0
zpět
 

diskuze k tématu: Novou Mazdu 6 nebo Ford Mondeo?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 09:21, Příspěvky v diskusi
Prosíme případné diskutující, aby příspěvky pod články psali k tématu. Ostatní budou v rámci zkvalitňování informační hodnoty v diskusích smazány. Děkujeme za pochopení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 09:32, RE: Příspěvky v diskusi
Karel - TipCars.com napsal:
Prosíme případné diskutující, aby příspěvky pod články psali k tématu. Ostatní budou v rámci zkvalitňování informační hodnoty v diskusích smazány. Děkujeme za pochopení.
Drahý Karle,
máš zřejmě perfektní práci když v roce 2008 posuzuješ kvalitu diskutujících. Co jsi prosímtě dělal před rokem 89? Ani nechci znát odpověď.
Nicméně, Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi. Jak hodláš posuzovat "kvalitu" příspěvků? Dle počtu technických slov? Nebo dle servilnosti k lidovkám?
Můžu Tě ubezpečit, že toto povede k tomu, že začneme diskutovat jinde. A zde nezbývá než napsat, že je to škoda, protože toto bývala dobrá diskuze, kterou spousta chlapů rada po ránu četla....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 09:39, RE: Příspěvky v diskusi
anonym napsal:
Drahý Karle,
máš zřejmě perfektní práci když v roce 2008 posuzuješ kvalitu diskutujících. Co jsi prosímtě dělal před rokem 89? Ani nechci znát odpověď.
Nicméně, Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi. Jak hodláš posuzovat "kvalitu" příspěvků? Dle počtu technických slov? Nebo dle servilnosti k lidovkám?
Můžu Tě ubezpečit, že toto povede k tomu, že začneme diskutovat jinde. A zde nezbývá než napsat, že je to škoda, protože toto bývala dobrá diskuze, kterou spousta chlapů rada po ránu četla....
Anonyme, nepleť si diskuzi s Chatem ... diskuze skutečně má být o daném tématu, kdežto v chatu si můžeš plácat co tě napadne. Tak si prosím běž chatovat někam jinam ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 09:54, RE: Příspěvky v diskusi
Riccardo napsal:
Anonyme, nepleť si diskuzi s Chatem ... diskuze skutečně má být o daném tématu, kdežto v chatu si můžeš plácat co tě napadne. Tak si prosím běž chatovat někam jinam ...
Presne tak!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 09:57, Petr - JSEM PRO MAZDU
Souhlasím s panem redaktorem, v mém výběru mezi těmito vozy by zvítězila mazda s dvoulitrovým motorem. Já bych si určitě vybral benzín, ale i diesel je velmi dobrý, ne nejlepší ve třídě, ale jako snad všechny japonské diesely se chová velice živě, je spolehlivý a má slušnou spotřebu. Mondeo na mě působí moc robustně, je to soupeř passatu co se týče image. Mazda jde jinou cestou, je to auto pro sportovněji založené řidiče, kteří si chtějí vychutnat jízdu. K motorům bych měl ještě jednu poznámku - rozhodně ne 1.8 TDCi, ten motor je zastaralý, málo pružný, s výrazným turboefektem (viz nový test Focusu 1.8 TDCi na stránkách auto.cz).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 10:09, RE: Petr - JSEM PRO MAZDU
anonym napsal:
Souhlasím s panem redaktorem, v mém výběru mezi těmito vozy by zvítězila mazda s dvoulitrovým motorem. Já bych si určitě vybral benzín, ale i diesel je velmi dobrý, ne nejlepší ve třídě, ale jako snad všechny japonské diesely se chová velice živě, je spolehlivý a má slušnou spotřebu. Mondeo na mě působí moc robustně, je to soupeř passatu co se týče image. Mazda jde jinou cestou, je to auto pro sportovněji založené řidiče, kteří si chtějí vychutnat jízdu. K motorům bych měl ještě jednu poznámku -...
jupi jupi jou...... nic proti oslikovym prispevkum, ale je fajn, ze konecne nekdo zacal mazat OT nesmysly.

jinak k tematu....jak Petr podotkl, mondeo je robustnejsi, mazda agilnejsi. vahovy rozdil u benzinovych dvoulitru 80-100kg ve prospech mazdy, tkze na limitu by na tom sestka mela byt o neco lip.

nicmene....nakonec stejne o vyberu rozhodne vzhled. ne kazdemu se musi radoby-extravagance mazdy libit oproti usedlejsimu mondeu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 10:37, RE: Příspěvky v diskusi
anonym napsal:
Drahý Karle,
máš zřejmě perfektní práci když v roce 2008 posuzuješ kvalitu diskutujících. Co jsi prosímtě dělal před rokem 89? Ani nechci znát odpověď.
Nicméně, Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi. Jak hodláš posuzovat "kvalitu" příspěvků? Dle počtu technických slov? Nebo dle servilnosti k lidovkám?
Můžu Tě ubezpečit, že toto povede k tomu, že začneme diskutovat jinde. A zde nezbývá než napsat, že je to škoda, protože toto bývala dobrá diskuze, kterou spousta chlapů rada po ránu četla....
Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi

Za prvé se píše neurážely, protože příspěvek je rod mužský, neživotný.

