0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak postupovat při při dovozu ojetého vozu ze zahraničí?

kategorie zařazení tématu: poradna, dovoz vozidel
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.01.2008 18:03, RE: magistrát
anonym napsal:
Prosim o radu. Na webových stránkách "Na úřad bez čekání" Magistrátu města Plzně jsem se trošku zalekl při výběru rezervace. Je tam kolonka Dovezené vozidlo - schválení, která se týká technického schválení individuálně dovezených aut. Dále je možnost Přihlášení vozidla, pod kterou jsem se následně ještě dozvěděl, že je třeba zaplatit správní poplatek za zahájení správního řízení (zřejmě 1500 Kč, o kterých se autor článku zmiňuje). Nevěděl by náhodou někdo, zda je opravdu třeba podstoupit techn...
Myslím, že se tě týká to přihlášení. Pokud to je standardtně prodávané auto v EU, STK ti udělá tzv. dovozovou STK a na evidenci vbozidel ti vystaví český TP. Za to chtějí ten poplatek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.01.2008 20:04, RE: Koupit auto není problém
anonym napsal:
V dnešní době není žádný problém koupit auto za hranicemi a to velice výhodně.
Stačí otevřít internet,mobile nebo autoscout a najít auto podle svých představ.Známý si takhle našel ojetého passata,1 rok starého,32.000km,zajímavá cena.V inzerátu nebylo uvedené telefoní číslo,jen email,ale to v dnešní době není nic divného.Po emailu zjistil,že auto prodává obchodník,který se stěhuje na druhý konec evropy a vozu se potřebuje zbavit. Stačilo zaslat zálohu v eurech na obchodníkův účet a za 14 dní můj ...
poslat zálohu a pak čekat na auto ........a navíc kontakt jen na e-mail..............no mě to připadá jak pohádka........nebo spíš typický podvod kterých je na autoscoutu i mobile dostatek ( auto za směšnou cenu a majitel ho má v německu ale přitom bydlí např. v UK......stačí jen poslat drobnou zálohu 1000 euro a my auto pošleme.....a pak blbec čeká a čeká a stejně se nedočká, ale to už tady jednou rozebíráno bylo)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.01.2008 20:15, VIN
anonym napsal:
Myslím, že se tě týká to přihlášení. Pokud to je standardtně prodávané auto v EU, STK ti udělá tzv. dovozovou STK a na evidenci vbozidel ti vystaví český TP. Za to chtějí ten poplatek.
Ma prozbu, dam priklad jedu do SRN pro vozidlo napr. Ford Mondeo. Vozidlo se mi libi ale neco ve mne mi rika radeji si to jeste over. Je nejaka moznost si overit totoznost vozidla pres VIN treba z CR. Znate nekdo nejakou overenou firmu co to poskituje? Predem děkuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.01.2008 20:54, ok
A jaký je postup s novými vozidly, koupenými v zahraničí?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.01.2008 22:39, RE: Koupit auto není problém
anonym napsal:
V dnešní době není žádný problém koupit auto za hranicemi a to velice výhodně.
Stačí otevřít internet,mobile nebo autoscout a najít auto podle svých představ.Známý si takhle našel ojetého passata,1 rok starého,32.000km,zajímavá cena.V inzerátu nebylo uvedené telefoní číslo,jen email,ale to v dnešní době není nic divného.Po emailu zjistil,že auto prodává obchodník,který se stěhuje na druhý konec evropy a vozu se potřebuje zbavit. Stačilo zaslat zálohu v eurech na obchodníkův účet a za 14 dní můj ...
A nebyl to nahodou ten znamy, co dal auto do servisu a kdyz pak za dva dny parkovala uz opravene auto jeho zena do garaze, tak si utrhla zrcatko a vypadly klice a doklady??

Vetsi pi*ovinu jsem jeste neslysel.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.01.2008 09:55, RE: Koupit auto není problém
Krkovicka napsal:
A nebyl to nahodou ten znamy, co dal auto do servisu a kdyz pak za dva dny parkovala uz opravene auto jeho zena do garaze, tak si utrhla zrcatko a vypadly klice a doklady??

Vetsi pi*ovinu jsem jeste neslysel.

