku vozidla včetně zrcátek, z toho vím akorát tak kulový.
Šířku bez zrcátek jsem již doplnil (v době psaní testu nebyly tech. údaje k dispozici)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:27, Zigi
Trochu mimo, ale vážně jsem si na tebe vzpomněl. Mrkni na výsledky ankety ve Velké Británii o nejoblíbenější auto. Tě sekne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:36, RE: šířka vozidla
Petr - TipCars.com napsal:
Šířku bez zrcátek jsem již doplnil (v době psaní testu nebyly tech. údaje k dispozici)
Mimochodem mohly by jste představit výsledky anglické ankety o nejoblíbenější auto. Simply clever. ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:44, RE: V normálu
zigi napsal:
Taky mi to příjde úplně normální a při porovnání s Fabkou HTP a 1.4TDI, které žerou úplně stejně, to není tak špatné na 90 koní.
zigi ja chapu tvoji zaujatost na skodarny, ale musim te zklamat, Matka ma HTP 12V 47kW a ja ji s tim obcas vozim..mam kombinovanou spotrebu za 7.0, a to jezdim hlavne ve meste. Jinak okresky neni problem davat za 6 a jizni spojka okolo 5. P.S.: Astru H mit nakonec nebudu je draha svine :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:51, RE: Zigi
edmund napsal:
Trochu mimo, ale vážně jsem si na tebe vzpomněl. Mrkni na výsledky ankety ve Velké Británii o nejoblíbenější auto. Tě sekne.
Sice nevím kde to najít, ale v Anglii typuji za nejoblíbenější škodárnu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:53, RE: V normálu
David_Logins napsal:
zigi ja chapu tvoji zaujatost na skodarny, ale musim te zklamat, Matka ma HTP 12V 47kW a ja ji s tim obcas vozim..mam kombinovanou spotrebu za 7.0, a to jezdim hlavne ve meste. Jinak okresky neni problem davat za 6 a jizni spojka okolo 5. P.S.: Astru H mit nakonec nebudu je draha svine :)
Je jasný, že se dá jezdit s HTP i za míň, ale to musíš jezdit max 90 :o))
Jinak třeba proti nové Octavii nic nemám, proti starší toho mám hodně moc :o)) Bo ji máme doma a vím co je to za šunka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:54, mufik.martin
Nevim kolik presne vazi astra model 2000, ale meli jsme kombika, 1.6 16V a zralaprestne to same co tato Corsa. Nevim jaky je rozdil v hmotsnosti mezi corsou a astrou kombi, ale je pravda, ze kazdy konik musi neco zrat, ale 8 litru kombinovane me prijde jako vyssi spotreba. Cekal ybch tak 7 by bylo akorat. Tesim se na test 1.2. Jinak ja mam rad naftaky, takze kdybych tohle auticko kupoval asi vezmu 1.3 CDTI v silnejsi verzi. Ale nejsou money
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 08:58, RE: Zigi
zigi napsal:
Sice nevím kde to najít, ale v Anglii typuji za nejoblíbenější škodárnu...
Jake auto tedy vyhralo v anglii? Touto dobrou prave v anglii pobyvam, skodovek je tady sice dost, ale moc rozsirena neni. Za barakem mam akroat prodejnu Skoda. Jinak je tu sisa obcas k videni fabia a pak jeste octavia I. Zridka kdyz vidite octavii II, superb nebo roomster. Jinak Nevim jak jinde v Anglii, ale tady (Oxford) ma temer kazdy naftaka. Nezalezi na znacce, ale tak 70% lidi ma naftu, 25% lidi ma silny benziny, a zbytek ma klasicke motory obsah 1.4 - 1.6
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 09:08, RE: mufik.martin
mufik.martin napsal:
Nevim kolik presne vazi astra model 2000, ale meli jsme kombika, 1.6 16V a zralaprestne to same co tato Corsa. Nevim jaky je rozdil v hmotsnosti mezi corsou a astrou kombi, ale je pravda, ze kazdy konik musi neco zrat, ale 8 litru kombinovane me prijde jako vyssi spotreba. Cekal ybch tak 7 by bylo akorat. Tesim se na test 1.2. Jinak ja mam rad naftaky, takze kdybych tohle auticko kupoval asi vezmu 1.3 CDTI v silnejsi verzi. Ale nejsou money
No Astra 1.6 16V z roku 2000 když nepočítám vábavu může vážit ta 1150-1200kg
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 09:13, RE: mufik.martin
zigi napsal:
No Astra 1.6 16V z roku 2000 když nepočítám vábavu může vážit ta 1150-1200kg
Takze to vaz asi podobne asi jako Astra kombi. A sptoreba taky stejna. JE to holt dan za koniky a pak za vyssi bezpecnost. By me zajimalo, kolik budou vazit auta za 10 let :) A hlavne jaka bude spotreba tech aut za tu dobu. Kdyz uz ta 1.4 ma papirove tka dobre hodnoty jede alespon podle toho? Vim ze v autosalonu na prime ji testovali, a byli hodne zklamani z vykonu. Ze pry papirove hodnotyjsou vlemi dobre, ale ve skutecnosti se pry tak nechova.
http://www.prima-autosalon.tv/index.php?stranka=archiv-autosalonu-cs-37

se podivejte na test corsy 1.4
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 09:19, RE: mufik.martin
mufik.martin napsal:
Takze to vaz asi podobne asi jako Astra kombi. A sptoreba taky stejna. JE to holt dan za koniky a pak za vyssi bezpecnost. By me zajimalo, kolik budou vazit auta za 10 let :) A hlavne jaka bude spotreba tech aut za tu dobu. Kdyz uz ta 1.4 ma papirove tka dobre hodnoty jede alespon podle toho? Vim ze v autosalonu na prime ji testovali, a byli hodne zklamani z vykonu. Ze pry papirove hodnotyjsou vlemi dobre, ale ve skutecnosti se pry tak nechova.
http://www.prima-autosalon.tv/index.php?stranka=ar...