Za druhé Vás zcela upřímně lituji, pokud jste se tomu rádobyhumoru smál.

A za třetí - tady ožádnou rozumnou debatu o autech nejde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 10:47, Jaký auto
Tak, jo, k tématu. Já bych se mezi mondeem a mazdou rozhodl pro mazdu 6. Mondeo je podle mého už zbytečně velký. Mazda 6 je podle mýho ideální kombinací pohodlí a ještě rozumné velikosti. Od té doby, co tisíce inženýrů bádalo až vymysleli tlakovou láhev, tak není nutný vozit vzduch v autě.
Mazdu bych si klidně vzal s 1,8 protože podle mýho stačí na normální jizdu, pojistka by byla menší a spotřeba asi taky. Jakýsi pisálek o ní psal jako o super motoru, takže doulitr je podle něho zbytečný. Ale nejel jsem s ním. Japončík by taky mohl být spolehlivější. Stará šestka měla v testu na 100 000 km výborný výsledky. Ale kdyby mě hošani na Tipcarsu chtěli koupit nový mondeo tak bych neodmítnul!

Hýky, hýk

Osel

PS: Taky by šlo vzít stříbrnou octávii, na hlínách, v tédéí a s křídlem. Nebo tata nano a nebo ladu kalinu, s šesti knedlama, ja... .

PS2: Tímto děkuji 96 pragovákům a 69 dojičkám z JZD (jede zgarb diesel) Dehet van Chrocht a také cenzorům na LN, že přispěli k cenzuře mého skvělého ranního příspěvku a zvýšení kvality naší diskuse. Cenzuře čest a oslům klid! Aspoň ráno v šest!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 10:55, RE: Příspěvky v diskusi
Karel - TipCars.com napsal:
Prosíme případné diskutující, aby příspěvky pod články psali k tématu. Ostatní budou v rámci zkvalitňování informační hodnoty v diskusích smazány. Děkujeme za pochopení.
Zdar Karle!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 10:57, RE: Příspěvky v diskusi
anonym napsal:
Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi

Za prvé se píše neurážely, protože příspěvek je rod mužský, neživotný.

Za druhé Vás zcela upřímně lituji, pokud jste se tomu rádobyhumoru smál.

A za třetí - tady ožádnou rozumnou debatu o autech nejde.
..."muzsky, nezivotny" - mas tam chybu pako! Carka se pise jen mezi podstatnyma jmenama ktera znamenaji to same - kdyz uz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 11:14, mazda 6
obě auta jsou výbornou volbou,osobně bych šel do Mazdy,líbí se mi víc,navíc její benzínové motory mi přijdou "bližší",lépe se výtáčejí a jsou tiché.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 11:54, RE: mazda 6
anonym napsal:
obě auta jsou výbornou volbou,osobně bych šel do Mazdy,líbí se mi víc,navíc její benzínové motory mi přijdou "bližší",lépe se výtáčejí a jsou tiché.
Zajímavý, že pro někoho je Mazda 6 soupeřem Oktávky (viz tady někde vedle, poblíž) a pro někoho lepší než, dle Autocaru nejlepší auto střední třídy, Mondeo.
Těžkej výběr, asi spíš podle konkrétní situace, konkrétního motoru atd. Já je vidím víceméně vyrovnaně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 12:50, RE: mazda 6
anonym napsal:
Zajímavý, že pro někoho je Mazda 6 soupeřem Oktávky (viz tady někde vedle, poblíž) a pro někoho lepší než, dle Autocaru nejlepší auto střední třídy, Mondeo.
Těžkej výběr, asi spíš podle konkrétní situace, konkrétního motoru atd. Já je vidím víceméně vyrovnaně.
to protoze bylo prvne hlavnim kriteriem vnitrni prostor (v ramci moznosti) a podruhe kvality podvozku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 12:58, RE: Příspěvky v diskusi
anonym napsal:
Oslíkovy příspěvky byly vtipné a nikoho neuráželi

Za prvé se píše neurážely, protože příspěvek je rod mužský, neživotný.

Za druhé Vás zcela upřímně lituji, pokud jste se tomu rádobyhumoru smál.

