0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat letní pneumatiky?

kategorie zařazení tématu: poradna, pneu a disky, zábava, život za volantem
Clark
počet příspěvků4
datum registrace19.05.2016
Čtvrtek 19.05.2016 03:06, letní pnu
Léta už používám pouze Dunlop, dříve Fastresponse, dnes Blueresponse, výborná kvalita za rozumnou cenu, nikdy nezklamaly a to jezdím občas dost ostře. Co se týče protektorů? To snad už nelze ani brát vážně, pochopím starého dědu na vesnici co jezdí Fáčkem do krámu ale na moderních výkonných vozech nemají co dělat! Rozdíl pár stovek nenahradí mizerné parametry a životnost a riziko. Nikdy totiž nevíte v jaké stavu byl plášť před protektorováním a už jsem viděl opravdu škaredá selhání takových pneu. Nebrat!!!
reagovat
Karel93
počet příspěvků2
datum registrace16.05.2016
Úterý 28.03.2017 22:18, Pomoc děkuji
Dobrý den, asi budu vypadat jako blbá ženská, ale zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi jednotlivými pneumatikami? Osobně jsme si vybral tyhle pneu http://www.axa-pneu.cz/185-50r16-81v-ecodriver-3-imperial a myslel jsem, že budou dostatečné. Kamarád mi řekla, že jsou příliš levné, takže si jdu pro radu k vám. Jaký máte na pneu názor? Děkuji
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 29.03.2017 08:09, RE: radio
stréc od piva napsal:
já teda at jedu s jakymkoliv autem,tak mám puštěny radio,a hluk auta mi vubec nevadí....nevím co to je za položku k řešení...nechuc li slyšet hučení,zvýším radipo nahlas-


A hučící ložisko u kola taky neslyšíš? Jestli jo, tak poznáš i rozdíly mezi gumami. Jelikož mám diskotéková léta dávno za sebou, tak v klidu můžu říct, že jedinej "kravál", kterej jsem schopnej akceptovat, je aero svist od zrcátek (při dálniční rychlosti cca 140 km/h). Motor (dýzlovej) s perfektním odhlučněním (vyvažovací hřídel taky udělá svý) neslyším. Oblíbený CD si tak můžu docela vychutnat. A sakra poznám, když přezuju na letní. I mezi letníma bych vybíral podle kraválu, co dělají. Ty Blueresponsy, co tam teď mám, jsou z těch lepších... A po městě jezdit se řvoucím rádiem taky není nejvíc nejlepší nápad...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 29.03.2017 10:38, RE
Me se osvedcily na zimu Nokian a leto Pirelli. Tuto zimu jsem ale zkusil na doporuceni Bridgestone Blizzak, najel na nich cca 3000km a fakt parada na mokru i snehu...
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 29.03.2017 11:33, Pneu
Já už neexperimentuji a volím gumy od nějakého tradičního výrobce, takže na zimu Continental a na léto Good Year.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 29.03.2017 13:57, RE: Pneu
David V napsal:
Já už neexperimentuji a volím gumy od nějakého tradičního výrobce, takže na zimu Continental a na léto Good Year.


Já většinou vredestein - zima i léto a naposled jsem trochu zaexperimentoval na jedno auto se zimama a bral jsem Kumha a nedám na ně dopustit a to se v zimě rád svezu. Teď jsem zase zariskovall s letnímy a zkouším Toyo, uvidím jak je nasadím.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 30.03.2017 11:39, Re:
Poslední dvě zimy mám super zkušenost s Nokiany. Na léto teď obouvám Micheliny Eco a jsem spokojený. Dobrou zkušenost mám i s Toyo. Ty půjdou na auto až sjedu mišáky...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 30.03.2017 13:01, Toyo
Já tu značku znám z reklam desítky let zpět z eurosportu a pořád jsem ji chtěl zkusit, tak uvidím, snad budou ok. Jsou to japonci, tak snad budou dobré, ale kde bude guma vyrobená to netuším
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 30.03.2017 13:44, RE: Toyo
driver111 napsal:
Já tu značku znám z reklam desítky let zpět z eurosportu a pořád jsem ji chtěl zkusit, tak uvidím, snad budou ok. Jsou to japonci, tak snad budou dobré, ale kde bude guma vyrobená to netuším


