0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Primera P10

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 00:29, Primera
Myslím že za tu cenu (dá sa v dnešnej dobe zohnať celkom pekná už za 30 000Kč) ojazdené auto s podobnými vlastnosťami (super podvozok, výbava a spoľahlivosť) nezoženiete. Ja taku Primeru P10 mám, je z roku 1991 2.0 a nemôžem na ňu povedať jedine krivé slovo. Ja s radením problémy nemám a ide krásne z ľahka. S tým podvozkom súhlasím, je tvrdší ale stojí to zato, Primera sedí ako pribitá. Priemerna spotreba je okolo 7.5L čo na to že je to 2.0 16V a mám na ňom najazdené cez 250 000Km (možno aj viac) je veľmi dobré. 85 Kw autu úplne stačí, pretože je pomerne ľahké 1220Kg. 0-100km/h 9.8s. Na to že tu niektorý nadávajú na japonský dizajn, si myslím že táto Priemra ktorú začali vyrábať už v roku 1990 vyzerá obstojne ešte aj dnes. Som s ňou spokojný a už sa teším keď si kúpim novší model P11 alebo P12.
Toď vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 00:36, RE: pre autora
Kolega zo Slovenska napsal:
Myslím že za tu cenu (dá sa v dnešnej dobe zohnať celkom pekná už za 30 000Kč) ojazdené auto s podobnými vlastnosťami (super podvozok, výbava a spoľahlivosť) nezoženiete. Ja taku Primeru P10 mám, je z roku 1991 2.0 a nemôžem na ňu povedať jedine krivé slovo. Ja s radením problémy nemám a ide krásne z ľahka. S tým podvozkom súhlasím, je tvrdší ale stojí to zato, Primera sedí ako pribitá. Priemerna spotreba je okolo 7.5L čo na to že je to 2.0 16V a mám na ňom najazdené cez 250 000Km (možno aj viac...
Pekné "hlíny", pristanú jej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 01:02, Octávia
Uvažoval o octávii z roku 1995? Tak to bylo asi dost těžké sehnat, když první vyjely 1996 :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 09:08, pro autora-klima
nechal sis nekdy menit nebo doplnit medium do klimy?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 09:45, RE: Octávia
Aleš napsal:
Uvažoval o octávii z roku 1995? Tak to bylo asi dost těžké sehnat, když první vyjely 1996 :o))
tiež som videl Octavky z roku 1995
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 10:49, RE: Octávia
anonym napsal:
tiež som videl Octavky z roku 1995
Dobrý vtip...Octávka z 95...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 10:55, RE: pro autora-klima
krakatit napsal:
nechal sis nekdy menit nebo doplnit medium do klimy?
Asi nenechal... Počítám, že je to minimálně nějakých 1500 - 2500 - výměna, dezinfekce. Zrovna včera jsem to nechal dělat po 2 letech na P 307, cena nějakých 2600 v origo servisu. Proto autor píše o takovém úbytku výkonu při zapnuté klimě - nejspíš už má minimální účinnost, tak jí má zapnutou pořád, aby se neupek. A ten smrad jakej z toho musí jít... Zdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 12:23, RE: pro autora-klima
Pepe napsal:
Asi nenechal... Počítám, že je to minimálně nějakých 1500 - 2500 - výměna, dezinfekce. Zrovna včera jsem to nechal dělat po 2 letech na P 307, cena nějakých 2600 v origo servisu. Proto autor píše o takovém úbytku výkonu při zapnuté klimě - nejspíš už má minimální účinnost, tak jí má zapnutou pořád, aby se neupek. A ten smrad jakej z toho musí jít... Zdar.
da se to nechat udelat za 1500 komplet i na 740i, ale ne ve znackovym servisu pochopitelne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 13:58, RE: Primera
Kolega zo Slovenska napsal:
Myslím že za tu cenu (dá sa v dnešnej dobe zohnať celkom pekná už za 30 000Kč) ojazdené auto s podobnými vlastnosťami (super podvozok, výbava a spoľahlivosť) nezoženiete. Ja taku Primeru P10 mám, je z roku 1991 2.0 a nemôžem na ňu povedať jedine krivé slovo. Ja s radením problémy nemám a ide krásne z ľahka. S tým podvozkom súhlasím, je tvrdší ale stojí to zato, Primera sedí ako pribitá. Priemerna spotreba je okolo 7.5L čo na to že je to 2.0 16V a mám na ňom najazdené cez 250 000Km (možno aj viac...
Tak jsi nevydržel a musel ses pochlubit v čem si vozíš zadek, co, kolego?

