0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Kuga - další SUV v testu spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:16, RE: Autorovi
mikes napsal:
Navic je v tom meste asi 3x predepsano zastaveni a opetovne rozjeti na zadanou rychlost, a to dosti zelvim tempem. Predepsany styl jizdy mimo mesto je obdobne vlazny a na tech 120kmh se auto dostane jen par sekund, ta oficialni metodika nema s realem nic spolecneho. Meli by uvadet i spotrebu pri urcite rychlosti jako kdysi (alespon dalnicni 130kmh).
Přesně tak. Proto pokud zajedu ekonomický okruh se stejnou spotřebou jakou uvádí výrobce, považuji to za úspěch.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:18, RE: Spotřeba
Kylie napsal:
Do výpočtu jste zapomněl "vzít" Okruh I + II s průměrnou spotřebou 5.6 a 10.5 litru ... a spotřeba výsledných 7.1 litru/100 km v reálu opravdu spíše odpovídá spotřebě při "běžném ježdění". Znám tento motor z vozu, kde má pravděpodobně menší spotřebu než v SUV a dlouhodobý průměr 6.5 litru dosáhnete, jen když jízdy městem omezíte na nutné minimum (ostatně jako skoro u všech vozů). Přesto bych průměrnou spotřebu 7 litrů na sto kilometrů považovala u tohoto typu vozu v kombinaci s "d...
Hele Kylie nepřeháněj, výrobce udává spotřebu pro normální ježdění, spotřebou při sportovní jízdě se ti nikdo chlubit nebude. Smyslem porovnání reálné spotřeby proti tomu co udává výrobce je tedu porovnání při normálním ježdění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:23, RE: Autorovi
Petr - TipCars.com napsal:
Ford počítá spotřebu takto:

Město - motor je nastartován za studeného stavu v laboratorních podmínkách a posléze provozován na teoretické vzdálenosti 4 km při proměnných rychlostech s maximální rychlostí 50 km/h a průměrnou rychlostí 19 km/h.

Mimo město: spotřeba se měří hned předchozího měření. Polovina vzdálenosti je ujeta konstantní rychlostí a druhá polovina vzdálenosti s měnící se rychlostí (max. rychlost 120 km/h). Celkem se ujede 7km.

Kombinace je průměrem spotřeby v obou částech te...
Jasně tak nějak získá údaje pro město nebo mimo město, to jsem napsal a nepopírám. Ovšem nejedná se o prostý průměr obou hodnot, to by vyšlo 6,75 a nikoli 6,4. Takže určitě je tam nějaký asi vážený průměr, tedy i se zohledněním vzdálenosti, jaká se ujede ve městě a mimo město. A ostatně ani vy jste nepoužili prostý průměr, to by vám vyšlo 6.85 a nikoli 7,1.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:28, RE: Milá Kylie
John Matrix napsal:
Milá Kylie, předem se omlouvám že příspěvek není k tomuto konkrétnímu tématu, ale je trošku všeobecnější. Je vidět že se vám nedělá problém promlouvat do jakékoliv diskuse a hrajete si na velkého "odborníka/odbornici", ale skutečně pochybuji o vašich takto širokých znalostech. Mé znalosti jsou na té úrovni, že se nesnažím, na rozdíl od vás zasahovat do každé diskuse, ale jen do těch, ke kterým mám co říci. Jak řikáte již v minulých článcích, prý najezdíte pouhých 30 - 40 tisíc kilometrů za rok, ...
Johne, mluvíš mi z duše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:43, RE: Milá Kylie
Kolodмj napsal:
Johne, mluvíš mi z duše.
