0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi A6, BMW 5 a Mercedes Benz E - který vůz vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, japonská vozidla, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 03:21, rada
1. Musíte říci CO je vaše priorita (spolehlivost NEpovažuji za prioritu - to musí jednak splnit každé auto, kterým chci jezdit a za druhé u ročníku 2001, tedy vozu téměř 8 let starého - čistě statisticky, závady budou - bez ohledu na značku!)
2. U tohoto typu vozu považuji za optimální šestiválcové třílitry, menší motory jsou vzhledem k váze vozu (a trošičku i kvůli "image) poddimenzované. Větší osmiválcové jsou skvostné ale provozními náklady (doslova) lámou vaz. Vzhledem k vámi udávaným 20 t. ročně na dieslové motory ani nemyslete, použijte palivo pro VIP vozy "vhodnější" a naftu nechte náklaďákům... (to mne asi BUDE bolet - počítám s tím
3. Srovnávací test Audi A6 a BMW 5 (šestiválce, třílitry, rok 2002) dopadl ... v Auto moto und sport - víceméně remízou. Tedy na body celkově (o "celých" 6 bodíků z 500 set) zvítězilo Audi, ale v "měřených" disciplínách zase bmw. Takže ...
4. Vpodstatě stejná patová situace je při srovnání čtyřlitrových osmiválců Mercedes a BMW. Mercedes celkově (o "dýchnutí") vyhrává, bmw je lepší v "měřených" disciplínách a disponuje lepším motorem.
5. Mezi vozy není až tak rozdíl v "kvalitě", jako ve "stylu" - TAM je dokonce veliký. Každý z vozů je jiný (ale žádný zásadně lepší)
6. Musíte si zvolit CO od auta chcete ... TO je odpověď na vaši otázku!
7. Pokud ve vašem výběru vyhraje BMW - zkuste najít model Alpina B10 3.3 (to by mohlo být pro vás to naprosto zcela nej- ... TO je dle mého "blond" názoru to nejlepší v daném období z daného typu aut)
8. Pěkný den, příjemný výběr a mnoho šťastných spokojených kilometrů s B10
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 08:10, rada
Solidni Alpinu B10 za 10 tisic EURO? No ja ti nevim.
Volil bych BMW a to z toho duvodu, ze MB byva typicky ve stejnem stari drazsi a Audi ma ten predsunutej motor (viz miliony recenzi).
Navic u BMW je radost vybirat z motorizaci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 09:46, rada
Jelikož jsem nepříznivec koncernu Adinu bych vyřadil z výběru hned. Navíc mi přijde že je to prostě obyčejné vozidlo kterému chybí to něco navíc co na člověka dýchne po usednutí do BMW, MB.
Rozhodování mezi BMW MB - rozhodovalo by zda-li požadujete spíše komfort a pohodlí potom bych volil MB ( podle mě je Ečko pro důchodce)
Já bych volil BMW (moje srdeční záležitost) a s nájezdem 20tkm/rok bych šel do 530i a vybíral bych v D kde auta mají servisní historii a bohatší výbava je samozřejmostí.
přeji hodně štěstí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 09:54, rada
určitě BMW 530i,rozhodoval bych se pouze manuál či automat!!Z vlastní zkušenosti mám E39 r.v.1998, př. náprava rameno původní,kosti původní jen jsem teď dával nové spojovačky,orig. BMW za 4500,-kč 2,ks i z čepama,nájezd 194.000km,né po ČR!!!Stará Audi A6 opravdu nic moc,navoněnej Passat!!!MB 210 je dobrý,ale v benzínu je BMW opravdu lepší, 270CDI je super,ale bude mít hodně nalítáno!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 10:31, rada
osobne bych volil bmw 530i nebal bych se ani 535i.jezdil jsem v eckovym medvedovi tak i v audi a6.mercedes me nak neuchvatil,stejne jak audi.A6 mela jen 2.8,ale auto neni tak pekny jak bmw.a urcite bych se ohlizel po dovouzu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 11:11, rada
že by se zas nějaký "ctitel" vydával za Kylie ? ;o)
jinak k otázce...... u mě vítězí 530. medvědům z 00-02 moc nevěřím a audina je trochu tuctová
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 14:52, rada
Jednoznačně 530i je to po faceliftu a vše co se dalo napravit z doby před faceliftem(jakože toho krom drobných designových uprav moc nebylo) teda vlastně světla, tak nevidím problém.Audi mě nebere a pokud nejezdíte na hory a nepotřebujete 4x4 tak není co řešit.MB bude o něco dražší což je další důvod pro BMW.A pokud vám jde o pohodlí tak když si vyberete standartní model a ne model typu Alpina nebo auto s M-paketem,tak ho budete mít dost a dost.A pro auto jedině do německa protože u nás se nedá sehnat nic zachovalýho a když ano tak je to o 100t dráž než z němec.A navíc v SRN se dají sehnat modely po prvních majitelích co mají najeto třebas jen 60-70tkm což je skoro nový auto se slevou 1,2milionu.(Obvyklá pořizovací cena s motorem 3,0i + trochu lepší výbava jako třeba kuže nebo sedadla s funkcí masáže 1,5Mega) Až budou peníze tak si pro něj taky dojedu,ale to ještě bude rok možná dva tři trvat.Přeji hodně štěstí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 15:15, rada