No když už ted´ vím, co máš za auto, tak je mi jasné proč nesnášíš Škodovky, potažmo celý VW. Nedivím se ti už, proč tak dbáš na spolehlivost. protože prostě nemáš moc peněz a při poruše se klepeš za kolik to půjde opravit...

Kdybych měl 15 let staré auto jako ty a neměl na nové, taky by pro mě bylo důležité, aby se nekazilo. A tvoje Primera se moc nekazí, o tom jsi mě už nejednou drsně informoval. Ale mě nezajímá, jak je spolehlivá, já si můžu dovolit opravu novějšího a nejaponského auta. Já si vybral auto podle svých kritérií a ne podle toho, jestli utáhnu případnou opravu.

Ode dneška mě tvoje plivání na nejaponské auta už nebude rozčilovat. Už vím v čem jezdíš. Primera není špatná, ale mi se vůbec nelíbí, Primera P 10 hatch mi příjde přímo hnusná a to hlavně zezadu. Sedan ujde, ale liftback je pro MĚ hnusný. P 11 se mi nelíbí vůbec a ta nová sci-fi Primera je taky děs. To je ale můj postřeh. Nikomu ho nevnucuji. Uznám jenom to, že mít tvůj omezený rozpočet, musel bych o ní uvažovat taky. Ale nedělal bych z ní modlu, to nikdy.

Tak se měj, Primeráčku. Už mě nepohoršíš kritikou na Škodovky, ty už ne. Pa pa.

Tento příspěvek není proti majitelům Primer ani proti autorovi článku!!!

Ted´ čekám hysterickou reakci zastánců Primer a "kolegy"....Ale s tím počítám a při čtení se budu jenom bavit. Tak do toho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 16:41, pre.... z VW group
Pro "Kolegu" napsal:
Tak jsi nevydržel a musel ses pochlubit v čem si vozíš zadek, co, kolego?

No když už ted´ vím, co máš za auto, tak je mi jasné proč nesnášíš Škodovky, potažmo celý VW. Nedivím se ti už, proč tak dbáš na spolehlivost. protože prostě nemáš moc peněz a při poruše se klepeš za kolik to půjde opravit...

Kdybych měl 15 let staré auto jako ty a neměl na nové, taky by pro mě bylo důležité, aby se nekazilo. A tvoje Primera se moc nekazí, o tom jsi mě už nejednou drsně informoval. Ale mě nezajímá, ...
Nazdar aspoň si sa mohol podpísať kto si, aby som vedel s kým mám tu česť. Žeby A4? No neviem, ale nemá to chybu čo si napísal. Že vraj ty sa budeš baviť. Keby si videl mňa. Vieš nie každý musí mať nejakú Ochcávu. Dovoliť by som si ju mohol, ale po prvé, ja si nikdy žiadnu Škodovku nekúpim, lebo viem čo su to za autá a nemám chuť každú chvíľu chodiť do servisu s reklamáciami na prkotiny. Nie preto, že by som nato nemal, ale že je to otravné....
Primeru si nechávam hlavne kvôli tomu, že mi dlho verne slúži, som s ňou maximálne spokojný, viem v akom je stave a takú Ochcávu strčí aj toto 15 rokov staré auto do kapsy ako nič a to mi stačí. Keby si videl ksichty majiteľov Ochcáv, ktorý sa so mnou pustia do malého závodenia, ktorým hlavne v zákrutách ujdem ako nič! Nevedia uveriť vlastným očiam ako im taký starý 15 ročný"pekáč" môže ujsť.
Ináč pre info, až teraz si sa dozvedel že mám Primeru? To ti až teraz došlo? Dokonca som to tu už aj viac krát spomenul, aj to aká je stará, takže neviem neviem kde máš oči. Hádať sa stebou určite nebudem, nemá to cenu, to som už dávno pochopil a ty by si tiež mohol že dizajn je vec vkusu a každému sa páči niečo iné. Mne ide o techniku a tú má Primera na to aká je stará nadčasovú.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 16:43, pre...z VW group
Pro "Kolegu" napsal:
Tak jsi nevydržel a musel ses pochlubit v čem si vozíš zadek, co, kolego?

