0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2.0 TDCi a zkušenosti podnikatele

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 00:29, Trochu mi NEsedí ...
... bodové hodnocení s textem, ale "budiž" ,-)
PS: Na ty milionová jednání a stovky kilometrů a NEunaven bych JINÝ motor volila (a tím pádem i auto), neb vámi zmiňovaný "malovýkonný" 2.0 mi příjde na vůz střední třídy přeci jen "málo"
Věřte/nevěřte - mnou doporučovaný 2.2 HDi by to ježdění LÉPE zvládal (s maličko vyšší spotřebou, ale to spíše NEdůležitým se mi jeví) ... trošičku jsem v posledních dnech jezdila (minulý týden přes 2.000 km), ale až si odpočinu ještě jednou si to přečtu a myšeňky trochu "přesněji" snad formulovat budu ..
Pěkný den (a teď dobrou noc .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 05:55, :-)
Jiří, doufám,že Vám během psaní tohoto velmi vtipného fejetonu (o recenzi opravdu nejde) neutekla nějaká zakázka. Nemáte svůj blog?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 07:42, RE: :-)
Baruch_Spinoza napsal:
Jiří, doufám,že Vám během psaní tohoto velmi vtipného fejetonu (o recenzi opravdu nejde) neutekla nějaká zakázka. Nemáte svůj blog?
jéžišmarjá to jsou zvratky to se hned tak nevidí. Kamarád vydělává 5 mil a já dělám plastové okna
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 09:10, RE: :-)
Baruch_Spinoza napsal:
Jiří, doufám,že Vám během psaní tohoto velmi vtipného fejetonu (o recenzi opravdu nejde) neutekla nějaká zakázka. Nemáte svůj blog?
vtipný postřeh. Že musí být vždycky 1/2 článku o všem možným, jen ne o recenzovaném vozidle.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 09:50, RE: :-)
Baruch_Spinoza napsal:
Jiří, doufám,že Vám během psaní tohoto velmi vtipného fejetonu (o recenzi opravdu nejde) neutekla nějaká zakázka. Nemáte svůj blog?
Vystihl jsi to přesně . Na to, jak pan Jiří upřednostňuje čas před penězi a je furt ve spěchu, se docela obsáhle rozepsal. Trochu mě zklamalo, když začal nakonec psát o autě...naladil mě na biografickou vlnu, čekal jsem, že se něco dozvím o partnerce, rodičích, sourozencích, zájmech (kormě hor a víkendového ježdění) oblíbeném jídle atd.
Jinak hodnocení auta je realistické a poměrně střízlivé, na můj vkus je závažnějších závad vzhledem ke stáří a nájezdů dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 10:14, Početla jsem si
Myslím si, že události okolo nákoupení a jezdění s autem jsou stejně čtivé jako auto samo. To patří k historii vozítka a člověka to taky zajímá. Pánovi nezávidím ani ty podnikatelský milionky, on je nemá zadarmo. Jen mi chybí pocity z barev na autě a uvnitř auta, co se tomu říká interiér. Mám ráda švestkově modrou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 10:48, RE: Početla jsem si
Stiflerova máma napsal:
Myslím si, že události okolo nákoupení a jezdění s autem jsou stejně čtivé jako auto samo. To patří k historii vozítka a člověka to taky zajímá. Pánovi nezávidím ani ty podnikatelský milionky, on je nemá zadarmo. Jen mi chybí pocity z barev na autě a uvnitř auta, co se tomu říká interiér. Mám ráda švestkově modrou.
Podnikatelské miliónky a ojetý ford mondeo? Mně to teda moc čtivý nepřijde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 10:55, podnikatel v ojetině
asi se vtom nevyznám, ale když mám zakázky za 10M tak mám taky velké daně, ideální možnost si koupit vozidlo nové a z daní jej odepsat, potom bych hleděl na svoje pohodlí a ikdyž to bude rajská hudba pro Kylii tak bych si koupil vozidlo s Hydropneumatickým pérováním (kdo jiný je dál v tomto oboru než výrobce brumly) člověk se nemusí pak bát že se něco rozbije, je to v záruce a má klid.