Záleží na tom jaký jste řidič - pro sportovnějšího řidiče, který má rád dynamiku, stabilitu v zatáčkách, sportovní až aresivní design a velice pružnou akceleraci bych volil bmw, mercedes je spíše pro takové řidiče, kteří agresivitu a sílu ukazovat nepotřebují, ale dobře se ví, že pod kapotou mají své. Mercedes je pro takové řidiče, kteří častěji jezdí po dálnicích a lépe zpěvněných komunikacích ve vyšších rychlostech-právě kvůli komplikacím s hliníkovou nápravou. Je to velice stabilní vůz, který ohromuje spíše elegancí, promyšleností detailů a klidnými pohodlnými motory spíše než agresivními plnokrevníky pod kapotou. Audi je velice povedený kompromis mezi bmw a MB. Interiér je útulný, ale musím se přidat ke všem článkům a recenzím s tím, že orginalita interiéru audi maličko pokulhává. Přecejen audi nestojí v čele koncernu, tak nedostávají vše, co by chtěli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 15:32, rada
BMW 530i (pripadne 530d) - motor je spica a auto ak sa zozenie v slusnom stave pohodlny korab co vela toho znesie....Medved E320 - da sa ale bude drahsi aj servis a s vyssou spotrebou tak o 2litre na 100km. Audina no neviem, sice pekny interier ale oproti BMW a MB asi menej atraktivne auto tam tazko povedat aky motor, bo najlepsie tam pasuje asi 3.0TDI ale ten je dost novy : zo starsich tak benzin 1.8To):
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 16:06, rada
Mercedes E210 určitě nemá přední hliníkovou nápravu!!!Má ji E39 i audi A6!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 16:37, rada
pokud by jste chtěl jinou alternativu tak bych vám doporučil Hondu accord 2,4 od roku 2003 do 300 tisíc seženete pěkný kousek.Spolehlivost tohoto modelu je na velice vysoké úrovní a výkon motoru a spotřeba je naprosto nádherná do 10 litrů.Je mi jasné že accord nebude tak prestižní jak Audi MC ani BMW ale ve spolehlivosti a skvělými jízdními vlastnostmi je dokáže dohnat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 17:16, rada
za tyhle penize se mb w211 neda koupit [jestli nechcete taxi] a6 3.0 diesel posledni model taky ne a predchozi model s 2.5 tdi nestoji v srovnani s mb a bmw za uvahu.volil bych jednoznacne bmw e39 530d automat po faceliftu.mel jsem vsechny tri a bmw jednoznacne nejlepsi podvozek,motor,interier atd.jo a za uvahu by taky stal japonsky benzin,maxima,legend,legacy,japoncici jsou suverenne nejspolehlivejsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 19:10, rada
Tak Alpina B10 se dá momentálně koupit za 9.999 euro a za 14-15 t. již zajímavé pěkné kousky. Zima se blíží, nový rok také není daleko - ceny věru NEporostou. Celosvětová "blbá" nálada ohledně financí spíše tlačí na plošné snížení (všech a všeho) cen, takže ...
Na vedlejším vláknu někdo váhal zda "přihodit" 3 t. euro za trojkové bmw, v tomto případě u Alpine bych neváhala (je-li to možné) a jednoznačně trochu připlatila (a stala se majitelkou pravděpodobně toho naprosto nejlepšího co se dá v "této kategorii a letech" koupit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 19:22, rada
Pokud vám jde o jízdní vlastnosti, bral bych bez váhání BMW, jestli chcete především pohodlí, zauvažoval bych o Volvu S80.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 19:50, rada
Jestli chcete opravdové pohodlí, zapomeňte na Volvo 80 a kupte si C5 (s třílitrem absolutní výbavou bude za 300.000 kč tak 3 roky stará - a bude mít ještě 2 roky záruky před sebou).
Opravdu se podívejte co to byla, jak jezdila, BMW Alpina B10 3.3 (verze s V8 je ještě lepší, ale ten provoz ...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 21:17, rada
Jako, citron c5 neberte jako, to je nespolahlivej sunt jako, taky nedoporucuju s80, ponevadz de jeste o starou generaci jako ktera ma mizerni jezdny vlastnosti ze jo. Medveda jsem mel, nybrz to bylo C vyrobeno v 1997 jako, pak jsem ho rozbil ze jo. Jako, jednoznacne dete do BMW 530 i jako, nebo 525i taky dobry ze jo. Kamarat ma toho 530D v dechtu ze jo, jenomze ja nevim, ja radej benzin jako. Jo, a davejte si jako majzla na bourany kramy svarovani s vice automobilu jako, na to majzla, ja jsem mel autobazar jako a neco vo tom vim ze jo. Jo a jeste, BMW alpinu jiste neberte, ma mnoho dilu odlisnych jako a kdys se neco posere tak se krute prohnete
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 21:24, rada
Jako jsem zapomel ze jo, Audi bych nebral ze jo, je to riziko, protoze nenabizeji poradnej benzinovej motor ze jo, a dizl ja nerad. Ja jsem idil jako A6 s tim 2.4 sestivalem jako a nic moc dynamika, stosedesat koni nestaci na to auti jako a ani do zatacek se mu moc nechce ze jo, ale to byl jenom ten predny nahon, kvatro jsem nejel ze jo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 22:10, rada
Nevím, jestli příspěvky Jardy měly být vtipné, ale byly docela nesmyslné. C5 samozřejmě pro vás není. Opravdu se zkuste podívat po Alpina B10 (R6 3.3 bude asi rozumnější verzí, než V8), vskutku to je nejlepší vůz katagorie - po níž toužíte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 22:18, rada
Velice všem děkuji za zajímavé názory. Všichní se shodujete na BMW, také se mi velice zamlouvá. Ještě prosím o radu, proč ne 525D??? Je to do takového auta slabé?Děkuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 22:42, rada
Jako, BMW 525D nebrat, neni to s nim tak zle ze jo, zepry mu praskaj hlavy nebo co a moc nejede.
reagovat
  1 2 3 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.