No když už ted´ vím, co máš za auto, tak je mi jasné proč nesnášíš Škodovky, potažmo celý VW. Nedivím se ti už, proč tak dbáš na spolehlivost. protože prostě nemáš moc peněz a při poruše se klepeš za kolik to půjde opravit...

Kdybych měl 15 let staré auto jako ty a neměl na nové, taky by pro mě bylo důležité, aby se nekazilo. A tvoje Primera se moc nekazí, o tom jsi mě už nejednou drsně informoval. Ale mě nezajímá, ...
Ešte, som rád že ťa moje príspevky tak nasierali. Bye! Dúfam že ťa vždy budú.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 17:23, RE: Primera
Pro "Kolegu" napsal:
Tak jsi nevydržel a musel ses pochlubit v čem si vozíš zadek, co, kolego?

No když už ted´ vím, co máš za auto, tak je mi jasné proč nesnášíš Škodovky, potažmo celý VW. Nedivím se ti už, proč tak dbáš na spolehlivost. protože prostě nemáš moc peněz a při poruše se klepeš za kolik to půjde opravit...

Kdybych měl 15 let staré auto jako ty a neměl na nové, taky by pro mě bylo důležité, aby se nekazilo. A tvoje Primera se moc nekazí, o tom jsi mě už nejednou drsně informoval. Ale mě nezajímá, ...
Vaše "potýčky" s "kolegom" mi vyludzujú úsmev na perách...BTW: ak pri výbere auta nezohladnuješ jeho spolahlivost, ideš v podstate sám proti sebe...ale ked chceš radsej travit cas po servisoch-hoci na to "máš",tvoja vec. Osobne vnímam Škodu ako autá za "rozumnú" cenu v pomere k hodnote, ale v sucastnosti sa mi táto filozofia rúca, najma ked si mozem kúpit za rovnakú cenu iné auto, tak si ho bez mihnutia oka kúpim. Na Primere P12 sa mi nepáci len 1 vec-prístrojovka v strede, inak by som ju bral smahom ruky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 17:49, RE: pre...z VW group
Kolega zo Slovenska napsal:
Ešte, som rád že ťa moje príspevky tak nasierali. Bye! Dúfam že ťa vždy budú.
Tak už jsem se teda podepsal. K čemu ti to je? Poznáváš mě? Asi ne, co? Člověk pod nickem A4 má myslím Audi A4 2.5 TDI. Tímto ho zdravím!!! Já mám Passata, ale nick Passat nemám, ten není můj.
Rozporuješ moje tvrzení, tak koukej: Píšeš, že se těšíš až si koupíš P 11 nebo P 12. Proč???????? Když píšeš že si necháváš svoji P 10 protože ti "dlho verne slúži". ???????????
Jinak mého nedávno získaného Passata V6 4motion z r. 2002 do kapsy teda nestrčíš. Promiň. Před tím jsem měl model domácí automobilky, byl bez závad. Jo, termostat odešel, dokonce 2x, to jo.
Jinak - nevšiml jsem si, že už jsi psal, v čem jezdíš. V jedné diskuzi tady na TipCars se tě kdosi ptal a ty jsi mu neodpověděl.
Já myslím že kdybys prachy měl tak by sis dávno koupil P 11 (asi GT). To má ještě nadčasovější techniku ne? Nebo že by sis chtěl nechat tu už nyní 15 let starou P 10 až do smrti a pořád bude nadčasová? Jako že sedíš na penězích a novější auto chtít kupovat nebudeš, P 10 je asi nadčasovejší než P 11, aha.
Navíc tvůj dovětek o tom, že se budu rozčilovat dál nad tvými urážkami (že v to doufáš) je mimo mísu, ty už mě fakt naštvat nemůžeš. Píšu ti to v prvním příspěvku. " To ti až teraz došlo" ?
Neplýtvej zde časem, běž si vydělávat na P 11, já si jdu poslechnout naši hymnu, právě jsme porazili Finy.
Kup si aspoň to GT aby až tě potkám na Slovensku, tak abys mi stál aspoň za to, že se mi bude chtít ti ujet.