Další věc jak pisatel psal o svém starém mechanikovi, to je opravdu drzost takových lidí, já jsem se stím tedy nikdy nesetkal ale když sem to četl tak mě to trošičku hnulo žlučí, automechanik který má tyhle kecy a pak nakonec v pomlouvaném vozidle jezdí do dnes je jen závistivec co se sám neumí o sebe pořádně postarat.
recenzi bych hodnotil lepší trojkou hlavně proto že tam bylo spoustu věcí, které s vozem mnoho nesouvisely... Tuba v kufru muzika jak od kolotoče :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 11:33, RE: podnikatel v ojetině
Projectigi napsal:
asi se vtom nevyznám, ale když mám zakázky za 10M tak mám taky velké daně, ideální možnost si koupit vozidlo nové a z daní jej odepsat, potom bych hleděl na svoje pohodlí a ikdyž to bude rajská hudba pro Kylii tak bych si koupil vozidlo s Hydropneumatickým pérováním (kdo jiný je dál v tomto oboru než výrobce brumly) člověk se nemusí pak bát že se něco rozbije, je to v záruce a má klid.
Další věc jak pisatel psal o svém starém mechanikovi, to je opravdu drzost takových lidí, já jsem se stím tedy ...
Panebože ten článek psal nějakej jouda praštěnec. Vokna, zakázky, milióny. Silvestrovské počteníčko. Du blejt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 14:20, RE: podnikatel v ojetině
hide007 napsal:
Panebože ten článek psal nějakej jouda praštěnec. Vokna, zakázky, milióny. Silvestrovské počteníčko. Du blejt.
To jo.a pak na 4roky starým mondeu nechá vymněnit setrvák za 30 hadrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 15:57, motor
V jednom má pistel pravdu..Podvozek je opravdu špica.Mám ten samý rok výroby i motor a mám podobné pocity při jízdě. Tatá má Octavii II s 1,9tdi (77kw), podvozek není špatný, ale není tak hravý jako u Mondea. Co mě ale překvapilo je, že mi s Octávkou celkem bez problémů ujede (zřejmě bude na vině cca. o 200 kg těžší Mondeo). Je to patrné hlavně při rozjezdu. Auto mám 1 rok a zatím bez investic (najeto 155 tis.km)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 16:01, mondeo
Recenzentovi dik za peknou recenzi u ktere sem se pobavil a s hodne vecma musim souhlasit...mondeo ma paradni podvozek a rizeni je zabavou..mechanici uz sou takovy - podobnou zkusenost ma jiste hodne lidi...Jen to zaslapnutí v kilu asi zkouset nebudu :) jinak diky a hodne stastnych km aj hodne voken ! :) ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 19:52, Brzdná dráha
Ono s tím bržděním je to složitý, za prvé když se přesedne s auta bez abs do auta s abs tak má člověk hodně dlouhej čas strach na to pořádně hupsnout. A za druhé hrozně záleží na povrchu jednou jsem při mrskutě kamošovi ukazoval jak brzdí Octa a z něj málem vylítly všechny ty bechery a zelený a já samozřejmě střízlivý jsem najednou měl pocit že moje jakési vnitřní já je setrvačností 20 metrů před autem, ale je fakt, že to skoro nekopalo takže asi byl ideálně čistý asfalt. V krizovce už mi to zas tak extra nepřišlo tak nevím jestli jsem na to pořádně neskočil nebo tam byl nějaký píseček těžko říct no každopádně nic se nestalo. Ono taky záleží jak je to abs cilivý, když to moc reaguje tak na písku nebo štěrku na polňačkách je auto skoro bez brzd. Jeden známej tak málem přejel kamoše u hřiště a to proto, že si koupil Fábku II takovej červenej hnus velebnosti a hrozně se divil, že to nebrzdí. Ale v zimě je ta ABS zcela nepochybně plus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 20:46,
Ty rád dáváš na jevo ty miliony, viď ty dlouho podnikat nebudeš, to ti zaručuji!!!!
