0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak postupovat při při dovozu ojetého vozu ze zahraničí?

kategorie zařazení tématu: poradna, dovoz vozidel
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 00:17, Hranice?
Vstoupili jsme do schengenu, takze zadne hranicni kontroly...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 00:21,
Jak píšete doklad o zástavním právu v bodě f. Tzn., že když koupím třeba 3 roky staré auto které měl předchozí majitel na leasing, tak by mně měli předat doklad o ukončeném leasingu, aby mně to u nás na úřadě mohli přepsat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 06:35, RE: Hranice?
anonym napsal:
Vstoupili jsme do schengenu, takze zadne hranicni kontroly...
To sice máte pravdu, ale území Česka pořád někde začíná a končí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 07:17, Zcela jste vynechali úhradu DPH a jiné omyly autorů
Vývoz je osvobozen od DPH, které se ale před registrací musí zaplatit na českém Finančním úřadu. Bez potvrzení o zaplacení české úřady nevydají registrační značky. Registrace v ČR je na počkání, žádné čekání 3-4 týdny, kde jste to proboha byli? Uvedený postup s vývozní SPZ se týká především nových vozů bez SPZ u ojetin, které SPZ mají prostě jedu do ČR a vyměním za české
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 07:30, RE: Zcela jste vynechali úhradu DPH a jiné omyly autorů
anonym napsal:
Vývoz je osvobozen od DPH, které se ale před registrací musí zaplatit na českém Finančním úřadu. Bez potvrzení o zaplacení české úřady nevydají registrační značky. Registrace v ČR je na počkání, žádné čekání 3-4 týdny, kde jste to proboha byli? Uvedený postup s vývozní SPZ se týká především nových vozů bez SPZ u ojetin, které SPZ mají prostě jedu do ČR a vyměním za české
Ze zákona mají úřady na registraci lhůtu 30 dnů a běžná čekací doba byla před Vánočními svátky tři týdny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 07:57, RE: Zcela jste vynechali úhradu DPH a jiné omyly autorů
anonym napsal:
Vývoz je osvobozen od DPH, které se ale před registrací musí zaplatit na českém Finančním úřadu. Bez potvrzení o zaplacení české úřady nevydají registrační značky. Registrace v ČR je na počkání, žádné čekání 3-4 týdny, kde jste to proboha byli? Uvedený postup s vývozní SPZ se týká především nových vozů bez SPZ u ojetin, které SPZ mají prostě jedu do ČR a vyměním za české
dph v čr se týká pouze vozidel mladších 6 měsíců a které nemají najeto víc jak 6000km. jakýkoliv auta, moto atd, které nesplňují tuto podmínku platí standartní postup, jak je uveden v článku. Pokud u Vás schválí tech. způsobilost ( = vydání českého TP ) dělají na počkání, tak buďte velmi šťastný. LBC 2-3 týdny, CL 1 týden.
a ta poslední věta je slušnej blábol...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 08:12, reklama
ten článek určitě diktoval prodejce nových vozů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 08:28, RE: reklama
anonym napsal:
ten článek určitě diktoval prodejce nových vozů.
Budete se divit, ale na článku spolupracoval soukr. dovozce ojetin ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 09:44, Všem se omlouvá za nepatřičnej příspěvek
Prodám RENAULT-Clio II 1.2 rok 1998, najeto 77 000 Km je to s kompletním ručním ovládáním /brzda,spojka,plyn/ pro vozíčkáře nebo amputáře. Velký pomocník pro spojení se světem. 1. majitel. Garážovaný, jako nový. Cena 75 000 Kč. volat 607 921 818, e-mail louda.josef@seznam.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 09:44, RE: Zcela jste vynechali úhradu DPH a jiné omyly autorů
anonym napsal:
Vývoz je osvobozen od DPH, které se ale před registrací musí zaplatit na českém Finančním úřadu. Bez potvrzení o zaplacení české úřady nevydají registrační značky. Registrace v ČR je na počkání, žádné čekání 3-4 týdny, kde jste to proboha byli? Uvedený postup s vývozní SPZ se týká především nových vozů bez SPZ u ojetin, které SPZ mají prostě jedu do ČR a vyměním za české
Žádný že přijedu a vymněnim SPZ.Evidenčka na STK,čistopis,emise,STK,zák.pojistka a pak pakSPZ!DPHnic!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 11:00, RZ v DE
Zajímalo by mě, jak je to s těmi značkami, dle vyjádření prodejce v DE nyní (zhruba od léta 2007) prý stačí po evropské únii pouze značka se žlutým pruhem. Vím že musely být s červeným, sám jsem kdysi měl problém, ale tvrdili mě to u dvou prodejců (prosinec 2007), tak nevím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 11:23, RE: reklama
Petr - TipCars.com napsal:
Budete se divit, ale na článku spolupracoval soukr. dovozce ojetin ...
ono taky je ještě potřeba auto najít, závazně zarezervovat, sehnat dopravu, na místě auto prohlédnout a případně koupit. To jsou na celém obchodu ty nejsložitější věci. Několikrát se stane, že auto prodejce prodá ještě než přijedete, nebo že neodpovídá vůbec tomu, co je psáno v inzerci,tak jako tak strávíte čas a najeté stovky kilometrů zbytečně (to v lepším případě), v horším případě koupíte auto, a doma zjistíte že jste nekoupil zrovna dobře. A podotýkám že pokud auto kupujete do čech, nepodléhá žádné záruce. Několikrát jsem byl svědkem, když si lidé mysleli, jak je jednoduché auto venku sehnat, přečetli si takovýto článek a pak těžce splakali nad výdělkem.
Není to tak jednoduché
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 11:26, VW GOLF III
anonym napsal:
Zajímalo by mě, jak je to s těmi značkami, dle vyjádření prodejce v DE nyní (zhruba od léta 2007) prý stačí po evropské únii pouze značka se žlutým pruhem. Vím že musely být s červeným, sám jsem kdysi měl problém, ale tvrdili mě to u dvou prodejců (prosinec 2007), tak nevím.
Dobrý den, dá se to vyřídit v Německu za 1 den? Abych hnet ten den odjel domů. Jde mi o dovoz vw golf III 1.6 (74kW).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 11:40, RE: VW GOLF III
anonym napsal:
Dobrý den, dá se to vyřídit v Německu za 1 den? Abych hnet ten den odjel domů. Jde mi o dovoz vw golf III 1.6 (74kW).
Pokud kupujete vůz v německém autobazaru či jiném podn. subjektu, často Vám prodejce nabídne i full service, tzn. že za Vás formality na úřadě vyřídí. Bohužel to není zadarmo, záleží na domluvě.