Mluvit sám k sobě? Není to trochu "schizofrenie"?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:46, RE: Autorovi
Kolodмj napsal:
Jasně tak nějak získá údaje pro město nebo mimo město, to jsem napsal a nepopírám. Ovšem nejedná se o prostý průměr obou hodnot, to by vyšlo 6,75 a nikoli 6,4. Takže určitě je tam nějaký asi vážený průměr, tedy i se zohledněním vzdálenosti, jaká se ujede ve městě a mimo město. A ostatně ani vy jste nepoužili prostý průměr, to by vám vyšlo 6.85 a nikoli 7,1.
Jste VELMI precizní a důkladný! Osobně si myslím že mezi spotřebou 6,85 a 7,1 vpodstatě NENÍ rozdíl (stačí párkrát při předjíždění přidupnout plyn, či kolona na Barrandovském mostě dnes byla ještě horší než jindy ...atp.)
Spotřebu cca 7 litrů (včetně ježdění po městě) považuji u vozidla typu SUV za "rozumnou".
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 13:51, RE: Spotřeba
Kolodмj napsal:
Hele Kylie nepřeháněj, výrobce udává spotřebu pro normální ježdění, spotřebou při sportovní jízdě se ti nikdo chlubit nebude. Smyslem porovnání reálné spotřeby proti tomu co udává výrobce je tedu porovnání při normálním ježdění.
Souhlasím! Myslím, že ať se na testy kluků z TipCars díváte(me) jakkoliv, JEJICH výsledná hodnota (v tomto případě cca 7 litrů na 100 km) je více vypovídající, než údaje automobilek.
Domnívám se, že s SUV Ford se dá (a bude) reálně jezdit za přibližně 7 litrů nafty, což považuji za "rozumnou" hodnotu.
Uzavřeno? Souhlas?
Pěkný den, Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 14:11, RE: Autorovi
Kylie napsal:
Jste VELMI precizní a důkladný! Osobně si myslím že mezi spotřebou 6,85 a 7,1 vpodstatě NENÍ rozdíl (stačí párkrát při předjíždění přidupnout plyn, či kolona na Barrandovském mostě dnes byla ještě horší než jindy ...atp.)
Spotřebu cca 7 litrů (včetně ježdění po městě) považuji u vozidla typu SUV za "rozumnou".
Pěkný den, Kylie
Smyslem mého příspěvku nebylo hodnocení spotřeby jako takové, ale upozornění na jisté nesrovnalosti ve výpočtech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 14:15, RE: Milá Kylie
Kylie napsal:
Mluvit sám k sobě? Není to trochu "schizofrenie"?
Jsou různé typy lidí, někteří musejí mít poslední slovo, i kdyby řekli kravinu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 14:51, RE: Autorovi
Kolodмj napsal:
Smyslem mého příspěvku nebylo hodnocení spotřeby jako takové, ale upozornění na jisté nesrovnalosti ve výpočtech.
Já vím, respektuji a nemám nejmenších připomínek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 17:28, RE: 100 000km
John Matrix napsal:
Milá Kylie, předem se omlouvám že příspěvek není k tomuto konkrétnímu tématu, ale je trošku všeobecnější. Je vidět že se vám nedělá problém promlouvat do jakékoliv diskuse a hrajete si na velkého "odborníka/odbornici", ale skutečně pochybuji o vašich takto širokých znalostech. Mé znalosti jsou na té úrovni, že se nesnažím, na rozdíl od vás zasahovat do každé diskuse, ale jen do těch, ke kterým mám co říci. Jak řikáte již v minulých článcích, prý najezdíte pouhých 30 - 40 tisíc kilometrů za rok, ...
Jestli opravdu najezdíte 100 000km ročně ( o čemž trochu pochybuji,ale těžko to můžu dokázat,stejně tak jako vy,že je to pravda),pak taky víte, že 30 - 40 tis km ročně není "pouhých", ale celkem slušný průměr a pro dostatečnou zkušenost s auty stačí. ( tím spíš pokud je to již takto 20let).
Tak nebo tak roční nájezd přece vůbec nemusí být přímo úměrný s motoristickými znalostmi a těch 30 - 40tis může přinést již dostatečnou zkušenost a přehled.Rozhodně tedy na úrovni místních diskuzí.