Taky mám prachy, ale takle trapně to dávat na jevo??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 20:53, RE: Brzdná dráha
Kozař napsal:
Ono s tím bržděním je to složitý, za prvé když se přesedne s auta bez abs do auta s abs tak má člověk hodně dlouhej čas strach na to pořádně hupsnout. A za druhé hrozně záleží na povrchu jednou jsem při mrskutě kamošovi ukazoval jak brzdí Octa a z něj málem vylítly všechny ty bechery a zelený a já samozřejmě střízlivý jsem najednou měl pocit že moje jakési vnitřní já je setrvačností 20 metrů před autem, ale je fakt, že to skoro nekopalo takže asi byl ideálně čistý asfalt. V krizovce už mi to za...
ABS samo o sobě citlivé není a jeho citlivost se nedá ani nastavovat. ABS reaguje jen podle toho, pokud se nějaké kolo přestane otáčet. To, čím mnozí míní citlivé ABS, jsou příliš jedovaté brzdy, kde se obtížně dávkuje brzdný účinek. Jel jsem v pár autech, kde brzdový pedál nekladl žádný odpor a maximální brzdný účinek byl na 2 cm a necitlivá noha znamenala, že celá posádka každou chvíli visela v pásech. Nejelo se mi s tím dobře, když jsem věděl, že budu brzdit, bylo to OK, ale když se vyskytla nějaká situace, tak jsem dycky to přehnal a na kluzku by mohly být problémy nemít ABS.
Jinak v zimě je ABS plus pokud člověk chce brzdit a musí manévrovat, pokud chce z kopce jen brzdit, takto zas takový plus není. S ABS totiž zpomaluje auto zpomalením kola s nejhorší adhezí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 21:16, chjo..
článek jsem sice dočetl celý, ale nedal mi vůbec nic. autor na mě působil hodně mladě, nevyzrále a nezkušeně a od takového člověka pak příliš rady přijímat nelze. neříkám, že jsem takový nebyl taky, když jsem měl mokrý řidičák. jinak ford mondeo kombík patří k mým oblíbencům.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.02.2009 21:51, i takoví jsou mezi námi
Mi se líbilo jak si udělal hudbu do Feldy v plynu za víc jak cena auta. Tak si hned říkám, učebnicový příklad který někoho nabourá. Šups v další větě, tak jsem Feldu při havárii celou rozbil a kliííný jak želva !!! ...ale lidé jsou různí, zas když sklopí sedadla tak ty staré dřevěné okna do toho naloží, takže pro něj jako řadového montéra zn ideál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.02.2009 07:39, pán velkopodnikatel a mondeo?
To Vám není nikomu divné? Je to spíše úsměvné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.02.2009 09:06, RE: mondeo
seky19 napsal:
Recenzentovi dik za peknou recenzi u ktere sem se pobavil a s hodne vecma musim souhlasit...mondeo ma paradni podvozek a rizeni je zabavou..mechanici uz sou takovy - podobnou zkusenost ma jiste hodne lidi...Jen to zaslapnutí v kilu asi zkouset nebudu :) jinak diky a hodne stastnych km aj hodne voken ! :) ahoj
Dobří mechanici takoví nejsou. Např. můj švára nikdy nevypouští paušální tvrzení a nepoužívá klišé. Maximálně řekne, že nějaký motor má ty a ty konkrétní slabiny, příp. že určitý model má častější výskyt závad toho a toho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.02.2009 11:43, Chybí mi tady?
Název firmy na plastová okna. To abych tam náhodou nezabloudil. Protože závěr článku o brždění, to hovoří o všem. Autor je zřejmně takový technický laik, že se snad o tom nedá ani mluvit. A vůbec, píše o autech a ani neví k čemu jsou věci na podvozku. Srovnává tady auta tak nesourodých tříd. A to ještě jezdí po silnicích. Já mu jenom přeji, aby si někde nerozbil klapačku až přežene tu přilnavost. A aby byl v tom autě sám. Dávám mu otázku? Víte jaká je brzdná dráha vozidla o hmotnosti 1000 kg z rychliosti třeba 100, 150,, 200km/hod. Vyhledejte si, jak se to počítá a potom nám to tady napište. Připomínám - čtyři plošky o velikosti lidské dlaně. Ty kotouče s tím obložením jsou podružnou záležitostí. Jestli pán není závodník a nejezdí náhodou do toho Německa, na ty dálnice.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.