A za třetí - tady ožádnou rozumnou debatu o autech nejde.
A za čtvrté: Už se konečně zaregistruj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 14:36, Asi spise Mazdu
Z tohohle vyberu dvou neprilis povedenych aut bych asi sel do te Mazdy. Hlavni vyhodou Mazdy je narozdil od Fordu rozumna cenova politika, takze rozdil u stejne vybavenych exemplaru muze byt klidne sto tisic ve prospech Mazdy. Benzinovy dvoulitr Ford nebrat, protoze uz v predchozim modelu mel velky problem se z prevodovanim a tim problematickou pouzitelnosti na dalnici (vysoka spotreba, velky hluk). Mazda 6 ma ten sestikvalt sice rovnez ne uplne idealne zprevodovany, ale ten kvalt navic je tam znat. Uprimne, nabizet do noveho modelu v roce 2008 petikvalt je uz kapanek ostuda.
Oba dva modely maji neprilis povedene interiery, ale Mazda je i tady na tom o chloupek lepe, designem sice zrovna nenadchne, ale je lepe vyreseny nez tradicne neprakticky interier Forda. Vetsi rozmery Fordu jsou spise nevyhodou, protoze kvuli neschopnosti inzenyru od Forda nejsou uvnitr vubec znat a mista neni uvnitr o nic vice nez u mensi konkurence.
Co se tyce dalsich alternativ, tak urcite bych nevyloucil Passata, ktery je sice starsi, ale stale etalon sve tridy a nebo pro zmenu zbrusu novy Accord, kterym jsem ted neco nadrandil v Nemecku a rekl bych, ze v ramci stredni tridy momentalne nema konkurenci a prevzal od Passatu konecne po trech letech korunu krale stredni tridy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 14:36, RE: Podvozek
anonym napsal:
to protoze bylo prvne hlavnim kriteriem vnitrni prostor (v ramci moznosti) a podruhe kvality podvozku
Podle testů (i těch zahraničních) mají podvozek 6ka i Mondeo povedené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 14:40, Fajnšmekři
anonym napsal:
Z tohohle vyberu dvou neprilis povedenych aut bych asi sel do te Mazdy. Hlavni vyhodou Mazdy je narozdil od Fordu rozumna cenova politika, takze rozdil u stejne vybavenych exemplaru muze byt klidne sto tisic ve prospech Mazdy. Benzinovy dvoulitr Ford nebrat, protoze uz v predchozim modelu mel velky problem se z prevodovanim a tim problematickou pouzitelnosti na dalnici (vysoka spotreba, velky hluk). Mazda 6 ma ten sestikvalt sice rovnez ne uplne idealne zprevodovany, ale ten kvalt navic je tam z...
Fajnšmekři volí Mazdu a nebo ještě lépe Hondu Accord. Dávám za pravdu, tady není co řešit. A to jsme se ještě nezmínili o dlouhověkosti japonských aut...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 16:28, RE: Asi spise Mazdu
anonym napsal:
Z tohohle vyberu dvou neprilis povedenych aut bych asi sel do te Mazdy. Hlavni vyhodou Mazdy je narozdil od Fordu rozumna cenova politika, takze rozdil u stejne vybavenych exemplaru muze byt klidne sto tisic ve prospech Mazdy. Benzinovy dvoulitr Ford nebrat, protoze uz v predchozim modelu mel velky problem se z prevodovanim a tim problematickou pouzitelnosti na dalnici (vysoka spotreba, velky hluk). Mazda 6 ma ten sestikvalt sice rovnez ne uplne idealne zprevodovany, ale ten kvalt navic je tam z...
tady je vidět, že jezdit bez helmy se nevyplácí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 16:34, RE: Asi spise Mazdu
anonym napsal:
Z tohohle vyberu dvou neprilis povedenych aut bych asi sel do te Mazdy. Hlavni vyhodou Mazdy je narozdil od Fordu rozumna cenova politika, takze rozdil u stejne vybavenych exemplaru muze byt klidne sto tisic ve prospech Mazdy. Benzinovy dvoulitr Ford nebrat, protoze uz v predchozim modelu mel velky problem se z prevodovanim a tim problematickou pouzitelnosti na dalnici (vysoka spotreba, velky hluk). Mazda 6 ma ten sestikvalt sice rovnez ne uplne idealne zprevodovany, ale ten kvalt navic je tam z...
Ze by byla ta dve auta nejak neprilis povedena bych asi netvrdil. A malo mista v Mondeu? To taky nechapu. Je fakt ze uz to je fat dost dlouiha kara, ale mista vevnitr je teda dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.08.2008 18:13, RE: Asi spise Mazdu
mikes napsal:
Ze by byla ta dve auta nejak neprilis povedena bych asi netvrdil. A malo mista v Mondeu? To taky nechapu. Je fakt ze uz to je fat dost dlouiha kara, ale mista vevnitr je teda dost.
Tak já si už zvolil, je to nový Opel s tajemným názvem INSIGNIA Jsem zvědavý na jejich dieselový motor.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.