Jinak ten Passat je absolutně bez závad, znám ho od novoty, jezdil s ním můj otec, mám ho po něm. A až se pokazí, zaplatím to. Neboj. Měj se, jdu , nemám zájem rozpoutávat zde flamewar, je to o ničem, nechci snižovat kvalitu tohohle webu. Piš si co chceš, už nereaguju, zase jsi mě nezklamal, věděl jsem, že se ozveš. Jak se to jenom řekne...."potrefená husa vždy zagaga" ? Pa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 18:34, RE: pre...z VW group
Kolega z ČR pro "kolegu ze SR" napsal:
Tak už jsem se teda podepsal. K čemu ti to je? Poznáváš mě? Asi ne, co? Člověk pod nickem A4 má myslím Audi A4 2.5 TDI. Tímto ho zdravím!!! Já mám Passata, ale nick Passat nemám, ten není můj.
Rozporuješ moje tvrzení, tak koukej: Píšeš, že se těšíš až si koupíš P 11 nebo P 12. Proč???????? Když píšeš že si necháváš svoji P 10 protože ti "dlho verne slúži". ???????????
Jinak mého nedávno získaného Passata V6 4motion z r. 2002 do kapsy teda nestrčíš. Promiň. Před tím jsem měl model domácí ...
Pro kolegu z ČR:...výstižně napsané...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 19:26, GT
nahodou Primera GT ma perfektni podvozek, sice trochu tvrdej ale sedi pekne....myslim ze Passat ani Audi A4 se nechyta... co se podvozku tyce urcite...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 19:49, RE: pre...z VW group
Kolega z ČR pro "kolegu ze SR" napsal:
Tak už jsem se teda podepsal. K čemu ti to je? Poznáváš mě? Asi ne, co? Člověk pod nickem A4 má myslím Audi A4 2.5 TDI. Tímto ho zdravím!!! Já mám Passata, ale nick Passat nemám, ten není můj.
Rozporuješ moje tvrzení, tak koukej: Píšeš, že se těšíš až si koupíš P 11 nebo P 12. Proč???????? Když píšeš že si necháváš svoji P 10 protože ti "dlho verne slúži". ???????????
Jinak mého nedávno získaného Passata V6 4motion z r. 2002 do kapsy teda nestrčíš. Promiň. Před tím jsem měl model domácí ...
a nezabudni si vypočuť aj nemeckú hymnu, kedze na Škode je české snad uz len to "Š"...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 20:44, RE: pre...z VW group
Kolega z ČR pro "kolegu ze SR" napsal:
Tak už jsem se teda podepsal. K čemu ti to je? Poznáváš mě? Asi ne, co? Člověk pod nickem A4 má myslím Audi A4 2.5 TDI. Tímto ho zdravím!!! Já mám Passata, ale nick Passat nemám, ten není můj.
Rozporuješ moje tvrzení, tak koukej: Píšeš, že se těšíš až si koupíš P 11 nebo P 12. Proč???????? Když píšeš že si necháváš svoji P 10 protože ti "dlho verne slúži". ???????????
Jinak mého nedávno získaného Passata V6 4motion z r. 2002 do kapsy teda nestrčíš. Promiň. Před tím jsem měl model domácí ...
Hezky napsáno,Kolega zo Slovenska mě už často leze krkem,cizí auta pomlouvá a sám má staré auto.Mimochodem k mému nicku,používám jej už od 8mé třídy základní školy a to už je hezká řádka let ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 20:58, RE: Primera
Kolega zo Slovenska napsal:
Myslím že za tu cenu (dá sa v dnešnej dobe zohnať celkom pekná už za 30 000Kč) ojazdené auto s podobnými vlastnosťami (super podvozok, výbava a spoľahlivosť) nezoženiete. Ja taku Primeru P10 mám, je z roku 1991 2.0 a nemôžem na ňu povedať jedine krivé slovo. Ja s radením problémy nemám a ide krásne z ľahka. S tým podvozkom súhlasím, je tvrdší ale stojí to zato, Primera sedí ako pribitá. Priemerna spotreba je okolo 7.5L čo na to že je to 2.0 16V a mám na ňom najazdené cez 250 000Km (možno aj viac...
Kolego zo slovenska, to myslíš jako vážně, že s tím, že Primera má nadčasovou techniku ??? 2,0 16V 85 kW mi přijde dost jakože ubohé. O má stará Ascona má ten samý výkon, jenže jenom 8 ventilů..... Nissan hold neumí výkoný motor :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 21:10, pro kolegu ze slovenska
ROFL napsal:
Kolego zo slovenska, to myslíš jako vážně, že s tím, že Primera má nadčasovou techniku ??? 2,0 16V 85 kW mi přijde dost jakože ubohé. O má stará Ascona má ten samý výkon, jenže jenom 8 ventilů..... Nissan hold neumí výkoný motor :D
jezdis v 15 let stary sracce a tady akorat vysiras. nase jedina klika je ze se čobolsko od nas odtrhlo a takovyhle idioti jsou za hranicema.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.05.2006 23:30, RE: pro čecha a ostatní
čech napsal:
jezdis v 15 let stary sracce a tady akorat vysiras. nase jedina klika je ze se čobolsko od nas odtrhlo a takovyhle idioti jsou za hranicema.
Ono jak se to vezme. Někdo má patnáct let staré auto a je spokojený, v případě Primery se majitelům ani nedivím. Jiný má třeba nové auto renomované značky, aby se aspoň něčím ukázal a žije v přesvědčení, že nad jeho drahou káru prostě není a také má za to, že mu budou ostatní závidět. Je směšné, jak poměřujete lidi podle majetku a ceny auta. Skutečné bohatství je v osobnosti člověka a jeho charakteru. Je to k smíchu, jak se zde někteří vytahují, že si mohou dovolit koupit drahý vůz a že ti jiní jezdí ve starých herkách. Ty staré auťáky mnohdy slouží výborně, tak proč se jich zbavovat. Každý netouží mít předražené auto jen kvůli značce a ukazovat všem, jaký je king a to i bezohlednou jízdou na cestách. Také mám Primeru p10 a maximální spokojenost po všech stránkách. I design se mi líbí a na svůj věk je to hodně nadčasové auto. Koukněte, co se v roce 1990 vyrábělo v Evropě a myslím, že zdrcující většina aut z toho roku vypadá dnes velmi zastarale. Přesto, že jsme koupili do rodiny druhý vůz, zcela nový, chci si Primeru nechat. Kdo v tom nejel, nepochopí. Nové auto si můžu kdykoliv koupit, ale takové už neseženu (v tom stavu). Každému vyhovuje něco jiného, mně třeba tohle. Evropské produkty automobilového průmyslu mně nikdy moc nenadchly (právě při nedávném výběru nového vozu opět zvítězil japonec). Když už je to kvalitní a vybavené auto, nechají si za něj Němci a další pořádně zaplatit. U japonců je kvalita a bohatá výbava samozřejmostí. Navíc dodávají své vozy do všech zemí v Evropě v nejvyšší kategorii kvality (jinou totiž nevyrábějí). Němci a ostatní dodávají na východní trhy včetně ČR auta minimálně o jeden kvalitativní stupeň nižží.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.