0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat letní pneumatiky?

kategorie zařazení tématu: poradna, pneu a disky, zábava, život za volantem
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 20.12.2013 15:35, Jaké vybrat letní pneumatiky?
Společně s koupí nového ojetého auta často kupujeme dva páry letních pneumatik. Máte tipy podle čeho vybírat značku a vlastnosti pneu? Jsou někde například tabulky hlučnosti? A kde hledáte nějaké nezávislé srovnávací testy? Uvítáme všechny tipy i vaše vlastní zkušenosti.

reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Sobota 21.12.2013 15:29, no jak...
no jak, asi si ujasním kolik km ročně najedu a v jakých podmínkách, vynechám čínský shit a projdu co nejvíce možných i zahraničních testů a budu věřit že nejsou úplně podplacené...osobně pak vyberu dle preferencí ...tzn chování na mokru, výdrž, ovladatelnost cena...zpravidla beru některý typ, který se umístí nejvýše na třetím místě ve více testech...u mě zatím vedou na léto continental, na zimu conti nebo dunlop. vše v 17ce

věřím že časem se každý vyléčí z protektorů apod nesmyslů---nesedí ani nevydrží, popř. se vyléčí po první mokré silniční i kalhotové zkušenosti i z čínských parodií na gumy
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Sobota 21.12.2013 22:30, Pneu Čína
Musím potvrdit slova předchozího uživatele, koupil jsem letos na fabku zimní gumy nankang. Všude na ně píší samou chválu, prodejce je "velmi doporučuje" apod. Říkal jsem si, že to zkusím. A už nikdy více. Po předchozích zkušenostech s Bridgestone a Michelin (měl jsem Alpiny) jsem teď z těch pneu silně na rozpacích. Na sněhu v pohodě, ale na mokru ta pneu nedrží. A to tak že vůbec. Najetí do zatáčky standardní rychlostí znamená pohyb ven po tečně. A vůbec se ty pneu chovají tak divně. Neutrhnou se, ale zlehka podkluzují, člověk to prostě cítí v zádech, že se to auto nějak vlní.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 22.12.2013 10:12, pneu
Vybírám hlavně podle výsledků testů, vždy porovnávám několik "testovačů" a dívám se také na to, jak dopadly nejbližší vedlejší rozměry dané pneu (např. hledám rozměr 195, tak se podívám i na výsledky 185 a 205). Tak si udělám předvýběr a z nejlepších potom volím podle ceny. Ne dogmaticky, ale nepřiplatím třeba 500/ks mezi nejlepší a druhou nejlepší.
reagovat
JiriCh
počet příspěvků1
datum registrace23.12.2013
Pondělí 23.12.2013 14:45, Výběr pneu
Asi tak, chce si to ujasnit priority, jestli chceš sportovní/ekonomickou pneumatiku a pak projet co nejvíce testů od různých organizací s tím, že největší váhu dáváš testům, které jsou nejblíže tvému rozměru. Ohledně toho, kde testy najít doporučuji http://www.testpneumatik.eu/letni-pneumatiky
reagovat
PavelNovak
počet příspěvků2
datum registrace05.09.2015
Sobota 05.09.2015 21:53, Kde koupit pneu?
Ahoj, chci se zeptat, kde kupujete pneu? Máte někdo zkušenosti s e-shopy? třeba s tímto http://www.toppneu.cz/levne-pneu/osobni-a-4x4/ ?
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 06.09.2015 12:29, kupě
k čemu je u pneumatik parametr hlučnost? at jedu s kym jedu,každý má puštěný radio tak,že z venku málokdy slyšíme nějaké zvuky...a každé auto většinou hučí motorem...a nějaký šum gum nehraje vubec roli
reagovat
Annix
počet příspěvků1
datum registrace24.02.2016
Středa 24.02.2016 12:52, Letní pneu -jaký prodejce?
Ahoj, ráda bych si koupila na Škoda Octavia pneumatiky, letní, kvalitní ale za rozumnou cenu. Můžete mi prosím poradit nějakého prodejce přes eshop, který by byl spolehlivý. Slyšela jsem o 4pneu.cz ale nevím, nemáte s tím někdo zkušenost? Nezkoušel to někdo tam objednávat? Jaké jsou dodací lhůty, jsou kvalitní. Děkuji moc za pomoc
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Středa 24.02.2016 15:18, RE: Letní pneu
Annix napsal:
Ahoj, ráda bych si koupila na Škoda Octavia pneumatiky, letní, kvalitní ale za rozumnou cenu. Můžete mi prosím poradit nějakého prodejce přes eshop, který by byl spolehlivý. Slyšela jsem o 4pneu.cz ale nevím, nemáte s tím někdo zkušenost? Nezkoušel to někdo tam objednávat? Jaké jsou dodací lhůty, jsou kvalitní. Děkuji moc za pomoc