Je to opravdu tak, jak popisuje pán nahoře. Jednou takhle myslím že byla neděle jsem zrovna pocítil touhu koupit nové auto...zasedl jsem k počítači a do vhledávače dal guru stánek autařů mobile.de. Auto které jsem sháněl byl škoda superb 2,5tdi...první inzerát a bum...v uk(united kingdom) byl k mání v plné výbavě a málo najetými kilometry neváhal jsem a na inzerát bleskově odpověděl...již po krátké době jsem obdržel zpět mail, že majitel potřebuje vůz megarychle prodat, neboť se stěhuje do jiné země a pokud pošlu zálohu 1500euro vůz mi pošle toptransem...peníze jsem poslal přes expresní linku mé banky a za čtrnáct dní jsem se proháněl po vesnici 1rok!!!!starým superbem v plné výbavě!!!a málo najetými km!!!! autíčko mě přišlo na 8200euro i z dopravou tak po konečné kalkulasci jsem ušetřil bezmála 400000Kč!!!!!!V zahraničí se dá věřit všemu, co vám kdo napovídá tady bohužel ne...jsou to fajn lidičky a všechno vám prodaj za půlku, zvlᚍ když viděj čecha nebo poláka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.01.2008 11:45, RE: Koupit auto není problém
anonym napsal:
Je to opravdu tak, jak popisuje pán nahoře. Jednou takhle myslím že byla neděle jsem zrovna pocítil touhu koupit nové auto...zasedl jsem k počítači a do vhledávače dal guru stánek autařů mobile.de. Auto které jsem sháněl byl škoda superb 2,5tdi...první inzerát a bum...v uk(united kingdom) byl k mání v plné výbavě a málo najetými kilometry neváhal jsem a na inzerát bleskově odpověděl...již po krátké době jsem obdržel zpět mail, že majitel potřebuje vůz megarychle prodat, neboť se stěhuje do jiné ...
Bohuzel ja mam trochu jinou zkusenost..:(
Ja jsem jednou takhle kupoval trolejbus z Irska pro znamyho, co jezdi u DPMB a misto toho mi poslali dva vagony uhli. Pan Zapadak si asi myslel, ze se nam to tady bude hodit vic, protoze bylo pred Vanocema a to pochopitelne chce mit kazdy doma teplo.
Nakonec jsem to uhli prodal pres moji znamou co dela v kvetinarstvi- pod pultem to prodavala duchodcum. Sest let to trvalo..
Vagony mam jeste doma a nejdou prodat, protoze maji jiny rozchod. Parkrat uz mi volali z AAA ale za tu cenu co mi nabidli jsem je vzdycky odpalkoval.
Kdybyste nekdo meli zajem o kvalitni vagony z irske oceli, tak mi dejte vedet. Najeto maji cca 5mil km, nehavarovane, bez koroze, barva khaki
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.01.2008 14:50, pefben
Jak postupovat? Na hranicích zadržet a vrátit vrak, odkud přišel!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.01.2008 15:13, problematicky dovoz vlastniho auta
Dostala jsem se ne zcela vlastni vinou do neresitelne situace. Po dlouhodobem pobyti ve Finsku jsme se premistili do Anglie a protoze se tam jezdi na opacne strane, rozhodli jsme se nase stare auto nechat v Cechach pro pojizdeni pri navstevach. Ve Finsku nam ovsem na urade rekli, ze nejdriv musime auto prevezt a zaregistrovat jinde, pak vratit znacky a technicak ve Finsku a potom teprve auto ve Finsku odregistruji. Teprve v Cechach jsme se dozvedeli o existenci prevoznich dokumentu a to az po dlouhych peripetiich, kdy jsme se snazili najit dilnu, ktera nam provede technickou. Auto totiz bylo puvodne z USA, i kdyz formalne odpovida finskym (EU) pozadavkum. Kazdy, s kym jsme mluvili, mel ale nejake vyhrady, a teprve na poslednim miste, kde s technickym stavem vozidla nemeli zadny problem, se zjistilo, ze s finskou znackou nam kontrolu nemuzou udelat. Po dotazu na registracnim urade jsme usoudili, ze nejjednodussi bude auto nejprve odregistrovat ve Finsku. Vratili jsme tedy znacku i technicak a dostali potvrzeni o odregistrovani a kopii technickeho prukazu, prevozni SPZ ale uz neni mozno vydat, protoze auto by znovu muselo projit technickou ve Finsku. Takze ted mam auto u rodicu na dvorku bez SPZ a bez technicaku a podle vseho ho muzu tak leda odvezt do srotu, i kdyz je jeste ve velice slusnem stavu. Nevite nekdo, jestli se tahle situace da legalne vyresit, pripadne o miste, kde by mi poradili? I na tom registracnim urade to vypadalo, ze zalezi na tom, koho se clovek zepta, takze by me zajimalo, kde je nejaka nejvyssi (zavazna) autorita. Diky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.02.2008 00:10, RE: Koupit auto není problém
anonym napsal:
Je to opravdu tak, jak popisuje pán nahoře. Jednou takhle myslím že byla neděle jsem zrovna pocítil touhu koupit nové auto...zasedl jsem k počítači a do vhledávače dal guru stánek autařů mobile.de. Auto které jsem sháněl byl škoda superb 2,5tdi...první inzerát a bum...v uk(united kingdom) byl k mání v plné výbavě a málo najetými kilometry neváhal jsem a na inzerát bleskově odpověděl...již po krátké době jsem obdržel zpět mail, že majitel potřebuje vůz megarychle prodat, neboť se stěhuje do jiné ...
Proboha lidi, neverte temhle kecum.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 02.02.2008 10:38, RE: Zcela jste vynechali úhradu DPH a jiné omyly autorů
anonym napsal:
Vývoz je osvobozen od DPH, které se ale před registrací musí zaplatit na českém Finančním úřadu. Bez potvrzení o zaplacení české úřady nevydají registrační značky. Registrace v ČR je na počkání, žádné čekání 3-4 týdny, kde jste to proboha byli? Uvedený postup s vývozní SPZ se týká především nových vozů bez SPZ u ojetin, které SPZ mají prostě jedu do ČR a vyměním za české

