0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové malé auto pro ženu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Čtvrtek 06.07.2017 11:18, RE: ojeté nové
Giorgio napsal:
Přesně tak. Je tam klasický toyoťácký benzinový motor (1.5) doplněný o rekuperační systém, který teoreticky dokáže snížit spotřebu benzinu až na 3 litry na 100 km. Žádné dobíjení, žádné kabely.Převodovka i baterie jsou konstruovány na životnost auta, tzn. dnes i baterie mají životnost minimálně 10 let. Této životnosti bez problému dosahovala už Toyota Prius 2. generace a doba jde samozřejmě dopředu. Znám člověka, který má ji má od novoty dodnes a je to bezproblémové, spolehlivé auto, které není ani dražší na průběžný servis.


Viz má odpověď Gepardovi. Takže to bude benzíňák
Pravděpodobně to kvůli bohatší výbavě a zřejmě i větší spolehlivosti vyhraje Yarísek. Mají teď nějakou akci, předchozí model (1,33 l, 73 kW, 6 stupňová převodovka) by vyšel na 306.000 Kč, nový model 2017 (1,5 l, 73 kW, 6 stupňová převodovka) na 338.000 Kč.
Swift Premium (1,2 l, 66 kW, 5 stupňová převodovka) je za 301.000 Kč.

reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 06.07.2017 12:03, nové auto
Seren, obě auta jsou cenově podobné. Sedni si do obou a dej na své city a pocity. Ono tě některé auto osloví. Tak šťastnou ruku
reagovat
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Čtvrtek 06.07.2017 13:26, RE: nové auto
gepardo napsal:
Seren, obě auta jsou cenově podobné. Sedni si do obou a dej na své city a pocity. Ono tě některé auto osloví. Tak šťastnou ruku


Moc děkuji Domluvím si předváděcí jízdy a uvidím. Myslím, že chybu neudělám ani jedním z nich.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 06.07.2017 14:43, RE: ojeté nové
Seren napsal:
Giorgio napsal:
Přesně tak. Je tam klasický toyoťácký benzinový motor (1.5) doplněný o rekuperační systém, který teoreticky dokáže snížit spotřebu benzinu až na 3 litry na 100 km. Žádné dobíjení, žádné kabely.Převodovka i baterie jsou konstruovány na životnost auta, tzn. dnes i baterie mají životnost minimálně 10 let. Této životnosti bez problému dosahovala už Toyota Prius 2. generace a doba jde samozřejmě dopředu. Znám člověka, který má ji má od novoty dodnes a je to bezproblémové, spolehlivé auto, které není ani dražší na průběžný servis.
Viz má odpověď Gepardovi. Takže to bude benzíňák Pravděpodobně to kvůli bohatší výbavě a zřejmě i větší spolehlivosti vyhraje Yarísek. Mají teď nějakou akci, předchozí model (1,33 l, 73 kW, 6 stupňová převodovka) by vyšel na 306.000 Kč, nový model 2017 (1,5 l, 73 kW, 6 stupňová převodovka) na 338.000 Kč. Swift Premium (1,2 l, 66 kW, 5 stupňová převodovka) je za 301.000 Kč.


Baterie se samozřejmě dobíjejí (jinak by to nefungovalo), ale je to bez připojování kabelů, bez nabíječek apod. Nijak to uživatele neomezuje. A dobíjejí se i tehdy, kdy auto jede na setrvačnost, ne jen při sešlápnutém brzdovém pedálu.

Jinak ty akční ceny na model 2016, ev. 2017 Benefit jsou slušné. Yaris je dobrá volba.
reagovat
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Čtvrtek 06.07.2017 16:09, RE: ojeté nové
Giorgio napsal:
Jinak ty akční ceny na model 2016, ev. 2017 Benefit jsou slušné. Yaris je dobrá volba.




reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Pátek 07.07.2017 17:19, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napsal:
Fanda napsal:
Obešel bych prodejce,svezl bych se a po té rozhodl.Alespoň tak nějak si představuji nákup nového auta. Zkrátka co se mi líbí a v kterém autě se cítím dobře a né co mi zde nakuká nějakej Fanda z Horní nebo Dolní Polomy.
To mám v plánu. Šlo mi spíš o názory ohledně spolehlivosti, protože bych ráda, aby mi nějaký rok vydrželo


Cokoliv noveho z autosalonu vam par let vydrzi a staci do toho jenom lejt olej, benzin, menit pneu a jezdit na pravidelne prohlidky.

Za 5 let to prodate a vemete zase nove.
reagovat
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Sobota 29.07.2017 11:23, RE: Nové malé auto pro ženu
Tommm napsal:
Cokoliv noveho z autosalonu vam par let vydrzi a staci do toho jenom lejt olej, benzin, menit pneu a jezdit na pravidelne prohlidky.Za 5 let to prodate a vemete zase nove.