Při osobním vyřizování si raději zjistěte otevírací dobu úřadu spolu s přesnou adresou. Za jeden den vyřízení formalit stihnete (1-5 hod.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 12:19, RE: reklama
anonym napsal:
ono taky je ještě potřeba auto najít, závazně zarezervovat, sehnat dopravu, na místě auto prohlédnout a případně koupit. To jsou na celém obchodu ty nejsložitější věci. Několikrát se stane, že auto prodejce prodá ještě než přijedete, nebo že neodpovídá vůbec tomu, co je psáno v inzerci,tak jako tak strávíte čas a najeté stovky kilometrů zbytečně (to v lepším případě), v horším případě koupíte auto, a doma zjistíte že jste nekoupil zrovna dobře. A podotýkám že pokud auto kupujete do čech, nepodlé...
Já také nikde v článku netvrdím, že dovést vůz na vlastní pěst je jednoduché. Pouze odpovídám na dotaz čtenáře a přidávám recept.

Máte pravdu, že i mezi zahraničními autobazaristy atd. se vyskytuje celá řada těch méně poctivých a ne vždy vyhlédnuté vozidlo musí být v dobrém technickém stavu. Dovoz přináší riziko se kterým je nutné počítat (ale to by bylo na samostatný článek)

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 12:45, Co ojetina na odtahovém voze?
A jak je to v případě ojetiny na odtahovém voze? Předpokládám, že poté stačí jen sepsat kupní smlouvu a auto odvézt k dalším procedurám do ČR. Co ale v takovém případě trvalé odhlášení z evidence v Německu, není potřeba?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 13:44, Mírně poškozené auto?
Mohu jet po vlastní ose i s mírně poškozeným autem? Mám na mysli třeba trochu pomuchlané, ale funkční dveře, vyskočený nárazník, atd. Mohu takové auto dovést po vlastní ose nebo musím na odtahovce?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 14:20, RE: Co ojetina na odtahovém voze?
anonym napsal:
A jak je to v případě ojetiny na odtahovém voze? Předpokládám, že poté stačí jen sepsat kupní smlouvu a auto odvézt k dalším procedurám do ČR. Co ale v takovém případě trvalé odhlášení z evidence v Německu, není potřeba?
Určitě t o musíš mít odhlášené. Nejlepší je, že se s prodávajícím domluvíš ať ti ho odhlasí, ještě před koupí. Pak nemusíš nic vyřizovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 14:22, RE: Všem se omlouvá za nepatřičnej příspěvek
anonym napsal:
Prodám RENAULT-Clio II 1.2 rok 1998, najeto 77 000 Km je to s kompletním ručním ovládáním /brzda,spojka,plyn/ pro vozíčkáře nebo amputáře. Velký pomocník pro spojení se světem. 1. majitel. Garážovaný, jako nový. Cena 75 000 Kč. volat 607 921 818, e-mail louda.josef@seznam.cz
Prodám Mazdu 626 Combi, 1.8 16V, r.v. 99. Dovoz SRN, v česku jsme majiteli 4 roky, jezdí skvěle, nikdy nás nenechala ve štychu. Výbava - 4x airbag, ABS, TCS, EBD, klima, v elektrice. TK 01/2010, pred 14 dny dělané přední tlumiče. Loni na jaře rozvody, nové desky na všech brzdách. Cena 105 000,- Kč. 737 302360 Morava. Důvod prodeje - chceme Mazdu 6 max. 4 roky stáří.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.01.2008 14:27, RE: Co ojetina na odtahovém voze?
anonym napsal:
A jak je to v případě ojetiny na odtahovém voze? Předpokládám, že poté stačí jen sepsat kupní smlouvu a auto odvézt k dalším procedurám do ČR. Co ale v takovém případě trvalé odhlášení z evidence v Německu, není potřeba?
Odtahovka resi problem prevoznich znacek+pojisteni
Odhlasku zpravidla udela majitel pred odvozem auta (trva to deset minut)nebo si necha sve znacky a odhlasi si to potom. Ceske urady uz nepozaduji protokol o odhlaseni (Abmeldeschein) takze jedine co s majitelem vyrizujes je kupni smlouva.

Ve vyjimecnych pripadech se lze domluvit s majitelem na ponechani origo znacek na aute a jizde na jeho znackach a jeho pojisteni. Po prihlaseni v CR nemecke znacky posles zpet majiteli a ten auto odhlasi.
Privezl jsem si uz 8aut a u dvou z nich se mi to podarilo domluvit.
Setri to litani a starosti.





reagovat
1 2 3 4


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.