Znám lidi co měli najeto třeba i přes milion km a přesto nepoznali na svém autě,že mají sjeté destičky až na plech a mají problém rozeznat trojkovýho bavoráka od sedmičky.Takže v tom to fakt není...
A zkuste schválně napsat kde jako běžný pracující najedete 100 000 km ročně. Neříkám,že je to nemožné,jen málo pravděpodobné. V životě spíš častěji potkávám lidi co si taková ( a nebo jiná) čísla vymýšlí,než ty kde by to byla pravda. Na druhou stranu - pokud to opravdu najedete,nezbývá vám už mnoho času na sbírání nových informací...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 17:41, RE: 100 000km
TOM napsal:
Jestli opravdu najezdíte 100 000km ročně ( o čemž trochu pochybuji,ale těžko to můžu dokázat,stejně tak jako vy,že je to pravda),pak taky víte, že 30 - 40 tis km ročně není "pouhých", ale celkem slušný průměr a pro dostatečnou zkušenost s auty stačí. ( tím spíš pokud je to již takto 20let).
Tak nebo tak roční nájezd přece vůbec nemusí být přímo úměrný s motoristickými znalostmi a těch 30 - 40tis může přinést již dostatečnou zkušenost a přehled.Rozhodně tedy na úrovni místních diskuzí.
Znám lidi ...
Spíš to bude alespoň 30, ne-li 40 let zkušeností...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 17:46, RE: 100 000km
Alda napsal:
Spíš to bude alespoň 30, ne-li 40 let zkušeností...
Já to myslel od získání řidičáku : 18 - 38 ..... 20 let aktivních zkušeností s auty.Samozřejmě se dá předpokládat,že takový člověk se o auta zajímal již i dřív a v Německu měl mnohem lepší přístup k informacím než my tady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 17:54, RE: 100 000km
TOM napsal:
Já to myslel od získání řidičáku : 18 - 38 ..... 20 let aktivních zkušeností s auty.Samozřejmě se dá předpokládat,že takový člověk se o auta zajímal již i dřív a v Německu měl mnohem lepší přístup k informacím než my tady.
Já to taky myslel od získání řidičáku..
S těmi infromacemi je to jasné, za rudochů jen SMa Automobil, ale ten měl tehdy docela úroveň.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 18:03, RE: 100 000km
Alda napsal:
Já to taky myslel od získání řidičáku..
S těmi infromacemi je to jasné, za rudochů jen SMa Automobil, ale ten měl tehdy docela úroveň.
Pak ale nechápu čí ty 30 až 40 leté zkušenosti měly být.. Vaše?
Já totiž trochu reagoval na to jak John Matrix tvrdil,že Kylie nemá proti němu moc velké zkušenosti.
K těm časákům - kromě zmíněných já tehdy kupoval ještě MOTOR a STOP( ten mě ale moc neoslovil). Jo jo, AUTOMOBIL - to bývala učebnice....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 18:17, RE: Milá Kylie
Kylie napsal:
Mimochodem, právě jsem se dočetla, že v česku si vůz za cenu od milionu korun nahoru kupují 2% obyvatelstva (takže já patřím mezi cca 3%), což jsem netušila a což by, kromě toho že jsem žena, mohlo vysvětlovat ...
Trefila jsem "hřebík na hlavičku"?