Chci si koupit ojetinu,ale co potřebuji k vyřízení v Německu a u nás nevím.Jeden píše co je všechno třeba na vyřízení v cizině a druhý jak je to jednoduché.Dá se někde sehnat korektní informaci co vlastně potřebuji,a jak je to s DPH.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.02.2008 17:47, RE: Koupit auto není problém
anonym napsal:
V dnešní době není žádný problém koupit auto za hranicemi a to velice výhodně.
Stačí otevřít internet,mobile nebo autoscout a najít auto podle svých představ.Známý si takhle našel ojetého passata,1 rok starého,32.000km,zajímavá cena.V inzerátu nebylo uvedené telefoní číslo,jen email,ale to v dnešní době není nic divného.Po emailu zjistil,že auto prodává obchodník,který se stěhuje na druhý konec evropy a vozu se potřebuje zbavit. Stačilo zaslat zálohu v eurech na obchodníkův účet a za 14 dní můj ...
Opravdu nechapu, proc podobne prispevky admin nevymaze. Diskuze obsahuje velkou cast podobneho balastu. Lide hledajici seriozni informace o tom, co vse musi vyridit u prodejce a na uradech se musi prokousavat podobnymi vylevy a jeste premyslet, jestli to autor (pardon anonym) myslel vazne! Pavel H.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.02.2008 00:02, Prihlaseni
Ahojda,
nejde mi prihlasit auto a priznam si ze jsem na sebe vzal velky hrib. Urad mi rika ze:
STK, kontrola a EMise jsou provedeny na jmeno dovozce
evidencka na moje jmeno
a tudiz to tedy nelze zaregistrovat.

Ze mam STK, evidencku a emise z Havlickova brodu a ze v pce takove auto proste nezaregistruji...

Co se s tim da delat, jsemPardubak, kde mam tedy zadat o papiry a udelat vsechny kontroly...