Doporučuji použít www.heureka.cz, nelézt požadovanou pneu a zkouknout ceny a hodnocení eshopu. U každého prodejce uvidíte počet hodnocení a hvězdičky. Čím větší počet tím lépe. V těch zaběhnutých většinou nešlápnete vedle... Také vidíte cenu dopravy, ta je někde i zadarmo. Vyber průměr rozumného prodejce a rozumnou cenu a neměla bys šlápnout vedle.

Já mám poslední pozitivní zkušenost s pneu-kvalitne.cz, ale nevím, jestli to zde nebude bráno jako zakázaná reklama zde. Jak říkám, většina těch webů prostě funguje ok...


reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 24.02.2016 17:59, pneu
Vzhledem k ceně už asi 5 let kupuju pneu Vredestein - holandské gumy. zimní jsou velice slušné, letní jsou výborné, možná trochu hlučnější než Continentaly. Cena je ale bezkonkurenční - na oktávku jsem i instalací kupoval 205/60 16" dohromady 4 za 6400,- a koukal jsem že se v testech ADAC objevují mezi 5ti prvními.
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Čtvrtek 25.02.2016 07:28, ....
Mam dobre zkusenosti s pirelli jak letni tak zimni cena je trochu vyšši ale jsou to dobre pneu
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 25.02.2016 09:19, RE: pneu
HoNZA napsal:
Vzhledem k ceně už asi 5 let kupuju pneu Vredestein - holandské gumy. zimní jsou velice slušné, letní jsou výborné, možná trochu hlučnější než Continentaly. Cena je ale bezkonkurenční - na oktávku jsem i instalací kupoval 205/60 16" dohromady 4 za 6400,- a koukal jsem že se v testech ADAC objevují mezi 5ti prvními.


JJ, já jezdím vredesteiny letní a brácha je má zase zimní a jsou super, cena opravdu dobrá. Řešil jsem to kdysi při koupi s maníkem a ten mi říkal, že Vredy se řadí mezi prémiové značky, jen je daleko lepší cena. Takže za mě vyhrávají a dokážou to co ostatní gumy a to jsem jich odkroutil dost všemožných značek.
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Čtvrtek 25.02.2016 10:19, Vredestein
Mám je jako zimní, předchozí byly Continentaly a ve srovnání s nimi trakce malinko horší na sněhu (ale kde ho letos sehnat:)), na jiném povrchu stejně dobrá, vydrží o trochu déle, vyšší hlučnost mi přišla stejná u obou. Continentaly vyloženě mizely před očima při teplotách nad 10C, Vredesteiny to zvládají lépe - a to je při zimách v posledních letech příjemná vlastnost.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 25.02.2016 12:56, Sava Intensa
Zdravím, mám dobré zkušenosti s letními obyčejnými a levnými pneu Sava Intensa.
Co se týká pneu eshopu, mám rád www.nejlepsipneu.cz. Přivezou pneu včas a co mají skladem, fakt mají skladem