Až se budou používat ve velkém nanotechnologie, půjde váha zase dolů. Jestli ne, tak Corsa v roce 2020 bude mít 1,5t :o)))
Jinak ta 1.4 90PS je laděna hodně na vysoké otáčky, ale pružnost od spodu je slabší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 09:45, RE: mufik.martin
zigi napsal:
Až se budou používat ve velkém nanotechnologie, půjde váha zase dolů. Jestli ne, tak Corsa v roce 2020 bude mít 1,5t :o)))
Jinak ta 1.4 90PS je laděna hodně na vysoké otáčky, ale pružnost od spodu je slabší...
Prave jsem se znova mrknu na autosalon kde tstovali 1.4, ozacuji ji, ze je pry dosti dychavicna a tvari se pry na 70 koni. Doporucuji spise volbu na 1.2 ktera ma kni 80. Jinak koukal jsem i na test 1.3 CDTI ve salbsi verzi 75 koni a tu velmi chvali, kombinovanou spotrebu tam udrzeli na 5.1 a pri ostre jizde se nedostali pres 7 litru. Nevim o kolik je ta slabsi nafticka drazsi jak 1.4 ale myslim, ze 3 litry rodzdilou jsou opravdu hodne. Zvlaste jeste kdyz zapocitate povinne ruceni.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 10:29, RE: mufik.martin
mufik.martin napsal:
Prave jsem se znova mrknu na autosalon kde tstovali 1.4, ozacuji ji, ze je pry dosti dychavicna a tvari se pry na 70 koni. Doporucuji spise volbu na 1.2 ktera ma kni 80. Jinak koukal jsem i na test 1.3 CDTI ve salbsi verzi 75 koni a tu velmi chvali, kombinovanou spotrebu tam udrzeli na 5.1 a pri ostre jizde se nedostali pres 7 litru. Nevim o kolik je ta slabsi nafticka drazsi jak 1.4 ale myslim, ze 3 litry rodzdilou jsou opravdu hodne. Zvlaste jeste kdyz zapocitate povinne ruceni.
jj, taky ta 1.3JTD (CDTI) je hodně chválený motor, 1.4TDI se nechytá ( jen v ceně).
V Corse to bude určitě nej motor, nízká pojistka, celkem dobrý pojezd s nízkou spotřebou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 11:07, RE: mufik.martin
zigi napsal:
jj, taky ta 1.3JTD (CDTI) je hodně chválený motor, 1.4TDI se nechytá ( jen v ceně).
V Corse to bude určitě nej motor, nízká pojistka, celkem dobrý pojezd s nízkou spotřebou...
Taky bych to CDTI videl ajko nejvhodnejsi alternativu, a nebo 1.2 benzin. Ale aby ta 1.2 nezrala skoro to samy co ta 1.4.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 11:13, RE: Zigi
mufik.martin napsal:
Jake auto tedy vyhralo v anglii? Touto dobrou prave v anglii pobyvam, skodovek je tady sice dost, ale moc rozsirena neni. Za barakem mam akroat prodejnu Skoda. Jinak je tu sisa obcas k videni fabia a pak jeste octavia I. Zridka kdyz vidite octavii II, superb nebo roomster. Jinak Nevim jak jinde v Anglii, ale tady (Oxford) ma temer kazdy naftaka. Nezalezi na znacce, ale tak 70% lidi ma naftu, 25% lidi ma silny benziny, a zbytek ma klasicke motory obsah 1.4 - 1.6
Octávka na celé čáře. A musím přiznat, že mi to udělalo náramně dobře. A i moje škodolibé já se projevilo, neboť jsem si hned vzpomněl na Zigiho. )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.03.2007 11:31, RE: mufik.martin
mufik.martin napsal:
Prave jsem se znova mrknu na autosalon kde tstovali 1.4, ozacuji ji, ze je pry dosti dychavicna a tvari se pry na 70 koni. Doporucuji spise volbu na 1.2 ktera ma kni 80. Jinak koukal jsem i na test 1.3 CDTI ve salbsi verzi 75 koni a tu velmi chvali, kombinovanou spotrebu tam udrzeli na 5.1 a pri ostre jizde se nedostali pres 7 litru. Nevim o kolik je ta slabsi nafticka drazsi jak 1.4 ale myslim, ze 3 litry rodzdilou jsou opravdu hodne. Zvlaste jeste kdyz zapocitate povinne ruceni.
Tak s tou 1,2 jsem jel a musím říct, že NIKDY ! Ten výkon.... teda spíš nevýkon mě opravdu připomíná Škodu 125 s pětikvaltem, ten má totiž Corsa taky. No a tá spotřeba? To bych musel jet se svým HTP 12V pořád co to dá.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.