Kylie
Opět zdravím Kylie. Za prvé nemluvil jsme o sobě v množné čísle, tím "byli jsme svědky" jsem myslel všechny účastníky diskuze. Za druhé pro vás i pro všechny ostatní pochybovače, ano skutečně je možné najet kolem sto tisíc kilometrů ročně. Pracuji jako vedoucí obchodních zástupců pro nejmenovnou firmu a jezdím dá se říci každý den, celý den, což mi vydá za takových 8000 - 9000 km za měsíc a pokud si to vynásobíte 12 tak vám vyjde 96 000 - 108 000 km ročně. Jezdím převážně po ČR, někdy Slovensko, někdy Maďarsko, nškdy Švýcarsko. Za třetí jezdím Fabií combi 1,9 tdi PD(74 kw), je v plné výbavě, včetně tempomatu, za ujetých přes 100 000 km mě nikdy nikde nenechala a vzhledem k mému menšímu vzrůstu(170cm) se tam v pohodě vejdu a i výkon je dostateřný, takže si nestěžuju. Za čtvrté mi vaše(Kylie) odpovědi nedávají moc smysl, ale možná je za tim něco skrytého, co normální smrtelník nemůže postřehnout . Za páté, děkuji Tomovi za podporu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 18:35, RE: 100 000km
TOM napsal:
Pak ale nechápu čí ty 30 až 40 leté zkušenosti měly být.. Vaše?
Já totiž trochu reagoval na to jak John Matrix tvrdil,že Kylie nemá proti němu moc velké zkušenosti.
K těm časákům - kromě zmíněných já tehdy kupoval ještě MOTOR a STOP( ten mě ale moc neoslovil). Jo jo, AUTOMOBIL - to bývala učebnice....
Pozor! Netvrdil jsem že mám větší zkušenosti než Kylie, jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám. Skutečně nepochybuji o tom že má Kylie zkušenosti, ale jen mi přišlo 30 - 40 tisíc na člověka který se prý profesionálně zajímá o auto docela málo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 19:48, RE: 100 000km
John Matrix napsal:
Pozor! Netvrdil jsem že mám větší zkušenosti než Kylie, jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám. Skutečně nepochybuji o tom že má Kylie zkušenosti, ale jen mi přišlo 30 - 40 tisíc na člověka který se prý profesionálně zajímá o auto docela málo.
Profesionálně? Bože NE! To by bylo NEdorozumění!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 19:55, RE: 100 000km
TOM napsal:
Pak ale nechápu čí ty 30 až 40 leté zkušenosti měly být.. Vaše?
Já totiž trochu reagoval na to jak John Matrix tvrdil,že Kylie nemá proti němu moc velké zkušenosti.
K těm časákům - kromě zmíněných já tehdy kupoval ještě MOTOR a STOP( ten mě ale moc neoslovil). Jo jo, AUTOMOBIL - to bývala učebnice....
Motor a Stop, dík za připomenutí... Motor jsem nekupoval, ale proč to nevím a Stop býval jen ve slovenčině tak asi proto taky ne. A šoférák mám 17 let. Automobil je měl tehdy fakt úroveň, p. Gregora, Hyan, Stýblo, Král...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.09.2008 20:17, RE: Milá Kylie
John Matrix napsal:
Opět zdravím Kylie. Za prvé nemluvil jsme o sobě v množné čísle, tím "byli jsme svědky" jsem myslel všechny účastníky diskuze. Za druhé pro vás i pro všechny ostatní pochybovače, ano skutečně je možné najet kolem sto tisíc kilometrů ročně. Pracuji jako vedoucí obchodních zástupců pro nejmenovnou firmu a jezdím dá se říci každý den, celý den, což mi vydá za takových 8000 - 9000 km za měsíc a pokud si to vynásobíte 12 tak vám vyjde 96 000 - 108 000 km ročně. Jezdím převážně po ČR, někdy Slovensko,...
Je fajn,že mi děkujete za podporu,ale já to právě myslel maličko opačně....
Já jsem totiž takový věčný pochybovač... Běžný obchodní zástupce najezdí cca 50-60tis km ročně,tak nechápu proč by měl jejich vedoucí najezdit přibližně dvakrát víc. Je mi jasné,že je potřeba je občas zkontrolovat,ale snad ne každý den. Přece musíte taky dělat jinou práci a ne furt jen někde trajdat autem.A divím se,že na takové pozici jezdíte obyčejnou Fabkou.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.