reagovat
Karel93
počet příspěvků2
datum registrace16.05.2016
Pondělí 16.05.2016 14:20, Pneumatiky
Ahoj slyšel jsem i o tom, že hromada lidí používá tzv. univerzální pneumatiky. Prej hlavně ženy využívají toho, že nemusejí přezouvat. Já osobně jsem pro klasiku. I já mám doma dvě sady pneumatik jednu na léto a jednu na zimu. Je však pravdou, že jsem musel loni koupit nové zimní pneu, měl jsem ty svoje již dost tvrdé. Pneumatiky jsem pořídil /smazáno admin/, ale přemýšlel jsem i o Continentalu. S Barumkami jsem naprosto spokojen tak jen doufám, že ještě nějaký ten rok vydrží.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 16.05.2016 14:38, RE: Pneumatiky
Karel93 napsal:
Ahoj slyšel jsem i o tom, že hromada lidí používá tzv. univerzální pneumatiky. Prej hlavně ženy využívají toho, že nemusejí přezouvat. Já osobně jsem pro klasiku. I já mám doma dvě sady pneumatik jednu na léto a jednu na zimu. Je však pravdou, že jsem musel loni koupit nové zimní pneu, měl jsem ty svoje již dost tvrdé. Pneumatiky jsem pořídil/smazáno admin/, ale přemýšlel jsem i o Continentalu. S Barumkami jsem naprosto spokojen tak jen doufám, že ještě nějaký ten rok vydrží.


Tak buď spokojen, nám tady tu stlačenou tmu necpi a reklamu si strč do zadele. ;)
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 16.05.2016 15:11, RE: Pneumatiky
Giorgio napsal:
Karel93 napsal:
Ahoj slyšel jsem i o tom, že hromada lidí používá tzv. univerzální pneumatiky. Prej hlavně ženy využívají toho, že nemusejí přezouvat. Já osobně jsem pro klasiku. I já mám doma dvě sady pneumatik jednu na léto a jednu na zimu. Je však pravdou, že jsem musel loni koupit nové zimní pneu, měl jsem ty svoje již dost tvrdé. Pneumatiky jsem pořídil /smazáno admin/, ale přemýšlel jsem i o Continentalu. S Barumkami jsem naprosto spokojen tak jen doufám, že ještě nějaký ten rok vydrží.
Tak buď spokojen, nám tady tu stlačenou tmu necpi a reklamu si strč do zadele. ;)


Přesně, v poslední době je to tady samá skrytá reklama.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pondělí 16.05.2016 21:00, RE: kupě
stréc od piva napsal:
k čemu je u pneumatik parametr hlučnost? at jedu s kym jedu,každý má puštěný radio tak,že z venku málokdy slyšíme nějaké zvuky...a každé auto většinou hučí motorem...a nějaký šum gum nehraje vubec roli


tak to by ses divil, občas bývá v říši kus dálnice s příměsí gumy v asfaltu a omezená rychlost na 120 km/h. Těch úseků není málo. Dle bývalých kolegů, se kterými jsem o tom mluvil se jedná o nějaký testovací provoz či co. Ten povrch je speciálně upravený kvůli snížení hluku od kol. Bývá na obchvatech a na dálničních průtazích městem .

To bys koukal kolik je při 120km/h hluk od kol, od motoru a aerodynamický hluk. Většina aut má 80% hluku od kol např. Stilo, Octavia - stichnou jen je slyšet tiché předení motoru, aerodyn. hluk kupodivu ne. Nový superb má celkem slušně odhlučnená kola, tvoří jen ca 20% hluku, 40% motor, ale nemilé je, že dalších 40% už ve 120 km/h tvoří aerodynam. hluk, co považuji u auta za 1 mil za faux pas (hlavně hluk od zrcátek). Překvapivě je znát kvaltiní odhlučnění 10 letého saabu 9-5 aerodyn. hluk ca 10%, pneu 30% (zimní) 60% motor, nutno podotknout, že saab je minimálně o polovinu tišší než nový superb (i motor).

Podtrženo a sečteno, chtěl jsem tím říct, že hluk od kol tvoří VĚTŠINU hluku v autě. Ty euronesmyslný nálepky u pneu v echopech jsou vycucaný z prstu. Dle těch nálepek se rozhodně nedá orientovat, je to hodně subjektivní. Nejlepší jsou přímé zkušenosti.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 16.05.2016 22:32, Hovadiny
Zkuste se někdy projet na protektorech. To teprve uslyšíte, co to je hluk od kol. Moderní vozy jsou poměrně dobře odhlučněny, takže je to dost zásadní položka.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 17.05.2016 10:20, radio
já teda at jedu s jakymkoliv autem,tak mám puštěny radio,a hluk auta mi vubec nevadí....nevím co to je za položku k řešení...nechuc li slyšet hučení,zvýším radipo nahlas-
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.