Dekuji za odpoved
Mira

PS: Mam auto z roku 2004 a i COC list... tedy ted stojici na zahrade pred barakem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 11:40, RE: RZ v DE
anonym napsal:
Zajímalo by mě, jak je to s těmi značkami, dle vyjádření prodejce v DE nyní (zhruba od léta 2007) prý stačí po evropské únii pouze značka se žlutým pruhem. Vím že musely být s červeným, sám jsem kdysi měl problém, ale tvrdili mě to u dvou prodejců (prosinec 2007), tak nevím.
Minulý týden jsem takhle dovezl z Německa auto. Potřebujete převozní značky, stačí německé (se žlutým pruhem) je k tomu automaticky převozní techničák a pojištění (zelená karta), vše platí 5 dnů. Vyřídil to za mě prodejce, celé to stálo 150 Eur a trvalo to asi 2 hodiny. V Česku jsem dále postupoval stejně jak popisuje článek, teď čekám na vystavení čistopisu velkého tech. průkazu (Frýdek-Místek 14 dnů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.06.2008 23:27, RE: RZ v DE
anonym napsal:
Minulý týden jsem takhle dovezl z Německa auto. Potřebujete převozní značky, stačí německé (se žlutým pruhem) je k tomu automaticky převozní techničák a pojištění (zelená karta), vše platí 5 dnů. Vyřídil to za mě prodejce, celé to stálo 150 Eur a trvalo to asi 2 hodiny. V Česku jsem dále postupoval stejně jak popisuje článek, teď čekám na vystavení čistopisu velkého tech. průkazu (Frýdek-Místek 14 dnů.
Přesně tak RZ se žlutým pruhem + zelená karta vše na 5 dnů asi 100 eur. A dál podle článku . Za 6 dní stál vůz na českých značkách (Nový Jičín). Je to lepší než si kupovat auto od podvodníků v českých bazarech. V Německu je podvod trestný čin, v našich bazarech samozřejmost ojebat zákazníka.Viz všechno má najeto do 150 000km což je nesmysl!!!!!!!!!!!!! Tuto větu si dobře zapamatujte.Nebojte si pro auto do německa sami zajet, vyplatí se to!
reagovat
Alesek22
počet příspěvků33
datum registrace18.02.2015
Pondělí 16.03.2015 13:24, RE
Nejvetsi spolehlivost na dovoz aut ze nemecko. jejich majitele se o sva auta neuveritelne staraji takze vypadaji jak nova a neposkozena hlavne
reagovat
sokolkoltak
počet příspěvků1
datum registrace10.05.2015
Neděle 10.05.2015 22:30, Dovoz auta z německa netradyčně
Dobrý den,

chci se zeptat můj šef z DE mi prodá auto a nechce se mi řešit pojištění a červené převozní značky v DE. Spolu jsme se domluvily, že auto nechá na značkách a s pojistkou a auto si prostě převezu takhle a pak mu značky a pojistku pošlu firemní poštou.
Chtěl jsem se zeptat jestli při tomto postupu nemůže vzniknout nějaký problém například s našimi úřady.

Díky Tom
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pondělí 11.05.2015 14:47, RE: Dovoz auta z německa netradyčně
sokolkoltak napsal:
Dobrý den,chci se zeptat můj šef z DE mi prodá auto a nechce se mi řešit pojištění a červené převozní značky v DE. Spolu jsme se domluvily, že auto nechá na značkách a s pojistkou a auto si prostě převezu takhle a pak mu značky a pojistku pošlu firemní poštou.Chtěl jsem se zeptat jestli při tomto postupu nemůže vzniknout nějaký problém například s našimi úřady.Díky Tom


ale auto je potřeba v Německu odhlásit a tady přihlásit s exportními doklady, nevím jestli je to možné bez auta, zeptejte se na to.
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
datum registrace11.06.2013
Středa 13.05.2015 09:02, Dovoz z D
Já jsem nedávno dovezl auto z D podobně, jen s tím malým rozdílem, že jsem měl ty předváděcí značky (červená čisla/písmena na bílém podkladě) a doklad o pojištění, pro které si pak prodejce přijel, a u nás nebyl žádný problém. Jen když jsem jel na STK a potom na magistrát, tak jsem se jen modlil, aby si mě nevšimla Policie, i když jsem už měl udělanou pojistku na WIN-kód, tak by se jim asi moc nelíbilo, že jsem neměl vůbec žádné značky.

Ciao, Arthuro
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 13.05.2015 09:07, RE: Dovoz z D
Arthuro napsal:
Já jsem nedávno dovezl auto z D podobně, jen s tím malým rozdílem, jsem měl ty předváděcí značky (červená čisla/písmena na bílém podkladě) a doklad o pojištění, pro které si pak prodejce přijel, a u nás nebyl žádný problém. Jen když jsem jel na STK a potom na magistrát, tak jsem se jen modlil, aby si mě nevšimla Policie, i když jsem už měl udělanou pojistku na WIN-kód, tak by se jim asi moc nelíbilo, že jsem neměl vůbec žádné značky. Ciao, Arthuro


kamarádovi ukradli značky tak to nahlásil a jel si pro nové, cestou z dopravky na benzínku pro podložky (vzali mu je taky) ho zastavili a byl půl roku bez papírů. stojí to za to?
reagovat
1 2 3 4


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.