Tak nějak bych to chtěla realizovat... cca po 5 letech měnit za nové
Btw... už mám objednaného Yaríska ve výbavě Selection, v září by měl dorazit. Už se na něj moc těším
reagovat
Hrusa
počet příspěvků1
datum registrace05.09.2017
Úterý 05.09.2017 15:17, Opel Corsa 1.4 66kw
Ahoj,

zrovna řeším stejný problém, nové malé auto, ve kterém bude jezdit převážně manželka. Toho yarise mám také vyhlédnutého, ale pak bych se chtěl ještě zeptat na váš názor na Opel Corsa 1.4 66kw.
Už jsem pročetl spoustu příspěvků, ale corsu skoro nikdo nezmiňuje.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 05.09.2017 16:04, RE: Opel Corsa 1.4 66kw
Hrusa napsal:
Ahoj,zrovna řeším stejný problém, nové malé auto, ve kterém bude jezdit převážně manželka. Toho yarise mám také vyhlédnutého, ale pak bych se chtěl ještě zeptat na váš názor na Opel Corsa 1.4 66kw.Už jsem pročetl spoustu příspěvků, ale corsu skoro nikdo nezmiňuje.

Ahoj, v Corse jsem jen seděl, za mě pohodlnější vůz, než je Yaris. Ale jak už tu psali, každému sedí něco jiného, raději se projet a porovnat. Dnes opravdu žádný prodejce nedělá problémy se zkušební jízdou.
Jinak dobré je i kouknout na videa:
https://www.youtube.com/watch?v=NETt80CsDhQ
https://www.youtube.com/watch?v=bOL8AiJP_1g
Kukněte ale také na Opel Meriva,skladovky v doprodeji, mě se to auto zdá lepší než Corsa ohledně vyššího posedu a výhledu. Bohužel také jsem v tomto autě jen seděl a neřídil, takže nevím jaké je po řidičské stránce


reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 07.09.2017 00:50, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napsal:
Tommm napsal:
Cokoliv noveho z autosalonu vam par let vydrzi a staci do toho jenom lejt olej, benzin, menit pneu a jezdit na pravidelne prohlidky.Za 5 let to prodate a vemete zase nove.
Tak nějak bych to chtěla realizovat... cca po 5 letech měnit za nové Btw... už mám objednaného Yaríska ve výbavě Selection, v září by měl dorazit. Už se na něj moc těším


Jistě vám bude dobře sloužit. Měli jsme Yarise r.v. 2008 po dobu 6 let a jediná investice krom pravidelného servisu byla výměna zadních kotoučů někdy okolo 5. roku. Dál jen výměna cca 2 žárovek a baterka v dálkovém ovladači. Jinak žádné problémy. Nebýt havárie, která skončila totální škodou (naštěstí bez zranění), tak ho asi máme do dnes.
reagovat
rbiciste
počet příspěvků83
datum registrace30.09.2011
Pátek 08.09.2017 09:54, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napsal:
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěla bych si koupit nové malé auto, ale jelikož tomu vůbec nerozumím, potřebovala bych názor někoho zkušenějšího. Které byste mi doporučili? VW Polo, Mazda 2, Ford Fiesta, Nissan Micra, Toyota Yaris, Honda Civic, nebo Suzuki Swift? Případně klidně i jiné. Jezdím především po městě, delší vzdálenosti jen občas.


Vlákno jsem jenom proletěl, ale nenašel jsem nikde zmínku o FIATu Panda. Stačí se základním motorem 1.2, který je naprosto spolehlivý. Po zajetí (asi 10 tisíc kilometrů) se krásně točí a je s ním radost jezdit. Spotřeba je kolem 5,5 litru. Navíc je to nejlepší auto ve své třídě dle TopGearu. :)
https://www.topgear.com/car-reviews/fiat/panda

Škoda že se už neprodává Lancia Ypsilon. Koupili jsme jednu z posledních a je to opravdový mazel.
Je to v podstatě prodloužená Panda ...
https://www.youtube.com/watch?v=0fIMhiHD7KQ :)

Radovan


reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 09.09.2017 07:32, RE: Nové malé auto pro ženu
rbiciste napsal:
Škoda že se už neprodává Lancia Ypsilon. Koupili jsme jednu z posledních a je to opravdový mazel. Je to v podstatě prodloužená Panda ...https://www.youtube.com/watch?v=0fIMhiHD7KQ :)Radovan


Neprodává se oficiálně, ale protože se stále vyrábí a v Itálii jde velmi slušně na odbyt, i čeští dealeři (minimálně ti, kteří drží na lancie autorizovaný servis) jsou schopni ji individuálně importovat.
reagovat
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Neděle 17.09.2017 11:43, Yaris
Můj Yarísek už stojí před barákem, v pátek jsem si ho přivezla
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Neděle 17.09.2017 12:31, .... .... .... ...
tak to gratuluji, malokdy sem tazatel napise jak to dopadlo. a spokojenost?
reagovat
Seren
počet příspěvků19
datum registrace30.06.2017
Pátek 29.09.2017 14:28, RE: .... .... .... ...
Humusus napsal:
tak to gratuluji, malokdy sem tazatel napise jak to dopadlo. a spokojenost?

Děkuji Spokojenost veliká. Nejen co se týká jízdních vlastností, ale byla jsem mile překvapena i tím, že ačkoliv se jedná o malé auto, je uvnitř tolik prostoru. I poměrně vysoký člověk má na zadních sedadlech dostatek místa pro nohy.
Ještě se musím naučit ovládat vše, co nabízí. Je to moje první nové auto a dosud jsem tak chytré neměla
Několik lidí (sousedé, kolegové) mi řeklo, že jsem si pořídila moc hezké auto s krásnou barvou
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.