Měl jsem je před mnoha a mnoha lety na R. Rapid, koupil jsem je lehce jetý i s tím autem. Přestože to auto jezdilo neustále přetěžovaný + na limitu, ty gumy vydržely strašnou porci km a přitom držely jak měly.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 30.03.2017 13:56, Toyo
Já s nimi přímou zkušnost nemám, ale už jsem je doporučil asi na 3 auta - nikdo si zatím nestěžoval. Na Euroštítku maj velmi dobrý hodnocení, ale obávám se, že má stejnou hodnotu, jako normovaná spotřeba. Vzhledem k ceně se v Japonsku asi nevyrábí, ale myslím, že patří k tomu lepšímu, co se dá koupit.
Budu se těšit na tvoje poznatky a hodnocení...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 31.03.2017 18:35, zimní gumy
pánové mohu se zeptat co děláte s těmi zimními pneu se 4mm vzorkem?
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Pátek 31.03.2017 20:09, pneumatiky na zimu i léto
Já "obouvám" zimní i letní japonské Falkeny. Ty zimní, kterým končí vzorek, dojíždím v létě a kašlu na to,
zda se říká, že se to nemá...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 31.03.2017 20:43, zimní v létě
Já zimní právě také dojíždím v létě, dnes teplota 22 stupňů, jízdní vlastnosti normální, průměrná spotřeba 4,5. Zrovna v rádiu hlásili varování aby řidiči zimní v létě nedojížděli, jak je to strašně nebezpečné, podle mě je to jen lobing výrobců a prodejců gum. Jediný rozdíl bude že se rychleji sjednou, naopak při dešti musí mít selským rozumem vlastnosti lepší když mají víc odvodových drážek a měkčí směs.
reagovat
AutakBob
počet příspěvků1
datum registrace29.12.2017
Pátek 29.12.2017 19:30, Nedojíždět.
Není to lobbing. Doporučuji si něco nastudovat o letních pneumatikách obecně a projít si zásadní rozdíly mezi letní a zimní pneumatikou, o kterých se na internetu běžně píše. Když nebudeme brát v úvahu články od výrobců (ale zato odborníků), podívejte se třeba sem: https://vas-pomocnik.cz/test-letnich-pneumatik/. Problém je v tom, že guma nemá jednotné složení a za různých teplot se tedy chová jinak. Navíc zimní pneumatika dezén uzpůsobený jízdě na sněhu, drážky jsou trochu jiné než u letní pneumatiky. Samozřejmě, pokud je v zimě teplejší počasí, nedá se nic dělat. Ale dojíždět zimní pneumatiky cíleně v létě je rizikové nejen pro vás, ale i pro ostatní účastníky provozu. Silně bych to nedoporučoval, vím o čem mluvím.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Sobota 30.12.2017 09:23, RE: Nedojíždět.
AutakBob napsal:
Není to lobbing. Doporučuji si něco nastudovat o letních pneumatikách obecně a projít si zásadní rozdíly mezi letní a zimní pneumatikou, o kterých se na internetu běžně píše. Když nebudeme brát v úvahu články od výrobců (ale zato odborníků), podívejte se třeba sem: https://vas-pomocnik.cz/test-letnich-pneumatik/. Problém je v tom, že guma nemá jednotné složení a za různých teplot se tedy chová jinak. Navíc zimní pneumatika dezén uzpůsobený jízdě na sněhu, drážky jsou trochu jiné než u letní pneumatiky. Samozřejmě, pokud je v zimě teplejší počasí, nedá se nic dělat. Ale dojíždět zimní pneumatiky cíleně v létě je rizikové nejen pro vás, ale i pro ostatní účastníky provozu. Silně bych to nedoporučoval, vím o čem mluvím.


Už jsi to zkoušel jezdit na starých zimách v létě? Asi ne, jinak bys nepsal takové hovadiny a prej to není lobbing... Ale není zimní guma každá stejná a chování v ltě se liší od značky. Na firmě byla u nás taková politika - zimní se dojedou v létě a to jsem jich sjel hodně a problém nikdy nebyl. Já jezdil např. GY Ultragrip celé jedno léto-měly na zčátku 4,5mm a neměl jsem žádný problém a na podzim l se vyhodily. Pokud by jsi se nepodíval co je tam obuté před jízdou, tak by jsi žádný rozdíl při normální jízdě ani nepoznal. Ano, jízdou na hraně už se projevovaly v zatáčkách pištěním, ale stále držely, takže ty keci zimní guma se má vyhazovat se 4mm je nesmysl. Hlavně se všude mluví o ekologii a toto zrovna nikomu nevadí, že guma, která může ještě sloužit se dá do kontejneru. A myslím si, že je lepší třeba starší zimní značková guma v létě, než nová letní čína a to už nemluvím o protektorech - to je úplná blbost.Ony totiž starší zimní gumy mají již tvrdší směs a nižší vzorek a chovají se jinak, než nové vysoké zimní gumy s čerstvou směsí.

a teď do mě
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Sobota 30.12.2017 10:32, zimni v lete
Ano pri duchodcovske jizde se zimni guma v lete neprojevi, ale i kdyz clovek jezdi defenzivne tak se muze dostat do situace kdy musi prudce brzdit/vyhybat a potom muze byt zimni nebo letni otazkou zivota a smrti...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Sobota 30.12.2017 11:16, RE:
Ano a to jsou ty kecy, já jezdím svižně až rychle a problém nebyl nikdy. A to to mám do práce samou zatáčku a z kopce do kopce. Respekt jsem měl vůči gumám ze začátku, pak jsem zjistil, že se chovají naprosto standardně.
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Neděle 31.12.2017 10:09, trakce
Sám píšete, že se projevovaly pištěním, čímž pneumatika dávo najevo že brzy ztratí trakci. Já taky nejsem moc závodník, ale třeba u Fabie a Barumek zimní držely znatelně méně v zatáčce.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Neděle 31.12.2017 14:54, RE: trakce
azerty napsal:
Sám píšete, že se projevovaly pištěním, čímž pneumatika dávo najevo že brzy ztratí trakci. Já taky nejsem moc závodník, ale třeba u Fabie a Barumek zimní držely znatelně méně v zatáčce.


To pištění je zavádějící, ze začátku jsem ubíral, když to začalo pískat, pak jsem zjistil, že to sice piští, ale drží a nikdy mě to nevypeklo. Ale jak říkám, je to guma od gumy (značka od značky) prostě GY byly v pohodě a chovalo se to naprosto předvídatlně.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 01.01.2018 08:12, RE: trakce
azerty napsal:
Sám píšete, že se projevovaly pištěním, čímž pneumatika dávo najevo že brzy ztratí trakci. Já taky nejsem moc závodník, ale třeba u Fabie a Barumek zimní držely znatelně méně v zatáčce.


Barumka není guma (rozhodně nepatří mezi kvalitní značky), ta je na silnici mizerná i v zimě (a letní je úděsná v létě). Ujde jako nová na čerstvé vrstvě sněhu, ale třeba na ledu nebo na mokré silnici je ve srovnání s ne o moc dražšími nokiany vyloženě otřesná.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.